loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 19 چهارشنبه 29 شهريور 1396 نظرات ()

 

مدیرعامل تاپیکو اعلام کرد: فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس اوایل سال 97 و فاز دو و سه آن تا پایان 97  و 98 به بهره  برداری می رسد

 

مجمع  پایان سال مالی «تاپیکو» 100 ریال سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم کرد.


لایو بورس بازديد : 13 چهارشنبه 29 شهريور 1396 نظرات ()

 

 • بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت سهامي ذوب آهن اصفهان طی نامه شماره مورخ 1396/06/29 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1396/12/29 با سرمایه 33,180,587 میلیون ریال مبلغ 5 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

 

 • تغییر 35 ریال زیان هر سهم گزارش قبل به 5 ریال سود هر سهم در گزارش جدید
 • درصد تغییر: 114% تعدیل مثبت
 • شناسایی 20 ریال زیان در 3 ماهه

 

 • دلایل تغییرات:

1- افزايش نرخ فروش محصولات اصلي و فرعي  

2- مغايرت در توليد محصولات فرعي(شمش چدن توليدي)

3-پيش بيني ميزان فروش دارائيهاي غير مولد

4- افزايش نسبي مواد اوليه آهن دار

5- کاهش ميزان توليد و فروش ريل 


لایو بورس بازديد : 51 چهارشنبه 29 شهريور 1396 نظرات ()

 

 • توريل

 شنیده میشود شركت آسیا سیر ارس با نماد حاسا بزرگترين شركت زيرمجموعه ھلدينگ توريل طى روزھاى آينده عرضه اولیه میشود

برای دیدن ادامه شایعات بازار بر روی لینک زیر کلیک کنید👇👇

لایو بورس بازديد : 18 چهارشنبه 29 شهريور 1396 نظرات ()

 

ساعت 8 و 40 دقیقه:

روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد نزدیک به 1000 واحد، وارد کانال 85000 واحدی شد. چنین رشدی در 10 ماه قبل در بورس تهران سابقه نداشت و میتوان گفت که بیشترین رشد در سال جاری بوده است. دو گروه فلزی و معدنی روز گذشته بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در مجموع 28 میلیارد تومان در این دو گروه معامله انجام شد. 20 درصد از کل ارزش معاملات روز گذشته به این دو گروه اختصاص یافت. سوالی که برای فعالان بازار سهام وجود داشت، این بود که پس از عادی شدن معاملات و رفع ریسک تسویه اعتبارات، نقدینگی موجود در بازار کدام گروه را انتخاب خواهد کرد. با توجه به نزدیک بودن فصل گزارش های ششماهه، شانس جذب نقدینگی جدید با گروه هایی خواهد بود که تعدیلات مثبت خود را به بازار ارائه دهند! چنانچه قیمت‌های جهانی در محدوده‌های فعلی باقی بماند و ریسک سیستماتیک سیاسی بورس تهران را تهدید نکند، شرط ادامه روند قیمت‌ها، ورود نقدینگی تازه‌نفس به بورس خواهد بود. به‌نظر می‌رسد با آغاز پاییز و عادی شدن روند اعتبارگیری از سوی فعالان بورس، نقدینگی کافی برای رشد شاخص تا سقف تاریخی وجود دارد. سفارش‌های سرخطی در نمادهایی که به‌تازگی به بورس عرضه شده‌اند نیز نشان می‌دهند که فعلا برای ادامه روند صعودی نه تنها سیگنال منفی وجود ندارد بلکه به‌قدر کافی نقدینگی هم در دسترس است! چنانچه بورس بخواهد به رشد خود به‌صورت پایدار ادامه دهد، نیاز به ورود نقدینگی تازه‌نفس و انتقال پول از بازار پول به بازار سهام است. چنانچه پول تازه‌ای وارد بازار نشود، احتمال این پول های وارد شده به نمادهای شاخص ساز، دوباره وارد سهام و گروه های کوچکی میشود که در این مدت، اصلاح قیمتی قابل توجهی را تجربه کرده اند. به عنوان مثال، الان که شاخص کل در حال فتح قله تاریخی خود است، بسیاری از سهام هستند که با اصلاح قیمتی، اکنون شاید نصف قیمت 3 سال قبل را دارند! بنابراین شناسایی این نمادها میتواند سود خوب و کم ریسکی را در زمانیکه نقدینگی جدید به بازاز تزریق میشود فراهم کند. چراکه انتظارات روانی بازار این است که در زمانیکه شاخص کل به قله قبلی رسید، پس بقیه نمادها نیز باید حداقل به قیمت قبلی خود بازگردند!! اگرچه این انتظار و تحلیل غلط است، اما بازار بورس تهران بارها نشان داده که بیشتر از تحلیل های علمی، این جو روانی است که بر روی فعالان بازار تاثیرگذار است!  

لایو بورس بازديد : 64 سه شنبه 28 شهريور 1396 نظرات ()
 • فولادى

مدير متال اكسپرت در كنفرانس عمان گفت : تأمین شمش فولاد در اغلب نقاط جھان در سال ٢٠١٧ نسبت به ٢٠١٦ كمتر شده و اين مھم سبب رشد بیشتر قیمت ھا در آينده خواھد شد .

 

برای دیدن ادامه شایعات بازار بر روی لینک زیر کلیک کنید

لایو بورس بازديد : 1647 سه شنبه 28 شهريور 1396 نظرات ()

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: با اتمام تسویه اعتبارها در شهریورماه و نزدیک شدن به ارسال گزارشات ششماهه شرکت ها و همچنین همراهی بازارهای جهانی که روز گذشته با افزایش نسبی قیمت ها روبرو شده بودند، بورس تهران نیز دیروز رشد حدود 500 واحدی را ثبت کرد و شاخص کل بورس تهران به نیمه های کانال 84000 واحدی رسید. از نکات قابل توجه معاملات روز گذشته، جنس متفاوت رشد شاخص بورس در مقایسه با رشدهای اخیر این نماگر بود. در این روز جو عمومی اکثر صنایع فعال بورسی مثبت بود. دیروز با گشایش بازارهای جهانی، قیمت بسیاری از فلزات اساسی با رشد همراه شد. این امر در شرایطی رخ داد که آمار سرمایه‌گذاری و رشد تولیدات صنعتی چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار مصرف جهان، چندان مثبت نبود. جدیدترین گزارش‌های منتشر شده از این کشور نشان می‌دهد سرعت رشد اقتصادی چین به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا در ماه اوت نیز همچون ماه جولای، عملکردی ضعیف‌تر از حد انتظار از خود نشان داده است، به‌طوری که هر سه شاخص خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاری و تولیدات صنعتی عملکردی کمتر از حد انتظار را از خود نشان دادند. این وضعیت سبب شد تا بانک مرکزی این کشور روش جدیدی را در پیش بگیرد و به تزریق نقدینگی و وام به بازارها روی آورد. با همه این اوصاف، به نظر می‌رسد در حال حاضر مهم‌ترین‌ چالش پیش‌روی بورس تهران، کمبود نقدینگی است. وضعیتی که در ارزش معاملات این روزهای بازار سهام به وضوح مشاهده می‌شود. میانگین این رقم در شهریور سال جاری به زحمت به 100 میلیارد تومان می‌رسد. باید ببینیم این کمبود نقدینگی در بازار چه زمانی خاتمه خواهد یافت و با جذابیت قیمت ها در برخی صنایع، آیا بخشی از سپرده های بانکی (آن بخش که شرکت های سرمایه گذاری در بانک ها سپرده کرده اند) دوباره به بازار سرمایه بازخواهد گشت یا خیر؟  

لایو بورس بازديد : 69 دوشنبه 27 شهريور 1396 نظرات ()

به گزارش خبرنگار لایوبورس، در مجمع فوق العاده فاذر که امروز برای انتخاب اعضای هیئت مدیره تشکیل شده و هم اکنون نیز در جریان است، با ممانعت از ورود نمایندگان سهامدار جدید (صندوق رفاه و تامین آتیه و همچنین صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی) که جمعا صاحب حدود 30 درصد سهام شرکت آذرآب هستند، تنش در این مجمع بالا گرفته است. 

لایو بورس بازديد : 1683 دوشنبه 27 شهريور 1396 نظرات ()

ساعت 7 و 15 دقیقه:

دیروز شاخص کل توانست با ثبت رشد 233 واحدی، خود را در یک قدمی ورود به کانال 84000 واحدی قرار دهد. روزهای پایانی تسویه اعتبارها فرا رسیده است و کم کم باید شاهد کاهش فشارهای فروش باشیم. از سوی دیگر، گزارش های ششماهه نزدیک است و فعالان بازار تلاش میکنند تا با مطالعه آمار تولید و فروش شرکت ها که به صورت ماهانه منتشر میشود، بهترین نمادهای که میتوانند گزارش های فصلی بهتری را ارائع دهند را شناسایی کنند. علیرغم انتظاری که از بازار برای اصلاح اندک داشتیم، این مهم صورت نگرفت و شاخص کل بدون توقف تا آستانه ورود به کانال 84000 واحدی پیشروی کرده است! بورس تهران در حالی معاملات تابستان را آغاز کرد که شاخص کل در کانال 78 هزار واحدی نوسان‌های اندکی را تجربه می‌ کرد. اما روند صعودی بازار از اواسط تیر ماه آغاز و شرایط مثبتی بر بازار حاکم شد. گزارش‌های مناسب از عملکرد سه ماهه شرکت‌ها و به تبع آن ظهور نشانه‌های جدی از بهبود سودآوری شرکت‌ها به ویژه در گروه فلزی و برگزاری مجامع مناسب شرکت‌های بورسی زمینه‌ساز این رشد شد. از سوی دیگر اعلام نرخ‌های جدید سال95 گروه پالایشی از سوی شرکت پالایش و پخش مزید بر علت شد و به این ترتیب، رشد بازار ادامه پیدا کرد تا اینکه داستان کاهش نرخ سود بانکی مطرح شد تا این رشد، متوقف نشود. هر چند در 10 روز اخیر به دلیل ریسک‌های اعتباری یادشده، وقفه‌ای کوتاه در روند صعودی مزبور ایجاد شد، اما به نظر می‌رسد با رفع ریسک مزبور مجددا این مسیر از سرگرفته شده است! امروز نیز بازارهای جهانی (در آسیا) کار خود را در بخش قلزات اساسی و حتی نفت، با مثبت آغاز کرده است که میتواند در ایجاد جو مثبت در بورس تهران موثر باشد. از مهمترین اتفاقات امروز، عرضه بلوک نماد خمحرکه است که توسط ورنا در قیمت پایه 4140 ریال عرضه خواهد شد. 

 

 

 

لایو بورس بازديد : 10 یکشنبه 26 شهريور 1396 نظرات ()
 • رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک:

▫️اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل فرصت مناسبی برای این است که صدای مردم ما به گوش جهانیان برسد و شبهات احتمالی افکار عمومی آمریکا و غرب زدوده شود.

▫️در کنار سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، نشستی با مدیران مسئول رسانه‌های جمعی آمریکا، اجلاسی با سیاستمداران و مسئولین اندیشکده‌های آمریکا، اجلاسی با رهبران اسلامی آمریکا و ایرانیان مقیم آمریکا داریم و در همه این جلسات مسایلی که لازم است، مطرح می‌شود.

▫️آنها ۳۵۳ روز در سال علیه ما تبلیغ می‌کنند و ۲_۳ روز هم نوبت ما می‌شود که مواضع خود را اعلام کنیم. 

▫️تبلیغات جهانی معمولا نسبت به کشورهای اسلامی و بویژه ایران با واقعیت فاصله زیادی دارد.

لایو بورس بازديد : 42 یکشنبه 26 شهريور 1396 نظرات ()
 • لبنی ها

رضا باکری، دبیر انجمن لبنی اعلام کرد: سازمان حمایت وضعیت قیمتی سه فرآورده لبنی (شیر، ماست و پنیر) راتا دو ھفته آینده نھایی می کند. او ھمچنین از صادرات ١٧١ ھزارتن لبنیات در ٤ ماھه نخست امسال خبر داد وگفت: ارزش این صادرات ٣٤٢ میلیون دلار بوده است.

لایو بورس بازديد : 24 یکشنبه 26 شهريور 1396 نظرات ()

🔹دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی : هیچ مشکلی برای تامین روغن در ماه محرم وجود ندارد و کارخانه‌ها تولید خود را مطابق با نیاز این ماه تضمین کرده‌اند اما مخالفت با افزایش قیمت روغن با وجود موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نه تنها به زیان صنعت و تولیدکنندگان تمام می‌شود بلکه هزینه بیشتری روی دوش همه می‌گذارد.

لایو بورس بازديد : 1677 یکشنبه 26 شهريور 1396 نظرات ()

ساعت 8 و 25 دقیقه: با افزایش قیمت جهانی نفت، دیروز شاهد تقاضا در گروه پالایشگاهی بودیم که به تبع آن شاخص کل توانست رشد حدود 160 واحدی را تجربه کند. به نظر می‌رسد جو موجود در گروه پالایشی در شرایط کنونی به شکلی است که غالب اخبار پیرامون این صنعت فارغ از تحلیل اثرگذاری و میزان اثرگذاری مثبت در نظر گرفته می‌شود.این فضا در شرایطی بر معاملات سهام این گروه سایه افکنده است که سوالات در مورد پایداری یا عدم پایداری روند این گروه بین سهامداران بورس تهران وجود دارد.تجربه اخیر سرمایه گذاران بورس تهران در مورد گروه پالایشی همچنان وضعیت مبهم این صنعت را عموما به دلیل نرخ‌گذاری شرکت پالایش و پخش بر خوراک و محصولات این شرکت‌ها در نظر دارد. بر همین اساس نباید فراموش کرد که این نبود اطمینان ممکن است موجب شود که بسیاری از سهامداران عطای سهامداری پالایشی‌ها را به لقایش ببخشند.در نهایت باید دید در شرایط کنونی و در حضور اخبار رسمی و غیررسمی متنوع مذکور پیرامون این گروه و تحت تاثیر سبقه این صنعت روند مزبور تا چه اندازه پایدار خواهد بود.البته ذکر این نکته ضروری است که ابهامات موجود در وضعیت شرکت‌های پالایشی به مراتب کمتر از سال‌های اخیر است.روزهای آخر شهریور سپری میشود و در این هفته، فشار فروش از بابت تسویه اعتبارها نیز خاتمه پیدا خواهد کرد و انتظار میرود پاییز بهتری در انتظار بازار بورس تهران باشد! هنوز حجم و ارزش معاملات در بورس تهران ناامید کننده است و به نظر میرسد هنوز نقدینگی جدیدی به بازار تزریق نشده است و باید منتظر بشینیم و ببینیم که در ماه های آینده، آیا نقدینگی جدیدی به دلیل جذابیتی که بازار سرمایه دارد، وارد این بازار خواهد شد یا خیر؟

لایو بورس بازديد : 14 شنبه 25 شهريور 1396 نظرات ()
محمد شریعتمداری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مجمع عادی سالانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد، با بیان اینکه اولویت تولید با محصولات داخلی است، اظهار کرد: در صورتی که گزارشات استفاده خودروسازان از تایرهای خارجی روی خودروهایی که وارد بازار می‌کنند، درست باشد و تولیدکنندگان داخلی تایر تحت فشار کالاهای وارداتی قرار بگیرند، انجمن‌های تولیدکننده تایر می‌توانند درخواست خود را به کمیسیون ماده یک ارائه کنند تا بعد از بررسی، افزایش تعرفه واردات تایر در دستور کار قرار گیرد.
لایو بورس بازديد : 35 شنبه 25 شهريور 1396 نظرات ()

رئیس صندوق ضمانت صادرات تاثیر حذف ارز مسافرتی بر بازار را «اندک» توصیف و ۴ پیش نیاز یکسان سازی نرخ ارز را تشریح کرد.

 به گزارش لایوبورس و به نقل از  ایبینا، سیدکمال سیدعلی  درباره پیش نیازهای یکسان سازی نرخ ارز گفت: توجه به ذخایر و نرخی که ارز قرار است با آن یکسان سازی شود، پاسخگویی به تقاضای ارز، نقل و انتقالات و میزان در دسترس بودن ارز مهم ترین پیش نیازهای یکسان سازی است.

 وی تاکید کرد که قبل از اقدام برای یکسان سازی نرخ ارز باید ذخایر کافی برای آن در نظر گرفته شود.

 معاون اسبق ارزی بانک مرکزی درباره بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر حذف ارز مسافرتی و تاثیر آن بر بازار ارز، گفت:

لایو بورس بازديد : 0 شنبه 25 شهريور 1396 نظرات ()

🔹رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که ممکن است در سال آینده میلادی قیمت نفت به حدود ۴۰ دلار برای هر بشکه سقوط کند.

⁣🔹به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، الویرا نبیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، دیروز (جمعه ۲۴ شهریورماه) اعلام کرد: اعتقاد دارد که قیمت نفت در سال آینده میلادی از سطح کنونی ۵۰ دلار به ۴۰ دلار برای هر بشکه نیز سقوط خواهد کرد.

🔹دیروز قیمت هر بشکه نفت خام برنت در معاملات میان روز به ۵۵ دلار و ۴۴ سنت و قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا به ۴۹ دلار و ۶۸ سنت برای هر بشکه رسیده بود.

تعداد صفحات : 21

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورسموبایل یاب
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشي رمز عبور؟
 • آمار سايت
 • کل مطالب : 2783
 • کل نظرات : 45007
 • افراد آنلاين : 4
 • بازديد امروز : 397
 • بارديد ديروز : 1,535
 • بازديد کلي : 14,060,797