loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 1077 دوشنبه 20 مهر 1394

بورس تهران دوشنبه مورخ 20 مهر 1394

ساعت 8 و 25 دقیقه: روز گذشته شاهد بازاری پر فراز و نشیب بودیم. بازاری که مطمئنا تحت تاثیر تصمیم نمایندگان مجلس در خصوص برجام بود که در نهایت کلیات آن به تصویب رسید تا ادامه ماجرا به روز سه شنبه موکول شود! در این هفته، همچنین قرار بود جلسه شورای پول و اعتبار برگزار شود که در آن موضوع مهم نرخ سود بانکی نیز مطرح شود! جلسه ای که قرار بود هفته قبل برگزار شود که در نهایت به این هفته موکول شد. اما جلسه هفته جاری نیز به دلیل عدم حضور وزیر اقتصاد در ایران، تشکیل نخواهد شد تا همچنان تصمیم گیری در خصوص این موضوع مهم، با تعویق انداخته شود! اما در بازار بورس تهران، همانطور که در روز شنبه نیز عنوان کرده بودیم، انتظار بازاری متعادل داریم که تمایلی به رنگ سبز نیز دارد! اما همانطور که همه دوستان استحضار دارند، به دلیل کمبود نقدینگی و عدم شفافیت مسائل مهم اقتصادی و حتی سیاسی، فعلا توانی هم برای صعود وجود ندارد! دیروز جلسه دوم مزایده زمین 6 هکتاری ایران تایر برگزار شد و اینبار نیز خریداری به میدان نیامد! بر همین اساس، روز 26 مهرماه مدیران شرکت تشکیل جلسه خواهند داد و در این مورد، تصمیم گیری خواهند نمود.

 

 

 

ساعت 8 و 40 دقیقه: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه را که به تصویب هیات وزیران رسیده، برای اجرا به وزارت اقتصاد، سازمان مدیریت، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ابلاغ کرد.

 

 

 

ساعت 8 و 50 دقیقه: کاهش نرخ سود شرکت‌های لیزینگ خودرو  ---در حالی دولت وعده داده در هفته جاری بسته خروج از رکود رونمایی می‌شود، مدیرکل نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش نرخ سود بانکی شرکت‌های لیزینگ خودرو در قالب این بسته خبر داده تا بتواند بازار تقاضا را تحریک کند.

 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به دنبال کاهش ارزش دلار و پیش بینی ها درباره اینکه افزایش تقاضا از عرضه بیش از حد نفت در جهان خواهد کاست ، بهای نفت امروز دوشنبه در بازار آسیا رو به افزایش گذاشت. این در حالی است که سرمایه گذاران در انتظار انتشار اطلاعاتی درباره اقتصاد چین هستند که قرار است این هفته منتشر شود. در همین حال اظهارات عبدالله البدری دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، اوپک ، درباره اینکه سال آینده بازار نفت متعادل تر خواهد شد در افزایش بهای نفت بی تاثیر نبوده است. برنارد او Bernard Aw تحلیلگر IG Markets در سنگاپور می گوید اظهارات عبدالله البدری در افزایش تاثیرگذار بوده است ؛ اظهاراتی که از اطمینان اوپک درباره متعادل شدن بازار نفت در سال آینده میلادی حکایت داشت. وی افزود این اظهارات بدان معناست که اوپک که حدود چهل درصد نفت جهان را تولید می کند در میان مدت با افزایش تقاضا مواجه خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور ، در حال حاضر همه توجهات به سمت اطلاعاتی درباره نرخ تورم و اوضاع تجاری چین معطوف شده است که وضعیت اقتصادی بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان را مشخص خواهد کرد.

 

 

 

ساعت 9 و 10 دقیقه: دبیر انجمن پتروشیمی به ادعای نماینده مجلس مبنی بر کسب سود ۴۰۰ درصدی پتروشیمی ها واکنش نشان داد و گفت: ۹۰ درصد شرکت ها در آستانه زیاندهی هستند. (لازم به ذکر است، این داستان 400 درصد، داستان EPS شپدیس بود که نماینده محترم، چون معنی و مفهوم و کاربرد این 3 حرف انگلیسی در بازار سرمایه را نمیدانست، از آن تعبیر درصد کرده است!!!)

 

 

ساعت 9 و 20 دقیقه: رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که از دولت و مجلس می خواهیم از این مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان آن را امسال پرداخت کنند.

 

 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: نرخ گاز خانگی 90 تومان برای هر متر مکعب و برای صنایع فولادی و سیمانی 130 تومان و برای پتروشیمی‌ها 390 تومان برای هر متر مکعب محاسبه میشود! لذا این نوع نرخ گذاری عاملی بازدارنده جهت ورود سرمایه گذار به صنعت پتروشیمی خواهد بود! 

 

 

 

ساعت 9 و 45 دقیقه: رشد 30 درصدی صادرات چمدانی --- طی نیمه نخست امسال مرزنشینان به طور متوسط روزانه حدود 240 هزار دلار کالا به کشورهای همسایه صادر کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، روزانه معادل 55 هزار دلار کالای بیشتر به صورت چمدانی از کشور خارج شده است.

 

 

ساعت 10 و 00 دقیقه: روز گذشته اجرای برجام در مجلس تصویب شد. به نظر می‌رسد باز هم چشم متقاضیان مسکن به تحولات بازار خواهد بود تا شاید نتیجه نهایی توافق‌هسته‌ای تاثیر خود را بر بازار مسکن نشان دهد!!

 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: مجمع فوق العاده صبح امروز فولادمبارکه به افزایش سرمایه ۲.۵ هزار میلیارد تومانی رای داد تا این شرکت ضمن ثبت رکوردی جدید به بزرگترین شرکت بورس تبدیل شود.

 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: براساس آخرین آمارهای ارائه شده توسط بیمه مرکزی، بیمه درمان، اعتبار و بدنه اتومبیل نسبت خسارتی بالاتر از متوسط بازار بیمه داشته‌اند به‌طوری که بیمه درمان با سهم 8/20درصدی از حق بیمه‌های تولیدی 9/35 درصد از سهم خسارت‌ها را به عهده دارد

 

 

 

 

ساعت 10 و 45 دقیقه: انک سرمایه که چهارشنبه گذشته مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده سال مالی اسفند 94 را بدون تقسیم سود برگزار کرده، سود سال جاری را بیش از 60 درصد کاهش داد و از 257 به 102 ریال رساند. در گزارش عملکرد سه ماهه اول سال جاری هم در برابر عدم تحقق سود پیش بینی شده 257 ریالی، 196 ریال زیان محقق شده بود

 

 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: محدودیت خرید سهام «کتوکا» برای هر کارگزاری 36 هزار و 400 سهم تعیین شده و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و قابل معامله سهمیه‌ای نخواهند داشت

 

 

ساعت 11 و 15 دقیقه: وزير نفت: ده‌ها ميليارد دلار قرارداد جديد نفتی منعقد خواهد شد --- تا دو سال آينده ده ها ميليارد دلار قرارداد جديد منعقد و فرصت خوبي از طريق آن براي بخش هاي مختلف از جمله موسسات حقوقي فراهم خواهد شد. 

 

 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: امروز شیشه همدان برای برگزاری مجمع متوقف می شود این شرکت 1433ریال در سال مالی خود محقق کرده است پیش بینی تقسیم سود 545ریال است اما انتظار می رود شرکت بیشتر از این رقم تقسیم کند در صورت تقسیم هزار ریال با قیمت 6100ریال کنونی و پیش بینی سود 101تومانی سال مالی پیش روی پی به ای بعد از مجمع شرکت 5خواهد بود البته سود سال مالی پیش روی با پیش بینی توقف یک کوره برای بازسازی منتشر شده است.

 

 

 

ساعت 11 و 45 دقیقه: قیمت متانول در بازارهای اروپا در روز دوشنبه با کاهش مواجه شد. در آسیا قیمت متانول به ۲۳۲ دلار به ازای هر تن برای تحویل به صورت فوب روتردام رسید که یک دلار کمتر از قیمت آن در هفته گذشته محسوب می شود. در آمریکا قیمت متانول جمعه گذشته ۸۴دلار و ۵۰ سنت تا ۸۵ دلار در هر گالن بود که ۴ دلار و ۵۰ سنت در هر گالن در مقایسه با هفته گذشته کاهش داشت

 

 

ساعت 12 و 00 دقیقه: قیمت قیر صادراتی ایران که تا هفته گذشته به روند نزولی خود ادامه داده بود، بالاخره تغییر جهت داد و به 263 دلار/ تن رسید. قیر صادراتی آلمان و مجارستان با کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته روبه رو شدند. در مدت یاد شده قیر صادراتی ساحل عاج، ایران، دریای مدیترانه، شمال، غرب آفریقا، سواحل جنوبی،شرقی و شمالی چین نسبت به هفته گذشته افزایش داشتند.

 

 

 

ساعت 12 و 15 دقیقه: هر سهم کتوکا 4500 ریال کشف قیمت شد تا یک عرضه اولیه گران را در بازار امروز شاهد باشیم!!

 

 

 

 ساعت 12 و 25 دقیقه: عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه رکود امروز در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت: در حال حاضر بیش از 3 میلیون تن محصولات فولادی در کارخانجات دپو است که این رقم معادل 20 درصد نیاز کشور در یک سال است.

 

 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز بهتر از روز گذشته شروع شد و به همان صورت نیز ادامه پیدا کرد. نماد فارس که روز گذشته با بلوک انجام شده در قیمت های مثبت، باعث تاثیر مثبت 90 واحدی در شاخص کل شد تا شاخص روز گذشته منفی سختی را تجربه نکند، امروز همان بلوک به صورت معکوس مبادله شد تا امروز حدود 90 واحد تاثیر منفی خود را در شاخص کل بگذارد و شاخص کل دوباره به نقطه شروع اولیه خود باز گردد. ورود صندوق تثبیت بازار در بین بازیگران بازار سرمایه که معاون اول رئییس جمهور آن را جهت اجرا ابلاغ کرده است، میتواند تاثیر مثبتی در آینده بازار داشته باشد!

 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه.......................بازار بسته شد.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت