loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 197 شنبه 10 آبان 1393

بورس تهران شنبه مورخ 10 آبان 1393

 

ساعت ۸ و ۲۵ دقيقه:‌ از دوستان عذرخواهي ميكنم كه روز كاري قبل، نتوانستم در خدمت باشم. البته يكي از دلايل آن، اميد به بازار مثبت بود كه ديديم چنين شد و نياز به حضور، احساس نميشد! شاخص كل بورس تهران دوباره به همان مقاومت مهم رسيده است. مقاومتي كه انتظار داريم شكسته شود! از سوي ديگر، در هفته جاري، ۲ روز تعطيلي در پيش داريم كه از عمق بازار خواهد كاست! اما شخصا عمق كم بازار اين هفته را، فرصتي براي اصلاح سبد و خريد در برخي نمادها ميدانم! انتظار داريم در نماد فاذر، شروعي ضعيف را شاهد باشيم. شروع ضعيفي كه بعد از رشد بيش از ۴۰ درصدي، شايد هنوز فرصت خريد باشد! بازار بورس تهران دوباره با نقدينگي جديد، توجه خود را مجددا به گروه خودروسازي معطوف كرده است. انتظار داريم نماد ايران خودرو نيز بتواند با رشد تا منطقه ۳۳۰ تومان، جان تازه اي به هم گروهي هاي خود بدهد! از مهمترين اتفاقات روزهاي گذشته، سقوط آزاد قيمت جهاني طلا به زير حمايت مهم ۱۱۸۰ دلار بود. موضوعي كه البته در روزهاي قبل نيز قابل پيش بيني بود. مسيحا هستم در خدمت دوستان.

 

ساعت ۸ و ۴۵ دقيقه: به نقل از علي: "مدیرسرمایه‌گذاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری امید با اعلام اینکه سه شرکت زیرمجموعه «وامید» به زودی در فرابورس پذیرش می‌شوند، افزود: شرکت‌های لیزینگ امید، مدیریت توسعه گوهران امید و مدیریت انرژی امیدتابان هور در فرابورس درج و پذیرش شده‌اند و به زودی عرضه اولیه این شرکت‌ها انجام می‌شود."

 

ساعت ۹ و ۰۰ دقيقه: به نقل از علي: "به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، مایکل هایف تحلیلگر ارشد موسسه سوسایت جنرال تاکید کرد که اگر روند نزولی قیمت نفت در بازارهای جهانی و همچنین افت نرخ تورم ادامه یابد قیمت طلا به زودی به کمتر از 1000 دلار در هر اونس خواهد رسید. بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: شوک مربوط به افت قیمت نفت احتمال کاهش شدید قیمت طلا را بیشتر کرده است و به نظر من ادامه روند کنونی موجب کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا خواهد شد. وی افزود: افت قیمت نفت به معنای کاهش نرخ تورم در اقتصاد جهانی است و این مساله در نهایت به ضرر قیمت طلا خواهد بود. قیمت طلا در روزهای اخیر بار دیگر با کاهش شدیدی روبرو شده و وارد کانال 1100 دلاری شده است. قیمت نفت طی ماه های اخیر با افت شدید 23 درصدی روبرو شده و به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر رسیده است. هایف افزود: کاهش قیمت نفت موجب افت هزینه تولید و نرخ تورم در کشورهای مختلف به خصوص کشورهای صنعتی خواهد شد و این مساله به تدریج قیمت طلا را به 1000 دلار کاهش خواهد داد."

 

ساعت ۹ و ۱۰ دقيقه:‌ به نقل از علي:‌ "عضو کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد: سرمایه‌گذاران خارجی در انتظار نتیجه مذاکرات------بیاتیان گفت: با مشخص شدن نتیجه مذاکرات و رسیدن به نقطه مطلوب در شرایط بین‌المللی، شاهد حضور سرمایه‌گذاران خارجی در داخل کشور خواهیم بود. سید محمد بیاتیان دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن در رابطه با جذب سرمایه گذاران خارجی گفت: به دلیل تحریم‌ها و مشخص نبودن شرایط کاری در آینده تمام سرمایه گذاران منتظر هستند که نتیجه مذاکرات مشخص شود و براساس آن تصمیم بگیرند که اگر مذاکرات به نقطه مطلوب برسد، با هجوم سرمایه گذاران خارجی برای طرح‌های مختلف مواجه خواهیم شد. وی در ادامه در خصوص سرمایه گذاران داخلی گفت: متاسفانه در بحث حمایت از تولید و تولیدکننده ضعیف عمل کرده‌ایم، زیرا سرمایه گذاران بخشی از سرمایه خود را از تسهیلات و وام‌ها محقق می‌کنند که به دلیل قوانین بانکی و تسهیلات با نرخ بهره بالای ۲۱ درصد موجب فرار سرمایه گذار خواهد شد. دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن در ادامه اظهار داشت: ساز و کار ما در بخش‌های دیگر نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد، به طور مثال واردات ما نباید به گونه‌ای باشد که تولیدکننده داخلی متضرر شود و یا در بخش صادرات باید بروکراسی اضافی حذف شود. سید محمد بیاتیان در پایان به بیان راهکارهایی در این زمینه پرداخت و گفت: ایجاد مشوق‌ها، تمرکز سرمایه گذاری از شهرهای مرکزی و پایتخت به سمت مناطق محروم می‌تواند از راهکارهای بهبود وضعیت باشد، همچنین دولت با ایجاد کارگروهی برای حذف بروکراسی زائد و تسهیل در امور و تبلیغ بیشتر ظرفیت‌های اقتصادی، می‌تواند تلاش کند."

 

ساعت ۹ و ۳۰ دقيقه: به نقل از محمد:‌ "فارس گزارش می‌دهد: ۲۳ روز مانده به ضرب‌الاجل؛ ماراتن هسته‌ای دوباره در ایستگاه مسقط-----گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس - صادق قربانی: اتحادیه اروپا روز جمعه بالاخره جدول زمانبندی دور آخر مذاکرات هسته‌ای را منتشر و تائید کرد (اینجا) که وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور هماهنگ‌کننده گروه 1+5، این بار در عمان، یعنی کشوری که بسیاری آن را نقطه شکل‌گیری توافق ژنو توصیف کرده‌اند، دیدار می‌کنند تا آخرین چانه‌زنی‌ها را پیش از برگزاری نشست جامع، انجام دهند. بنا بر اعلام بروکسل، «جان کری» و «محمد جواد ظریف» روزهای 18 و 19 آبان (9 و 10 نوامبر) در مسقط خواهند بود تا در نشستی سه جانبه با حضور «کاترین اشتون» که با وجود پایان مأموریت رسمی در اتحادیه اروپا همچنان مسئولیت هماهنگی مذاکرات را بر عهده دارد، شرکت کنند."

 

ساعت ۹ و ۳۵ دقيقه: به نقل از علي: "وزیر خارجه ایتالیا از روز شنبه کار خود را رسما به عنوان مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز می کند. فدریکا موگرینی، وزیر خارجه ایتالیا از روز شنبه کار خود را رسما به عنوان مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز می کند. موگرینی که 41 سال دارد، امروز جمعه، از سمت وزارت خارجه ایتالیا استعفاء کرد و از فردا جانشین کاترین اشتون می شود. این درحالیست که کاترین اشتون قرار است تا پایان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به عنوان مسئول هماهنگ کننده ۱+۵ به کار خود ادامه دهد بنابراین موگرینی نقش خاصی در مذاکرات هسته‌ای نخواهد داشت. دولت ایتالیا در حال رایزنی برای تعیین یک وزیر خارجه جدید است."

 

ساعت ۹ و ۴۵ دقيقه: به نقل از علي:‌ "کارت اعتباري ايران کيش در دوره 6 ماهه مبلغ 341 ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده که 48 درصد پیش بینی سالانه را پوشش می دهد. این شرکت مبلغ 712 ریال سود برای هر سهم سال مالی 93 پیش بینی کرده است."

 

ساعت ۹ و ۵۵ دقيقه: به نقل از علي: "بتراس در اخرین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 738 راعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تعدیلی گزارش شد است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانسته به ازای هر سهم 158 ریال سود کنار بگذارد و 21 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد"

 

ساعت ۱۰ و ۵ دقيقه: به نقل از علي: "مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام دلایل اصلی جایگزینی قیر بجای سیمان از موافقت وزارت راه با بتنی شدن ۱۰ درصد جاده های کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد. حسین عبده تبریزی در رابطه با شروع برنامه جایگزینی بتن به جای قیر درجاده های کشور و آغاز این تحول با 80 کیلومتر جاده قائن به بیرجند، اظهار داشت: کشور ما و صنعت سیمان مشکل مازاد تولید سیمان دارد که درحال حاضر حدود 30 میلیون تن است. این حجم از سیمان با قیمت های پایین و به ثمن بخس و 35 دلار صادر می شود. در حالی که با در نظرگرفتن قیمت های جهانی انرژی، سیمان با قیمت های پایین تر از قیمت تمام شده تولید و صادر می شود. وی با بیان اینکه دلیلی برای ادامه این روند وجود ندارد، خاطر نشان کرد: برهمین اساس باید مصرف سرانه سیمان را از دو طریق افزایش داد. روش اول جایگزینی بتن به جای قیر در جاده های آسفالت شده کشور است که با توجه به عمرطولانی سیمان از یک طرف و امکان پذیرشدن صادرات بیشتر و آسان قیر از طرف دیگر، توجیه پذیر است. بنابراین جایگزین شدن صادرات قیر به جای سیمان رویدادی مثبت برای صنعت و اقتصاد کشور محسوب می شود. مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی ادامه داد: روش دوم بالا بردن مصرف سرانه سیمان ، جایگزینی این محصول به جای سازه های فلزی است . در این صورت علاوه بر کاهش واردات انواع محصولات فولادی، هم صرفه جویی اقتصادی رخ خواهد داد و هم اینکه سیمان با قیمت های پایین صادر نخواهد شد. عبده تبریزی در پاسخ به این سئوال که با این اوصاف، آیا بین وزارت راه وشهر سازی و شرکت های سیمانی و نهادهای مرتبط توافقی برای تبدیل جاده های کشور از قیر به بتن به عمل آمده یا خیر؟ توضیح داد: بله. وزارت راه و شهرسازی قبول کرده 10 درصد از جاده های کشور تا پایان سال 1400 بتنی شوند. رئیس انجمن صنفی سیمان درباره جایگزینی سیمان به جای قیر درجاده های کشورگفته است: خوشبختانه این موضوع مدتی است که جدی تر شده است."

 

ساعت ۱۰ و ۱۵ دقيقه: به نقل از علي: "بموتو در گزارش 12 ماهه منتهی به پایان شهریور ماه 93 مبلغ 938 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است در حالیکه قبلا 784 ریال سود برای هرسهم پیش بینی کرده بود. موتوژن پیش بینی سود هر سهم سال مالی 94 را مبلغ 921 ریال اعلام کرده است و در نظر دارد مبلغ 700 ریال سود نقدی به مجمع عمومی عادی سالانه پیشنهاد دهد."

 

ساعت ۱۰ و ۲۰ دقيقه: به نقل از محمد: شایعات امروز:----- شایعه از زنگان : افزایش سرمایه دارد. -شایعه از ثمسکن : تعدیل مثبت تا 50 تومان -شنیده از ولغدر : رشد قیمت تا 250 تومان در کوتاه مدت -شایعه از ذوب : افزایش سرمایه 50 درصدی -شنیده ها از ثشرق : با واریز مبلغ فروش هتل رشد قیمت تا 260 تومان - شایعه از رتکو : احتمالا تا 1600 تومان رشد دارد. - شایعه شپلی : رشد قیمت تا 150 تومان
- شنیده از بالاس : بدلیل برنده شدن در پروژه های جدید رشد قیمت تا 1200 تومان

 

ساعت ۱۰ و ۲۵ دقيقه: به نقل از علي: "سکرد اعلام کرده است که با توجه به مصوبه شماره 437 هیت مدیره به منظور اصلاح ساختار مالی ، افزایش سرمایه 100درصدی شرکت از مبلغ 324 میلیارد ریال به 648 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی در دستور کار شرکت قرار گرفته تا نسبت به انجام کلیه مراحل قانونی اقدام گردد."

 

ساعت ۱۰ و ۴۵ دقيقه: به نقل از علي:‌ "گزارش بازار----بازار با عرضه صف خرید نمادهایی چون واتی، کفرا، ثاباد و وانصار آغاز شد در حالی که این نمادها به سرعت به صف خرید دیگری رسیدند. رشد تقاضا در صنایع خودرو و مالی مشهود است به گونه ای که نمادهایی چون خکاوه، ختراک، وبصادر، وبیمه و ثشرق نیز به صف رسیدند. افزایش ارزش شاخص کل به بیش از 150 واحد رسیده است . بازار با روند پرقدرت صعودی روبرو بوده به گونه ای که رشد ارزش شاخص کل به 400 واحد نزدیک شده است. رمپنا تاثیرگذارترین نماد بر شاخص بوده در حالی که نماد با صف خرید روبرو است. نمادهایی چون وخارزم، خودرو، ثشرق و تایرا نیز در جمع صف های خرید برتر بازار قرار دارند. اکثر قریب به اتفاق نمادهای گروه بانک با صف روبرو هستند. بزرگان وابسته به صنعت خودرو نیز صف تقاضا دارند ."

 

ساعت ۱۱ و ۰۰ دقيقه: به نقل از علي:‌ "فولاد اميرکبير کاشان پیش بینی سود هر سهم سال مالی 93 را کاهش داده و مبلغ 423 ریال اعلام کرده است در حالیکه قبلا مبلغ 506 ریال سود پیش بینی کرده بود. کاهش پيش بيني توليد واحد نورد سرد به علت تعميرات در واحد مذکور ، کاهش متوسط نرخ فروش محصولات از 24.006 ريال به 23.735 ريال و افزايش پيش بيني هزينه هاي عمومي ، اداري و فروش، عمده ترین دلایل تعدیل منفی سود شرکت است. این شرکت طی دوره 6 ماهه 184 ریال سود شناسایی کرد و 43 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد."

 

ساعت ۱۱ و ۲۰ دقيقه: به نقل از علي: "شرکت شیشه و گاز با سرمایه 134 میلیارد و 844 میلیون ريال در پی شبینی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به 1393.12.29 سود هر سهم خود را با 5.7 درصد تعدیل مثبت مبلغ 919 ريال اعلام نمود که در 6 ماهه موفق به پوشش 46 درصدی آن شده است. از نکات قابل توجه در گزارش "کگاز" پوشش 40 درصدی درآمد فروش و 37 درصدی هزینه بهای تمام شده می باشد که منجر به تحقق 49 درصدی سود ناخالص شده است."

 

ساعت ۱۱ و ۲۵ دقيقه: به نقل از علي: "ابلاغیه جدید و مهم دولت به طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی برای «خروج غیرتورمی از رکود» و 12 دستور برای رونق بازار سرمایه و بورس منتشر شد. یکی از برنامه ها و تاکیدات مهم دولت در کنار مهار تورم سالهای گذشته، رونق اقتصاد کشور با نسخه های ایرانی و بدون افزایش تورم عنوان شده است که در این راه، تاکنون مصوبات مهم و قابل توجهی نیز توسط مسئولان اجرایی به دستگاههای مربوطه ابلاغ شده است و مانیفست فعالیت دولت در این زمینه نیز قبلا توسط مسئولان رسما رونمایی شده است. در جدیدترین مصوبات در این خصوص، هیئت دولت با تصویب مصوبه ای مهم، وزارت امور اقتصادی و دارایی را موظف کرده است در راستای اجرای کامل سیاست های دولت برای خروج غیرتورمی از رکود، تکالیفی را با رعایت قوانین و با استفاده از اعتبارات مصوب اجرا کند. بر اساس این مصوبه که توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به علی طیب نیا ابلاغ شده و نسخه ای از آن نیز به دست صبحانه رسیده، بخشهایی چون راهکارهای مدیریت و تسویه بدهی های دولت شامل 3 بند ابلاغی، بهبود محیط کسب و کار شامل 13 بند ابلاغی و تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه شامل 12 بند ابلاغی به چشم می خورد."

 

ساعت ۱۲ و ۰۰ دقيقه: به نقل از علي: "وسینا سرمایه خود را از مبلغ 6000 میلیارد ریال به مبلغ 10000 میلیارد ریال برساند و افزایش سرمایه 66درصدی بدهد که این افزایش سرمایه 66درصدی میلیاردریالی از محل مطالبات حال شدۀ سهامداران و آوردۀ نقدی سهامداران می باشد"

 

ساعت ۱۲ و ۱۵ دقيقه: به نقل از علي:‌ "امروز حقوقی ها بیشترین فروش خود را به ترتیب از خودرو/بانکها و سرمایه گذاریها داشتند وبیشترین خرید خودرا از گروه های مخابرات املاک و مستغلات و پتروشیمی ها داشتند"

 

ساعت ۱۲ و ۲۵ دقيقه:‌ به نقل از علي: "مجمع دقایقی پیش تصویب کرد؛ انتخاب رئیس کل بانک مرکزی به پیشنهاد وزیر اقتصاد، تأیید هیأت وزیران و حکم رئیس جمهور/ دوره فعالیت رئیس کل ۵ سال----عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصویب جزئیات طرح نحوه اداره بانک مرکزی، گفت: براساس مصوبه مجمع، رئیس کل بانک مرکزی به پیشنهاد وزیر اقتصاد، تایید هیات وزیران و صدور حکم توسط رئیس جمهور تعیین می‌شود."

 

ساعت ۱۲ و ۲۹ دقيقه: شاخص كل بورس تهران مطابق تحليل گذشته، امروز بالاخره توانست با رشد ۷۸۶ واحدي، وارد كانال ۷۵۰۰۰ واحدي شود. البته اينجا پايان راه براي شاخص كل نيست و اين موج حداقل تا پايان اين كانال ادامه خواهد داشت.

 

ساعت ۱۲ و ۳۰ دقيقه.......................بازار بسته شد.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2855
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 9,355
  • بارديد ديروز : 6,163
  • بازديد کلي : 14,564,198