loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 1615 دوشنبه 25 بهمن 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه دوشنبه مورخ 25 بهمن ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

 فملی

نمایندگان مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران موافقت کردند.

تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت مذکور با ۱۲۶ رأی موافق، ۲۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ رای ماخوذه به تصویب رسید.

 

جمالی در همایش صنعت خودرو: ذی نفعان اصلی سازمان سهامداران هستند و با توجه به تمامی اتفاقاتی که ارائه شد دارایی مشتریان افزایش یافته و گروه سایپا همواره رو به رشد خواهد بود.

 

قطعه‌سازان با همه محدودیت‌ها موفق به همکاری مشترک با شرکای خارجی شدند

ایلنا – رئیس انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: هم اکنون در صنعت قطعه‌سازی ۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده و ۵ میلیارد دلار سرمایه در گردش فعلی این بخش است. وی گفت: خودروسازان و قطعه‌سازان با همه محدودیت‌ها موفق به همکاری مشترک با شرکای خارجی شدند و در حال حاضر با ۹۰ قطعه ساز به صورت تولید مشترک مشغول فعالیت هستند.

 

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به گشایش‌های بانکی توافقات برجام گفت: بانک‌های ایرانی خارج از کشور به نظام تسویه بین بانکی اروپا (target ۲) متصل شدند. وی از آغاز مذاکرات جدید بانکی تهران-استکهلم نیز خبر داد

 

قرار است در سفر رئیس جمهوری طرح مگامدول اول کارخانه تولید آهن اسفنجی (گوهر) شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گهران شرکت گهر انرژی به ظرفیت ۳۳۲ مگاوات افتتاح شوند و قرارداد طرح فولادسازی و نورد گرم به روش اسلب نازک شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و قرارداد طرح احداث کارخانه احیاء مستقیم شماره ۲ شرکت جهان فولاد سیرجان منعقد شوند.

 

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از صدور بیش از ۴۰ هزار کد سهامداری جدید در بازار سرمایه طی دیماه امسال خبر داد.

 

پالایشیها

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از مذاکره با «تکنی مونت» ایتالیا برای کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه تبریز، تهران، بندرعباس، آبادان و اصفهان خبر داد.

بر این اساس در پالایشگاه نفت آبادان در کنار امضای قرارداد ساخت پالایشگاه جدید با شرکت ساینوپک چین، گفتگوهایی با دو شرکت JGC و ماروبنی ژاپن برای کاهش تولید نفت کوره انجام شده است.در پالایشگاه نفت تهران هم گفتگوهایی با شرکت‌هایی از JGC و میتسوئی ژاپن انجام گرفته و این د حالی است که در پالایشگاه نفت اصفهان حتی قراردادی با شرکت دایلم با هدف کاهش تولید نفت کوره و افزایش ظرفیت تولید بنزین و گازوئیل امضا شده است.در پالایشگاه نفت تبریز هم تاکنون با شرکت SK کره جنوبی برای امضای قرارداد اجرای طرح کاهش تولید نفت کوره انجام شده، ضمن آنکه به صورت همزمان با شرکت تکنی مونت ایتالیا هم مذاکراتی برای اجرای این پروژه آغاز شده است.در پالایشگاه نفت بندرعباس هم شرکت های چیودا و ماروبنی برای انجام مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی در زمینه کیفی سازی محصولات و کاهش تولید نفت کوره مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.

 

فنوال

مذاکره برای صادرات اکثر محصولات آلومینومی وهمچنین را اندازی سوله خط تولید محصول جدید برای خودروساز ها در سال ۱۳۹۶

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تایدواتر خاورمیانه با امضای قرارداد همکاری مشترک برای راهبری بندر فریدون کنار که با حضور مهندس مهدی اعتصام مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه به امضارسید شرکت تایدواتر خاورمیانه فعالیت خود را در زمینه تخلیه و بارگیری کالا و یدک کشی در بندر فریدونکنار آغاز کرد

 

یک کارشناس بورس گفت:سال بعد از نظر رشد سودآوری ، برای شرکتها سال بسیار خوبی خواهد بود و در اکثر غریب به اتفاق شرکتها شاهد این امر خواهیم بود . به نظر بنده با توجه ریسکهای مترتب بر سود اوراق مشارکت ، سود سپرده لازم است افراد پرتفوی بورسی خود را گسترش دهند و از این فرصت استفاده بهینه نمایند .

با توجه به نزدیکی به پایان سال و تقسیم سود در مجامع در فصل بهار ریسک سهامداری به حداقل خواهد رسید و سودهای تقسیمی این ریسک را به صفر نزدیک میکند . ان شاء الله با انتقال پول به بازار سرمایه سبب گسترش و افزایش تولید مولد واقعی برای اقتصاد کشور شویم .

 

رییس پژوهشکده پولی و بانکی عنوان کرد نکول سپرده‌، بانک‌ها را تهدید نمی‌کند/ مردم نگران نباشند؛ بانک مرکزی در حال رصد همه جانب عملیات بانکداری است

 

تايد

قرارداد راهبری بندر فريدونكنار بين شركت های راهبران و تايدواتر خاورميانه امضا شد.

 

خگستر و خوساز

شايعات از آگهي شدن دوباره بلوک خوساز توسط خگستر درقيمت های١٢٠٠ تومان حكايت دارد.

 

كگل

مديرعامل شركت معدني و صنعتي گل گهر اعلام كرد: با حضور دكتر حسن روحاني رئيس جمهوری و چند تن از وزرای دولت و مقامات كشوری و استاني، روز سه شنبه ٢٦بهمن ماه طرح های بزرگ اقتصادی در منطقه معدني و صنعتي گل گهر افتتاح مي شود.

ناصر تقي زاده گفت: با بهره برداری از طرح های گل گهر علاوه برايجاد تحول و شكوفايي اقتصادی در سطح ملي و منطقه ای، برای صدها نفر ازجوانان منطقه فرصتهای شغلي مستقيم و غيرمستقيم ايجاد مي شود.وی افزود: قرار است در سفررئيس جمهوری طرح مگامدول اول كارخانه توليد آهن اسفنجي (گوهر) شركت توسعه آهن و فولاد گل گهر و واحدهای گازی نيروگاه سيكل تركيبي گهران شركت گهر انرژیبه ظرفيت ٣٣٢ مگاوات افتتاح شوند و قرارداد طرح فولادسازی و نورد گرم به روش اسلب نازک شركت توسعه آهن و فولاد گل گهر و قرارداد طرح احداث كارخانه احياءمستقيم شماره ٢ شركت جهان فولاد سيرجان منعقد شوند.تقي زاده درباره طرح مگامدول اول كارخانه توليد آهن اسفنجي (احياء مستقيم) گفت: ظرفيت سالانه اين طرح سالانه٧.1ميليون تن است و برای راه اندازی آن در مجموع ٣٢٠٠ ميليارد ريال و ٦٣ ميليون يورو سرمايه گذاری شده است؛ ضمن اينكه برای ٢٢٠ نفر اشتغال مسقيم و ٨٨٠ نفرفرصت شغلي غيرمستقيم ايجاد كرده است.وی افزود: با توجه به نزديكي مواد اوليه (معدن و واحدهای كنسانتره و گندله سازی)، هزينه حمل و نقل به حداقل ممكن مي رسد كهبه اين ترتيب شاهد كاهش قيمت تمام شده خواهيم بود و آهن اسفنجي با كمترين قيمت توليد خواهد شد.

 

شرانل

 عيسي اسحاقي از توافق هيئت مديره اين شركتمبني بر توليد روغن دريايي در آبادان با مشاركت كشتيراني جمهوری اسلامي، شركت ملي نفتكش و يك شركت معتبر در توليد روغن های دريايي خبر داد.وی با اشاره به بهرهبرداری ازكارخانه توليد روغن ايرانول آبادان گفت: فاز اول بازسازی كارخانه توليد روغن ايرانول آبادان پس از ٣٥ سال در سوم خرداد امسال آغاز و فاز دوم و بازسازی كاملآن در سوم خرداد سال آينده به بهره برداری مي رسد و توليد انواع روانكار، روغن دريايي، موتوری، ديزلي، صنعتي و ... انجام مي شود.مديرعامل شركت نفت ايرانول تصريحكرد: با توجه به تعطيلي توليد روغن در آبادان به دليل جنگ تحميلي در سال ٥٩ و تخريب آن از سال گذشته برنامه بازسازی پالايشگاه، بلندينگ روغن پركني در بريم آغازشد.

وی كاهش خام فروشي، ارزش افزوده بيشتر، پايگاه مناسب برای صادرات و داشتن انبارمناسب و كاهش قيمت تمام شده محصولات به دليل منطقه آزاد بودن را از مهمترينمزايای اين كار دانست.اسحاقي همچنين از موافقت هيئت مديره شركت نفت ايرانول برای توليد روغن گروه دو و سه برای اولين بار با جذب سرمايه گذار خارجي در آبادانخبر داد و گفت: اين سرمايه گذاران هفته آينده برای انجام مذاكره نهايي به ايران مي آيند.اسحاقي همچنين از توافق هيئت مديره ايرانول مبني بر توليد روغن دريايي در آبادانبا مشاركت كشتيراني جمهوری اسلامي، شركت ملي نفتكش و يك شركت معتبر در توليد روغن های دريايي خبر داد. و گفت: اميد است در سال آينده كارهای اجرايي آن آغازمي شود.وی تصريح كرد: در سالي كه از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نام گذاری شده، طي ١٠ ماه گذشته خام فروشي در شركت نفتايرانول ٢٥ درصد كاهش يافته است.مديرعامل شركت نفت ايرانول همچنين از روند بازسازی توليد روغن پالايشگاه ايرانول آبادان و از پايانه در حال ساخت ايرانول در ماهشهربازديد كرد.اسحاقي افزود: اميد است به زودی پايانه صادراتي ايرانول در ماهشهر با ظرفيت مخازن ٢٥ هزار تني افتتاح شود كه با بهره برداری از اين پايانه مي توان ظرفيتذخيره سازی محصولات صادراتي را به دو تا سه ماه افزايش داد و سود مناسبي نصيب شركت كرد.

 

خودرو

مديرعامل ايرانخودرو گفت: مهمترين قرارداد تاريخ صنعت خودروی برای توليد پلتفرم ملي تا ماه آينده با همكاری شركت ايتاليايي – آلماني نهايي مي شود.

 

حكشتي

مديرعامل شركت كشتيراني جمهوری اسلامي از شركت در مناقصه انتخاب اپراتور فازهای دو و سه بندر شهيد رجايي با يك شريك خارجي خبر داد.محمد سعيدی درگفتوگو با خبرنگار اقتصادی ايلنا با بيان اينكه با احراز تمام شرايط اعلام شده در مناقصه بندر شهيد رجايي شركت كردهايم، اظهار داشت: طبق شرايط اعلام شده با يكشريك خارجي در مناقصه انتخاب اپراتور فازهای دو و سه بندر شهيد رجايي شركت كرده ايم.وی گفت: نميتوانيم نام شريك خارجي را اعلام كنيم.سعيدی با بيان اينكهسازمان بنادر و دريانوردی و مقامات مسئول در برگزاری مناقصه در حال اعتبار سنجي شركتهای شركت كننده در مناقصه بندر شهيد رجايي هستند، ادامه داد: در ارتباط بااعلام انتخاب شدگان هنوز از سوی برگزار كنندگان مناقصه چيزی به شركتها اعلام نشده و بايد قيمتهای پيشنهادی بررسي شود. مديرعامل شركت كشتيراني جمهوریاسلامي با اشاره به لغو تحريمها در حوزه كشتيراني پس از برجام، تاكيد كرد: پس از برجام توانستيم با تمام بنادر دنيا به جز بنادر دو كشور دسترسي پيدا كنيم و ۱۷ لاينرخارجي هم پس از برجام به بنادر ايران بازگشتند.وی با تاكيد بر اينكه۸۷ درصد تجارت دنيا از طريق دريا انجام ميشود كه در ايران اين رقم به ۸۵ درصد ميرسد، گفت: درحال حاضر شركت كشتيراني پنج خط مشترک با شركتهای خارجي برای تمام نقاط دنيا داريم و آسيای شرقي، اروپا، آفريقا، آمريكای لاتين و آمريكای شمالي را پوششميدهيم.سعيدی ادامه داد: شركت كشتيراني جمهوری اسلامي ايران به عنوان شركتي كه بزرگترين ناوگان را در منطقه در اختيار دارد تاثير به سزايي در صادرات و واردات وايجاد فضای اشتغال دارد.

 

ثفارس

شايعات از تعديل مثبت سنگين اين شركت در آينده نزديك حكايت دارد.

 

شيران

خبرها از تقسيم سود ٥٨٥ ريالي سود درمجمع روز گذشته اين شركت حكايت دارد.

 

اپرداز

شايعات از معامله بلوک اين شركت درآينده نزديك حكايت دارد.

 

حسير

خبرها ازواگذاری ٢٠ درصد بلوک اين شركت در قيمت ٤٥٠٠ ريال حكايت دارد.

 

خساپا

شنيده ها از انتشار اوراق مرابحه ٦٠٠ ميليارد توماني اين شركت در آينده نزديك حكايت دارد.؛ خبرها از سود عملياتي اين شركت تا پايان سال ٩٥ حكايت دارد.

 

شپلي

شايعات از خريد بلوک اين شركت توسط چيني ها در آينده نزديك حكايت دارد.

 

واتي

خبرها از واگذاری زير مجموعه اين شركت با نام بافندگي و ريسندگي فومنات حكايت دارد كه گويا از اين محل تعديل مثبت خواهد داد.

 

بانک سرمایه: افزایش سرمایه  600 درصدی ؛ با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 1386/05/03 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 4,000,000,000,000 ریال به مبلغ 28,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح نسبت کفايت سرمايه که در تاریخ 1395/11/23 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد

 

آمارهای ارائه شده از وضعیت بازار مسکن در طول سال های گذشته، یک وجه اشتراک غالب داشته و آن تداوم روند کاهشی صدور مجوز ساخت واحدهای مسکونی جدید بوده است. سرمایه گذاران مسکن از بازار قهر کرده اند و مشخص نیست چه زمانی بار دیگر به این عرصه باز خواهند گشت.

 

تولید کنسانتره مس کشور در ۱۰ ماه منتهی به پایان دی ماه سال جاری در مجموع ۱۱ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید مس کاتد نیز با رشد ۳درصدی همراه شد. شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل مجتمع «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان دی ۹۵ ، در مجموع ۸۹۵ هزار و ۵۰ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۰۴ هزار و ۷۳۴ تن بود. همچنین تولید ۱۰ ماهه امسال ۲ درصد بالاتر از هدف برنامه را محقق کرده است.

 

 

برخی شنیده ها از افزایش نرخ سود سپرده های یکساله برخی از #بانکها (خصوصی) به ۲۳ درصد جهت تامین نقدینگی پایان سال حکایت دارد

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت