loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 1195 دوشنبه 25 بهمن 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه دوشنبه مورخ 25 بهمن ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

شپلی

شنیده ها حاکى از رفت و آمد مشکوک چینى ها و خرید بخشى از سهام مدیریتى این شرکت با توجه به نزدیکى بازارهاى کشور عربى و ترکیه براى صادرات به اروپا بگوش میرسد .

 

خکاوه

اظهار نظر مدیرعامل سایپا درخصوص ورود سراتو به ناوگان پلیس، فروش خکاوه و افزایش سرمایه از محل برند

 

خساپا

شایعه سود بیش از ۱۰۰ ریالی از محل فروش سایپای کاشان

 

واتی

واگذاری سهام شرکت ریسندگی و بافندگی فومنات و کسب عاید ۱۵ میلیارد ریالی حاصل از این واگذاری و زیان سالیانه ۶۵ میلیارد ریالی این شرکت نیز از صورت تلفیق حذف شد

 

خوساز

قصد دارد ۶ دانگ ۲ قطعه زمین جمعا به مساحت ۱۴۵۰۰ مترمربع و ۱۹۲۴۵ متر مربع را از طریق مزایده به فروش برساند. که سود هر سهم حاصل از فروش زمین ۹۰۰ ریال خواهد بود.

 

خگستر

خگستر از محل فروش بلوک “خوساز” که به قیمت ۸۰۴ تومان در تاریخ ۲۶ اسفند ۹۴ آگهی شده بود حدود ۴۰ تومان سود برای سال ۹۴ پیش بینی کرده بود که بدلیل کنسل شدن فروش در تاریخ مذکور ، سود سال ۹۴ خگستر از ۶۶ تومان به ۲۴ تومان کاهش یافت..

اما بنابر شنیده های تایید نشده ، دلیل کنسل شدن فروش، وجود خریدار برای بلوک مذکور در قیمتهای بالاتر از ۱۰۰۰ تومان بوده است که در این صورت سود ناشی از فروش بلوک مذکور به بیش از ۴۰ تومان (بسته به قیمت فروش) ، خواهد رسید..شنیده های ما حکایت از آن دارد که خگستر تصمیم دارد بلوک خوساز خود را در قیمت ۱۲۰۰ تومن به سرمایه گذار خارجی واگذار کند که هم اکنون مذاکراتی در حال انجام است .ناگفته نماند که بنا بر اعلام خود خگستر ، این شرکت برنامه فروش بلوکی یکی دیگر از زیرمجموعه ها بنام “خمهر” را نیز در برنامه دارد

 

پالایشیها

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از مذاکره با «تکنی مونت» ایتالیا برای کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه تبریز، تهران، بندرعباس، آبادان و اصفهان خبر داد

 

سود بانکی

آغاز جلسات کاهش نرخ سود در بانکها؛بعد از مدتها بازی بانکها با نرخ سود و رقابت های منفی برای جذب سپرده های بیشتر، اکنون بانکداران هم پیمان شده اند تا نرخ سود را کاهش دهند/ مهر

 

خودرو

مدیرعامل پژو از عرضه سه محصول پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ در ایران خبر داد/مدیرعامل ایران خودرو از انعقاد قرارداد با یک شرکت ایتالیایی-آلمانی برای طراحی پلت فرم ملی تا ٢۵روز آینده خبر داد و گفت : این قرارداد برای تولید و طراحی گیربکس و اکسنت و در نهایت پلت‌فرم ملی خودرو در ایران انجام خواهد شد

 

مس

قیمت مس در بازار امروز ۱۰۰دلار دیگر رشد کرد و به ۶۱۵۰دلار رسید. شرکت ساوترن کاپر، پنجمین تولید کننده بزرگ مس جهان، برنامه هایی را در دست اقدام دارد تا تولید مس این شرکت را، در سایه مجموعه ای از پروژه ها که در سالهای پایانی دهه جاری وارد عملیات می شوند، طی همین شش سال آینده تا دو سوم افزایش دهد. علی رغم سرمایه گذاری های چند بیلیون دلاری و انتظار برای افزایش تولید مس از سال ۲۰۱۸ به بعد اما گفته می شود تقاضا با شیب تند تری رشد خواهد کرد.

 

خساپا

مدیر عامل سیتروئن: با مشارکت سایپا ۳۰ درصد از تولیدات بازار صادراتی منطقه را تحت پوشش قرار خواهیم داد. وی افزود: با توجه به اینکه همکاری سیتروئن با سایپا یک همکاری تاریخی است، در ژوئن ۲۰۱۶ در چار چوب یک معاهده و قرارداد برای تولید و فروش خودرو در ایران با سایپا به توافق رسیدیم. جکسون افزود: سیتروئن با سه مدل خودرو در سایپاکاشان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد که این خودروها به تدریج تا ۷۰ درصد داخلی سازی خواهد شد و تمامی این خودروها مطابق با استاندارد یورو ۶ تولید خواهد شد.

 

خودرویی

نعمت زاده گفت: قرارداهای جدید در حال انعقاد است و با اروپایی ها مذاکرات زیادی داشتیم که فرانسه پیش قدم بوده و در این زمینه قراردادهای خودرویی ایران خودرو پژو منعقد شده و تلاش می کنیم قرارداد رنو قبل از عید امضا شود. وی افزود: با آلمانی نیز در سواری و تجاری مذاکره می کنیم و دیروز توافق نامه ای با سوئد امضا شد و امروز کلنگ پروژه مشارکت خودرویی با آنها به زمین زده می شود . وی اظهار داشت: با کره جنوبی نیز مذاکراتی انجام شده و متعهد به سرمایه گذاری شده اند.

 

حتاید

قرارداد راهبری بندر فریدونکنار بین شرکت های راهبران و تایدواتر خاورمیانه امضا شد.

 

عرضه اولیه

مدیر پذیرش بورس تهران از پذیرش ۳ شرکت جدید، آمادگی عرضه اولیه ۵ شرکت و پذیرش ۳ شرکت دیگر خبر داد و شرط عرضه زیرمجموعه بانک ملت را اعلام کرد. ۵ شرکت صنعتی مینو، ترانسفور ماتور توزیع زنگان، پالایشگاه جی، فولاد کاوه جنوب کیش و تامین سرمایه امید درج نماد را پشت سر گذاشته و در نوبت عرضه قرار دارند. وی افزود: شرکت ۹۵ میلیارد تومانی “به‌پرداخت ملت” هم جزو شرکتهایی است که اراده عرضه اولیه از سوی سهامدار عمده (بانک ملت) وجود دارد اما پس از درج نماد و افشای کامل اطلاعات در سامانه کدال و با توجه به وجود شرکت‌های متعدد آماده عرضه، بورس تهران نسبت به ارائه مجوز عرضه برای اقدام خواهد کرد.

همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی در فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

 

شبندر و تاپیکو

مدیرعامل پالایش و پخش گفت : با بهره برداری کامل از طرح افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه بندرعباس به طور تضمینی و در همه فصول سال بنزین یورو ۴ در شیراز، اهواز و بندرعباس توزیع خواهد شد. ​طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢۵ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢۵ هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت‌گاز با ظرفیت ۵٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحدهای مهم این طرح است. طبق برنامه زمانبندی و پس از راه‌اندازی واحد بنزین‌سازی، واحد تصفیه گازوئیل نیز که در مراحل پایانی تکمیل مکانیکی قرار دارد، در نیمه دوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد. تکمیل و راه‌اندازی نهایی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه بندرعباس به ٢٠٠ میلیارد تومان منابع ریالی و ٣٠ میلیون یورو منابع ارزی نیاز دارد. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران درباره طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: یک فاز از سه فاز پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بهزودی راه اندازی می شود که بر این اساس بیشتر شهرهای کشور از بنزین یورو ۴ بهرهمند خواهد شد. کاظمی تصریح کرد: فاز یک عملیات پیش‌ راه‌اندازی ستاره خلیج فارس انجام گرفته است و با این پیشرفت تا اوایل سال‌ آینده وضعیت مطلوبی را در سوخت شاهد خواهیم بود.

 

کگل

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر اعلام کرد: با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهور و چند تن از وزرای دولت و مقامات کشوری و استانی، روز سه شنبه ٢۶ بهمن ماه طرح های بزرگ اقتصادی در منطقه معدنی و صنعتی گل گهر افتتاح می شود.

 

رفتار حقوقی ها

امروز حقوقی ها عمدتا خریدار بودند، حقوقی هایی که البته امروز بر خلاف روز گذشته با بهبود حجم معاملات نیز همراه شدند.

اماگروه توسعه ملی به حمایت همه جانبه از سهام لاستیک بارز پرداخته و به صورت روزانه در حجم معاملات مناسبی در حالی خرید سهام این شرکت تایر ساز می باشد.

 

حسیر

عرضه بلوک ٢٠ درصدی حسیر/قیمت پایه هر سهم ۴۵٠ تومان!!!

امروز شاهد آگهی عرضه ٢٠ درصدی بلوک ریل سیر کوثر به قیمت پایه هر سهم ۴۵٠ تومان و مبلغ کلی ۴٢.۴ میلیارد تومانی در نماد حسیر ۴ بودیم.بدین ترتیب، قرار است این بلوکم که متعلق به آقای حمید عزت آبادی پور می باشد در تاریخ یکشنبه ٨ اسفند ماه در بازار فرابورس عرضه شود.گفتنی استٰ ،٣ درصد از ثمن معامله به صورت نقدی و مابقی طی یک فقره چک به تاریخ بیست و سوم اسفند ماه سال جاری تسوی خواهد شد.لازم به ذکر است، قیمت روز سهام حسیر ٢٨۴ تومان بوده و فاصله زیادی با قیمت پایه بلوک دارد.

 

خودرو

یکه زارع: با اشاره به رشد ۴٠ درصدی تولید خودرو در سال جاری،از انعقاد قرارداد با یک شرکت ایتالیایی طی ٢۵ روز آتی برای تولید پلت فرم ملی خبر داد/مدیرعامل ایران خودرو از امضای قرارداد تولید پلت فرم جدید با یک شرکت طراح ایتالیایی طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این طراحی در قالب یک کنسرسیوم صورت خواهد گرفت. وی اظهار داشت: قرارداد طراحی پلت فرم جدید را طی ۲۰ تا ۲۵ روز آینده در قالب یک کنسرسیوم با یک شرکت طراحی ایتالیایی امضا خواهیم کرد که بزرگترین قرارداد پلت فرم در ایران خواهد بود.

 

کگل و کچاد

پروانه بهره برداری از سنگ آهنی‌ها نباید گرفته می شد

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران بازپس گیری پروانه بهره برداری معادن گل گهر و چادرملو و به دنبال آن دریافت حق مالکانه از این شرکتها را که بخشی از سهام آنها مربوط به سهام عدالت و مردم است، اقدامی مخالف حقوق سهامداران خواند./ منبع: تسنیم

 

صنعت خودرو سازی

قائم مقام ارشد رنو:مایلیم همکاری مان را در مشارکت با صنعت خودرو ایران گسترش دهیم

قائم مقام ارشد رنو با اعلام اینکه ماموریت ما در ایران ساده است گفت: ما مایلیم همکاری مان را در مشارکت با صنعت خودروسازی ایران گسترش دهیم و کیفیت یکی از اولویت‌های ما است.

 

وملل

نماد شرکت اعتباری ملل در بازار دوم فرابورس ایران با نماد معاملاتی «وملل» باز شد و هر سهم این شرکت یک هزار و ۳۰۰ ریال قیمت خورد.

 

سایپا

مدیرعامل سایپا: تا پایان سال به سود عملیاتی می رسیم/ مدیرعامل ایران خودرو: قرارداد با طراح ایتالیایی تا یک ماه آینده نهایی می شود

 

خکاوه

رییس هیات اقتصادی، صنعتی و بازرگانی سوئد از ورود دو شرکت خودرویی اسکانیا و ولوو با خط کامل تولید به ایران خبر داد.

 

عرضه اولیه

شنیده ها از عرضه اولیه هلدینگ برق و انرژی غدیر در نیمه اول سال ۹۶ حکایت دارد

 

شخارک

شایعات از تعدیل مثبت این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

بمپنا

شنیده ها از تهاتر بدهی دولت به این شرکت با مالیات پرداختنی حکایت دارد.

 

خلنت

شایعات از بسته بودن نماد این شرکت به علت تعدیل منفی سنگین حکایت دارد

 

اپرداز

شایعات از تعدیل مثبت حدود۳۵ درصدی این شرکت برای سال ۹۶ حکایت دارد

 

کاما

شایعات از تعدیل مثبت این شرکت در سال ۹۶با توجه به رشد جهانی قیمت روی و افزایش قیمت دلارحکایت دارد

 

فاسمین

شایعات از تعدیل مثبت این شرکت در سال ۹۶با توجه به رشد جهانی قیمت روی و افزایش قیمت دلارحکایت دارد

 

 

قراردادهای جدید خودروسازان احتمالا امروز یا فردا نهایی می‌شود/در این همایش‌ طرف خارجی، نظر رئیس جمهور را در خصوص صنعت خودرو متوجه می‌شود. رئیس‌جمهور به صراحت اعلام کرد ما بازارمان را با شرکت‌هایی تقسیم خواهیم کرد که تولید را در داخل کشور انجام دهند. این پیام به صورت رسمی از سوی رئیس جمهور و وزیر صنعت به مخاطبین داده شده که کلید تمرکز و موفقیت در بازار ایران داخلی‌سازی محصولات است.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت