loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 357 دوشنبه 29 آذر 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه دوشنبه مورخ 29 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

 

خلیجفارس تاپیکو

با بهره برداری از دومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اواخر سال ۹۶می توانیم ورود ایران را به جمع صادرکنندگان بنزین منطقه و جهان اعلام کنیم.معاون وزیر نفت در خصوص آخرین وضعیت بهره برداری از این پالایشگاه گفت: از مهرماه سال جاری، تولید گازوئیل، نفتا و نفت سفید در این پالایشگاه آغاز شده و تا پایان سال، امکان تولید بنزین در فاز نخست این پالایشگاه با ظرفیت ۱۲میلیون بشکه در روز فراهم می شود.

 

تحریم

دولت آمریکا بانک ایتالیایی اینتسا سنپائولو و شعبه آن در نیویورک را برای نقض قوانین دولتی این کشور و پنهان کردن تراکنش های مبادلات با ایران ۲۳۵میلیون دلار جریمه کرد. این بانک در رابطه با ایران از «یک فرآیند خاص» برای پاک کردن هزاران تراکنش در سال های ۲۰۰۲تا ۲۰۰۶به ارزش بیش از ۱۱میلیارد دلار از طریق شعبه نیویورک خود در زمانی که ایران تحت تحریم بود، استفاده کرده است.

 

مبارکه فولاد

با راهاندازی خط تولید ورق آجدار در مجتمع فولاد سبا، یکی از زیرمجموعههای شرکت فولاد مبارکه، بازاریابی این محصول به منظور توسعه سبد محصولات صادراتی در دستور کار واحد صادرات شرکت قرار گرفت و پس از انجام مذاکرات و معرفی محصول در آبان ماه، نخستین سفارش برای بازار عراق ثبت شد که نخستین قسمت آن نیز در ماه جاری به کشور مقصد حمل شد.

 

بانک ها

حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس شایعه خروج برخی نمادهای بانک ها از بازار و یا سقوط به بازار پایین تر را تکذیب کرد .

 

بیمه ملت

این شرکت طی شکایتی بدنبال بازگرداندن زمین کیش می باشد .

 

توریل

شنیده ها از تمدید قرار داد توریل با فولاد مبارکه در آینده نزدیک حکایت دارد

 

معاون اقتصادی بانک مرکزی:رشد ۶ماهه تمام بخش‌های اقتصاد به جز ساختمان و معدن مثبت شد.

 

ذوب

به گزارش ماين نيوز، حسن خزائي مدير انرژی و بهينه سازی سوخت شركت با اعلام اين خبر افزود: با پيگيریهای مجدانه معاون بهرهبرداری و تلاش كاركنان مديريت انرژیو بهينهسازی سوخت، مديريتهای مهندسي اتوماسيون و ارتباطات، خريد خدمات قراردادی ، آزمايشگاه مركزی ،امور فني بهره برداری، سيستم خالص سازی آرگون(KAAP) و واحد توليد آرگون بلوک تفكيك هوای COAR-٣٢ راه اندازی و به بهره برداری رسيد.

 

گروه خودرو سازی

به گزارش ايرنا:تحريم های فروش، تهيه يا انتقال كالاها و خدمات مربوط به بخش خودرو سازی ايران از فهرست تحريم ها خارج شدند.

 

گروه حمل و نقل

به گزارش ايرنا:تحريم های مربوط به معاملات در حوزه كشتيراني و كشتي سازی و اپراتورهای بندر از فهرست تحريم ها حذف شدند.

 

اخابر

شركت مخابرات ايران در خصوص نامه سازمان مبني بر فسخ قرارداد واگذاری سهام آن شركت به توسعه اعتماد مبين توضيح داد اطلاعيه مذكور اعتبار قانوني نداشته وچنانچه فروشنده سهام ادعايي نيز داشته باشد، بايد طبق مقررات ادعای خود را از طريق هيات داوری پيگيری نمايد. بديهي است تا زماني كه مرجع قانوني مذكور در خصوصادعای سازمان اعلام نظر نكردهاند اطلاعيه سازمان خصوصي سازی فاقد اعتبار و اثر قانوني بوده و هيچ خدشهای به ساختار مالكيت مخابرات ايران وارد نميكند.

 

خاور

اگهي واگذاری شركت تجارت ستاره ايران توسط ايران خودرو ديزل درج شد.

 

افرا

شنيده ها از همكاری افرانت با شركت های خارجي در آينده نزديك حكايت دارد.

 

فاراک

شنيده ها از بازگشايي نماد اين شركت در هفته جاری حكايت دارد.

 

وپاسار

شنيده ها از بازگشايي نماد اين بانك تا هفته آينده حكايت دارد.

 

ارفع

شنيده ها از تعديل مثبت اين شركت در آينده نزديك با توجه به افزايش نرخ فولاد حكايت دارد.

 

کیمیا

 افزايش سرمايه ١٥٠ درصدی اين شركت از محل مطالبات در آينده نزديك حكايت دارد.

 

مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد: پیش‌بینی کسری ۱۵۰هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه ۹۶/ دولت از کاهش درآمد نفت در بودجه شانه خالی کرد.

 

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با اشاره به افزایش ۶درصدی سهم بازار داخلی این شرکت در ماه‌های اخیر گفت: نفت سپاهان در سال مالی جاری از چند محصول جدید فرآورده‌های نفتی رونمایی می‌کند. فریدون فدایی دولت در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد»، افزود: خوشبختانه در ۵ماه اخیر سهم بازار داخلی نفت سپاهان را از حدود ۱۴درصد به ۲۰درصد افزایش یافته است.وی همچنین از نهایی شدن قرارداد نفت سپاهان با شرکت‌های بین‌المللی انی و رپسول خبر داد و افزود: به زودی محصول مشترک این شرکت‌ها با برند مشترک تولید و تا پایان سال به بازار عرضه می‌شود. وی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت اظهار کرد: شرکت نفت سپاهان در نظر دارد تا با تولید روغن موتور جت در ایران گامی جدید برای توسعه فعالیت‌های این شرکت بردارد، به این منظور در زمان حاضر با شرکت لیکومولی و برخی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده روغن موتور جت در حال مذاکره هستیم و در این زمینه تفاهم‌هایی نیز انجام شده است.

 

دستور ویژه جهانگیری به نوبخت و طیب‌نیا/ اوراق خزانه منتشر کنید

معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای از وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه خواست تا هزار میلیارد تومان اوراق خزانه را منتشر و پرداخت هزینه حق عاملیت واگذاری را در بودجه سنواتی پیش‌بینی کنند.

 

روح الله حسینی مقدم معاون شرکت بورس با اشاره به اخباری مبنی بر بازگشایی دست جمعی نمادهای متوقف شده در تابلو معاملاتی بورس و فرابورس گفت: بازگشایی نمادها تنها مشروط به تایید شفافیت مالی و رفع ابهامات است.

وی ادامه داد: سازمان بورس  و اوراق بهادار برنامه ای در خصوص بازگشایی دست جمعی نمادها نداشته و ندارد.حسینی مقدم با اشاره به بازگشایی نمادها برای معاملات در بازار سرمایه افزود: در این هفته نمادهایی بازگشایی می شود که ابهامات مالی خود را مرتفع کرده اند و تاکنون از اسامی آنها اطلاعی به دست نرسیده است.به گزارش وبورس و بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان بورس اوراق بهادار، به جهت ایجاد شفافیت و رفع ابهامات مالی بود که سازمان بورس اوراق بهادار دستور توقف معاملات بیش از ۱۰۰نماد شرکتی در تابلو بورس را صادر کرد به طوری که معاملات اکثر این نمادها تا به امروز همچنان متوقف است. قابل ذکر است نمادهای بانکی بیشترین سهم را از نمادهای متوقف شده به خود اختصاص داده اند که در پی آن بانک مرکزی به عنوان ناظر درصدد ایجاد شفافیت و رفع ابهامات مالی بانک هایی همچون صادرات، تجارت و پست بانک برآمده است.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه بلوک ۱۷درصدی ذوب آهن در راستای تسویه بدهی صندوق فولاد به دولت به مزایده گذاشته شده از وکالت مجدد این سازمان برای واگذاری هپکو خبر داد.

 

انتظار کاهش عرضه قیمت نفت را بالا برد/ تشدید انتظار فعالان بازار برای کاهش عرضه نفت در سال آینده میلادی سبب شد در معاملات امروز روند افزایشی قیمت نفت ادامه یابد

 

 

معاون سفارت کره جنوبی در ایران با تاکید بر اینکه روابط ایران و کره جنوبی از ۵۰سال پیش شکل گرفته است گفت: با سفر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران ۹۰پیمان و یادداشت تفاهم برای توسعه روابط دوجانبه دو کشور به امضا رسید

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت