loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 393 دوشنبه 29 آذر 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه دوشنبه مورخ 29 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: درباره نمادهای بسته بانکی همکاری خوبی را با بانک مرکزی آغاز کردیم و توافق شفاهی نیز داشته ایم تا آنها زودتر تعیین تکلیف شوند

 

رئیس فدراسیون واردات : واردات کاغذاجتناب‌ناپذیر است تولیدداخل پاسخگوی۲۰درصد نیاز هم نیست

 

گفته می شود ایران خودرو قصد دارد افزایش سرمایه دهد و لیکن برابر با قوانین سازمان بورس چون زیان انباشته دارد مجوز اینکار را ندارد بنابراین می بایست به فروش دارایی اقدام نمایدو در صورتهای مالی خودش را سود ده نشان دهد ت ابتواند مجوز افزایش سرمایه را از سازمان بورس بگیرد.

 

خاور

شرکت ایران خودرو دیزل در نظر دارد سهام خود در شرکت تولیدی خدماتی تجارت ستاره ایران را از طریق مزایده عمومی به فروش برساند. ایران خودرو دیزل مالکیت ۱۷٫۶درصد از این شرکت را در اختیار دارد و کل سهام خود را به ارزش پایه ۵۲۱میلیارد ریال به فروش خواهد رساند. زمان بازگشایی پاکات ۳۰آذرماه ۱۳۹۵است.

 

حمل و نقلی

امروز در مراسم روز ملی حمل‌ونقل،  قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر با حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا می‌رسد.

 

اتکائی

رئیس کل بیمه مرکزی «حسن متشرعی» مدیرکل بیمه های اتکایی، آتش سوزی و انرژی را به سمت سرپرست معاونت اتکایی منصوب کرد. پیش از این، «مینا صدیق نوحی» معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی بود.

 

شتران

تفاهم‌نامه همکاری میان پالایش نفت تهران و دانشگاه امیرکبیر برای ارائه خدمات پژوهشی درباره «تصفیه آب چاه‌های آلوده به موادنفتی» امضا شد.

 

عرضه اولیه برکت

ارزش هرسهم۲۵۰تومان برآورد شده است.

عرضه سهم اوایل دیماه انجام خواهد شد.

۱۰درصد سهام عرضه خواهد شد.

درصورت شرایط مناسب بازار ده درصد دیگر نیز عرضه خواهد شد و حمایت مناسب توسط سهامدار عمده با تجهیز سبدگردانی در کارگزاری تدبیرگران فردا عرضه کننده سهام هلدینگ برکت انجام خواهد شد .

شرکت بعد از عرضه اولیه افزایش سرمایه ۶۰۰میلیاردی خواهد داشت.

پروژه‌ شهرک دارویی تا۵سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

بانک

رئیس کل بانک مرکزی در شیراز با بیان اینکه در حال حاضر آمار ناخوشایندی داریم و آن این است که حدود ۴۵درصد از دارایی‌های نظام بانکی کشور، دارایی منجمد است و از حیز انتفاع برای اعطای تسهیلات خارج است گفت: تلاش ما این است که این دارایی‌ها به چرخه اصلی نظام بانکی برگردانده و تبدیل به تسهیلات نظام بانکی شود. باید تلاشمان این باشد ۹۰درصد از دارایی منابع بانکی دارایی مالی و تسهیلاتی باشد که آن را به بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی ارائه دهیم، در آن حالت نظام بانکی اثرگذار است. بنا به گزارش بانک مرکزی از وضعیت دارایی بانک‌های کشور، جمع کل دارایی‌های بانک‌های ایران طی یک سال منتهی به دی‌ماه ۹۴بیش از ۲۱٫۳درصد افزایش یافت و از ۱۵۸۲تریلیون (هزار میلیارد) تومان به ۱۹۲۰میلیارد تومان رسید که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال ۹۴از مرز ۲۰۰۰تریلیون تومان عبور کرده باشد. این آمار نشان می‌دهد رقم دارایی های منجمد در طی یک سال به جای آنکه روند کاهنده داشته باشد به صورت دفعی دو برابر شده است.

 

فولادمبارکه

به گزارش خبرنگار فولاد با راه‌اندازی خط تولید ورق آجدار در مجتمع فولاد سبا، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت فولاد مبارکه، بازاریابی این محصول به منظور توسعه سبد محصولات صادراتی در دستور کار واحد صادرات شرکت قرار گرفت و پس از انجام مذاکرات و معرفی محصول در آبان ماه، نخستین سفارش برای بازار عراق ثبت شد که نخستین قسمت آن نیز در ماه جاری به کشور مقصد حمل شد.

 

مس

قیمت مس طی یک ماه اخیر، نوسان‌هایی حول رقم ۵۸۰۰دلار در هر تن داشته و این رقم نسبت به متوسط قیمت‌ها در سال جاری میلادی، بسیار بالاتر است. دیدگاه‌هایی که اخیراً درباره افق بازار این فلز مهم اساسی مطرح شده، نشان می‌دهد تحلیلگران خوش‌بین‌تر شده‌اند. بانک سرمایه‌گذاری «گلدمن ساکس» در گزارش جدید خود آورده است: تغییر چشم‌انداز عرضه و تقاضا برای مس که عامل رشد اخیر قیمت این فلز است، ما را به این نتیجه رسانده که حداقل در نیمه نخست سال آینده میلادی شرایط برای رشد قیمت‌ها فراهم است.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص نامه مجدد وزیر صنعت به رئیس جمهوری در مورد عرضه محصولات پتروشیمی در بورس یا بازار گفت: اغلب ابهامات با تعامل وزارت اقتصاد حل شد

 

لبنیاتی ها

دلایل افزایش قیمت برخی فراورده های لبنی اعلام شد/صادرات ۵۰۰میلیون دلار در ۸ماه/ دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با تاکید براینکه امسال افزایش قیمت در فراورده های لبنی نداشته ایم، گفت: آنچه بعنوان افزایش قیمت توسط برخی شرکت های لبنی رخ داده مربوط به ابلاغیه های سال گذشته است

 

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی خبرداد: طلب ۵۵۰میلیارد تومانی کارخانجات قند و شکر از دولت/ عدم حمایت از کارخانه‌ها به تولید چغندر قند هم آسیب می‌زند

 

یک منبع آگاه گفت: طرح فروش روزانه ۱۰۰هزار بشکه‌ نفت ایران به روسیه به احتمال زیاد جایگزین عملیات سوآپ خواهد شد

 

شرکت مخابرات ایران در خصوص نامه سازمان مبنی بر فسخ قرارداد واگذاری سهام آن شرکت به توسعه اعتماد مبین توضیح داد اطلاعیه مذکور اعتبار قانونی نداشته و چنانچه فروشنده سهام ادعایی نیز داشته باشد، باید طبق مقررات ادعای خود را از طریق هیات داوری پیگیری نماید. بدیهی است تا زمانی که مرجع قانونی مذکور در خصوص ادعای سازمان اعلام نظر نکرده‌اند اطلاعیه سازمان خصوصی سازی فاقد اعتبار و اثر قانونی بوده و هیچ خدشه‌ای به ساختار مالکیت مخابرات ایران وارد نمی‌کند

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رشد اقتصادی متوسط سالانه ۸درصد در برنامه ششم رای مثبت دادند

 

کلا بازار تعطیلیه هیچ خبری نیست اگه بانکها را باز میکردند هم شاخص یه نفس میکشید هم نقدینگی بهتر میشد ولی خوب نیت چیز دیگریست

 

آپشن

حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس تهران در مراسم رونمایی از معاملات اختیار معامله در بازار سرمایه، خبر از صدور مصوبه فروش استقراضی سهام از سوی کمیته فقهی داد.

 

کچاد

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه خصوصی‌سازی معادن به درستی انجام نشده است، گفت: دولت حاضر نیست معادن را به بخش خصوصی واگذار کند. ( واگذاری پروانه بهره برداری به شرکت ها برای عدم پرداخت حق بهره برداری )

 

وبصادر

عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران گفت: تاکنون حدود ٩٩ درصد از سپرده گذاران موسسه منحله میزان، سپرده خود را دریافت کرده اند.

 

گاز پتروشیمی

معاونت برنامه ریزی وزارت نفت، قیمت گاز طبیعی سبک و شیرین خوراک برای شرکت‌های پتروشیمی را در آبان‌ماه سه هزار و ٢۶۶ریال اعلام کرد.

 

مس

 

انتخابات ریاست جمهوری امریکا تنها عامل مؤثر در پسِ افزایش اخیر قیمت‌های مس نبوده است و به نظر می‌رسد بهبود شرایط عرضه و تقاضا در بازار، نقش مهمی در جهش قیمت مس داشته است. موسسه SNL بر این باور است که دو رکن اصلی مطرح‌شده در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ که مخارج زیرساختی و همچنین سیاست‌های تجاری بودند، می‌توانند اثرات قابل‌توجهی بر مصرف مس این کشور برجای گذارند. همچنین این موسسه سرمایه‌گذاری بر روی انرژی‌های تجدیدپذیر را یکی از مهم‌ترین عوامل رشد تقاضا در سال‌های آتی می‌داند. پیش‌بینی می‌شود سال آینده میلادی، بازار مس با کسری ۱۸۰هزار تنی مواجه شود. پیش‌تر مازاد ۳۶۰هزار تنی برای بازار مس در سال آینده پیش‌بینی شده بود. گلدمن ساکس می گوید قیمت مس طی یک ماه اخیر، نوسان‌هایی حول رقم ۵۸۰۰دلار در هر تن داشته و این رقم نسبت به متوسط قیمت‌ها در سال جاری میلادی، بسیار بالاتر است.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 839
  • بارديد ديروز : 11,734
  • بازديد کلي : 15,295,092