loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 337 یکشنبه 28 آذر 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه یکشنبه مورخ 28 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...


ذوب

یاسر طیب نیا، عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان درخصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه این شرکت به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: هفته گذشته مدارکی که سازمان بورس نیاز داشت و اعلام نواقص کرده بود تهیه و به اداره مزبور ارسال شده است.وی افزود: در حال حاضر سازمان بورس در حال بررسی مدارک ارسال شده است و با توجه به اهمیت صدور مجوز جهت ثبت افزایش سرمایه تا پایان سال امیدواریم نهاد ناظر بازار سرمایه بررسی مدارک افزایش سرمایه و صدور این مجوز مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد.تاثیر جهش زغال سنگعضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان با بیان این که رشد قیمت زعالسنگ تاثیر چندانی بر رشد بهای تمام شده شرکت نخواهد داشت، گفت: با رشد قیمت تمام شده، قیمت محصول نیز افزایش خواهد داشت کما این که در حال حاضر هم قیمت محصولات ذوب آهن رشد داشته است.وی افزود: قیمت محصولات ذوب آهن نسبت به سایر محصولات بازار چندان افت ندارد؛ این طبیعی است که وقتی قیمت مواد اولیه افزایش یابد ، قیمت محصول نیز افزایش داشته باشد. در واقع افزایش قیمت ۲۱درصدی ذغالسنگ با قیمت محصولات توازن دارد و مشکلی از این بابت نخواهیم داشت. حتی ممکن است قیمت محصول تا پایان سال افزایش یابد.

طیب نیا گفت: البته بستگی دارد که تا پایان سال چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. گرچه روند قیمت های جهانی که رو به رشد است یعنی اگر کسی بخواهد وارداتی داشته باشد حداقل ۳۰۰تومان بالاتر از قیمت داخلی هزینه خواهد داشت.مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان پیش از این گفته بود: هم اکنون قیمت ۴۵۰ هزار تومان بر هر تن کنسانتره زغالسنگ کک شو بر اساس ۳۰ درصد از قیمت شمش فولاد تعیین شده است.هم اکنون توافق شده است که نرخ زغالسنگ ۳۰ درصد از قیمت فروش شمش فولاد باشد. در واقع این افزایش نرخ از ۳۶۰ هزار تومان به۴۵۰ هزار تومان، مطابق با افزایش نرخ شمش فولاد است و اگر قیمت فولاد تغییر کند، این رقم نیز متفاوت خواهد شد.وی اظهار داشته بود:بر این اساس معادن زغالسنگ همگام با رشد ذوب آهن، رشد می کنند و البته این رشد منطقی و منصفانه است. زیرا ذوب آهن تنها خریدار زغالسنگ در کشور است و با افزایش نرخ منطقی، معادن زغالسنگ توسعه پیدا می کنند.البته این افزایش نرخ را باید هیئت مدیره ذوب آهن تایید کند و همچنین در مجمع نیز تایید شود.

 

پدیده

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی درخصوص موضوع پدیده به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: با توجه به ضرب الاجلی که آقای رحمانی فضلی به عنوان نماینده رئیس جمهور تعیین کرده و اینکه وزیر اقتصاد و سایر مقامات این موضوع را در دستور کار قرار داده اند، امیدواریم در زمان کوتاهی مصوبات در رابطه با تسهیلات مالی و راه اندازی اتاق مبادلات سهام اجرایی شود.وی گفت: مساله اصلی قفل شدن نقدینگی است که امیدواریم با بازگشایی این اتاق جریان نقدینگی به حرکت درآید.

 

سیمان

مشاور وزیر صنعت گفت: اگر امروز جای پای خودمان را در عراق سفت نکنیم نمی‌توانیم مطمئن باشیم که ۱۰ سال دیگر بتوانیم به آنها لبنیات بفروشیم. چون آنها به طور حتم به سمت تولید داخل می‌روند. پس چه بهتر که ما با آنها در این زمینه مشارکت کنیم. وی گفت : ما همچنان پیگیر هستیم تا بتوانیم دوباره بازار عراق را راه اندازی کنیم اما به دنبال بازارهای جدید همچون بنگلادش و آفریقا هستیم که بتوانیم آن را جایگزین عراق کنیم.

 

بانکی

روسیه و ایران در نظر دارند بانک مشترک اسلامی تاسیس کنند. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت:مسکو و تهران در حال مطالعه امکان تاسیس بانک اسلامی هستند.

 

 

 

نفت

عربستان به پالایشگران آسیایی اعلام کرد ممکن است از آغاز ماه ژانویه امسال، محدودیتهایی بر عرضه نفت این کشور به آنها اعمال شود. طبق شرایط ارفاقی یاد شده، مشتریان حق داشتند میزان دریافت نفت خود از عربستان را پنج تا ١٠ درصد نسبت به حجم اختصاص داده شده به آنها، افزایش دهند. برخی منابع اعلام کردند شرکت نفت سعودی آرامکو عربستان به پالایشگران آسیایی اعلام کرده است برخی از شرایط ارفاقی در قرارداد عرضه نفت این کشور، از آغاز ماه ژانویه سال ٢٠١٧ میلادی لغو خواهند شد.

 

آمانو،مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران در اجرای تعهداتش در چارچوب برجام به خوبی عمل کرده است

 

رئیس سازمان انرژی اتمی: با آمانو توافقات قبلی را مرور کردیم و گله‌هایی هم داشتیم که گفتیم/ گزارش‌هایی که تا امروز آژانس داده مبنی بر پایبندی ایران بوده است/ تولید پیشران‌های هسته ای در چارچوب برجام خواهد بود و سه ماه برای بررسی فرصت داریم/ دست ایران بسته نیست. هر اقدامی که مقتضی باشد و مسئولان تشخیص دهند آمادگی اجرای آن را داریم

 

معاون اقتصادی بانک_مرکزی: رشد ۶ ماهه تمام بخش‌های اقتصاد به جز ساختمان مثبت شد پیش‌بینی رشد بالا برای سه ماهه سوم

 

توسط رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛

معاملات «اختیار معامله» رونمایی شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آغاز معاملات آپشن(اختیار معامله) از امروز؛ ۲۸آذر۹۵، گفت: این معاملات روی سامانه خاصی در حال انجام است.

 

علی صحرایی معاون بازار بورس تهران با اشاره به بسته شدن حدود ۱۰۰ نماد معاملاتی شرکت های حاضر در در بورس وفرابورس گفت: امکان گشایش چند نماد در هفته جاری وجود دارد.وی ادامه داد: این باز گشایی برای معاملات در حالی خواهد بود که شرکت های مربوطه مستنداتی ارائه دهند و ابهامات مالی خود را رفع کنند.معاون بازار بورس تهران همچنین از بازگشایی دست جمعی نمادهای بسته شده ابراز بی اطلاعی کرد وافزود: سازمان بورس چنین سیاست و برنامه ای در دستور کار خود ندارد و بازگشایی نمادها تنها مشروط بر شفافیت، شفاف سازی و نبود ابهام در گزارش و صورت های مالی است. چندی پیش نیز صحرایی با بیان اینکه سازمان بورس به دنبال تعیین تکلیف هرچه سربعتر نمادهای متوقف شده است، گفت: قبول داریم تعداد نمادهای متوقف شده، توقف زمانی شان طولانی شده ؛هدف این است که در کنار حساسیت نسبت به شفافیت و شفاف سازی و نبود ابهام در بازار با پیگیری سازمان در آینده ای نزدیک شاهد بازگشایی نمادها باشیم.

 

مهلت یک ماهه برای ثبت مشخصات کانال‌های با بیش از ۵ هزار عضو

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از شناسایی و ثبت مشخصات صاحبان کانال ها وخدمات مشابه درشبکه های اجتماعی که بیش از ۵ هزار عضو دارند ظرف مدت یک ماه خبر داد./انتخاب

 

سمازن

علی حسین پور مدیرعامل سیمان مازندران درباره تعدیل مثبت ۵۵ درصدی سود سال مالی آذر جاری با سرمایه قبلی توضیح داد تا آماده بازگشایی نماد شود. این شرکت بورسی سود هر سهم سال مالی ۳۰ آذر جاری را با سرمایه قبلی ۴/ ۲۷ میلیارد تومانی (قبل از افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی) با ۵۵ درصد افزایش، از ۴۲۰ به ۶۵۰ ریال رساند و در عملکرد ۶ ماهه ۴۳ درصد معادل ۲۷۸ ریال را پوشش داد. براساس توضیحات مدیرعامل کاهش نرخ تسهیلات این شرکت از ۲۵ به ۱۸ درصد موجب رقم خوردن افزایش سود شرکت شده است.

 

لخزر

شهرام میرآخورلو در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره دلایل افزایش ۶ درصدی قیمت انواع محصولات لوازم خانگی، اظهار کرد: کارخانه‌های تولیدی لوازم خانگی از سال ۹۳ تاکنون افزایشی در قیمت محصولات خود نداده‌اند. وی با بیان اینکه با افزایش هزینه‌های تولید، رشد ۵ تا ۶ درصدی قیمت لوازم خانگی صورت گرفته است، افزود: حدود دو سالی است که به خاطر رکود افزایش قیمتی در محصولات لوازم خانگی اتفاق نیفتاده بود؛ اما در حال حاضر افزایش هزینه‌ها باعث رشد قیمت‌ها شده است.نرخ فروش برخی اقلام لوازم خانگی افزایش داشته که این موضوع شایعه تعدیل مثبت لخزر را تقویت کرده است.

 

 نمادهای بازار پایه فرابورس ٢۵٠ تایی شد

شرکت چینی کُرد به استناد تبصره ب ماده ۹۹ قانون برنامه پنجم توسعه و موافقت کمیته درج شرکت فرابورس ایران، از دیروز به عنوان دویست و پنجاهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس قرار گرفت.بر اساس این گزارش؛ شرکت چینی کُرد با نماد معاملاتی “کرد” در گروه کاشی و سرامیک و زیرگروه تولید گل و سرامیک ساختمانی روی تابلوی فرابورس نشسته است.گفتنی است؛ این شرکت در کرمانشاه مستقر است در سال ۱۳۶۲با مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع راه اندازی شده و با تولید بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه چینی بهداشتی در سال، به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید چینی بهداشتی در کشور شناخته شده است.همچنین شرکت چینی کُرد که با سرمایه ۲۱٫۳ میلیارد تومانی برای سال مالی اسفند جاری، ۲۲۲ ریال زیان محقق کرده و دارای ۱۲۰۰ نیروی انسانی است، در ترکیب سهامداری خود، شرکت بورسی بوتان و شرکت آبکوه سامان (سهامی خاص) مالکیت ۴۱و ۵۶ درصدی سهام را در اختیار دارد.

 

آسوشیتدپرس: هواپیماهای بوئینگ به ایران نیامده توقیف می‌شوند!

گروه حقوقی وابسته به رژیم صهیونیستی به بهانه دریافت غرامت برای قربانیان حملات تروریستی از طریق دادگاه عالی فدرال به دنبال توقیف ۱۰۰ هواپیمای فروشی بوئینگ به ایران است.

 

گروه بيمه

رييس كل بيمه مركزی گفته است كه وزير اقتصاد و دارايي مصمم است كه موضوع حذف ماليات برارزش افزوده بيمه عملياتي شود. موضوع حذف ماليات بر ارزش افزوده بيمه ها بزودی در لايحه مستقل ماليات بر ارزش افزوده در دولت مطرح مي شود. اميدواريم با نظر مساعد وزير اقتصاد، دولت و همچنين مجلس اين موضوع به نتيجه لازم برسد و قيمت تمام شده بيمه برای مردم كاهش يابد.

 

ركيش

نخستين جايگاه CNG مجهز به دستگاه پرداخت الكترونيكى توسط شركت كارت اعتبارى كيش افتتاح شد.٢٥٠٠دستگاه ديگر در سراسر كشور نصب خواهد شد.

 

فولاژ

ماين نيوز: مراسم شروع عمليات اجرايي پروژه فولاد يزد ۱ امروز در محل سايت اين پروژه با حضور مقامات استاني و كشوری برگزار مي شود. مدير پروژه فولاد يزد ۱ در شركت مهندسي برسو گفت: ظرفيت توليد اين پروژه را سالانه۷۰۰ هزار تن اعلام كرد و گفت: در صورت گشايش ال سي بخشي از قراردادهای پروژه كه اخيرا فعال شدندمي توانيم انتظار داشته باشيم كه اين پروژه طي ۲۴ ماه آينده به بهره برداری برسد. منفرد افزود: ارزش قرارداد اين پروژه۱۳۰ ميليون يورو در بخش ارزی و ۲۷۰ ميليارد تومان در بخش ريالي است.

 

ذوب، گروه زغالسنگ

مدير عامل شركت ذوب آهن اصفهان: هم اكنون قيمت ۴۵۰ هزار تومان بر هر تن كنسانتره زغال سنگ كك شو بر اساس ۳۰ درصد از قيمت شمش فولاد تعيين شده است.

 

گروه لبنيات

قيمت كره در سطح خرده فروشي حدود ۲۰درصد افزايش يافته و هر بسته ۱۰۰ گرمي كره از ۲ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۲هزار و ۵۰۰ تومان به ۳ هزار تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسيده است.

 

گروه سنگ آهن

به گزارش خبرنگار ماين نيوز، به دنبال انتشار ليست ٢٤ قلم كالای مشمول عوارض صادراتي توسط گمرک در روز چهارشنبه ٢٤ آذر ماه و قرارگيری كنسانتره سنگ آهن در اين ليست موجي از واكنش های منفي و اعتراضات از سوی فعالان معدني برانگيخته شد.گمرک ايران نيز پس از آن اعلام كرد كه كنسانتره سنگ آهن مشمول عوارضصادراتي نيست.و از ليست عوارض صادارتي حذف شد.

 

كچاد

شنيده ها از سرمايه گذاری اين شركت در معادن كشور قزاقستان حكايت دارد.

 

توريل

شنيده ها از تمديد قرار داد توريل با فولاد مباركه در آينده نزديك حكايت دارد

 

 

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 85
  • بازديد امروز : 2,876
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,272,402