loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 451 چهارشنبه 24 آذر 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه چهارشنبه مورخ 24 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

قجام

در مجمع  قجام به دلیل شناسایی زیان، نتوانست در مجمع سودی بین سهامداران خود تقسیم کند.

 

اخابر

مدیرعامل مخابرات ایران در زمان وقوع خصوصی سازی بزرگ در این شرکت به خبر فسخ تاریخی ترین معامله بورس ایران واکنش نشان داد و آن را غیرعملیاتی توصیف کرد.صابر فیضی، مدیر عامل اسبق شرکت مخابرات ایران در خصوص فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران به شرکت توسعه اعتماد مبین به خبرنگار بورس ۲۴گفت: احتمال دارد که این اتفاق افتاده باشد که این شرکت قسط آبان ماه را نداده باشند و یک ماه از تاریخ پرداخت قسط گذشته باشد و خصوصی سازی معادل آن قسط،بخشی از سهم را بفروشند و سهم خود را بردارند.در واقع نمی توان گفت که اعتماد مبین به تعهدات خود عمل نکرده چرا که این حقوقی تا اردیبهشت همه اقساط خود را پرداخت کرده است . البته یک بار دیگر هم این اتفاق افتاده بود و قرار بود سهم اعتماد مبین فروخته شود که این اتفاق نیفتاد.

فیضی گفت: اگر این موضوع در سایت سازمان خصوصی سازی اعلام شده، ممکن است اتفاق بیفتد ولی باز هم بنده بعید می دانم.

 

آکنتور

جعفر جمالی در گفت و گو با سنا، تاکید کرد که سهام داران کنتورسازی اطمینان داشته باشند که سازمان بورس و اوراق بهادار برای حفظ حقوق آنان کلیه اقدامات انضباطی و قضایی را با قاطعیت ادامه داده و پیگیری خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه پیگیری های قضایی جهت حفظ حقوق سهام داران این شرکت در حال انجام است، ابراز داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار تاکنون اقدامات موثری در این زمینه صورت داده است.

 

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهاداربا اشاره به اقدام نخست، گفت: رسیدگی به عملکرد غیرشفاف شرکت کنتورسازی ایران، منجر به صدور چند فقره رأی انضباطی توسط هیأت رسیدگی به تخلفات این سازمان در رابطه با اتهامات « خودداری از ارائه اطلاعات مهم به سازمان بورس و اوراق بهادار» و «خودداری از ارائه اطلاعات درخواست شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار» شده است.

جمالی به تخلفات شرکت کنتورسازی اشاره کرد و گفت: در این زمینه اعضای هیأت مدیره شرکت مزبور، به موجب آراء صادره از هیأت رسیدگی به تخلفات این سازمان ، محکوم شده اند. البته آراء‌ صادره در مرحله بدوی بوده و قابل اعتراض است.وی تخلفات این شرکت را تشریح و تصریح کرد: افشاء صورت­های مالی سالانه حسابرسی شده سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۹۴شرکت بر خلاف استانداردهای حسابداری و حسابرسی ملی؛ افشاء پیش بینی عملکرد سالانه سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۹۴شرکت براساس عملکرد واقعی نه ماهه بر خلاف استانداردهای حسابداری و حسابرسی ملی ؛ عدم افشای فوری اطلاعات مربوط به انحلال یا هر گونه تغییرات اساسی در قرارداد مربوط به صندوق­های فروشگاهی؛ عدم افشای فوری اطلاعات مربوط به تغییر با اهمیت در پیش بینی عملکرد ناشر؛ عدم افشای فوری اطلاعات مربوط به کاهش با اهمیت درآمدهای ناشر در آینده قابل پیش بینی؛ ارائه اطلاعات غیر قابل اتکا در صورت­های مالی سالانه حسابرسی شده سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۹۴شرکت و ارائه اطلاعات غیر قابل اتکا در پیش بینی عملکرد سالانه سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۹۴شرکت بر اساس عملکرد واقعی نه ماهه؛ از تخلفات این شرکت محسوب می شود.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهاداربه دیگر اقدامات انجام شده در سازمان بورس اشاره کرد و افزود: از جنبه کیفری و نظر به اتهامات انتسابی شرکت و اعضای هیأت‌مدیره آن و نیز سایر اشخاص مرتبط و درگیر در موضوع صندوق های فروشگاهی که موجبات ارائه اطلاعات نادرست به بازار سرمایه را فراهم کرده‌اند، موضوع از طریق قضایی با قاطعیت در دست پیگیری است.

جمالی با اشاره به قرار داشتن موضوع در مرحله تحقیقات مقدماتی خاطرنشان کرد: بر این اساس، در حال حاضر اطلاع‌رسانی در این خصوص میسر نیست.وی فراخواندن مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره شرکت به سهام داران را از دیگر اقدامات سازمان برشمرد و توضیح داد: سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت حمایت از سهامداران و سرمایه‌گذاران در سهام شرکت کنتورسازی به اشخاص مسئول اخطار داده است که باید اقدامات لازم برای حفظ حقوق سهامداران انجام شود. در همین راستا مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره شرکت (سهامداران و ذینفعان اصلی) به سازمان فراخوانده شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز داشت: هرچند مدیران شرکت اعتقاد دارند که توان اجرای قرارداد را در آینده خواهند داشت ولی متعهد شدند در صورت تمایل سهامداران به فروش سهام نسبت به خرید سهام اقدام کنند.جمالی در پایان گفت و گو با سنا تاکید داشت: از نظر سازمان این گونه تعهدات باید با گام های عملی به گونه ای که حقوق سهامداران کاملا حفاظت شود همراه باشد که مستمرا” رصد خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: اقدامات فوق خللی در پیگیری‌های قضایی سازمان و جنبه های عمومی اقدامات مدیران وارد نخواهد کرد.

 

خساپا

– در هشت ماه نخست سال ۹۵، تولیدات محصولات سواری و تجاری گروه سایپا از مرز ۳۷۴هزار دستگاه خودرو گذشت و ضمن عبور از تعداد کل تولید سال ۹۴، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۵۳٫۷درصد همراه شد.

 

کگل

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گل‌گهر با اشاره به اختلاف ۶۰دلاری قیمت صادرات سنگ آهن خام و فراوری شده، گفت: وضع عوارض برای صادرات سنگ‌آهن خام از سال آینده اقدام بسیار خوبی است و از خام‌فروشی این ماده معدنی جلوگیری می‌کند

 

برجام رشد تولید خودرو را به دنبال داشت/ دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: برجام تاثیرات مثبت بسیاری بر صنعت خودرو و قطعه داشته که نتیجه آن رشد ۳۵درصدی تولید خودرو است

 

وزیر نفت با پیش بینی قیمت نفت ۵۰تا ۵۵دلاری از نهایی شدن برنامه فروش روزانه ۱۰۰هزار بشکه نفت به روسیه خبر داد. وی ادامه داد: تمام نشانه‌ها حاکی از افزایش قیمت است و این افزایش قیمت در حالی صورت گرفت که هنوز یک بشکه از تولید هیچ‌یک از کشورها کاهش نیافته است.

 

معاون ناشران شرکت بورس اوراق بهادار گفت: قبول داریم توقف نمادها طولانی شده ؛هدف این است که در کنار حساسیت نسبت به شفافیت و شفاف سازی و نبود ابهام در بازار با پیگیری سازمان در آینده ای نزدیک شاهد بازگشایی نمادها باشیم

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: تفاهم‌نامه همه‌جانبه گازی ایران و روسیه امضا شد/ افزایش ظرفیت تولید گاز ایران به یک‌میلیارد مترمکعب تا یک سال آینده

 

طی نامه ای به مدیران عامل ایران خودرو و سایپا: مدیرعامل ایدرو خواستار عرضه خودرو به مردم با قیمت رسمی و حذف بازار دلالی شد

 

‏ترامپ در ویسکانسین :‌ما شش تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه می کنیم. با این پول می توانستیم سه بار آمریکا را بسازیم.

‏ترامپ درباره وزیر خارجه پیشنهادی اش گفت:او می تواند مسیر فاجعه بار سیاست خارجی ما را به مسیر درست بازگرداند.

 

عرضه اولیه برکت

در پی درج هلدینگ دارویی برکت دربورس با نماد “برکت” در فهرست نرخ‌های بازار دوم معاملات بورس، جلسه معارفه این شرکت یکشنبه آینده ۲۸آذر ساعت ۱۴در سالن تلاش برگزار می¬ شود تا این شرکت آماده عرضه اولیه ۱۰درصد سهام باشد. این هلدینگ به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های دارویی ایران با بیش از ۲۰شرکت تابعه و نیز دارای سهم ۱۵درصدی از بازار صنعت دارویی کشور و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) است.

 

سنگ_آهن

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گل گهر با اشاره به اختلاف ۶۰دلاری قیمت صادرات سنگ آهن خام و فراوری شده، گفت: وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن خام از سال آینده اقدام بسیار خوبی است و از خام فروشی این ماده معدنی جلوگیری می کند. به گفته تقی زاده، قیمت صادراتی هر تن کنسانتره سنگ آهن حدود ۹۰دلار است در حالی که سنگ آهن خام با قیمت ۳۰تا ۴۰دلار صادر می شود و اختلاف قیمت ۵۰تا ۶۰دلاری را بین صادرات سنگ آهن خام و فرآوری شده شاهد هستیم.

 

افرانت

 

شنیده میشود شرکت به عنوان یک اپراتور ثابت امکان ارائه خدمات در حوزه اینترنت بدون محدودیت در تکنولوژى را داراست که خدمات آن در سطح کشور ارائه خواهد شد .

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 70
  • بازديد امروز : 2,885
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,272,411