close
متخصص ارتودنسی
بورس تهران TSETMC نبض بازار معرفی سهام برتر
loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 149 یکشنبه 07 آذر 1395

اخبار کوتاه اقتصادی-سیاسی یکشنبه مورخ 7 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

توقف تعاونی فرشتگان با ۴۰۰۰میلیارد بدهی

رقابت مخرب یک تعاونی با بزرگان بانکی!

در سال ۱۳۷۷،حدود دو دهه پیش تعاونی با عنوانی جذاب و فریبنده وارد بازار پولی و بانکی شد و توانست بدون هیچ نشانی از تایید فعالیت مالی، بیش از ۸۰۰۰میلیارد تومان از اموال مردم را در رقابتی مخرب با بزرگان بانکی جذب کند.

 

ترفند‌های جدید برای اخذ بهره‌ از وام!

محمود جامساز می گوید: در حال حاضر بسیاری از موسسات پولی و اعتباری که در حدود شش هزار تا هفت هزار موسسه تخمین زده می‌شوند، بدون مجوز بانک مرکزی به امور بانکی می‌پردازند و با آنکه بانک مرکزی به طور دستوری نرخ سود‌های بانکی اعم از سپرده و تسهیلات را مشخص می‌سازد، حتی سودهای بسیار بالاتر از ۲۵درصد پرداخت می‌کنند و بانک مرکزی قدرت نظارت بر آنها را ندارد.

 

سناریوهای ملکی در تهران جدید

طرح «اصلاح تقسیم‌بندی مناطق تهران» آن هم در شرایطی که فعلا فقط مطالعات آن در قالب «کاهش 22 منطقه فعلی به 11 منطقه جدید» انجام شده، واکنش گروهی از پایتخت‌نشین‌ها را موجب شده است. ارتباط نامرئی طرح با گران‌ترین دارایی ساکنان تهران، دو پرسش کلیدی درباره «پیامدهای منطقه‌بندی جدید در بازار مسکن محله‌های مختلف» به‌وجود آورده است. مدیران ارشد پایتخت و صاحب‌نظران، «نحوه تغییر قیمت مسکن ناشی از ادغام یا تجزیه مناطق فعلی» و همچنین «اثر تصویب نقشه جدید مناطق بر خروج از رکود ملکی» را در دو سناریو بررسی کرده‌اند.

 

تعطیلی طلافروشان در تهران تکذیب شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران هر گونه تعطیلی اعتراضی واحدهای صنفی طلا در تهران را در روزهای گذشته تکذیب کرد.

 

مذاکره ۳بانک اسلوونی با بانکداران ایرانی

مدیرعامل شرکت تِوِل اسلوونی، گفت: حضور نمایندگان سه بانک مهم بویژه بزرگ ترین بانک اسلوونی در هیات تجاری اعزامی به تهران، نشانه ایمنی تجارت با ایران است.

 

بازار ارز ایران در ۲۵سال اخیر بررسی شد

 نتایج یک پژوهش که بازار ارز ایران را در ۲۵سال اخیر بررسی کرده، حاکی از این است که طی دو دوره نوسان ارزی –نخست دوره میانه دهه هفتاد و دوم دوره اوایل دهه نود- سیاست‌ها و سیر تحولات ارزی، در جهت تامین منافع «نوسان‌سازان» عمل کرده است.

 

نحوه مواجهه با آمریکای ترامپ

دکتر کیهان برزگر،‌ رئیس پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه، در گفت‌و‌گویی با «دنیای اقتصاد» چند‌جانبه‌گرایی در سیاست‌خارجی در ابعاد مختلف سیاسی‌، ‌امنیتی و اقتصادی را بهترین سیاست برای مواجهه با آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ توصیف کرد. به باور این استاد دانشگاه، گسترش دیپلماسی در عرصه منطقه‌ای و جهانی و همزمان، تقویت قدرت بازدارندگی و اقتصاد ملی با هدف کاهش آسیب‌پذیری کشور، می‌تواند آمریکای دوران ترامپ را مدیریت و مهار کند.

 

کاهش تخلفات بانکی با بانکداری الکترونیک

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی گفت: شفاف‌تر شدن فعالیت‌ها یکی از مزایای بانکداری الکترونیک است و اگر استفاده از این سیستم رواج یابد، تاثیر زیادی در کاهش تقلب و پولشویی خواهد داشت.

 

خط و نشان ترامپ برای اپل

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در مکالمه تلفنی اخیر خود با تیم کوک به او اعلام کرده که اپل را ملزم به ساخت آی‌فون در آمریکا خواهد کرد. ترامپ در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز مکالمه خود را این‌گونه توصیف کرد: «به تیم گفتم، میدونی که یکی از دستاوردهای واقعی من زمانی است که اپل رو ملزم کنم آی‌فون یا خیلی از محصولاتش رو در آمریکا بسازه، نه در چین، نه در ویتنام و نه در هر مکانی که قدم میذاری و محصولات جدیدت رو اونجا می‏سازی.» اپل هنوز تماس تلفنی ترامپ با تیم کوک را تایید نکرده است.

 

رتبه کسب و کار ایران از دید بانک جهانی

بررسی گزارش‌های سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۴بانک جهانی نشان می‌دهد تنها سه مورد اصلاح در گزارش‌های انجام کسب و کار برای ایران ثبت شده و بخش عمده تغییر رتبه ایران در این سال‌ها، به دلیل بازنگری در داده‌ها اتفاق افتاده است. اما اکنون، در بازنگری‌های انجام شده در مورد ایران، تنها بخشی از خطاهای فاحش سال‌های گذشته در ارسال اطلاعات تعدیل شده‌اند.

 

آلمان برای توسعه راه آهن به ایران وام می‌دهد

 آلمانی‌ها موافقت کردند که برای توسعه خطوط راه آهن ، به ایران وام بدهند.

میزان این وام که 1.2 میلیارد یورو معادل 1.27 میلیارد دلار است،برای تامین مالی پروژه های توسعه‌ای در راه آهن صرف خواهد شد.

 

سلامت بانک های دولتی نامساعد است

کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران طی گزارشی با عنوان تحلیل شاخص «کفایت سرمایه در شبکه بانکی ایران؛ استانداردها و عملکرد» به بررسی و تبیین استانداردها و وضعیت کفایت سرمایه بانک ها در ایران برای اطلاع از وضعیت سلامت و کارآیی سرمایه شبکه بانکی پرداخته است.

 

برندگان سیاست ارزی

نتایج یک پژوهش که بازار ارز ایران را در 25 سال اخیر بررسی کرده، حاکی از این است که طی دو دوره نوسان ارزی –نخست دوره میانه دهه هفتاد و دوم دوره اوایل دهه نود- سیاست‌ها و سیر تحولات ارزی، در جهت تامین منافع «نوسان‌سازان» عمل کرده است. این بررسی عوامل فعال در بازار ارز را به دو گروه «بنیادگراها» و «نمودارگراها» تقسیم کرده است و توضیح می‌دهد که بنیادگراها، عوامل واقعی بازار ارز هستند که در تلاش برای شناسایی روند میانگین بازار ارز، انتظارات را حول بازگرداندن نرخ به روند بلندمدت سوق می دهند. در مقابل، نمودارگراها در هنگام نوسانات قیمتی، انتظارات را حول تشدید نوسان‌های واقع‌شده سوق می‌دهند.

 

افزایش ارائه تسهیلات بانکی در سال جاری

براساس آمار اخیر بانک مرکزی طی هفت ماهه نخست سال 1395 بیش از 278 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 49.6 درصد رشد داشته است.

 

گزارش 8 ماهه تجارت خارجی

بر اساس اطلاعات گمرک ایران صادرات غیرنفتی ایران در هشت ماهه سال‌جاری نسبت به سال گذشته ۵و ۷۴صدم درصد افزایش یافته و این درحالی است که روند واردات کشورمان که در ماه‌های گذشته منفی بود در آبان ماه مثبت شد. بر این اساس تشریفات گمرکی ۸۱میلیون و ۷۶۱هزار تن کالای صادراتی و ۲۱میلیون و ۵۶۳هزار تن کالای وارداتی در گمرکات سراسر کشور انجام شده است.

در این مدت صادرات غیرنفتی کشورمان به ۲۸میلیارد و ۱۱۷میلیون دلار رسید، این رقم سال گذشته ۲۶میلیارد و ۵۹۰میلیون دلار بود.

واردات کشورمان در این مدت به ۲۷میلیارد و ۳۸۳میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۴صدم درصد افزایش نشان می‌دهد. این آمار حکایت از آن دارد که تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال‌جاری همچنان مثبت بوده و عملکردی بهتر از مهر ماه به ثبت رسیده است.

 

 

 

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2950
  • افراد آنلاين : 1
  • بازديد امروز : 106
  • بارديد ديروز : 4,115
  • بازديد کلي : 15,442,448