loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 349 یکشنبه 07 آذر 1395

 شایعات و شنیده های بازار سرمایه یکشنبه مورخ 7 آذر ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

قیمت فلزات

به گفته یک کارشناس بازار کالاهای اساسی، با روی کار آمدن جمهوری خواهان در آمریکا، شاخص دلار تضعیف می شود که این امر به تقویت نرخ فلزات اساسی و طلا منجر می شود.

 

سود شرکت‌های بورسی

یش‌بینی رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران از بازار سرمایه: «سود شرکت‌های بورسی در سال ۱۳۹۳در مجموع ۶۵۰هزار میلیارد ریال بود که در سال‌های ۹۴و ۹۵این رقم به ترتیب به ۵۸۰و ۴۶۰هزار میلیارد ریال رسید.»به گفته علی سنگینیان پیش‌بینی می‌شود سود شرکت‌های بورسی برای سال ۱۳۹۶نیز روند نزولی داشته باشد.

 

سود بخش صنعتی چین در ماه اکتبر با کمک رشد فروش و افزایش قیمت ها، افزایش یافت که بیان کننده تداوم رشد دومین اقتصاد بزرگ دنیاست.

 

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: با افزایش مجدد عرضه نفت، افزایش قیمت ناشی از کاهش موفق تولید توسط اوپک ممکن است تضعیف شود.

 

بازگشایی نماد بانکی ها در گرو شفاف سازی صورتهای مالی

تسنیم-“اعمال آثار مربوط به اعلامیه بانک مرکزی در صورتهای مالی سال ۹۵بانکها و نیز اعلام پیش بینی آتی این رخداد” از جمله الزامات بازگشت نماد بانکی ها به تالار شیشه ای است.بر این اساس عصر امروز مدیران عامل بانکهای ملت، تجارت، پست بانک و صادرات با رئیس سازمان بورس اوراق بهادار جلسه ای برگزار نمودند تا بانکها را برای بازگشت، یک قدم به تالار شیشه ای نزدیک کنند.

 

تقدیم طرح استیضاح آخوندی هفته آینده به هیئت رئیسه مجلس/ ۲۵امضا تاکنون جمع شد

 

عصردیروز؛ شنبه در سازمان بورس جلسه با حضور مدیران عامل بانکهای ملت، تجارت، پست بانک و صادرات برگزاری شد. در این جلسه شرایط بازگشایی نماد این شرکت ها در بورس با حضور شاپور محمدی بررسی شد. این بانک ها بایستی صورت های مالی خود را براساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی تنظیم و سود جدید خود را اعلام کنند

 

کسری بودجه عربستان به ۶۹میلیارد دلار رسید

ابرنا- نتایج جدیدترین بررسی های صورت گرفته در زمینه شاخص های مالی دولت سعودی نشان می دهد کسری بودجه این کشور طی سال جاری میلادی به ۶۹میلیارد دلار رسیده است. مشابه این شرایط برای عربستان سعودی در سال آینده نیز پیش خواهد آمد که شرایط دشواری را برای موقعیت این کشور در سطح داخلی و خارجی رقم خواهد زد. در این میان کارشناسان اقتصادی از خطرپذیری (ریسک) بالای تدابیر ریاضتی اتخاذ شده از سوی ‘محمد بن سلمان’ جانشین ولیعهد عربستان نگران هستند، چرا که مردم به حمایت های مالی دولت عادت کرده و لغو آنها به یک امر نگران کننده برای اقشار مختلف این کشور تبدیل شده

 

کچاد

سنگ‌آهنی‌های تشنه

محمود نوریان، مدیر عامل چادرملو گفت: سنگ آهنی ها تشنه آب هستند/بدون حمایت بانک ها توان پرداخت هزینه ها را نداریم

 

تپکو

پول خریدار سوییسی نرسید

به گفته حمید رمضانی، یکی از مسئولان اقتصادی گروه صنعتی هپکو، اگر تا آخر آذرماه خریدار این شرکت (گروه بصیر از سوییس) با سازمان خصوصی سازی به توافق نرسد، سهام آن در بورس عرضه می شود.

 

افزایش نرخ سیمان

به گفته مدیرکل دفتر نظارت برکالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت هم اکنون بخش تقاضای سیمان کشش افزایش قیمت ۱۵درصدی سیمان را ندارد.

 

جم

مدیرعامل پتروشیمی جم از استقبال سرمایه گذاران ژاپنی و ایتالیایی برای مشارکت در پتروشیمی جم خبر داد. وی در ادامه با اشاره به وضع قیمت‌های جهانی محصولات پتروشیمی گفت: متاسفانه در شرایط فعلی قیمت‌های جهانی محصولات پتروشیمی کاهش یافته است که این موضوع شرکت‌های پتروشیمی را با مسائل زیادی مواجه کرده است و در صورت نبود افزایش بهره‌وری حاشیه سود با گذشته متفاوت خواهد بود. مدیرعامل پتروشیمی جم با تاکید بر افزایش بهره وری در این شرکت گفت: باید با تسریع امور، هدف عالی شرکت را برای ایجاد مجتمع پتروشیمی جم ٢ محقق کنیم تا با توسعه و افزایش ظرفیت تولید حاشیه سود شرکت را نیز افزایش دهیم.

 

اتکام

بیمه اتکائی امین به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی به انجمن بین‌المللی بیمه پیوست. اعضای این انجمن علاوه بر امکان حضور در سمینارها و نشستهای علمی سالانه و تبادل تجربیات موفق می‌توانند در مقاطع زمانی دلخواه به مهمترین داده‌های آماری شامل حق بیمه‌های صادره به تفکیک هر رشته در هر کشور، نسبت ترکیبی، درجه‌بندی شرکت‌ها و کشورها، ضریب نفوذ بیمه و سایر داده‌های اقتصادی که در مجموع تصویر روشنی از بازار را به نمایش می‌گذارد، دسترسی داشته باشند.

 

سیمان

عضو انجمن سیمان با اشاره به بالابودن هزینه تولید سیمان در کارخانه‌های جدید نسبت به قدیمی به دلیل نصب فیلتر و تجهیزات جدیدتر، از شکل‌گیری رقابت منفی در بازار سیمان خبر داد و گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی فکری برای حل مشکل سیمانی‌ها کند. وی افزود: در حال حاضر قیمت تمام شده سیمان برای کارخانه‌های جدید، بالاتر از کارخانه‌های قدیمی است زیرا کارخانه‌های قدیمی مشکل بازپرداخت تسهیلات را ندارند و در عین حال با وجود فرسودگی، از برق ارزان استفاده می‌کنند و آلودگی هوا را نیز به همراه دارند.

 

طلا

طلا هفته گذشته تحت تاثیر رشد ارزش دلار و انتظارات فزاینده برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه آینده، به پایین ۱۲۰۰دلار سقوط کرد با این همه در حالیکه کارشناسان وال استریت در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز بهبود قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری را پیش بینی کردند، سرمایه گذاران نگاه بدبینانه ای داشتند.

 

مسکن

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آبان ماه سال ۱۳۹۵، به ۱۲٫۵هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱٫۲و ۴٫۱درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

سیمان

کارشناس صنعت سیمان از قطع گاز برخی کارخانه‌های سیمان خبر داد و گفت: در چنین شرایطی تأمین مازوت به عنوان سوخت جایگزین نیز با مشکل روبه‌رو است و هنوز قیمت این فرآورده مشخص نیست. علی‌محمد بُد گفت: تولیدکنندگان سیمان با دریافت حواله، نسبت به تحویل مازوت از شرکت پالایش و پخش اقدام می‌کنند و پول این سوخت به صورت اقساطی پرداخت می‌شود.

 

کمنگنز

شنیده ها از کمنگنز حاکی از دپوی بالای محصول در انبار به سبب عدم انعقاد قرارداد جدید با ذوب آهن می باشد. ذوب آهن اصفهان تنها مشتری محصولات کمنگنز است و در صورتی که تمایلی به خرید محصول کمنگنز نشان ندهد، شرکت بابت فروش مشکل جدی خواهد داشت .

 

محسن رهامی: 70 منتخب لیست امید به محض ورود به مجلس به اصولگرایان پیوستند/ اعتبار اصلاحات هزینه لیست امید شد/ شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نمی‌خواهد همچون انتخابات مجلس حاشیه‌نشین باشد

 

بسیاری از کارشناسان معتقدند رشد قیمت مس به دلیل رشد سریع خود در روزهای اخیر نمی‌تواند ادامه‌دار باشد. ضمن اینکه کمتر از سه هفته به نشست فدرال رزرو باقی است. نشستی که بسیاری معتقدند در نهایت به افزایش نرخ بهره آمریکا منتهی شود. افزایش نرخ بهره آمریکا درصورت عملی شدن به‌عنوان یک عامل تضعیف‌کننده روند قیمت‌ها در بازار‌های جهانی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. از این‌رو این عامل نیز ریسک روند بازارهای جهانی را برای سهامداران شرکت‌های مزبور افزایش داده است.

 

خپارس

برنامه افزایش سرمایه شرکت توسط مجمع تصویب شد

براساس اطلاعات مطرح شده در مجمع،‌ این شرکت با الجزایر قرارداد جوینت ونچر جهت راه اندازی خط تولید X100 در الجزایر منعقد خواهد نمود که سهم طرف ایرانی ۲۵درصد می باشد. احتمالا این کارخانه اوایل سال آتی راه انداز شود.

 

کشتیرانی

جاسم جادری، استاندار هرمزگان اعلام کرد: پس از اجرای برجام ۱۷خط کشتیرانی لاینر (خطوط منظم) به بنادر استان بازگشتند.

 

مدیرعامل شرکت ساختمانی سخت آژند گفت: پروژه های در دست اقدام شرکت شامل پروژه های چابکسر، دیلمان و مشهد مقدس بوده که پیشرفت قابل ملاحظه ای دارند. به عنوان نمونه پروژه چابکسر با پیشرفت ۹۰درصدی همراه است و در سال مالی جاری تمامی واحدها فروش خواهند رفت.

 

اختصاص خط اعتباری ۱.۲میلیارد یورویی بانک آلمانی برای ایران

تسنیم-یک مقام بانک مرکزی ایران گفت، آلمان موافقت کرده که ۱.۲میلیارد یورو (۱.۲۷میلیارد دلار) خط اعتباری برای کمک به تامین مالی یک پروژه ریلی به ایران اختصاص دهد.

 

شپاس

گفته میشود شپاس در سال ۹۶با نفت ۴۰دلاری پتانسیل تعدیل مثبت ۲۰۰درصدی ، با نفت ۵۰دلاری پتانسیل تعدیل مثبت ۴۳۷درصدی و با نفت ۶۰دلاری پتانسیل تعدیل مثبت ۶۴۰درصدی دارا می باشد.

 

هديه 10 ميليون دلاري پوتين به ترامپ

 

رئيس جمهور روسيه يک اسب سفيد از برترين نژاد اسب روس را به دونالد ترامپ رئيس جمهور منتخب آمريکا هديه کرد

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 95
  • بازديد امروز : 2,791
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,272,317