loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 227 سه شنبه 18 آبان 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه سه شنبه مورخ 18 آبان ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

خرید ۵۰۰واگن از تولیدکنندگان ایرانی

رسیس هیات مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجا از برنامه ۵ساله این شرکت برای خرید ۵۰۰دستگاه واگن از تولیدکنندگان داخلی خبر داد.

 

مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی از اجرای آیین‌نامه استفاده از اطلاعات انواع حساب‌های بانکی و معاملاتی خبر داد. وی افزود: پس از امضای وزیر دادگستری این آیین نامه قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. به این ترتیب ماده ۱۶۹مکرر اصلاحیه قانون مالیات ها که به تشکیل پایگاه اطلاعات یکپارچه اقتصادی منجر می شود در آستانه اجرایی شدن قرار گرفت

 

مدیرعامل شرکت بورس: بانکی‌ها بر اساس استاندارد بانک مرکزی، صورت‌های مالی خود را تدوین و آماده کرده‌اند که بعد از حل نهایی مساله، وضعیت آنها به تدریج اعلام خواهد شد

 

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از تصویب پیشنهاد نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه برای اختصاص یک درصد از درآمدهای نفت و گاز به حمل و نقل ریلی خبرداد.

 

رویترز اعلام کرد که ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی برای تأمین اعتبار خرید ۱۷فروند هواپیمای ایرباس به توافق رسیده است

 

خواجه نصیر: براساس تحلیل مالی رفتاری می‌توان انتظار داشت بازار سهام نسبت به انتخابات آمریکا واکنش نشان دهد، اما در تحلیل بنیادی نمی‌توان انتظار رخدادهای مؤثر بر سودآوری شرکت‌ها را انتظار داشت

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه ایران نقش مهمی در تصمیم‌گیری اوپک دارد، گفت: کمیسیون از برنامه‌های تولید نفتی و به ویژه صیانت از مخازن تولید حمایت می‌کند

 

مصر که طی دو ماه گذشته با قطع صادرات فرآورده‌های نفتی از سوی عربستان مواجه شده، ایران را به‌عنوان جایگزین احتمالی سعودی‌ها در نظر گرفته است. هرچند روز گذشته اخبار ضد و نقیضی از سفر طارق ملا، وزیر نفت مصر به ایران منتشر شده است، اما درصورت تحقق این اخبار، طی ۳۷سال گذشته این دومین بار خواهد بود که مقامات مصری عازم تهران می‌شوند

 

شرکت پالایشگاهی ساراس ایتالیا ۱۶۰میلیون یورو از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت و اعلام کرد بدهی این شرکت به ایران به طور کامل در سال ۲۰۱۷تسویه خواهد شد

 

وزارت صنعت، معدن و تجارت با تکذیب خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵و پراید تا پایان امسال»، اعلام کرد: به طور قطع مواضع رسمی وزارتخانه درباره موضوع های مختلف از سوی معاونان ذیربط و یا سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع رسانی خواهد شد

 

مدیرمالی خریخت:طی چند ماه گذشته خط تولید انواع سلیندرهای شرکت صنایع ریخته گری ایران با مشکل مواجه شده بود که خوشبختانه با توجه به تلاش هایی که صورت گرفت این مشکلات حل شد.وی تأکید کرد: مواد اولیه که در بازار وجود دارد مرغوب نبوده و این امر موجب شده بود تا کیفیت محصولات تولیدی شرکت با مشکل مواجه شود و همانطور که عنوان شد این مسأله به خوبی مدیریت و رفع گردید.

 

این مقام مسئول گفت: خیز اصلی گروه خودرو و قطعه سازان در نیمه دوم هر سال اتفاق می افتد.مهاجر در خصوص آخرین و جدیدترین قرارداد منعقد شده شرکت توضیح داد: شرکت صنایع ریخته گری ایران به تازگی قراردادی با شرکت ایدم برای فروش سلیندر خودروهای سنگین منعقد کرده که آثار مالی ناشی از فروش این محصولات نیز در صورت های مالی مجموعه لحاظ شده است.

 

مدیرمالی شرکت صنایع ریخته گری ایران در خاتمه تأکید کرد: با وجود تعدیل اعلام شده در بودجه سال مالی جاری شرکت، “خریخت” تمامی تلاش و همت خود را به کار خواهد گرفت تا عملکرد مناسبی تا پایان سال به ثبت برساند.

 

لیزینگیها

دبیرکل انجمن ملی لیزینگ:راه اندازی لیزینگ مسکن باعث تعمیق بازار بدهی و ایجاد تحرکاتی در بازار مسکن خواهد شد و بر شرکت هایی که در صنعت لیزینگ نیز حضور دارند تأثیر مثبتی خواهد داشت، در حال حاضر نیز برخی شرکت های فعال لیزینگ جهت انجام فعالیت های لیزینگ مسکن اعلام آمادگی کرده اند چرا که شرایط حضور در این حوزه را نیز دارا می باشند.

 

بلوک کرمانشا

گفته میشود بلوک ۶۰درصدی سهام شرکت پالایش نفت کرمانشاه در فرابورس ایران عرضه می شود

 

عرضه های اولیه

گفته میشود چهار شرکت در نوبت عرضه اولیه از هفته آتی قرار دارند: شرکت پاکدیس با نماد غدیس؛ شرکت صنایع تجهیزات نفت با نماد فنفت؛ شرکت ریل پرداز سیر با نماد حسیر؛ شرکت مبین وان کیش با نماد اوان

 

فاسمین

شرکت تولید روی بندرعباس( زیر مجموعه فاسمین) صادرکننده نمونه استان هرمزگان شد. شرکت تولید روی بندر عباس در سال ۱۳۹۳معادل ۳۷۳۰تن صادرات شمش روی داشت که این رقم در سال گذشته به ۱۰۸۷۷تن رسید که حاکی از رشد ۱۹۱درصدی است. به گفته وی صادرات شرکت تولید روی بندرعباس در نیمه نخست امسال نیز به حدود ۳۰۰۰تن رسید.

 

ارز

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت: تنها راه برون رفت دولت از شرایط کنونی پائین نگه داشتن نرخ ارز تک نرخی شدن آن است. کبیری درخصوص اینکه آیا ساماندهی نرخ ارز درکمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده است،گفت:در کمیسیون طرح کلی “بانکداری بدون ربا” مطرح شد که دولت نیز بنا به ارائه لایحه ای در این زمینه دارد و کمیسیون مهلت ۴۵روزه ای را برای ارائه این لایحه تعیین کرده است.

 

وقوام

اداره ثبت شرکتها صورتجلسه مجمع عمومی بانک قوامین را به ثبت نهایی رساند. مسلم میرزایی رئیس اداره کل حقوقی با اعلام این خبر گفت: مجمع بانک قوامین بنا بر اطلاع قبلی و در تاریخ مقرر برگزار و پس از تأیید بانک مرکزی جهت ادامه روند قانونی به اداره ثبت شرکت ها ارجاع داده شد که توسط این اداره ثبت و در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام عمومی شد.

 

بانکی

سفیر اتریش در تهران از راه اندازی شعبه یک بانک اتریشی در کشورمان خبر داد. سفیر اتریش در تهران ضمن ابراز امیدواری به گسترش روابط دو کشور در آینده نزدیک، به سفر رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی به کشورش اشاره کرد و افزود: در آن سفر مقرر شد اتریش خط اعتباری یک میلیارد یورویی برای گسترش روابط با ایران برقرار کند.

 

شیراز

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در خصوص شایعه های اخیر از خصوص وضعیت پتروشیمی شیراز، افزود: مقایسه عملکرد تولید پتروشیمی شیراز در شش ماهه اول سال های ۱۳۹۰الی ۱۳۹۵نشان می دهد واحد های مجتمع در مدت فوق ، با حداکثر ظرفیت و راندمان در سرویس قرار داشته و از روند و ثبات تولید مناسبی برخوردارند. بساق زاده تصریح کرد: درسال ۱۳۹۵و به دلایل مشکلات زیست محیطی، عدم توجیه اقتصادی و قدیمی بودن فرآیند، واحد های اوره یک و سودااش این مجتمع از سرویس خارج شده ­اند و از طرف دیگر واحد اوره و آمونیاک سوم مجتمع نیز از ابتدای سال جاری راه اندازی ودرسرویس قرار گرفته است.

 

رمپنا

مدیرعامل مپنا دو موضوع عدم احداث بیش از ۱۷هزار مگاوات نیروگاه و مخالفت با ورود سرمایه‌گذار خارجی را دورغ محض اعلام کرد. عباس علی‌آبادی در خصوص اخباری مبنی براینکه مپنا مجوز احداث بیش از ۱۷هزار مگاوات نیروگاه از وزارت نیرو دریافت کرده، اما برای ساخت آن اقدام نکرده به فارس گفت: به هیچ وجه این طور نیست. این یک دروغ محض است. باید اذعان کنم مپنا حتی یک مگاوات مجوز نیروگاه ندارد که آن را اجرا نکرده باشد.

 

خودرو

قیمت‌گذاری دستوری خودرو در حالی در پساتحریم به خط پایان خود نزدیک می‌شود که علاوه‌بر منتقدان، رئیس شورای رقابت نیز بر تغییر مسیر این شورا از قیمت‌گذاری به سمت احیای شرایط رقابتی آن هم با حمایت دولت اذعان دارد.

 

لیزینگ

هفته گذشته هیأت وزیران در جلسه ای آیین نامه اجرایی مربوط به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و راه اندازی لیزینگ مسکن را تصویب کرد. این مصوبه دولت در صورت اجرایی شدن و به شرط ابلاغ توسط بانک مرکزی شرکت های لیزینگ را وارد بخش مسکن خواهد کرد. اما بازار مسکن بازاری بسیار پیچیده است و هنوز جزئیات این مصوبه برای صنعت لیزینگ روشن نشده است.محمد هادی موقعی تأکید کرد: صنعت لیزینگ بدون ساز و کار مشخصی نمی تواند وارد حوزه لیزینگ مسکن شود هر چند که در حال حاضر یک رویه عادی و سنتی وجود دارد که باعث تحریک تقاضا در بازار مسکن خواهد شد و راهی برای آغاز لیزینگ مسکن است. موقعی گفت: راه اندازی لیزینگ مسکن باعث تعمیق بازار بدهی و ایجاد تحرکاتی در بازار مسکن خواهد شد و بر شرکت هایی که در صنعت لیزینگ نیز حضور دارند تأثیر مثبتی خواهد داشت، در حال حاضر نیز برخی شرکت های فعال لیزینگ جهت انجام فعالیت های لیزینگ مسکن اعلام آمادگی کرده اند چرا که شرایط حضور در این حوزه را نیز دارا می باشند.

 

بازگشایی نمادهای بانکی

بازگشایی نمادهای بانکی در ایستگاه پایانی/ مدیرعامل شرکت بورس: بانکی‌ها بر اساس استاندارد بانک مرکزی، صورت‌های مالی خود را تدوین و آماده کرده‌اند که بعد از حل نهایی مساله، وضعیت آنها به تدریج اعلام خواهد شد/وزیر اقتصاد: نوسانات آینده ارز در حد ۴تا ۵درصد خواهد بود/ نماد معاملاتی بانک‌ها بزودی باز می‌شود

 

مپنا

مدیرعامل مپنا با بیان اینکه گفته می‌شود، شرکت مپنا مجوز احداث چندین هزار مگاوات نیروگاه از وزارت نیرو دریافت کرده و آن را اجرا نکرده است، دروغ محض است، گفت: مپنا از ورود سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند

 

 تاریخ عرضه بلوکی ذوب

سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد ۱۶٫۷۵درصد از سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان را چهارشنبه هفته آتی از طریق عرضه در بازار دوم فرابورس ایران به فروش برساند.

بلوک “ذوب” که متعلق به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد است به قیمت هر سهم ۳هزار ریال به‌طور یکجا و شرایطی عرضه می‌شود.

تعداد سهامی که در تاریخ ۲۶آبان ماه از سوی سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از سوی صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد عرضه خواهد شد به تعداد یک میلیارد و ۳۱۷میلیون و ۶۲۸هزار و ۹۵۲سهم معادل ۱۶٫۷۵درصد از کل سهام ذوب است.

همچنین قیمت پایه کل این بلوک با توجه به قیمت ۳هزار ریالی هر سهم آن ۳هزار و ۹۵۲میلیارد و ۸۸۶میلیون و ۸۵۶هزار ریال خواهد بود که سپرده حضور در این رقابت ۳درصد از کل این مبلغ است.

نماد معاملاتی شرکت ذوب‌آهن اصفهان مهرماه سال ۹۰در گروه فلزات اساسی در بازار دوم فرابورس درج و معاملات سهام آن از تاریخ ۱۹بهمن ماه همان سال آغاز شد.

تاکنون چندین بار سازمان خصوصی‌سازی در راستای اجرای اصل ۴۴قانون اساسی درصدی از سهام این شرکت را در معرض فروش گذاشته است.

 

کچاد

شنیده میشود در حال حاضر نیروگاه ۵٠٠ مگاواتى سیکل ترکیبى اردکان امسال به طور کامل به پایان میرسد و همچنین طرح احداث کارخانه فولاد با ظرفیت تولید یک میلیون تن مراحل نهایى را طى میکند .

 

بانکی

رئیس سازمان بورس برای چندمین بار شائبه تهدید انتشار اوراق بدهی بر بازار سهام را رد کرد و همچنین درباره دلیل طولانی شدن توقف نماد های معاملاتی همچون برخی بانک‌ها و شرکت‌های بورسی گفت :اگر روند معاملات به قدری مبهم باشد که آسیب معامله کردن بیش از توقف نماد معاملاتی باشد حتما به مصلحت است توقف نماد وجود داشته باشد. بنابراین در مورد ابهامات نمی توان بی‌تفاوت بود و باید ابهام‌ها در مورد برخی سهم‌های متوقف رفع شود، تا نمادها بازگشایی شود.

 

بانک سرمایه

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه معوقات بانک سرمایه ۸هزار میلیارد تومان است، گفت: یک عده با قلدری وام گرفته‌اند و آن را پس نمی‌دهند. وی با اشاره به اینکه ۴۶درصد سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق فرهنگیان است بیان کرد: معوقات بانک سرمایه ۸هزار میلیارد تومان است که در این رابطه نیز با ۲گروه مواجه هستیم و یک عده وام را از روی قلدری اخذ کرده و پس نمی‌دهند که حتما این وام را از آنها پس خواهیم گرفت و فرهنگیان بدانند که دولت و قوه قضائیه در برخورد با آنها ضعیف نیستند.

 

هپکو

به گفته رئیس سازمان خصوصى سازى : خریدار سوییسى هپکو خود پیگیر انتقال پول براى خرید است و در ضمن هم زمان ۴خریدار براى خرید بلوک حضور دارند .

 

دانا

شنیده میشود که اتومبیل هاى کارکنان سازمان امور مالیاتى کشور به مدت یکسال تحت پوشش بیمه ثالث ، حوادث ، سرنشین و بدنه این بیمه قرار گرفت .

 

مدیرعامل پدیده: از بورس مجوز گرفتیم اتاق مستقل برای معاملات ما ایجاد می شود

 

مدیرعامل سابق بانک دی آزاد شد،مدیرعامل سابق بانک دی که ۱۶شهریور امسال دادستان تهران از بازداشت شدن وی خبر داده بود، آزاد شد.

 

پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا به نقل از وزیر نفت و گاز عمان اعلام کرد، در صورت موافقت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با برنامه محدودسازی تولید، عمان نیز آماده کاهش تولید نفت است

 

مجری طرح چغندر قند :براساس این برنامه تا افق۱۴۰۴، کشور در تولید شکر به ضریب خوداتکایی بیش از ۹۵درصد خواهد رسید

 

در روزی که از بین ترامپ و کلینتون یکی به ریاست‌جمهوری آمریکا برگزیده می شود، نمایندگان شرکت‌های نفتی توتال، سی‌ان‌پی‌سی‌آی چین و پتروپارس ایران رئوس قرارداد توسعه فاز ١١ پارس جنوبی را در قالب قراردادهای جدید نفتی، امضا می کنند.

 

فملي

شايعات از تعديل مثبت دوباره اين شركت با توجه به افزايش جهاني قيمت مس به بالای ٥٠٠٠ دلار حكايت دارد

 

كرماشا

شايعات از واگذاری بلوک اين شركت در آينده نزديك حكايت دارد

 

خودرو خساپا

خبرها از تكذيب توقف خط توليد پژو و پرايد حكايت دارد

 

كپشير

شايعات از فروش زمين اين شركت درآينده نزديك حكايت دارد

 

 ولبهمن

شايعات ار افزايش سرمايه اين شركت همچنين ورود اين شركت به بازار ليزينگ مسكن در آينده نزديك حكايت دارد

 

روی بندر عباس در سال ۱۳۹۳معادل ۳۷۳۰تن صادرات شمش روی داشت که این رقم در سال گذشته به ۱۰۸۷۷تن رسید که حاکی از رشد ۱۹۱درصدی است.به گفته وی صادرات شرکت تولید روی بندرعباس در نیمه نخست امسال نیز به حدود ۳۰۰۰تن رسید.

 

ابعاد تخلفات صندوقفرهنگیان: ارائه ۹۰درصد وام‌ها به شرکت‌های صوری با زدوبند/وام کلان با سود صفر درصد/‍ پیشنهاد عضویت در هیئت‌مدیره برای انصراف از تفحص

 

مدیر عامل شرکت بورس تهران گفت: در حال حاضر ۴۰پرونده پذیرش در بورس تهران بررسی می شود که ۱۰پرونده پذیرش شده است

 

 

قالیباف به عملکرد بورس در ادامه به بازار بدهی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال بورس در بازار بدهی فعالیت قابل قبولی داشته و ارزش بازار بدهی بورس به ۸هزار و ۴۰۰میلیارد تومان رسیده و ۴۰درصد بازار بدهی در بورس اوراق بهادار است

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 848
  • بارديد ديروز : 11,734
  • بازديد کلي : 15,295,101