loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 175 یکشنبه 16 آبان 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه یکشنبه مورخ 16 آبان ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

خساپا

در بازار شنیده میشود خساپا رو بعد انتخابات امریکا  با تعدیل بالای ١٠٠٪‏ غیرعملیاتی بازگشایی میشود

 

کیسون

سید مهدی علم‌الهدی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: نماد معاملاتی کیسون پس از انتشار نامه شفاف سازی از سوی ناشر مبنی بر پذیرش مشروط به احتمال زیاد امروز یکشنبه بازگشایی می‌شود.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس با بیان اینکه هیات پذیرش فرابورس با درخواست کیسون برای انتقال به بازار دوم فرابورس به طور مشروط موافقت کرده است، عنوان کرد: این شرکت باید با انتشار نامه ای از طریق سامانه کدال ضمن اعلام پذیرش مشروط خود نسبت به یکسری فعالیت ها برای آغاز معاملات در بازار دوم فرابورس اقدام و پس از آن از بازار پایه توافقی به تابلوی جدید انتقال یابد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به تاثیر نوسان قیمت بر روی سهام ناشران متقاضی انتقال به بازارهای بالاتر از این پس به محض درخواست نماد معاملاتی برای جلوگیری از نوسان‌های هیجانی متوقف می‌شوند.

 

شپاکسا

پاکسان به افزایش بیش از۴۰درصدی سود دست یافت

مهندس حیدری اعلام کرد: پاکسان تنها با تدوین برنامه های استراتژی سازمان و بازنگری مستمر آن، جابجایی مشاغل، پیاده سازی دقیق نظام پیشنهادات و پایش مستمر فضای کسب و کار موفق شدیم سود را بیش از ۴۰درصد افزایش دهیم و این باعث افتخار مجموعه پاکسان است.

 

ساینا

شایعاتی مبنی بر بهبود وضعیت صادرات و عقد قراردادهای جدید شرکت به گوش می رسد.

شرکت صنایع بهداشتی ساینا محصولاتش را با برندهای سپید، گلی، گلی پلاس، رخشا، برف، ارکید، پریمکس و … به فروش می رساند. سهامدار عمده شرکت، شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با بیش از ۸۳%کل سهام شرکت می باشد. شرکت در پیش بینی براساس عملکرد واقعی ۹ماهه حسابرسی نشده منتهی به ۹۵/۰۹/۳۰با سرمایه ١۰۰میلیارد ریال، سود خود را با ۲۹%کاهش نسبت به پیش بینی قبل مبلغ ۳۲۸ریال به ازای هر سهم اعلام نموده است. شرکت در دوره ۹ماهه ١٣٩۵مبلغ ۲۵١ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۷۷%از سود پیش بینی را محقق نموده است. مهم ترین علت تعدیل منفی مذکور، کاهش ۱۴درصدی پیش بینی فروش نسبت به پیش بینی قبلی و برآورد ۵۸۹میلیارد ریال به عنوان فروش می باشد که ناشی از اعطای بیشتر تخفیفات و انجام تبلیغات بیشتر جهت حفظ سهم بازار با توجه به شرایط نامساعد فعلی و فضای به شدت رقابتی بازار فروش می باشد. عمده افت فروش شرکت نیز با توجه به افت مقدار فروش محصول اصلی شرکت یعنی مایع ظرفشویی است. در کنار افت فروش شرکت، حساب بهای تمام شده کالای فروش رفته نیز با کاهش ۱۵درصدی نسبت به پیش بینی قبلی گزارش شده است. اگر چه جزئیات دقیقی از بهای تمام شده در پیش بینی جدید منتشر نشده است اما در پیش بینی جدید نسبت به پیش بینی قبلی هزینه و مقدار مواد مصرفی بدون تغییر گزارش شده است که با توجه به افت مقداری فروش تا حدی مبهم می باشد.

 

کدام شرکتها تا پایان سال ۹۶واگذار میشوند؟؟

تعیین‌تکلیف ۳۵هزار میلیارد تومان از واگذاری‌ها تا پایان۹۶

مهر-معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: حدود ۳۵هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی برای واگذاری باقی مانده است که تلاش می‌کنیم آن را تا پایان سال آینده واگذار کنیم.وی در ادامه در خصوص واگذاری‌های پیش روی سازمان خصوصی‌سازی در آینده گفت: در صنعت پتروشیمی (شرکتهای پتروشیمی دماوند، پتروشیمی دهلران سپهر، پتروشیمی هگمتانه و پتروشیمی ابن سینا)، صنعت پالایش نفت و حفاری (شرکتهای پالایش نفت کرمانشاه و ملی حفاری ایران)، صنعت کشاورزی (شرکت‌های توسعه نیشکر و صنایع، کشت و صنعت دامپروری مغان و کشت و صنعت دامپروری پارس)، صنعت فلزات اساسی(شرکت‌های چون آلومینای ایران، مجتمع صنعتی اسفراین، لوله گستر اسفراین، شرکت مس شهید بابک و فولاد آذربایجان)، صنعت برق (شرکت های مقره سازی ایران و تولید نیروی برق سبز منجیل) و صنعت خدمات(شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی و آزمایشگاه فنی و مکانیکی خاک) از جمله شرکتها و صنایعی هستند که در سال جاری در برنامه واگذاری قرار دارند.

 

اپرداز

آتیه داده‌پرداز مساله امنیتی ندارد/ افزایش سرمایه “اپرداز” از سود انباشته

فارس-معاون پذیرش و ناشران فرابورس موارد مطرح شده در مورد نماد معاملاتی “اپراداز” و ارتباط آن با متهمان امنیتی را رد کرد و گفت: باتوجه به موارد تحت نظارت این شرکت از سوی ناظران مخابراتی کشور، موارد مطرح شده در روزهای اخیر صحیح نیست. وی با ابراز خوش بینی نسبت به وضعیت سودآوری شرکت آتیه داده پرداز گفت: ” اپرداز” هم اکنون در حال بررسی امکان افزایش سرمایه در سال آینده است که در صورت جمع بندی نهایی به هیئت مدیره ارائه خواهد شد.

 

سیمانیها

عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: از بهمن ماه ۹۴طرحی به نام سهمیه بندی برای تنظیم بازار سیمان در نظر گرفته شده است. پیش از این در کارخانه های سیمان برای جذب مشتری و فروش محصولات، تخفیف در قیمت تا ۳۰درصد هم می رسید که باعث ایجاد فضای رقابت منفی در این صنعت شده بود. بنابراین طرح سهمیه بندی با برنامه ریزی تولید به اندازه مصرف کلید خورد و جلوگیری از اعمال تخفیف نیز آغاز شد.شیخان در ادامه گفت: این تخفیف‌ها در نهایت در شهریور امسال به اتمام رسید. در طرح جدید، قیمت مقصد مورد نظر قرار می گیرد که هزینه های حمل و نقل تا مقصد نیز به قیمت نهایی اضافه شود.به گفته دبیر انجمن سیمان، طرح افزایش قیمت سیمان برای سال جاری تا ۱۵درصد مورد پذیرش حسابرس قرار گرفته است. البته اعمال این افزایش نرخ، علاوه بر تایید حسابرس، به مصوبه هیئت مدیره انجمن و همچنین تاییده در مجمع مدیران عامل صنعت سیمان نیاز دارد.او افزود: تا پایان ماه جاری، جلسه هیئت مدیره انجمن و مجمع مدیران عامل برای تصمیم گیری در این خصوص برگزار می شود و سپس برای افزایش نرخ سیمان که سقف آن ۱۵درصد است تصمیم گیری می شود.

 

توریل

برنامه های توکاریل شفاف سازی شد. این شرکت در فرصت مناسب آسیا سیر ارس را وارد بازار سرمایه خواهد نمود.

 

وزمین

نماد بانک ایران زمین در فرابورس تهران که از تاریخ ٢٧ اردیبهشت سال ٩۴به دلیل تغییر با اهمیت اطلاعات واقعی سال مالی ٩٣ نسبت به آخرین پیش بینی سال مذکور و رفع مبانی عدم اظهارنظر حسابرس نسبت به صورت‌های مالی ٩٣، بسته شده و حتی صورت‌های مالی ٣١/٠۶/٩۴تا ٣١/٠۶/٩۵را هنوز ارائه نکرده، ازسوی اداره نظارت بر ناشران فرابورسی بار دیگر اخطار گرفت.

 

بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: تلاش برای افزایش ظرفیت بیمه اتکایی کشور یک ضرورت است و تجارب کسب شده در دوره تحریم را باید حفظ و تقویت کنیم

 

صدور همه بیمه های شخص ثالث از اول آذر به طور برخط/ رییس کل بیمه مرکزی از استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث همه شرکت های بیمه از اول آذرماه خبر داد

 

رویترز: تاجران نفتی در آستانه انتخابات آمریکا، پول‌ها را از بازار خارج کردند/ قیمت نفت کاهش یافت

 

مدیرکل سازمان توسعه تجارت: پروژه عظیم روابط تجاری با ۳۰کشور “آمریکای لاتین” کلید خورد/

 

در جلسه هفته جاری شورای رقابت، وضعیت بازار خودرو طی شش ماهه اول امسال بررسی می‌شود

 

مقام آگاه بانکی مهم‌ترین دلیل رشد نرخ سود در بازار بین بانکی را رشد بدهی دولت به بانک‌ها دانست و گفت: پرداخت ۱۴هزار و ۵۰۰میلیارد تومان برای خرید گندم کشاورزان از نمونه‌های فشار به نقدینگی بانک‌ها از سوی دولت بود

 

وزیر نیرو آخرین وضعیت مپنا را تشریح کرد:

پرداخت بخشی از بدهی وزارت نیرو به «رمپنا» در ۸ماه

وزیر نیرو از پرداخت ۱۰۰هزار میلیارد ریال از بدهی وزارت نیرو طی ۸ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: مالکیت مهاب قدس در گروه مپنا از طریق دادگاه‌ها و مراجع ذیصلاح در دست پیگیری و اقدام است.

 

قاسم کارش جالبه دو روز پیش 600 هزار سهم فروخت روی مثبت توی غمینو روز قبلشم باز فروش داشته حالا دیروز روی منفی کامل خرید داشته تو این بازار بی جون داره از سهم خودش نوسان میگیره

 

امضای ۳هزار میلیارد تومان قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در بنادر ایران

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بنادر کشور از امضای ۳هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر ایران تا پایان سال برای خبر داد

 

نفت پاسارگاد

یک منبع آگاه از شرکت نفت پاسارگاد با اشاره به تغییرات قیمت قیر و محصولات پالایشگاهی که متاثر از ابلاغیه اخیر وزرات نفت است گفت: قرار بر این بود که قیمت آتی قیر، معادل ۳۰درصد افزایش پیدا کرده و برای عرضه در بورس کالا تایید شود که تاکنون چنین چیزی به دست نرسیده و اطلاعی اخذ نشده است.وی ادامه داد: این شرکت منتظر قیمت VB بوده و ممکن است که روند قیمت گذاری کاهشی شود. هنوز معلوم نیست که برای قیمت قیر به چه عددی دست خواهیم پیدا کرد؛ اما این قیمت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ۳۰آذر ماه اعلام خواهد شد.این فعال بازار سرمایه به تعیین نرخ و قیمت قیر بر اساس فرمول گذاری تاکید کرد و گفت: بر اساس سودی که باید کسب شود قیمت قیر تعیین خواهد شد. به عنوان مثال چند ماه گذشته حدود ۲۰الی ۳۰تومان افزایش قیمت داشتیم؛ ولی در ماه گذشته این افزایش قیمت به ۲۰۰تومان رسید و شاید در ماه آینده این قیمت کاهش یابد.وی با اشاره به فروش قیر با ۲ارز مبادله ای و آزاد اشاره کرد و افزود: ضرر و سود در قالب تولید محصولی همچون قیر قطعا از نرخ ارز نشات می گیرد زیرا مواد اولیه این مجصول وارداتی بوده و ارز به عنوان یک عامل در فرمول تعیین قیمت وارد خواهد شد.

 

رمپنا

پرداخت بخشی از بدهی وزارت نیرو به رمپنا در ۸ماه/ وزیر نیرو از پرداخت ۱۰۰هزار میلیارد ریال از بدهی وزارت نیرو طی ۸ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: مالکیت مهاب قدس در گروه مپنا از طریق دادگاه‌ها و مراجع ذیصلاح در دست پیگیری و اقدام است

 

خودور

ایران خودرو در حالی تولید و عرضه دو محصول جدید پژو شامل ۳۰۱و ۲۰۸را به اواخر سال آینده موکول کرده که دلیل این موضوع، افزایش داخلی‌سازی و کنترل قیمت محصولات موردنظر است

 

رتکو

شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو در اجرای طرح نفت ستاره خلیج فارس، عملکرد خوبی را داشته به طوری که این شرکت در فازهای بعدی مایل به همکاری با تکین کو خواهد بود.

 

هپکو

عبدالله اشرف پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری وکالتی شرکت هپکو گفت: این شرکت ۹سال پیش واگذار شد، اما خریدار شرکت هپکو نتوانست به تعهدات خود برای پرداخت اقساط عمل کند. بنابراین از سازمان خصوصی درخواست کرد که به وکالت، شرکت را دوباره واگذار کرد.حال این شرکت، یک مشتری جدی سوییسی دارد، اما هنوز موفق نشده است که پول خود را از طریق سیستم بانکی وارد کشور کند. در این خصوص از رئیس سازمان خصوصی سازی پرسیدیم که آیا این سازمان رایزنی با نظام بانکی برای تسهیل ورود این منابع مالی به کشور داشته است یا خیر. در پاسخ به این سوال، پوری حسینی گفت: کسی که میخواهد جایگزین خریدار ما شود، درخواستی مبنی بر این مقوله از ما نداشته است و ما‌نخواهیم انجام دهیم. خریدار جدید به خود توانمندی انتقال پول به ایران را دارد و در حال انجام کارهای مربوطه است. گزارش پیگیری ها را نیز به سازمان خصوصی سازی می دهد. ما هم در انتظاریم که این خریدار و یا هر کسی که بتواند این مطالبات را بپردازد، هرچه زودتر مشکلاتش رفع شود و هرچه زودتر به مطالبات دولت برسیم. اما‌ اگر مدتی گذشت و اتفاقی نیفتاد، مزایده مجدد برگزار می کنیم.

 

کفپارس

مدیر مالی فرآورده‌های نسوز پارس درباره تحت اختیار گرفتن معدن جدید گفت: همانطور که قبلا نیز به اطلاع سهامداران رسیده «کفپارس» معدنی کشف کرده که فعلا در مرحله امکان سنجی قرار دارد.به گفته علیرضا منصوری قبل از تصمیم‌گیری نهایی سیاست‌گذار و مدیران و ارائه گزارش سه فاکتور در بحث کشف معدن باید مورد بررسی قرار گیرد که مهمترین آن این است که اول از همه باید بررسی کرد، آیا امکان فرآوری در معدن کشف شده وجود دارد یا خیر؟ ثانیا، باید مباحث مربوط به ماشین‌آلات در بحث فرآوری‌ها مورد بررسی قرار گیرد و ثالثا اینکه فعلا به خاطر رکود بازار تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است.به گفته وی معدن مورد نظر معدن منیزیت (از مجموعه کانی‌ها) است که باید بررسی شود آیا در صورت فرآوری امکان کاربرد در فرآورده‌ها و محصول‌های نسوز را دارد یا خیر؟منصوری با بیان اینکه تا پایان سال مالی شرکت که ۴۵روز دیگر است، احتمال تصمیم جدید در این‌باره بعید است، تاکید کرد: آینده خوب و مطلوبی برای دورنمای «کفپارس» از ناحیه کشف معدن جدید متصور می‌شود.وی تاکید کرد: اخبار و گزارش‌های جدید شرکت از طریق کدال در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد.

 

شبریز

هماهنگ‌کننده پروژه ملی بهره‌وری انرژی در صنایع کلیدی ایران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد: پالایشگاه‌نفت‌تبریز به دلیل دارا بودن پارامترهای مد نظر این سازمان در فراخوانی که سال گذشته داده شده بود موفق شد نظر سازمان را برای اجرای پروژه بهینه‌سازی هوای فشرده جلب کند

 

مپنا

وزیر نیرو آخرین وضعیت مپنا را تشریح کرد:

پرداخت بخشی از بدهی وزارت نیرو به «رمپنا» در ۸ماه

وزیر نیرو از پرداخت ۱۰۰هزار میلیارد ریال از بدهی وزارت نیرو طی ۸ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: مالکیت مهاب قدس در گروه مپنا از طریق دادگاه‌ها و مراجع ذیصلاح در دست پیگیری و اقدام است.

 

سیمان

برای عرضه سیمان صادراتی در بورس کالا توافق شد/ دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: سرانجام پس از جلسات متعدد و پیگیری های بسیار، در پی توافق میان وزارتخانه های صنعت، راه و شهرسازی و گمرک، از زمستان امسال بار دیگر شاهد عرضه سیمان صادراتی در بورس کالا خواهیم بود

 

سرب و روی

مدیرعامل شرکت راه‌سازی و معدنی مبین خواستار شفاف سازی قرارداد توسعه معدن سرب و روی مهدی آباد توسط ایمیدرو شد

 

معدنی ها

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از وصول کمتر از ۱۳۰میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در شش ماهه نخست امسال خبر داد

 

اپرداز

شنیده میشود شرکت ٣٠٠ درصد سرمایه خود را از سود انباشته افزایش میدهد و همچنین تعدیل مثبت سود تا پایان سال جارى دارد .

 

شفن و زاگرس

شنیده ها حاکى از افزایش روز افزون قیمت متانول به علت بالا رفتن ۵٠ درصدى ذغال حرارتى و در نتیجه گرانتر شدن قیمت تمام شده متانول میباشد که تاثیر بسزایى در سودآورى این شرکت ها دارد .

 

غشهداب

شنیده میشود که اطلاع درج در فرابورس تا پایان هفته رونمایى و آماده عرضه میشود .

 

وبهمن

بر اساس شنیده ها شرکت قصد فروش زمین خود را دارد که از این‌ محل تعدیل مثبت خوبی خواهد داد

 

فاسمین

مدیرعامل شرکت توسعه معادن روی ایران درباره پروژه‌های در دست اجرای این شرکت اظهار کرد: پروژه آهک هیدراته در زنگان و پروژه BZS کالسیمین در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند

 

خساپا

معاون برنامه ‌ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا گفت: تا پایان مهرماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد تولیدات کل گروه از مرز ۳۰۰هزار دستگاه تولید عبورکرده و نزدیک به ۴۴درصد افزایش را نشان می‌دهد

 

كگل

به گزارش خبرنگار ماين نيوز، آنطور كه خبرنگار ماين نيوز اطلاع پيدا كرده قرار است به زودی با حضور معاون اول رئيس جمهوری دو پروژه مهم در شركت معدني و صنعتيگل گهر رسما افتتاح شوند.اين دو پروژه، گندله سازی شماره ٢ گل گهر به ظرفيت ٥ ميليون تن و ورزشگاه گل گهر هستند.

 

آكنتور

 شايعات از پلمپ شدن آكنتور به دليل بدهي مالياتي٣٠ ميلياردی حكايت دارد

 

 ساروم

شايعات از تعديل مثبت اين شركت در آينده نزديك حكايت دارد

 

غمارگ،غبشهر

شايعات از تعديل مثبت اين دو شركت حكايت دارد گويا اين دو شركت در ٣ ماهه اخير روند مناسبي داشته اند

 

خودرو و خگستر

 

شايعات از واگذاری بلوک خگستر توسط ايرانخودرو به يك مجموعه ديگر حكايت دارد

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 849
  • بارديد ديروز : 11,734
  • بازديد کلي : 15,295,102