loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 247 سه شنبه 04 آبان 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه سه شنبه مورخ 4 آبان ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

قندیها

در گروه شیرین بورس دیروز نامه ای با موضوع بسیار فوری – مهم روند سهام آنها در بازار سرمایه را ۱۸۰درجه تغییر داد. امروز انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر ایران با ارسال نامه به شرکت های قند و شکری اعلام کرد که فعلاً مبلغ ۸۴۳میلیارد ریال از ۱۲۶۷میلیارد ریال مطالبات کارخانه های قند چغندری از محل ما به التفاوت شکر در سال ۹۳آماده پرداخت شده است و شرکت ها باید تا آخر وقت روز جاری نسبت به اعلام شماره حساب اقدام نمایند. از همین رو آنچه که مسلم است شرکت های قندی باید خود را آماده تعدیلات با اهمیت سود از دو محل افزایش نرخ و نیز دریافت مطالبات نمایند و نکته با اهمیت در این خصوص آن است که امروز سرمایه ۱۴شرکت قندی فعال در بازار سرمایه رقمی معادل ۲۷۳میلیارد تومان می باشد که می توان گفت با توجه به اینکه بزرگ ترین و مطرح ترین شرکت های قند و شکری همین فعالان بازار سرمایه در گروه مذکور می باشند، عدد ۸۴میلیارد تومان رقم قابل توجهی برای آنها محسوب می شود. بنظر می رسد بزودی نمادهای این شرکت ها به جهت تعدیل درآمد متوقف گردند.

 

لپارس /لازما

رئیس اتحادیه لوازم خانگی آخرین وضعیت کارخانه‌ های ارج، آزمایش و پارس الکتریک را تشریح کرد.محمد طحان‌ پور امروز – دوشنبه – در نشستی خبری دربارهآخرین وضعیت این سه کارخانه اظهار کرد: برخی افراد در بخش خصوص گام‌ هایی را به منظور خرید کارخانه های ارج و آزمایش برداشته‌ اند تا بتوان مجددا چرخه تولید آن‌ ها را فعال کرد اما در مورد پارس الکتریک مشکلات بیش از این‌ هاست، چرا که دانش تولید و تکنولوژی محصولات آن فرق می‌ کند و نیازمند سرمایه گذاری بیشتر است.

وی ادامه داد: این کارخانه‌ جات باید ماشین آلات جدیدی را اضافه کنند. چرا که با تولیدات قبلی، امکان رقابت وجود ندارد. در مجموع وضعیت فعلی این کارخانه‌ ها همانند سایر کارخانه‌ ها نیست و باید به مرور زمان مشکلات آن‌ ها حل شود تا مجددا به چرخه تولید برسند.

 

رئیس اتحادیه لوازم خانگی رایزنی‌ هایی با یک شرکت ایتالیایی در زمینه ماشین‌ آلات تولید لوازم خانگی انجام شده و این شرکت اعلام کرده که علاوه بر همکاری‌ های مختلف تسهیلات ویژه‌ ای را ارائه می‌ کند. بنابراین می‌ توانیم به منظور فعال سازی مجدد کارخانه‌ های ارج و آزمایش به صورت اعتباری از تسهیلات ارائه شده بهره ببریم.

 

آپ

سهام آپ متعلق به بانک کشاورزی هم به بورس می آید

-بنابر اطلاعات واصله و با توجه به استقبال خریداران از سهام آپ ، بانک کشاورزی به دنبال عرضه ۱۶میلیون از سهام ترجیحی متعلق به کارکنان خود است.

– به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو؛ شنیده ها حاکی از آن است طبق توافق به عمل آمده بین شرکت بورس و بانک کشاورزی (به عنوان یکی از سهامداران عمده آپ) ۱۶میلیون از سهام ترجیحی متعلق به کارکنان این بانک، جهت خرید در دسترس عموم قرار می گیرد.

– به نظر می رسد این توافق در پی نارضایتی خریداران از نحوه عرضه اولیه سهام آپ و استقبال زیاد آنها از این سهام صورت گرفته و بانک کشاورزی ترجیح داده تا سهام متعلق به کارکنان خود را بین عموم خریداران توزیع نماید.

– گفتنی است دوشنبه گذشته ٨۴میلیون سهام آپ در بازار بورس تهران عرضه شد که از این تعداد ٢۴میلیون سهم به صورت ترجیحی در اختیار کارکنان شرکت آسان پرداخت قرار گرفته و ۶٠میلیون سهم نیز بصورت عمومی عرضه شد.

 

وبصادر

با تصمیم شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا، مقرره‌ای که در سال ۲۰۱۲تصویب و موجب مسدود شدن دارایی‌های بانک صادرات ایران شده بود، اصلاح و نام بانک صادرات ایران و شعبه لندن این بانک، از فهرست موسسات مشمول این مقرره حذف شد.

 

خکاوه

شنیده شده که خکاوه به دنبال افزایش سرمایه ۴۰۰درصدی در دو مرحله است که به دنبال کسب موافقت بورس می باشد

 

فاراک

طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر رونمایی شرکت ماشین سازی اراک از قراردادهای جدید خود با حضور رئیس جمهور در سفرهای استانی خود به اراک مطرح شده است که تعدیل در درآمد هر سهم این مجموعه را به دنبال خواهد داشت.در همین ارتباط یک مقام آگاه از شرکت ماشین سازی اراک در گفتگو با خبرنگار بورس نیوزاظهار داشت: تا به اکنون ماشین سازی اراک از قراردادهای بسیاری رونمایی کرده که هر یک به نحوی در سود هر سهم این شرکت تأیید مثبتی داشته و باعث ایجاد تغییر و تعدیل در درآمد شرکت شده است. اکنون نیز قرار بر این است که طی هفته آینده از دو قرارداد نیروگاه بادی و خودروهای تجاری که تأثیر قابل توجهی بر درآمد “فاراک” دارد، رونمایی شود.وی در ادامه افزود: در حال حاضر قرارداد نیروگاه های بادی مجموعه ماشین سازی اراک به مرحله نهایی رسیده و در آینده ای بسیار نزدیک قرارداد خودروهای تجاری نیز به مرحله پایانی خود می رسد.این مقام آگاه در خصوص آثار مالی ناشی از عقد قراردادهای مذکور توضیح داد: قطعاً هر یک از قراردادهای جدید “فاراک” باعث تعدیل درآمد هر سهم آن خواهد شد که قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مجموعه این تعدیل مثبت اعلام می شود.

 

فولاد

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد که تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر (شهریور ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸٫۸درصد افزایش یافته و در ۹ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۳٫۲۱۰میلیون تن رسیده است

 

در گروه پتروشیمی یک مقام مسوول با اشاره به عرضه گران‌ترین گاز منطقه خلیج فارس به صنایع پتروشیمی ایران، گفت: هندی‌ها به دلیل بالا بودن قیمت خوراک از سرمایه‌گذاری در صنایع پتروشیمی ایران انصراف داده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مهدوی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت‌های فعلی خوراک گاز اتان و مایع صنایع پتروشیمی ایران گران‌تر از کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس است، بیان کرد: هم‌اکنون قیمت‌ها را استخراج کرده‌ایم. منبع استخراج این اطلاعات، مطالعات و داده‌های شرکت‌های معتبر است و برای به دست آوردن آنها هزینه کرده‌ایم. دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ادامه داد: در شرایط فعلی قطر حدود ۶سنت و عربستان بسیار کمتر از ۶سنت خوراک گاز را در صنایع پتروشیمی عرضه می‌کنند و در مجموع میانگین فروش خوراک به صنایع پتروشیمی در بین کشورهای منطقه خلیج فارس حدود ۶سنت بوده ولی برای ایران حدود ۸سنت است.

 

سند جامع همکاری حمل و نقل دریایی و بندری دوجانبه میان ایران و هلند با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر امور زیربنایی و محیط‌زیست هلند به امضا رسید

 

زمان بازگشائی مرقام و آکنتور

هنوز اطلاعات رسمی برای بازگشایی «آکنتور» و «مرقام» نرسیده است؛ برای توقف «رانفور» و «مداران» تصمیم گیری خواهد شد…در حالی روز جاری پس از مدتها انتظار سرانجام اسامی شرکت‌های مورد تایید اتاق اصناف توسط این نهاد اعلام شد، که در این فهرست ۴شرکت بورسی کنتورسازی، ایران ارقام، خدمات انفورماتیک و داده پردازی ایران قرار دارند که دو نماد «آکنتور» و «مرقام» متوقف و دو نماد دیگر در حال معامله هستند که پس از انتشار خبر مزبور در بازار امروز با رشد قیمت  مواجه شدند که در این میان «مداران» نه تنها نوسان مثبت ۴درصدی را تجربه کرد بلکه در پایان معاملات با صف خرید سنگین ۱۵میلیون سهمی به کار خود پایان داد.

 

در این خصوص سعید محمد علیزاده، مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس اوراق بهادار اظهار کرد: سازمان با دو شرکت کنتورسازی و ایران ارقام در حال مکاتبه برای شفاف سازی اطلاعات است و هنوز نامه‌ای رسمی از این دو شرکت مبنی بر توضیحات سازمان بورس دریافت نشده که به محض دریافت اطلاعات مزبور، این دو نماد بازگشایی خواهند شد.پوی در خصوص وضعیت دو نماد «مداران» و «رانفور» نیز گفت: باید نامه‌ای رسمی از سوی اتاق اصناف ایران به سازمان بورس اوراق بهادار مبنی بر تایید این نمادها در طرح صندوق‌های فروشگاهی اعلام شود که تا کنون این نامه دریافت نشده و به محض دریافت اطلاعات، در خصوص توقف و یا ادامه روند معاملاتی این دو نماد تصمیم گیری خواهد شد.

 

در حالی که عراق گفته خواهان معاف شدن از توافق اوپک برای کاهش تولید است، قیمت نفت امروز تحت فشار قرار گرفت، اما موضع ایران مبنی بر اینکه دیگر اعضا را برای پیوستن به فریز تولید تشویق خواهد کرد موجب شد تا قیمت نفت افزایش یابد

 

فاذر در دوره ۶ماهه منتهی به ۹۵/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۰۳ریال سود محقق کرده است نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱%رشد داشته است. این شرکت براساس عملکرد ۶ماهه پیش بینی سال مالی منتهی به ۹۵/۱۲/۳۰را ۲۰%پوشش داده است

 

دولت همزمان با صدور مصوبه‌ای مبنی بر جایگزینی نرخ ارز آزاد به‌جای نرخ ارز مبادله‌ای در قیمت‌گذاری۲۰فرآورده نفتی، طرح گرانی ۳۰تا ۴۰درصدی قیمت انواع روغن موتور و قیر در بازار را کلید زد

 

روز گذشته ابلاغ نرخ‌های جدید محصولات ویژه شرکت‌های پالایشی استقبال فعالان بازار از سهام این شرکت‌ها را به دنبال داشت. البته نرخ‌های جدید برای فرآورده‌های فرعی شرکت‌های پالایشی اعلام شده‌اندو این محصولات بخش کمی (کمتر از ۱۰درصد) از مبالغ فروش شرکت‌های پالایشی‌ را به خود اختصاص می‌دهند

 

 

روز گذشته انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران طی نامه‌ای از کارخانه‌های قند چغندری درخواست اعلام شماره حساب به انجمن را داشت، تا مبلغ ۸۴۳میلیارد ریال از ۱۲۶۷میلیارد ریال مطالبات این شرکت‌ها از محل ما به التفاوت بهای شکر در سال ۹۳به آنها پرداخت شود.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 113
  • بازديد امروز : 2,812
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,272,338