loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 113 یکشنبه 25 مهر 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه یکشنبه مورخ 25 مهرماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...

خچرخش

شرکت چرخشگر طی اطلاعیه ای اعلام نمود که ضمن تائید اطلاعات پیش بینی سال ۹۵تاکید میشود برنامه سال ۹۵باسود هر سهم به مبلغ  ۳۷ریال به قوت خود باقی است و شرکت مصمم است که برنامه فوق را در سال جاری محقق نماید و در صورت تعدیل و تغییراتی در پیش بینی سال مالی ۹۵در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.با توجه به افتتاح خط تولید گیربکس سواری ال ۹۰در دوم آبان ماه سال جاری تولید گیربکس ال ۹۰برای امسال به تعداد و سود تعیین شده در بودجه ۹۵مشخص شده است.شایان ذکر است نتایج واقعی احتمالات متفاوت از پیش بینی ها خواهد بود زیرا موارد پیش بینی شده اغلب به گونه ای مورد انتظار رخ نمی دهد و تفاوتهای حاصل می تواند با اهمیت باشد.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی : روند اجرای برجام هنوز “کند” است/گشایش ارتباطات بانکی‌ “سرعت قابل قبولی” ‌ندارد

 

اسامی نقدشونده ترین سهام فرابورسی منتشر شد : سیمان سبزوار با شناوری ۹۳درصدی ،نقدشونده ترین سهام فرابورسی است. پس از آن صنایع فولاد آلیاژی یزد با شناوری۷۷٫۶۸درصد ،دومین نمادی است که نقدشوندگی قابل قبولی دارد. سومین نماد نقدشونده فرابورس نیز متعلق به سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان است که درصد شناوری سهام این شرکت در فرابورس ۷۶٫۵۷دصد اعلام شده است.سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان نیز با سهام شناور ۷۵درصدی چهارمین نماد نقدشونده بازار فرابورس است. شرکت مواد ویژه لیا با ۶۵٫۵۸درصد سهام شناور پنجمین نماد نقد شونده حاضر درفرابورس است

 

زمان قطعی عرضه اولیه ۱۰درصد “آپ” مشخص شد/۴۰میلیون سهم برای کارکنان

زمان قطعی عرضه اولیه ۱۰درصد سهام شرکت آسان پرداخت مشخص و دوشنبه جاری ۱۰۰میلیون سهم دوازدهمین شرکت جدید سال اعلام شد.

شرکت آسان پرداخت که ۵مهر با نماد “آپ” در بورس درج و آماده عرضه اولیه ۱۰درصد سهام شده بود روز دوشنبه جاری ۲۶مهر رسما” وارد بورس می شود.به این ترتیب، ۱۰۰میلیون سهم این شرکت ۱۰۰میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات برای عموم واگذار می شود که شامل ۴۰میلیون سهم برای کارکنان شرکت است.

در این زمینه مهدی پارچینی مدیرعملیات بازار نقد شرکت بورس اطلاعیه رسمی این عرضه را منتشر کرده و طبق روال بورس تهران، قرار است سهمیه هر کدآنلاین بعد از کشف قیمت مشخص شود.

شرکت آسان پرداخت که پانصدمین شرکت بورسی است، اولین پیش بینی سود سال مالی اسفند جاری را با سرمایه اسمی ۱۰۰میلیارد تومانی، ۱,۴۶۸ریال سود اعلام کرده و در عملکرد سه ماه اول سال ۳۹۶ریال و در عملکرد ۶ماهه ۴۹درصد معادل ۷۲۱ریال را پوشش داده است.طی سال جاری ۱۱شرکت فرابورسی کاغذ پارس، سرمایه مسکن الوند، حمل و نقل پارسیان ، انرژی امید تابان هور، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید، آتیه داده پرداز ، دامداری تلیسه نمونه و کشت ، دام گلدشت نمونه اصفهان و پگاه گلستان، برق ماهتاب کهنوج و شرکت بورسی واسپاری ملت عرضه اولیه شده اند و “آپ” دوازدهمین شرکت جدید سال جاری بشمار می رود.

 

گام برای خروج اقتصاد از بانک محوری

صالح آبادی تشریح کرد: یکی از پیش نیازهای فاصله گرفتن از بانک محوری این است که نرخ سود بانکی از تورم بالاتر باشد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: یک نیاز اصلی در مسیر خروج از بانک محوری این است که شفافیت کل سیستم بالا برود. بورس نیاز به شفافیت بالا دارد. همچنین لازم است بانک ها به همان نسبت شفاف باشند. وی تشریح کرد: باید میان نرخ سود اوراق و تسهیلات تناسب وجود داشته باشد. به این ترتیب هزینه تامین مالی در دو بازار قابل رقابت بوده و تعادل میان بورس و بانک منطقی می شود.

 

معاون سیر و حرکت شرکت راه‌آهن اعلام کرد: اعمال تخفیف ۳۰تا ۴۰درصدی از سوی راه‌آهن ایران برای ترانزیت برخی کالاها

معاون سیر و حرکت شرکت راه‌آهن گفت: با توجه به کاهش تولید و قیمت برخی کالاها در منطقه، تخفیف تعرفه ترانزیت ضروری است در این راستا راه‌آهن ایران برای حمل و ترانزیت کود، گوگرد و پنبه، تخفیف ۳۰تا ۴۰درصدی در نظرگرفته است.

 

زامیاد

مدیر برنامه ریزى و کنترل تولید شرکت زامیاد از برنامه ریزى منظم و دقیق در تولید محصولات سنگین و تعامل و همکارى خوبى با شرکت ایویکوى ایتالیا در آینده نزدیک خبر داد .

 

شاوان

شنیده میشود که گازوئیل شیرین یکى از فرآورده هاى است که قرار است از طریق دلال سوئیسى به مدت یکسال با تخفیف یک دلار و نود سنت در هر بشکه به شرکت ویتول فروخته میشود .

 

کمنگنز

مدیر عامل شرکت خبر از یافتن بازارهاى جدید براى افزایش چانه زنى با ذوب آهن براى افزایش نرخ و همچنین ورود سرمایه گذارى خارجى خبر داد .

 

بکام

خبرها حاکى از فروش زمین ۶۵هکتارى تحت عنوان فروش اموال مازاد و همچنین عقد قرارداد با شهردارى براى بهره بردارى ۴٢ قطعه زمین تجارى میباشد .

 

سوئیفت

رئیس کل بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت سوئیفت و همکاری بانک‌های غربی با بانک‌های ایرانی گفت: شرایط موجود رضایت بخش نیست. وی گفت واقعیت این است که نسبت به قبل از برجام، وضعیت متفاوت شده، روابط بانکی نسبتاً مناسبی ایجاد شده و مشکلات تجارت خارجی ما را همین میزان از ارتباطات بانکی تا حدودی حل می کند. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و خود بانک ها، علاقمندی لازم را برای همکاری با بانک های ایرانی دارند گفت: منتها آمریکا تعهداتی را که در برجام پذیرفته، هنوز به صورت کامل عملیاتی نکرده و در حقیقت به دلیل نگرانی‌هایی که بانک‌های غربی و اروپایی از برخوردهای بعدی آمریکا دارند، برای برقراری ارتباط با نظام بانکی ایران دارای نگرانی و تردیدند.

 

بانکیها

رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به اصلاح دستورالعمل جدید اوفک گفت: اوفک برخی دستورالعمل های خودش را اصلاح کرد و مسیرهای جدید و بهتری را برای تعاملات بانکی باز کرد.

 

وقوام

بانک مرکزی طی نامه ای مجوز افزایش سرمایه بانک قوامین را از ۴۰۰۰به ۸۰۰۰میلیارد ریال جهت ثبت شرکت های سهامی صادر کرد.

 

پتروشیمی

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: محصولات متنوع پتروشیمی ایران با استقبال خوبی از سوی کشورهای اروپایی مواجه شده اند. عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در۶ماه نخست امسال حدود ۱۰میلیون تن صادرات محصولات پتروشیمی به مقاصد مختلف صادراتی انجام شده است که امید است در نیمه دوم سال ۹۵نیزروند صادرات رشد را تجربه کند.

 

ساروم

محصول جدید شرکت سیمان ارومیه با عنوان سیمان P.L.C تولید شد. عمده ترین کاربرد این محصول تولید شده در مخلوط های بتن آماده ؛تولید قطعات پیش ساخته؛لوله های بتنی؛موزائیک سازی؛بلوک سازی ؛ استفاده بعنوان ملات بنایی و همچنین استفاده در پروژه های راه سازی اشاره کرد.

 

فولاد

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید خود را در سال آینده و بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بیش از ۲۵درصد افزایش خواهد داد تا بتواند پاسخگوی نیاز روزافزودن بازار داخلی باشد. بهرام سبحانی گفت: تولید فولاد مبارکه سال آینده به میزان ۲میلیون تن افزایش خواهد یافت. تولید این شرکت سال قبل حدود ۷٫۵میلیون تن بود.

 

ذوب

به طور کلی، مصرف ریل در هر سال، برپایه میزان بازسازی خطوط و احداث خطوط جدید است. متداول ترین ریل های مورد استفاده در خطوط راه آهن پروفیل های UIC54 و UIC60 می باشند. با توجه به اینکه هر متر ریل UIC60 ، حدود ۶۰کیلوگرم وزن دارد؛ راه آهن برای هر کیلومتر ریل گذاری، نیاز به حدود ۱۲۰تن ریل دارد. ریل مورد نیاز، عمدتاً از کشورهای روسیه، چین، هند و شرکت های آلمانی و اتریشی Thyssenkrupp و Voestalpine وارد شده است. در حال حاضر میزان خطوط اصلی ریلی در کشور حدود ۹هزار کیلومتر است که با توجه به سند چشم انداز ۲۰ساله کشور باید تا سال ۱۴۰۴به ۲۵هزار کیلومتر افزایش یابد. برای احداث ۱۶هزار کیلومتر خطوط جدید ریلی طی ۱۲سال آینده، باید سالانه به طور میانگین ۱۳۳۳کیلومتر خطوط ریلی احداث گردد. افزون بر این، راه آهن باید طبق برنامه، سالانه ۳۰۰کیلومتر بازسازی خطوط ریلی انجام دهد. این بدین معنا است که میانگین نیاز سالانه به ریل برای رسیدن به اهداف چشم انداز حدود ۲۰۰هزار تن می باشد.

 

بیمه سامان

شرکت کارگزاری بیمه Trade Links INSURANCE که در کشور عمان فعالیت می کند بازار ایران را بعنوان جدیدترین بازار خود هدف گذاری کرده است .برخی اخبار از احتمال خرید سهام شرکت بیمه سامان توسط ابرقدرت بیمه ای جهان ، مونیخ ری خبر می دهد و انگونه که شنیده می شوددر حال مذاکره و حصول تفاهم بر سر قیمت سهام هستند.

 

متانول

شرکت متانکس قیمت پیشنهادی متانول را برای منطقه آسیا و اقیانوسیه ، ۲۸۵دلار در هر تن اعلام کرده که اعتبار آن برای بازه زمانی اول تا ۳۱اکتبر است.

 

خپارس

گروهی از قطعه سازان ترکیه با هدف ایجاد و شناسایی فرصت های همکاری تجاری با پارس خودرو، از این شرکت بازدید کردند. وی با اشاره به ظرفیت بالای پارس خودرو در تولید خودرو گفت: در حال حاضر این شرکت محصولات متنوعی را تولید و به بازار عرضه می کند که بخشی از این محصولات به کشورهای آسیای میانه، آذربایجان، ترکمنستان، عراق، لبنان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صادر می شود.

 

فمراد

قطعی شدن قرارداد با شرکت توزیع برق وقبولیت طرحهای جدید فمراد دروزارت نیرو

 

شاوان

گازوئیل شیرین پالایشگاه لاوان از فرآورده‌هایی است که قرار است برای یک دوره یک ساله با تخفیف قیمت ۱دلار و ۹۰سنت در هر بشکه از طریق دلال سوئیسی به شرکت ویتول فروخته شود/ تخفیف ۵۵میلیارد تومانی از جیب سهامداران پالایشگاه لاوان

 

سنگ آهن

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: براساس ماده ۳۷قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، به منظور جلوگیری از خام فروشی از این پس کلیه مواد خام برای گرفتن مجوز صادرات باید ابتدا در رینگ داخلی بورس کالا عرضه شوند و در صورت نبود تقاضا از سوی مصرف کنندگان داخلی، اجازه صادرات به سایر کشورها را دریافت می کنند

 

کچاد

چادرملو تا پایان نیمه نخست امسال توانست بیش از یک میلیون و ۹۰۰هزار تن گندله در مجتمع گندله‌سازی اردکان تولید کند.مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو با اعلام اینکه میزان تولید کنسانتره سنگ‌آهن در مجتمع معدنی چادرملو با ۱۰درصد افزایش نسبت به برنامه پیش‌بینی شده، از مرز ۵میلیون و ۸۴۶هزار تن گذشت، گفت: در ۶ماهه نخست امسال همچنین با توجه به اجرای طرح توسعه ظرفیت کارخانه گندله‌سازی اردکان از ۳میلیون و ۴۰۰هزار تن به ۴میلیون تن در سال، توانستیم بیش از یک میلیون و ۹۲۸هزار تن گندله در این واحد تولید کنیم و امید‌واریم تا پایان امسال به ظرفیت پیش‌بینی شده در طرح افزایش تولید دست یابیم

 

مدیرعامل جدید شرکت ملی نفتکش ایران با حکم مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد

 

مدیر دفتر زیرساخت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: دستیابی به ظرفیت پیش بینی شده بخش فولاد در سند چشم انداز ۲۰ساله کشور، به رشد چهار برابری خطوط ریلی نیاز دارد

 

کارشناس بازار سرمایه: رسیدن قیمت جهانی نفت به بالای ۵۰دلار در هر بشکه، می تواند نوید بخش تعادل در اقتصاد و در پی آن بازار سرمایه کشور باشد

 

تاثیر تک نرخی شدن ارز بر بورس:نرخ ارز از متغیرهای بسیار موثر در اقتصاد کلان است. از این رو، چند نرخی بودن آن نشان از واقعیت های منفی و بهم ریختگی اقتصادی است. نرخ ارز نشان دهنده قدرت پول ملی یک کشور در برابر سایر ارزها است و به همین علت از رصد تحلیلگران داخلی و خارجی پنهان نخواهد بود. هیچ کشوری نتوانسته در طولانی مدت یک سیستم ارزی چند نرخی را پابرجا نگه دارد، از این رو، در شرایط فعلی با توجه به بهره وری پایین تولید، ادامه وضعیت فعلی ارزی می تواند مزید بر علت کاهش مجدد بهره وری در تولید و مصرف و رانت گردد. هرچند که پایان دادن به نظام ارزی دو نرخی کار چندان آسانی نیست.ارز واحد به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و تا حد موثر بازارسرمایه می تواند بر افزایش حجموسرعت گردش معاملات تاثیرمثبت داشته باشد و از طرف دیگر تسهیل کننده ی جریان ورود سرمایه از سوی سرمایه گذاران خارجی است. البته مسلما اجرای این طرحمی‌تواند تا حدی ابعاد و آثار تورمی داشته باشداما به دلایل مختلف از جمله پوشش ریسک نوسان قیمت ارز از طریق راه اندازی بورس ارز موجب تسهیل در فرایند ورود سرمایه های خارجی خواهد شد.

 

مسیرهای بهتری برای تعاملات بانکی باز شد/ عراقچی، رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به برخی بدعهدی‌ها و چالش‌های پیش روی اجرای برجام، گفت: عمده مشکلات ما در حوزه بانکی است ولی این‌طور نیست که در نقل و انتقالات بانکی دچار بن‌بست شویم

 

ذوب

یک مقام مطلع خبر داد: حسابرسی افزایش سرمایه ذوب آهن در آبان به نتیجه می رسد/وفادار در پاسخ به این سوال که با توجه به مهلت افزایش سرمایه تا پایان سال؛ چه زمان گزارس حسابرس قطعی خواهد شد؟ گفت: شرکت هنور در حال ارائه مدارک بوده و ما هم در حال رسیدگی هستیم و در صورت تکمیل پرونده ، گزارش خود را نهایی خواهیم کرد،ولی در هر صورت باید در آبان ماه به نتیجه قطعی در این خصوص برسیم

 

فولاد

فدراسیون آهن و فولاد ژاپن و مدیران شرکت های نیپون استیل، ماروبنی و ایتوچو استیل و متال وان و میتسویی به منظور توسعه سرمایه‌گذاری شرکت های فولادی ژاپنی وارد ایران می شوند. به گزارش چیلان ، پس از نشست های مشترک انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با انجمن های آهن و فولاد ترکیه، کره جنوبی و چین قرار است فردا نشست مشترکی بین انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و فدراسیون آهن و فولاد ژاپن برگزار شود.

 

فایننشال تایمز طی گزارشی نوشت: پس از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، گروهی متشکل از سرمایه گذاران غربی که ۷تریلیون دلار دارایی در اختیار دارند، دعوت نامه ای از حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دریافت کرده است که پاسخ آنها به این دعوت منفی بود

 

 

مدیرعامل راه آهن شرقی بنیاد از امضای قرارداد بهبود سطح خدمات ریلی برای اولین‌بار در کشور با راه آهن بین المللی آلمان (DB) خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ توسعه‌ای بنیاد مستضعفان، ناوگان ریلی تا سال ۹۷به ۲۵۰دستگاه افزایش می‌دهیم

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 8
  • بازديد امروز : 11,477
  • بارديد ديروز : 6,467
  • بازديد کلي : 15,293,996