loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 121 چهارشنبه 31 شهريور 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه چهارشنبه مورخ 31 شهریور ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید...


وبملت

مدیر عامل بانک ملت از عرضه کارت های اعتباری مرابحه این بانک از اول مهر ماه خبر داد. به گزارش ایرنا از روابط عمومی بانک ملت، هادی اخلاقی فیض آثار افزود: بانک ملت از ابتدای مهرماه براساس دستور العمل اجرایی صادره از سوی بانک مرکزی، نسبت به اعطای کارت های اعتباری مرابحه در سه سطح طلایی با سقف فردی ۵۰۰میلیون ریال، نقره ای با سقف فردی ۳۰۰میلیون ریال و برنزی با سقف فردی ۱۰۰میلیون ریال اقدام خواهد کرد.

 

بانکی

روابط بانک توسعه صادرات ایران در ١٩ کشور اروپایی احیا شد

شانا – مدیر امور بین الملل بانک توسعه صادرات ایران از برقراری روابط بانکی با ۶٠ بانک در ١٩ کشور اروپایی خبرداد و گفت: هم اکنون با ۴١ کشور و ١٠١ بانک خارجی ارتباط بانکی داریم.

 

خبهمن

ناصر شاهباز مدیر عامل گروه بهمن در خصوص همکاری با شرکای تجاری گفت: پس از رفع محدودیت‌ های بین‌ المللی، اخیراً مذاکرات خوب و مثبتی با شرکای تجاری گروه بهمن انجام شده است.علاوه بر این در حال مذاکره با شرکت‌ های جدید که پس از رفع محدودیت‌ های بین‌ المللی ابراز تمایل برای مشارکت در زمینه تولید محصولات جدید کرده‌ اند، انجام شده است.وی در خصوص افزایش تولید، توسعه محصولات، سهم بازار و تنوع سبد محصولات گفت: به دنبال آن هستیم که در سال پیش‌ رو و به واسطه همکاری با شرکای تجاری، از حداکثر ظرفیت‌ های تولیدی و پتانسیل موجود در شرکت‌ های تابعه گروه بهمن استفاده کنیم تا بتوانیم با افزایش بهره‌ وری، سهم مناسبی از بازار را در حوزه خودروهای سواری و تجاری در اختیار بگیریم. همچنین در نظر داریم با تنوع سبد محصولات در دامنه قیمتی متفاوت طیف مشتریان خود را گسترده نمائیم.

دکتر شاهباز افزود: شرکای تجاری جهت توسعه همکاری و عرضه محصولات جدید ابراز تمایل کرده‌ اند و پیش‌ بینی می‌ شود، به دنبال توافقات جدید شاهد رشد و ارتقا محصولات به لحاظ کمی و کیفی باشیم.

 

مداران

شرکت داده پردازی ایران در ۱۳روز کاری اخیر موفق شده ۳۳درصد بازدهی را به دست آورد تا یکی از بهترین عملکردها را در مدت اخیر به نام خود ثبت کند . داده پردازی از اواسط شهریور ماه با شایعه همکاری برای نصب صندوق فروشگاهی که باعث رشد قیمت چند نماد دیگر هم شده بود مواجه شد و با افزایش تقاضا به قیمت های نزدیک به ۳۹۰تومانی رسید.

بانک رفاه در ماه های اخیر همواره در نقش خریدار در مداران ظاهر می شد اما پس از ثبت چنین رشدی و البته بعد از شفاف سازی در اقدامی قابل تامل ۴میلیون و ۲۵۰هزار سهم به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۶۴۱میلیون تومان را به فروش رساند .

قابل توجه است بدانید سهامداران مداران از ابتدای سال ۹۴تاکنون بازدهی ۱۶۴درصدی را از این نماد نه چندان پر سر و صدا کسب کردند که به نوعی یک آمار خارق العاده محسوب می شود . عموم خریداران و فروشندگان مداران در شهریور ماه کدهای متعدد حقیقی بودند که البته قدرت خریداران حقیقی بیش از فروشندگان بوده و این تحلیل روزهای آتی مداران را دشوار می کند.

طبق صحبت های مسئولان مداران هیچ اتفاق جدید و قابل شفاف سازی در مداران رخ نداده است .

 

وبانک

حنیفی از «وبانک» به دانشگاه رفت/اظهار نظری کوتاه درباره تغییرات

سکان «وبانک» به فردی مسلط به مسائل بازار سرمایه ، شرکت های تولیدی و پروژه ها سپرده شده است./تغییرات مدیریتی در دو شرکت بزرگ بورسی/ « وبانک و شاراک»ولدخانی به پتروشیمی شازند رفت و غریب پور مدیرعامل گروه توسعه ملی شد

 

رکیش

رونمایی از اپلیکیشن «رکیش»/در ۶تا ۷ماه اخیر مطالعات گسترده ای انجام دادیم و خوشبختانه موافقت های اولیه را نیزدراین زمینه از شرکت شاپرک دریافت کردیم

 

یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید با علم به اینکه می‌دانم امکان دارد تک‌نرخی کردن ارز مقداری ابعاد تورمی داشته باشد، اما معتقدم این موضوع یکی از سیاستهایی است که می‌تواند به خارج شدن بازار سرمایه ایران از رکود، کمک کند

 

شکر در خرده‌فروشی‌ها ۳نرخی شد/۲۸۵۰تا ۳۸۰۰تومان

تسنیم- معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت گفت: نرخ مصوب هر کیلوگرم شکر در خرده فروشی به صورت فله ۲۸۵۰تومان و در بسته بندی‌های ۹۰۰گرمی و یک کیلوگرمی به ترتیب ۳۵۰۰و ۳۸۰۰تومان تعیین شد.

 

بیزینس مانیتور: بازار جهانی روی تا ۵سال آینده با کسری مواجه خواهد بود و این یعنی ادامه افزایش قیمت این فلز/روی امسال بهترین عملکرد قیمتی را در بین فلزات پایه داشته است

 

صنایع نفت و گاز، پروژه‌های عمرانی و خودروسازی‌ها، ازجمله عمده‌ترین خریداران لوله پروفیل به‌شمار می‌روند که در حال حاضر در کشور ما در رکود به‌سر می‌برند و همین موضوع باعث شده، تولیدکنندگان این کارخانه‌ها با مشکل نبود نقدینگی روبه‌رو شوند. البته یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که می‌تواند به کمک این صنعت بیاید، موضوع صادرات است

 

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان درجدیدترین گزارش خود سود هر سهم منتهی به ۳۰/ ۱۲ /۹۵شرکت را مبلغ  ۴۸۲ریال اعلام نموده است در حالی که نسبت به گزارش قبلی با افزایش ۶درصدی همراه بوده است. شرکت در ۳ماهه ۵۳ریال سود ساخت و توانست ۱۱درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.توضیح شرکت در خصوص این تعدیل مثبت به شرح ذیل می باشد:- افزایش خالص درآمد ( هزینه های متفرقه) در پیش بینی سال ۹۵نسبت به سال قبل بابت فروش زمین واحد گلشهر و فروش تعداد ۲۱۰راس تلیسه می باشد.

 

فسرب

فسرب احتمال تعدیل در گزارش شش ماهه بدلیل شروع تولید سرب از سه ماهه دوم و افزایش نرخ جهانی سرب و روی

 

خمحرکه

گفته می شود خریدار بلوک مدیریتی خمحرکه که توسط ورنا عرضه خواهد شد، یک شرکت از کره_جنوبی خواهد بود

 

چکاپا

“چکاپا” با سرمایه بیش از ۱۳۱میلیارد تومانی، سود هرسهم سال مالی جاری را از محل فروش ۱۵۰دستگاه از مجموع ۵۷۷دستگاه مسکونی با ۱۰درصد افزایش همراه کرده بود.

حال این شرکت فرابورسی از افزایش حدود ۲۵درصدی سود ۳۰۱ریالی خبر داد و اعلام کرد: از محل فروش شهرک های مسکونی مبلغ ۸۸۸۱۹میلیون ریال سود غیرعملیاتی و از محل قرارداد منعقد شده ۱۵۰۰۰میلیون ریال سود در سرفصل سایر درآمد های عملیاتی حاصل شده که نهایتأ eps نهایی شرکت در سال مالی منتهی به ۱۳۹۵/۰۸/۳۰معادل ۳۷۶ریال خواهد بود.

 

سیمان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، از آغاز صادرات سیمان این استان به کشور عراق از مهرماه خبر داد. امامی گفت به دلیل مشکلات و بحران های موجود در کشور عراق در نیمه نخست امسال به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت تنها هشت استان مرزی ایران به این کشور سیمان صادر می کردند. حدود ۵۰کارخانه ایرانی سالانه بین ۹تا ۱۰میلیون تن سیمان به عراق صادر می کنند که دولت عراق در ۲سال اخیر به منظور حمایت از تولید داخلی، تعرفه گمرکی سیمان ایرانی را از ۲به ۱۰دلار در هر تن افزایش داده است.

 

FATF بانکی

رئیس‌کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی که به تازگی راه‌اندازی کرده، در خصوص الحاق ایران به FATF نوشته است: “در ملاقاتی که با آقای بارتلون، رئیس پارلمان فرانسه داشتم، به نکته جالبی اشاره می‌کرد. ” ولی‌اله سیف، در ادامه نوشته است: “ایشان ضمن تاکید بر به کارگیری همه امکانات برای تحقق کامل مفاد برجام واعلام تعهد فرانسه به این امر، تعلیق نام ایران از لیست سیاه FATF را به عنوان یک عامل مؤثر فشار بر امریکا برای انجام تعهداتش در برجام می‌دانست. ”

 

زغالسنگ

شاخص دیروز پلاتس برای گرید پرمیوم (CFR چین) نشان میدهد که قیمت زغالسنگ کک شو ۳٫۵دلار دیگر گران شده و به ۱۸۳٫۵دلار رسیده است. شاخص MetalBulletin هم با رشد ۷٫۵درصد رشد رقم ۱۹۰دلار اعلام کرده است.

 

گاز

در معاملات امروز (چهارشنبه ٣١ شهریور ماه) همسو با رشد قیمت نفت، قیمت شاخص گاز طبیعی آمریکا افزایش یافت. قیمت شاخص گاز هنری هاب آمریکا در ساعت هفت و ٢٣ دقیقه بامداد امروز با سه سنت افزایش، به ٣,٠٧ دلار برای هر یک میلیون بی تی یو رسید.

 

پتروشیمی فارس

مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس گفت: ١١ طرح پتروشیمی با اعتباری بیش از ۶میلیارد یورو تسهیلات ارزی از سوی این شرکت در کشور در حال ساخت است. عادل نژاد سلیم که برای بازدید از طرح‌های در حال ساخت پتروشیمی های شهرستان گچساران و دهدشت به کهگیلویه و بویر احمد سفر کرده بود، گفت: تاکنون اعتبار ۱۱پتروشیمی از طریق فاینانس چین انجام شده است. وی میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح ها را ۴٠ درصد یاد کرد و گفت: بهره برداری از این طرح‌ها در ایجاد اشتغال و چرخه اقتصاد کشور نقش مهمی دارد.

 

شپلی

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئول هیأت حمایت از صنایع نیز گفت: با توجه به پیشنهاد استاندار اصفهان و درراستای اجرای قانون “حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه های کشور” کارخانه ی پلی اکریل توسط ۵تن از منتخبین دولت اداره خواهد شد. رجبعلی صادقی با بیان اینکه آقایان بزرگی، کاویان، حاج صادقی و پور سیدی با حکم وزیر صنعت معدن و تجارت بعنوان هیئت اجرایی جدید کارخانه ی پلی اکریل رسما کار خود را آغاز خواهند کرد، افزود: امیدواریم که با حمایت استاندار اصفهان و ترکیب جدید هرچه سریعتر کارخانه به شرایط خوب خود برسد. وی با اشاره به اینکه حمایت های بی دریغ استاندار اصفهان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: حمایت ویژه و همه جانبه از هیئت اجرایی برای حل مشکلات این کارخانه ضروری است.

 

لبنی

در راستای اجرائی نمودن پروتکل بهداشتی بین سازمان دامپزشکی کشور و اتحادیه گمرکی اور آسیا به منظور صادرات فراورده های خام دامی ، اولین کد صادراتی IR در استان خراسان برای صادرات محصولات لبنی کارخانه لبنی پالود توسط سازمان دامپزشکی کشور صادر شد.

 

ذوب

مرتضی علی احمدی مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص قرارداد خرید ریل از ذوب آهن گفت: توافق اولیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران و ذوب آهن اصفهان، خرید ۴۰۰هزا تن ریل است.

وی افزود: مبلغ این قرارداد بصورت تهاتری و از محل بدهی های ذوب آهن بابت حمل و نقل تسویه می شود

 

یک کارشناس:

معاملات مسکن در شش ماهه دوم افزایش می‌یابد

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه معاملات مسکن در شش ماهه دوم سال جاری به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد گفت: امسال به عنوان آخرین سال فعالیت دولت شاهد رونق بخش مسکن و پروژه های عمرانی خواهیم بود.

 

تولید سه خودروی سنگین متوقف شد

مردادماه امسال تولید سه مدل خودروی سنگین در خودروسازان داخلی به صفر رسید.

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید کشنده M۲۶۳۱شرکت ارس خودرو دیزل با کاهش صد درصدی همراه بوده و از یک دستگاه در مرداد ‌ماه سال گذشته به صفر رسید. همچنین تولید کامیون کمپرسی بنز LK۲۶۲۴شرکت ایران خودرو دیزل نیز صد درصد کاهش یافته و از یک دستگاه در مرداد ‌ماه سال گذشته به صفر رسید.

تولید کامیون باری بنز L۲۶۲۴به عنوان دیگر محصول شرکت ایران‌ خودرو دیزل هم با کاهش صد درصدی همراه بوده و از یک دستگاه در مرداد ‌ماه سال گذشته به صفر کاهش یافت.

 

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران، از بهبود وضعیت شفافیت شرکت ها و گزارشگری آنها در سال های اخیر خبر داد و گفت: امروز به طور متوسط نزدیک به ۸۰درصد گزارشگری شرکت ها وضعیت مطلوبی دارد/ سنا

 

وزرای خارجه ایران و کانادا برای اولین بار از زمان قطع روابط دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کرده اند.

این اولین ملاقات وزرای خارجه دو کشور از زمان قطع ۴سال قبل روابط در دوره دولت پیشین کاناداست.

وزير خارجه كانادا، پیش از این دیدار به بهمن کلباسی خبرنگار بی بی سی فارسی در نیویورک گفت که دولت کانادا اراده ای جدی برای از سرگیری روابط با ایران دارد.

مقام های کانادایی بعد از این دیدار به خبرنگار ما گفتند که دو طرف از جمله درباره پرونده های کنسولی و مسائل منطقه ای بحث کرده اند.

این می تواند اشاره ای به هما هودفر شهروند ایرانی کانادایی باشد که از ۱۷خرداد ماه در ایران تحت بازداشت است.

 

دیدار روحانی و می

رهبران ایران و بریتانیا هم عصر سه شنبه در نیویورک دیدار کردند. قرار بود دو رهبر درباره روابط دو جانبه و توافق اخیر اتمی، برجام، گفت‌وگو کنند.

 

دفتر نخست وزیری بریتانیا پس از این دیدار گفت که خانم می در مورد پرونده نازنین زاغری کارمند ایرانی بریتانیایی یک سازمان خیریه با آقای روحانی صحبت کرده است.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2929
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 8
  • بارديد ديروز : 4,150
  • بازديد کلي : 15,251,039