loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 167 چهارشنبه 24 شهريور 1395

امروز بازار سهام بازاری کم عمق و متعادل بود که به پشتوانه حمایت نوبتی حقوقی‌های سنتی بازار شاهد حمایت ناچیز از نماگرهای منتخب خود بود. بازاری که امروز در برخی گروه‌های شاخص‌ساز رد پای کمرنگ خریداران سهام را نیز به نظاره نشست.امروز شاخص کل با افزایش 11.2 واحدی به رقم 76455 واحدی رسید. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت، معادل 110  میلیارد تومان به ثبت رسید.  ارزش بازار امروز با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، معادل 3169 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز کمتر از 15 میلیون سهم صنعتی دریایی ایران به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از 10 میلیون سهم ایرانول نیز به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان امروز به کدهای تابعه سهامدار عمده کد به کد شد. * در عین حال کمتر از 6 میلیون نفت سهم پاسارگاد به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. امروز در صنایع فولاد آلیاژی یزد نیز اندکی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش کمتر از 800 میلیون تومان به کدهای درون گروهی انتقال داده شد.

نمادهای همراه  با 46.8  واحد افزایش،  وامید با 37.5 واحد افزایش، کگل با 28.1 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی مبین  با 21.9 واحد کاهش، خودرو با 19.1  واحد کاهش و فملی با 16.8 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای مداران با 5.6  میلیارد تومان، خودرو با 4.8میلیارد تومان و کطبس با 4.5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای خساپا با 26 میلیون، خکار با 23  میلیون  و ورناح با 22  میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: قشرین(15.3 +)، غمهرا (5+)

·          بیشترین کاهش قیمت: ددام(4.61-)، وایران(4.35-)

·         خودرو، انبوه سازی، سرمایه گذاریها برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد: - - و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي قشرين، دتمادح ، شاراكح

·         توقف نماد: بالبر، بالبرح، تیپیکو، خریخت

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،  * خاذین: مدیرعامل آذین خودرو گفت:شرکت فولکس واگن هم در همکاری با شرکت‌های خودروساز داخلی مشغول مذاکره با چند شرکت از جمله ماموت است که هنوز به امضاء منتهی نشده است. رضا رضایی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه مسئولان فولکس واگن یک ماه گذشته برای ارزیابی بازار ایران سفری به کشور ما داشتند، اظهار داشت: در این سفر توانایی قطعه سازان داخلی مورد ارزیابی گرفت و در نهایت تعداد محدودی از شرکت های قطعه سازی مورد تأیید قرار گرفتند.  **   رشد ۲۵٫۳درصدی تولید سایپا  و رشد ۴٫۷ درصدی تولید ایران خودرو در 5 ماه نخست امسال.

·         در گروه لیزینگ، * افزایش سرمایه 88 درصدی ولساپا از محل مطالبات و اوردۀ نقدی به تصویب مجمع عمومی فوق العاده رسید.

·         در گروه بانکی، * رییس کل بانک مرکزی کشور گفت: ۲۵ میلیارد تراکنش مالی بین بانکی در سامانه های مالی پرداخت در سال گذشته انجام شده است که ارزش آن معادل ۱۰ برابر حجم نقدینگی کشور بوده و این حجم تراکنش با ۹۹ و نیم درصد دقت انجام شده است. ولی اله سیف در نشست مشترک شورای عالی بانکها و کارگروه حل موانع تولید استان کرمان اظهار کرد: ۲۱ هزار و ۳۰۰ نفر در شبکه بانکی کشور مشغول به کارند و ۲۵۰ هزار نفر نیروی اقتصادی شاغل با نظام بانکی ارتباط دارند و بیش از ۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط نظام بانکی صورت می گیرد. رییس کل بانک مرکزی اظهار کرد: ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تراکنش درون بانکی و بین بانکی در سال گذشته صورت گرفته که به بیش از ۲۰ میلیارد خدمات بانکی منجر شده است. ** بانک مرکزی خبر داد: فقط ۶۸ صدم درصد اعتبار «کارت خرید کالای ایرانی» مصرف شد/ بررسی تمدید مهلت تا پایان شهریور. از مجموع کل اعتبار 4200 میلیارد تومان در نظر گرفته شده توسط بانک مرکزی برای کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا پایان تیر ماه امسال تنها 28 میلیارد و 590 میلیون تومان توسط متقاضیان استفاده شده است. مهلت صدور کارت‌های مذکور تا پایان اردیبهشت ماه و مهلت استفاده از کارتهای صادره نیز تا پایان تیرماه 95 تعیین شد. * وگردش:  «خسرو خواجه حسنی»، به عنوان سکان دار جدید و مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک گردشگری معرفی شد.

·         در گروه مخابرات و انفورماتیک، * مداران: شنیده میشود که پروژه کارت سلامت با ارزش ۴٠٠ میلیارد تومان بزودى کلید میخورد .

·         در گروه پتروشیمی و محصولات شیمیایی، * مهلت ارسال مدارک افزایش سرمایه پلی اکریل (شپلی)تمدید شد/فزایش سرمایه شپلی تا ۵ مهرماه این یعنی افزایش سرمایه این شرکت قرار است نهایی شود.

·         در گروه فرآورده نفتی، * مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت با بیان اینکه واردات بنزین از ١٢ میلیون لیتر شروع شد و به ٩ میلیون کاهش یافت، گفت: قرار است میزان واردات در نیمه دوم امسال به هفت میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر کاهش پیدا کند. **حساب شرکت نفت در انگلیس مسدود شد/ توقیف دلارهای گاز ایران. معاون وزیر نفت با بیان اینکه انگلیس پول حاصل از مشارکت ایران در بهره‌برداری میدان گازی رهوم را به حساب شرکت نفت واریز کرده است، گفت: فعلا این پول از حساب شرکت نفت قابل برداشت نیست. وی افزاود :مذاکرات با انگلیسی‌ها برای آزادسازی منابع مالی حاصل از مشارکت در میدان گازی رهوم ادامه دارد.

·         در گروه بیمه، * رییس کل بیمه مرکزی در دیدار با وزیر نفت: جمع تعهدات شرکت‌های بیمه به صنعت نفت به ۳۷ میلیارد دلار رسید. رییس کل بیمه مرکزی گفت: جمع تعهدات شرکت‌های بیمه در ریسک‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۹۴ حدود ۳۷ میلیارد دلار و حق بیمه آن را بالغ بر ۱۳۳ میلیون دلار بوده است. در راستای اقدام مشترک وزارت نفت و صنعت بیمه برای صیانت از سرمایه‌های ملی صبح امروز جلسه هم اندیشی مدیران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت بیمه به میزبانی وزیر نفت برگزار شد. ** رییس بیمه مرکزی گفت: از این پس هیچ فردی به علت ناتوانی در پرداخت دیه زندانی نخواهد شد.

·        در گروه ماشین آلات و تجهیزات، * تپمپی: گروه صنايع پمپ سازي ايران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۵/۰۳/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۳۸۲ ریال سود محقق کرده است نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲% افت داشته است. این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه آخرین پیش بینی سال مالی منتهی به ۹۵/۰۳/۳۱ را ۱۱۷% پوشش داده است.

·        در گروه فلزات اساسی، * شایعه ای در مورد ذوب در بازار شنیده شده است که دادگاه به نفع ذوب آهن رای داده است.

·        در گروه داروسازی، * دسبحا از محل مطالبات و آورده نقدی 37 درصد افزایش سرمایه میدهد.

·        در گروه ساختمانی، * مظاهریان: بخش مسکن وارد دوره پیش رونق شده است. معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید، اعمال سیاست های مثبت در اقتصاد کلان، کاهش نرخ سود بانکی و افزایش سقف تسهیلات، بخش مسکن را وارد دوره پیش رونق کرده است.

·        در گروه سیمان، * شرکت های سیمانی تا ۱۵ مهر تخفیف را حذف می کنند. دبیر انجمن سیمان با اعلام عملی شدن حذف تخفیف قیمت سیمان در برخی استان‌ها و بررسی افزایش قیمت گفت: تا ۱۵ مهر تخفیف کارخانه‌های سیمان حذف می شود.

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·                      اولین نشست وزیران خارجه ایران و 1+5 پس از توافق هسته‌ای برگزار می‌شود. نشست وزیران خارجه ایران و 1+5 یک روز پس از برگزاری کمیسیون برجام در اول مهر برگزار خواهد شد.

·                      بانک عامل در چین برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ایران مشخص شد. نماینده اتاق بازرگانی گفت: بانک کونگ‌لو که در چین مستقر است وظیفه تامین منابع و انتقال پول به ایران را به عهده دارد و شرکت‌های چینی می‌توانند از طریق این بانک سرمایه‌گذاری خود را چه به صورت اعتباری و چه به صورت انتقال پول در ایران انجام دهند.

·                       

·                      مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی از فروش ۱۱۹۲ میلیارد تومان معادل ۴۵ درصد از کل عرضه ۲۶۵۰ میلیارد تومانی اوراق سلف گندم در روز اول پذیره نویسی بزرگترین تامین مالی کشاورزی خبر داد.

·                      آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد تقاضای نفت در بازار جهانی افت دارد، و در این میان تقاضای چین و هند ناامید کننده است و پیش‌بینی می‌شود حداقل تا نیمه دوم سال آینده میلادی عرضه از تقاضا بالاتر خواهد بود. به گزارش نشنال، آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد تقاضای نفت در بازار جهانی بسیار بیش‌تر از میزان پیش‌بینی‌شده کاهش را تجربه می‌کند. این آژانس بین‌المللی پیش‌بینی خود نسبت به افزایش تقاضای نفت طی سال جاری را با 100 هزار بشکه کاهش نسبت به قبل 1.3 میلیون بشکه در روز اعلام کرد، اما هشدار داد این میزان برای سال آینده میلادی کاهش بیش‌تری را تجربه کرده و به 1.2 میلیون بشکه در روز می‌رسد.

·                      قیمت نفت تحت تاثیر گزارش آژانس بین‌المللی انرژی کاهش یافت. قیمت نفت پس از پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی که بازار تا 6 ماه نخست سال 2017 متوازن نخواهد شد، با 95 سنت کاهش به بشکه‌ای 47.37 دلار رسید.

·                      صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (چهارشنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با 23 ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، 35 هزار و 511 ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با 12 هزار ریال کاهش 11 میلیون و 152 هزار ریال دادوستد کردند.

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 851
  • بارديد ديروز : 11,734
  • بازديد کلي : 15,295,104