loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 166 یکشنبه 21 شهريور 1395

شاخص کل بازار بورس تهران امروز با تاثیر مثبت گروه خودرویی و تاثیر منفی گروه پالایشی و پتروشیمی پس از یک حرکت رفت و برگشتی به نقطه آغازین خود بازگشت و در نهایت با افزایش 3.6 واحدی به کار خود پایان داد تا رقم نماگر شاخص بر روی عدد 76643 واحد متوقف شود.  ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت، معادل 76 میلیارد تومان به ثبت رسید.  ارزش بازار امروز همانند روز معاملاتی قبل، معادل 3175 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز 50 میلیون سهم میدکو به ارزش بیش از 10میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده این شرکت به کدهای درون‌گروهی کد به کد شد. ** در گسترش صنایع آذراب نیز 8 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد تومان کد به کد شد. * در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز امروز 8 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی به کدهای درون‌گروهی منتقل شد. **  کمتر از 16 میلیون سهم صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان (ETF)، به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان کد به کد شد. * امروز اندکی بیش از 5 میلیون سهم بیمه اتکای امین نیز به ارزش بیش از 841 میلیون تومان به طور بلوکی از 30 سهامدار عمده حقوقی جابه‌جا شد . ** در بازار معاملات بلوکی صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر نیز شاهد کد به کد شدن 2 میلیون سهم این صندوق قابل معامله به ارزش 200 هزار تومان بود.

نمادهای فملی با 32.5واحد افزایش،  خودرو با 27.6 واحد افزایش، همراه با 27.3 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شبندر  با 20.3 واحد کاهش، فارس با 15.6 واحد کاهش و فاراک با 12.5 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای مرقام با 7 میلیارد تومان، خساپا با 4.9 میلیارد تومان و فاذر با 4.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای خساپا با 43 میلیون، ورناح با 21 میلیون  و تکمبا با 14 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: کطبس(5+)، مداران (4.97+)

·          بیشترین کاهش قیمت: کحافظ(4.8-)، ونیرو(4.79-)

·         خودرو، رایانه و محصولات فلزی، برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد:  - -

·         توقف نماد: وتوكا، سفارس، خعتبار، سشرق، خگستر، وایرا

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،  * مدیرعامل شرکت مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ) از بازه قیمتی ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومانی خودروهای جدید پژو در ایران خبر داد. محمدرضا معتمد در همایش قطعه‌سازان مشترک ایران خودرو و پژو، اظهار کرد: ایکاپ به عنوان شرکت ایرانی ثبت شده و سهام آن به صورت ۵۰ ـ ۵۰ بین ایران خودرو و پژو مشترک است. ** میزان بومی سازی خودروهای تولیدی رنو در ایران به 80 درصد افزایش می یابد/ معاون خرید رنو در ایران اعلام کرد اکنون میزان داخلی سازی تندر، ساندرو و تندرپیکاپ به ترتیب 60 ،40 و 32 درصد است و این میزان برای همه خودروهای تولیدی رنو در ایران، در نهایت به 80 درصد خواهد رسید. * خریداران خودروهای خارجی" بدون گارانتی" به سازمان حمایت بیایند/ معاون سازمان حمایت گفت: خریداران خودروهای وارداتی که با عدم ارائه خدمات گارانتی و کارت مربوط از طرف واردکنندگان و فروشندگان این خودروها مواجه می‌شوند، با ارائه اسناد و مدارک به این سازمان یا سازمان‌های صنعت استان‌ها مراجعه کنند.

·         در گروه بانکی، * معاون اول رییس جمهور با اعلام افزایش۴۰درصدی تسهیلات دهی بانکها گفت:‌ مدیران بانکهای عامل عملکرد قابل قبولی در ماههای اخیر داشته اند و تاکنون به ۷هزار واحد تولیدی اعتبار پرداخت شده است. ** بررسی صورت‌های مالی ۱۹ بانک و یک موسسه اعتباری حاضر در بازار سرمایه نشانگر این موضوع است که بانک ها در سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان از محل جریمه دیرکرد درآمد کسب کرده‌اند.  در این میان وتجارت 3.8هزار میلیارد تومان، پاسارگاد 1.2هزار میلیارد تومان، آینده 1.2هزار میلیارد تومان، صادرات 1.2هزار میلیارد تومان و بانک ملت 1.8هزار میلیارد تومان وجه التزام دریافت کرده اند. * سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیوستن ایران به FATF در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار است و تمامی مراوادات بانکی و اقتصادی ما را با دنیا تضمین می کند.

·         در گروه پتروشیمی و محصولات شیمیایی، * در پنج ماه نخست امسال تحقق یافت: صدور بیش از 3.6 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی به بازارهای بین المللی. ** پترول به ازای هر سهم 25 ریال سود نقدی تقسیم کرد. 

·         در گروه فرآورده نفتی، * شپنا و شتران:  شایعاتی از تولید بنزین هواپیما در دو پالاشگاه اصفهان و تهران برای شرکت های اروپایی شنیده می شود.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * حتاید که به عنوان برنده مناقصه ترمینال غلات بندر شهید رجایی اعلام شده طول مدت قرارداد را سه ساله اعلام کرد.

·        در گروه بیمه، * رییس‌کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس قانون جدید، نرخ بیمه خودروی افرادی که رانندگی حادثه‌آفرین دارند، با دیگر رانندگان تفاوت خواهد کرد و به زودی، آئین‌نامه آن ارائه می‌شود.

·        در گروه ساختمانی، * شفاف سازی ثباغ:شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه طی اطلاعیه ای اعلام نمود که این شرکت پس از ارسال اطلاعات اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۶( حسابرسی نشده) ضمن بررسی مجدد موضوع در جلسات کمیته حسابرسی داخلی و همچنین بازرس محترم قانونی به دلیل اینکه واگذاری واحدهای مرکز تجاری اطلس به صورت سر قفلی می باشد و در حقیقی امتیاز استفاده از واحدهای تجاری به خریداران واگذار می کردد و با درنظر گرفتن اینکه احتمال عدم کفاف استهلاک بهای تمام شده با مبلغ فروش حق مالکیت داده می شود لذا در جلسات مذکور جهت پوشش استهلاک کل قیمت تمام شده تصمیم بر این شد که قسمتی از بهای تمام شده با بهای فروش سر قفلی مستهلک و قسمت دیگر آن زمان واگذاری حق مالکیت مستهلک می گردد . فلذا تفاوت بین اطلاعات اولین پیش بینی درآمد هر سم سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۶ حسابرسی شده و حسابرسی نشده ناشی از مطلب فوق می باشد.

·        در گروه سیمان، * رئیس بخش سیمان شرکت اف ال اسمیت گفت: تقریبا حدود نیمی از خطوط تولید سیمان در ایران توسط شرکت اف ال اسمیت تامین تجهیزات و راه‌اندازی شده‌اند. وی در خصوص شرایط صنعت سیمان ایران گفت من فکر می‌کنم آینده قطعا بسیار روشن است. ایران در حال حاضر نیاز به زیرساخت‌های زیادی مانند مدارس، بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها و بسیاری از سازه‌های دیگر دارد و همه اینها نیاز به سیمان و صنعت سیمان دارد و همانطور که گفتم برای اینکه قادر به تامین سیمان برای این نیاز باشید باید تا جایی که می‌شود تولید سیمان را بهینه‌سازی کنیم. شرایط برای صنعت سیمان ایران بسیار سخت است و اینجاست که ما وارد صحنه می‌شویم و آینده روشن را با هم رقم خواهیم زد.  **  شفاف سازی سهرمز: سیمان هرمزگان در نظر دارد نسبت به فروش ملک واقع در بندر عباس با مشخصات ذیل از طریق مزایده عمومی اقدام نماید . لازم به توضیح است با توجه به اینکه ملک مذکور در مرحله کارشناسی قیمت می باشد ، به محض اعلام نظر کارشناس رسمی و تعیین قیمت کارشناسی مراتب در اسرع وقت به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید. ارزش دفتری : ۴۰۶ میلیون ریال سال خرید:۱۳۷۲ کاربری : اداری متراژ: مجموعا ۹۱۷ متر مربع در قالب دو پلاک ثبتی شامل ۴طبقه ، ۱پیلوت و جمعا دارای ۳۲ اتاق آدرس ملک: استان هرمزگان – بندرعباس – بلوار امام خمینی – روبروی بیمارستان کودکان – جنب اداره حسابرسی و دیوان محاسبات.در حال حاضر آثار مالی اطلاعات افشا شده فوق مشخص نمی باشد و نیاز به بررسی های بیشتر دارد. لذا، به محض روشن شدن، موضوع در اسرع وقت اطلاع رسانی می گردد.

·        در گروه قند و شکر، * قشکر برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 14 ریال سود پیش بینی کرد که نسبت به سال مالی گذشته تعدیل منفی 33 درصدی دارد. ** مشاهدات بازار نشان می‌دهد که عرضه شکر در مغازه‌های سطح شهر کم‌ شده و کیلویی هزار تا ۲۰۰۰ تومان بیش از نرخ مصوب فروخته می‌شود؛ جالب‌تر اینکه دلیل این امر که احتکار محصول از سوی عمده‌فروشان عنوان شده، قرار است تا فرا رسیدن ماه محرم ادامه یابد! بازار شکر تقریبا از حدود دو ماه پیش و از اوایل تابستان دستخوش تغییرات و نوساناتی شد و به یکباره قیمت آن از کیلویی حدود ۲۳۰۰ تومان ابتدا به حدود ۳۵۰۰ تومان و بعد از آن به بیش از کیلویی ۴۰۰۰ تومان رسید. به گفته دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر، بر اساس قانون قیمت مصوب شکر درب کارخانه کیلویی ۲۵۲۰ تومان است و همه کارخانه‌های فعال شده به همین قیمت محصول خود را روانه بازار کرده‌ و می‌کنند.

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·                      روحانی به آلمان می‌رود. وزیر راه به نشریه تاگس اشپیگل گفته است که حسن روحانی اواخر ماه جاری میلادی راهی آلمان می‌شود.

·                      جهانگیری برای تسویه بدهی دولت و اجرای طرح های عمرانی ابلاغ کرد؛ انتشار 10 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و صکوک تا پایان امسال/ در این ابلاغیه به هشت وزارتخانه و یک سازمان دولتی اجازه داده شده در سال 1395 برای اجرای طرح های انتفاعی دارای توجیه فنی،اقتصادی و مالی خود در مجموع تا مبلغ 10 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی و یا صکوک اسلامی منتشر کنند.

·                      محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو با توسعه و تامین زیرساخت های مورد نیاز، محلی مناسبی برای اجرای طرحهای صنعتی است.

·                      وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای به تمام معاونان، مدیران، روسای سازمان ها، صندوق ها و بانک های تابعه این وزارتخانه ، اولویت خرید اقلام مورد نیاز از تولیدات داخلی را ابلاغ کرد .

·                      رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما در افق بلندمدت ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای را برای کشور تامین خواهیم کرد اما در میان‌مدت ۸ هزار مگاوات، در یک افق ۱۵ ساله مدنظر است. علی‌اکبر صالحی، افزود: علاوه بر روسیه، ما با چینی‌ها مذاکرات خوبی را در رابطه با نیروگاه‌ها داریم که تقریباً گام‌های بلندمدت برداشته شده است.

·                      نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه هم اکنون نصف دوران تحریم درآمد نفتی داریم، شرایط پیوستن ایران به فریز نفتی را تشریح کرد و گفت: عربستان آماده پذیرش فریز نفتی است.

·                      رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با مثبت ارزیابی کردن تشکیل فراکسیون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی،گفت: فراکسیون بازار سرمایه می تواند در اصلاح و تبیین قوانین جدید در حوزه بازار سرمایه مساعدت های لازم را انجام دهد.

·                      یک پایگاه خبری آمریکایی مدعی شد: ایران احتمالا در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به طور محرمانه از آمریکا حدود ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از سرمایه مسدود شده خود در نتیجه تحریم‌های آمریکا را به صورت نقد و طلا دریافت کرده است که دولت باراک اوباما این روند را تسهیل کرده است.

·                      قیمت نفت اوپک با 1.43 دلار افزایش نسبت به آخرین قیمت به 44.61 دلار در هر بشکه رسید.

·                      صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (یکشنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با 18 ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته 35 هزار و 488 ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با یک هزار ریال کاهش 11 میلیون و 157 هزار ریال دادوستد کردند.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2919
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 770
  • بارديد ديروز : 4,111
  • بازديد کلي : 15,122,718