loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 138 دوشنبه 15 شهريور 1395

اخبار کوتاه  و شایعات بازار سرمایه دوشنبه مورخ 15 شهریور ماه 1395 را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید....

وبصادر

​شایعات خبر از بازگشایی این سهم با ابطال برخی معاملات و واگذاری‌های سال ۹۴، با زیان قابل ملاحظه‌ای دارد. با این حال بورس تهران تاکنون هیچ اطلاعاتی در این زمینه در اختیار سهامداران و فعالان بازار قرار نداده است. گفتنی است وضعیت بورسی بانکهایی چون تجارت و ملت نیز به همین گونه است.

 

آکنتور

مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی خبر داد:

اطلاعاتی به دست آوردیم که حاکی از ابهام در صورت‌های مالی «آکنتور» بود

مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس در خصوص ابهاماتی که باعث بسته شدن سهم شرکت کنتور سازی ایران شده است، گفت: اطلاعاتی از منابع مختلف به دست ما رسیده است که در مقایسه با صورت های مالی ازائه شده توسط این شرکت، ابهام ایجاد می کند.

او در توضیح این اطلاعات به دست آمده گفت: گفت: این اطلاعات حاکی از این است که در برخی از موارد قراردادهای کنتورسازی و درآمدهای این شرکت ابهام وجود دارد. هم اکنون در حال بررسی این موارد ابهام هستیم. این بررسی ها را از طریق اخذ اطلاعات جزئی تر از حسابرس این شرکت دنبال می کنیم. البته تا زمانی که اطلاعات دقیق به دست نیاید و بررسی ها به پایان نرسید، نمی توان قضاوتی از این ابهام منتشر کرد.

 

سمگا

شنیده شده سمگا قصد خرید شرکت پدیده را دارد

 

خکاوه

پس از عدم حضور خریدار:

بلوک “خکاوه” روی میز فروش ماند

پیرو اطلاعیه منتشر شده روی سایت رسمی شرکت بورس مقرر شده بود تا بیش از یک میلیارد و ۱۹۱میلیون سهم شرکت سایپا دیزل به قیمت پایه هر سهم ۱۶۳۰ریال از پرتفوی سرمایه گذاری شرکت سایپا به وکالت از شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار عرضه گردد.

در جریان معاملات روز جاری در حالی مقرر بود تا واگذاری بلوک ۵۶٫۷۲درصدی شرکت سایپا دیزل از پرتفوی سرمایه گذاری شرکت سایپا انجام شود که این امر بدلیل عدم حضور خریدار انجام نپذیرفت و بلوک “خکاوه” روی میز فروش ماند.

 

شکر

به گفت منابع آگاه در اتاق اصناف ایران پس از جلسه بین انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر و انجمن صنفی شیرینی و شکلات بر سر افزایش قیمت شکر تا قیمت ۲۷,۶۵۰ریال/کیلو در مرحله دوم موافقت شده است.

 

بیمه ای ها

معاون ارزی بانک مرکزی از پرداخت و تسویه کامل بدهی ایران به شرکت هرمس خبر داد و گفت: براساس توافقات صورت گرفته، تمام اقساط متعلق به دوران تحریم‌ها به شرکت هرمس پرداخت شده است.

 

دبیر انجمن فرآورده‌های صنایع لبنی انتقاد کرد: حاشیه سود ۱٫۵درصدی را به جای ۱۴درصدی به صنایع لبنی تحمیل کرده‌اند/ قیمت‌گذاری دولت کمر بخش خصوصی را خم کرده است

 

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: بانک توسعه صادرات هم اکنون با ۹۰بانک رابطه کارگزاری برقرار کرده و نزد ۲۱بانک حساب افتتاح کرده است و تاکنون برای صادرات خط اعتباری ۳هزار میلیارد ریالی افتتاح کرده است

 

بانک اقتصاد نوین گزارش حسابرسی افزایش سرمایه خود را اعلام کرد:این بانک در نظر دارد سرمایه بیش از ۱/ ۱هزار میلیارد تومانی را از محل سود انباشته و با هدف اصلاح ساختار مالی و فعالیت‌های بانکی به بیش از ۳۳/ ۱هزار میلیارد تومان برساند.

 

عبدالرضا شیخان طی نامه ای از برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران عامل کارخانجات سیمان به منظور کاهش تخفیفات اعطایی به عوامل فروش خبر داد تا قیمت جدید کف سیمان تحویل در محل مصرف یا انبار مصالح فروش به تمامی کارخانجات ابلاغ گردد.

 

بررسی‌ها از جدول بازدهی صنایع از ابتدای سال تا کنون نشان می‌دهد، گروه‌های ابزار پزشکی با تک نماد «آکنتور»، خودرو، ساخت دستگاه‌های ارتباطی با تک نماد «لپارس»، انبوه‌سازی و فرآورده‌های نفتی بیشترین زیان را از ابتدای سال به سهامداران خود تحمیل کرده‌اند. این در حالی است که سه گروه ابزار پزشکی و خودرو و فرآورده‌های نفتی، جزو صنایع پیشتاز بورسی در سال ۹۴به خصوص در سه ماه پایانی آن بودند

 

محمد سعیدیان، رئیس بهره‌برداری پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی در گفتگو با شانا اظهار کرد: در بازه زمانی یادشده، ۵٧ هزار و ۵۴٧ تن گوگرد دانه‌بندی در این پالایشگاه تولید شده است.

 

محسن قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران به خبرگزاری رویترز اعلام کرد: بسته به تقاضای بازار، این کشور آماده است در دو سه ماه آینده تولید نفت خود را به چهار میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

 

سیمان و کاشی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه رشد صنعت اصلاً با رقمی که آقایان اعلام کرده‌اند تناسبی ندارد، گفت: با افتتاح چند واحد تولیدی که نمی توان گفت صنعت رشد پیدا کرده است.

وی با اعلام اینکه نرخ رشد صنعت که اخیراً از سوی مسئولان دولت اعلام شده برای ما مبهم است، افزود: رشد صنعت اصلاً با رقمی که آقایان اعلام کرده‌اند تناسبی ندارد. امروز اقتصاد کشور در رکود تورمی قرار دارد و بسیاری از صنایع همانند صنعت ساختمان و کاشی و سرامیک و سیمان با انباشت تولید و نبود تقاضا در سطح بازار روبرو هستند. همین موضوع معیار دولت در اعلام رشد صنعت را با سوالات متعددی مواجه می‌کند.

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه در حال حاضر صنایع سیمان و کاشی به نوعی انباردار شده‌اند، گفت: دولت باید منابع لازم را در اختیار بخش تولید قرار دهد.

 

لیزینگی ها

نرخ سود شرکت‌های لیزینگ آزاد شود؛ دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران با اشاره به اینکه شرکت‌ها از منابع خودشان عملیات لیزینگ را انجام می‌دهند گفت: این انجمن در نامه ای به بانک مرکزی پیشنهاد داده است که نرخ سود شرکت‌های لیزینگ آزاد شود.

 

سیمان

مدیران عامل کارخانه های تولیدی به منظور کاهش تخفیف های اعطایی کارخانه ها به عوامل فروش بر قیمت های تازه توافق کردند. کارفرمایان صنعت سیمان در نشستی قیمت کف انواع سیمان (تحویل در محل مصرف یا انبار مصالح فروشی) را تعیین کردند که از پانزدهم شهریورماه اجرا می شود

 

حتاید

شنیده ها حاکی از برنده شدن این شرکت در مناقصه بندر شهید رجایی است.

 

قشیر

شنیده میشود حسابرس قبلى شرکت  دلیل طولانى شدن پروسه افزایش سرمایه  بوده که با تغییر آن و تاکید سهامدار عمده بر افزایش سرمایه قطعا طى ماههاى آینده به سرانجام خواهد رسید .

 

رمپنا

شنیده میشود قرارداد جدیدى با یک پیمانکار آلمانى تنظیم شده که به زودى شفاف سازى خواهد شد .

 

شکر

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی از تخلیه و ترخیص ۹۵هزار تن شکر طی هفته گذشته از بنادر جنوبی کشور خبر داد و گفت: تا ۱۰روز آینده نیز ۳۰هزار تن شکر وارد کشور خواهد شد.

 

بانکی ها

قائم مقام بانک مرکزی در دیدار با هیات عالی رتبه آلمانی از افتتاح شعب بانک های خاورمیانه و سینا در مونیخ آلمان خبر داد و گفت: اکنون تمرکز بانک مرکزی بر گسترش روابط کارگزاری بانکی و بهبود و تسهیل روابط با دیگر کشورهاست؛ برهمین اساس بانک های خاورمیانه و سینا در مونیخ آلمان شعبه افتتاح می کنند

 

کچاد

معدن سنگ‌آهن چادرملو به‌عنوان یکی از بزرگترین معادن سنگ‌آهن کشور نقش مهمی در زنجیره ارزش معدن تا شمش فولاد را ایفا می‌کند، توانست در ۴ماه ابتدایی امسال میزان تولید کنسانتره خود را ۵درصد افزایش دهد. این شرکت با استخراج ۴میلیون و ۴۶۰هزارتن سنگ‌آهن ۳میلیون ۶۰۰هزار تن کنسانتره تولید کرده است.

 

کطبس

میزان تولید کنسانتره زغال سنگ ۲شرکت طبس و البرز مرکزی، طی ۵ماهه نخست امسال، ۳۸درصد رشد یافت. شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۲۲۲هزار و ۸۹۵تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۶۲هزار و ۶۹تن بود. از این میزان، ۱۷۷هزار و ۸۱۶تن توسط «شرکت زغال سنگ طبس» و ۴۵هزار و ۷۹تن از سوی «شرکت زغال سنگ البرز مرکزی» تولید شد.

 

وپارس ثامن_الحجج

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجوز فروش اموال تعاونی ثامن‌الحجج صادر شده و فرآیند تحقق این کار زمان بر است اما نمایندگان پی گیر به سرانجام رسیدن این پرونده هستند.

 

سامان

بانک سامان در راستای ایجاد راحتی و سرعت در خدمات‌دهی به مشتریان، در دفاتر سه شرکت بزرگ هواپیمایی جهان در کشورمان خدمات بانکی ارایه می‌کند. علیرضا معرفت مدیر بانکداری شرکتی با اعلام این خبر گفت: به دنبال توافق با مدیران دفاتر شرکت‌های هواپیمایی فرانسه (ایرفرانس)، هواپیمایی ترکیش ایرلاین، هواپیمایی «کی.ال.ام رویال داچ»، ارایه خدمات بانک سامان به مشتریان این شرکت‌ها آغاز شد.

 

مارون بوشهر

علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت پارسال بزرگترین اعتبار اسنادی صادراتی این بانک به ارزش ۲٫۲میلیارد یورو برای پتروشیمی بوشهر گشایش یافت که همه منابع آن از محل منابع چین تامین می شود. به گفته وی، با افتتاح این واحد پتروشیمی در عسلویه در سه سال آینده سالانه سه میلیارد دلار به درآمد صادرات پتروشیمی کشور افزوده می شود.

 

پردیس

مجتمع پتروشیمی پردیس با هدف تامین نیاز داخل و تنظیم بازار، محصولات خود را به ۳مجتمع پتروشیمی کشور سوآپ می کند. این مجتمع پتروشیمی ۳۰هزارتن سوآپ را با پتروشیمی های کرمانشاه، شیراز و خراسان را انجام می دهد که سهم هر شرکت ۱۰هزار تن است . بهمن زمانی با اشاره به روند مطلوب تولید در پتروشیمی پردیس، افزود: امسال فاز سوم این مجتمع با ظرفیت ۶۸۰هزار تن آمونیاک و ۱میلیون و ۷۵۰هزار تن اوره به بهره برداری خواهد رسید. وی ادامه داد: امسال با تولیدی شدن فاز سوم پتروشیمی پردیس جهش در تولید را رقم خواهیم زد و امید است که حجم صادرات نیز روند رو به رشدی را تجربه کند. این فاز ۹۳٫۷درصد پیشرفت داشته است.

 

سیمان

انجمن صنفی سیمان برای جلوگیری از تخفیف ها، نرخ فروش هر تن سیمان تیپ ۲فله را ۱۱۹٫۵۰۰تومان اعلام کرد که این افزایش ۴۵۰۰تومانی باعث شود کف قیمتی اندکی افزایش یابد. اهالی بازار تصور می کنند تعیین نرخ دستوری تاثیری ندارد و بازار کشش افزایش قیمت ندارد.

 

شکر

کاظمی با بیان اینکه قیمت جهانی شکر سال ها به عمد از سوی ابرقدرت ها پایین نگه داشته شده بود تا مانع از رشد اقتصادی کشورهای آمریکای جنوبی و لاتین (به عنوان قطب اول تولید شکر) و ایجاد مزاحمت هایی برای کشوری چون آمریکا شوند، ادامه داد: طی چند سال اخیر سیاست های دنیا تغییر کرده و فشارها از کشوری چون کوبا برداشته شده که به نوعی به معنای آزاد سازی قیمت شکر است. این فعال صنعت قند و شکر افزود: علاوه براینف رویدادهای عجیبی چون بارش باران در کشورهای تولید و صادرکننده شکر منجر به افزایش ۳۰الی ۳۵درصدی قیمت جهانی شکر شد که در بازارهای سهام به نفع سرمایه گذاران دارای نگرش کوتاه مدت است. کاظمی علت دیگر افزایش جهانی شکر را ناشی از نوسان قیمت نفت اعلام کرد و گفت: کشورهای آمریکای لاتین و جنوبی هنگام افزایش قیمت نفت به سمت استفاده از ملاس و نیشکر می روند.

 

آخرین اخبار افزایش سرمایه 3 شرکت

غلامرضا ابوترابی، رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای درخصوص وضعیت نماد شرکت آزمایش به خبرنگار بورس ۲۴گفت: سازمان عدم موافقت خود با درخواست شرکت را اعلام نموده است و می تواند اعتراض خود را برای برگزاری جلسه به سازمان ارائه نماید که این موارد در اختیار هیات مدیره است.

وی درخصوص افزایش سرمایه “خاهن” نیز گفت: این شرکت گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه را افشا نموده و باید اظهار نظر بازرس قانونی را نسبت به گزارش توجیهی افشا نماید. بدیهی است پس از ارسال درخواست شرکت به سازمان بورس بررسی پرونده شرکت در دستور کار سازمان قرار خواهد گرفت.

ابوترابی افزود: این افرایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی به میزان ۱۰۰درصد خواهد بود.

وی درخصوص پرونده ذوب آهن نیز گفت: هنوز غیر از افشای گزارش هیات مدیره مدارکی مبنی بر درخواست اخذ مجوز افزایش سرمایه به این سازمان ارسال نشده است.

 

خودرو

 

تعدیل مثبت این شرکت در آینده نزدیک به گوش میرسد.

 

 پترول

معامله عمده «پترول» قطعی شد

معامله بلوک ۶.۷ درصدی «پترول» به ارزش حدود ۲ هزار میلیارد ریال قطعیت یافت.

امروز قطعیت معامله عمده شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به شرح زیر اعلام شد.

یکشنبه مورخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۵، تعداد یک میلیارد و ۳۴۴ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۹۹۹ سهم معادل ۶٫۷ درصد از سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به ارزش یک هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال که توسط شرکت بازرگانی پتروشیمی به صورت یکجا، نقد و اقساط (طبق شرایط اعلامی) و به قیمت پایه هر سهم یک هزار و ۴۳۰ ریال در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۵ انجام شده بود، پس از احراز شرایط قطعی شد.

 

گروه پالایشگاهی

به گزارش لایو بورس به نقل از رویترز، رابرت دادلی،‌ مدیرعامل شرکت بریتیش پترولیوم اعلام کرد انتظار دارد قیمت‌های جهانی نفت تا پایان سال جاری در محدوده بشکه‌ای ۵۰ دلار باقی بماند. وی همچنین پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۱۷ نیز نفت در همین محدوده یا اندکی بالاتر داد و ستد شود.

 

مرقام

شایعات خبر  از شفاف سازی مجدد مرقام دارد.

 

چکاپا

شنیده ها از تعدیل مثبت این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد.

 

مپنا

خبرهایی مبنی بر رفع برخی مشکلات و بازگشایی نماد درآینده نزدیک به گوش میرسد.

 

ورنا

احتمال خرید بلوک رایان سایپا توسط سرمایه گذاری رنا در آینده نزدیک شایعه شده است.

 

ولملت

شایعات از توسعه شعب این شرکت لیزینگی در شهرهای جدید و برطرف شدن وصول مطالبات این شرکت از یک شرکت خودرویی در آینده نزدیک حکایت دارد

 

همراه

شایعات از ورود سرمایه گذار فرانسوی جهت خرید بلوک این شرکت درآینده نزدیک حکایت دارد

 

گروه لیزینگ

شنیده ها ازپیشنهاد آزاد شدن نرخ سود شرکت های لیزینگ به بانک مرکزی حکایت دارد

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 571
  • بارديد ديروز : 1,563
  • بازديد کلي : 15,296,387