close
متخصص ارتودنسی
بورس تهران TSETMC نبض بازار معرفی سهام برتر
loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 179 دوشنبه 08 شهريور 1395

اخبار کوتاه و شایعات بازار سرمایه  دوشنبه مورخ 8 شهریور ماه 1395  را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید...

حفارس

هفته نامه سپیده پایتخت نوشت:شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس که مردم اسلامشهر در سه دهه اخیر با نام « گندم و آرد» آن را می شناسند حالا دیگر حال و روز خوبی ندارد. شرکتی که در سال های نه چندان دور جزو ۱۰شرکت برتر حمل و نقل بین المللی کشور به شمار می رفت حالا بعد از خصوصی سازی و واگذاری به مجموعه ای که به نسبت پیشینه این شرکت چندان هم تجربه و سررشته ای در حوزه حمل و نقل ندارد، در میدان نماز زمین گیر شده و با میلیاردها تومان بدهی با شرایط دشواری روبرو شده است.

شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس که سال ها به عنوان یک شرکت دولتی مسئولیت توزیع مویرگی آرد مردم کشور را بر عهده داشت، بعد از آزاد شدن قیمت آرد و حذف یارانه های دولتی، از توزیع سراسری و تکلیفی آرد نانوایان ایران بازماند اما در همان زمان با مدیریت خوبی که در این شرکت شکل گرفته بود توانست در رقابت با بخش خصوصی و اتحادیه های آرد و نان کشور، همچنان سهم قابل توجهی از توزیع آرد را در دست داشته باشد.

شرکت خلیج فارس پس از تنگ شدن حلقه توزیع آرد کشوری به بازارهای جدید حمل و نقل در حوزه بین المللی و داخلی روی آورده بود تا جایی که از چند سال پیش به عنوان یکی از مهمترین شرکت های حمل پسماندهای شهری نیز شناخته می شد. شهرداری های مشهد مقدس و اسلامشهر از مشتریان بزرگ این شرکت در حوزه جابه جایی پسماندهای شهری به شمار می روند.

حالا اما شرکت خلیج فارس با ۴۰۰دستگاه تریلی که ناوگان تملیکی آن به شمار می رود و با داشتن بیش از دوهزار پرسنل متخصص و با تجربه، ده ها شعبه در سرتاسر کشور و صدها نمایندگی فرعی در شهرهای کوچک و بزرگ، به دلیل موفق نبودن در توسعه بازار و ناتوانی از پرداخت بدهی های میلیاردی به رانندگان و کارکنان خود زمین گیر شده و هم اکنون کارکنان این شرکت معترض هستند.

به نظر می رسد واگذاری این شرکت به بخش خصوصی که ظاهرا تخصص و توانایی لازم در حوزه حمل و نقل را ندارد باعث بروز مشکلات جدید برای این غول حمل و نقل کشور شده و حالا آن را در میدان نماز اسلامشهر زمین گیر کرده است.

با توجه به این که واگذاری شرکت خلیج فارس بر اساس قانون اصل ۴۴و آن هم در زمان دولت یازدهم صورت گرفته، انتظار می رود که دولتمردان تدبیر و امید هرچه سریعتر قدمی برای رفع مشکلات پیش روی این شرکت بردارند.

در صورت ادامه این روند و با بروز مشکلات تازه تر و گسترش اعتراضات کارگران و رانندگان، بعید نیست مشکلات جدی نیز در حمل و نقل و دفع پسماند شهر اسلامشهر رخ بدهد که قطعا در این شرایط باید مدیران شهری به فکر یک آلترناتیو و جایگزین جدی برای سپردن مسئولیت بسیار مهم و خطیر حمل پسماندهای این شهر باشند.

 

کروی

تولید شمش روی در هلدینگ توسعه معادن روی ایران با رکورد جدید مواجه شد.به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه معادن روی ایران،شرکت‌های تحت پوشش هلدینگ توسعه معادن روی ایران در دو سال اخیر با تولید روزانه ۲۹۳تن شمش روی به رکورد جدید دست یافتند.اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل گروه توسعه معادن روی ایران با اشاره به بهبود وضعیت تامین خاک در شرکت‌های زیرمجموعه شرکت‌های هلدینگ توسعه معادن روی ایران افزود: شرکت‌های زیر مجموعه طی دو سال گذشته با افزایش تولید روزانه تولید شمش روی مواجه هستند که این میزان تولید روزانه در شرکت‌های کالسیمین معادل۱۰۲تن، ملی سرب و روی معادل ۲۹تن، فرآوری مواد معدنی معادل ۴۳تن، ذوب و روی بافق ۵۳تن، ذوب و احیای روی قشم ۴۱تن و شرکت تولید روی بندرعباس معادل ۲۴تن اعلام شده است.

 

علاوه بر این در مردادماه ۱۳۹۵شرکت‌های تحت پوشش هلدینگ توسعه معادن روی ایران در مجموع توانستند بیش از ۶هزار و ۸۶۲تن شمش روی تولید کنند که این میزان تولید در مجموع در شرکت‌های کالسیمین ۲۸۳۵تن، ملی سرب و روی با ۵۴۸تن، فرآوری مواد معدنی ۶۷۵تن، ذوب و روی بافق ۸۳۸تن و ذوب، احیای روی قشم ۱۲۲۲تن و شرکت تولید روی بندرعباس با ۷۴۴تن همراه بود که نسبت به دو سال گذشته این میزان تولید حامل ثبت رکورد جدیدی است.

 

ذوب

درخواست افزایش سرمایه شرکت ذوب آهن از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تاکنون به این سازمان ارسال نشده ؛ ولی پیشنهاد هیت مدیره برای ارسال به بازرس به سازمان ارسال شده است.

غلامرضا ابوترابی رئیس ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گو با بورس ۲۴در مورد آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان کرد: درخواست افزایش سرمایه شرکت نامبرده تاکنون به این سازمان ارسال نشده است. ولی پیشنهاد هیت مدیره برای جلب نظر بازرس به سازمان ارسال شده است.

ابوترابی افزود: شرکت در حال حاضر پیشنهاد هیات مدیره برای افزایش سرمایه ۳۲۲درصدی را در سامانه کدال افشای عمومی کرده و باید نظر حسابرس و بازرس را نیز دریافت نماید و سپس مدارک را به همراه اظهارات بازرس نزدسازمان برای دریافت مجوز ارسال کند.

وی تاکید کرد: براساس جزء “ب” مادۀ ۱۳ “دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان” ناشران اوراق بهادار موظف به افشای فوری اطلاعات مهم درخصوص تصمیمات و شرایط موثر بر ساختار سرمایه و تأمین منابع از جمله افزایش یا کاهش سرمایه ناشر یا شرکت های تحت کنترل می باشند. به استناد همین ماده این سازمان در تاریخ ۷خرداد ۹۴طی ابلاغیه شمارۀ ۰۰۱-I 94، کلیه ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار را به ترتیب مکلف به افشای اطلاعات در خصوص تغییرات سرمایه از طریق سامانه کدال نمود.

به گفته وی، در مواردی که هیئت مدیره شرکت در نظر دارد نسبت به پیشنهاد افزایش سرمایه به مجمع عمومی فوق العاده اقدام نماید، می بایست در دو مقطع افشای لازم از طریق سامانۀ کدال صورت پذیرد و تأیید گزارش توجیهی هیئت مدیره درخصوص افزایش سرمایه در جلسۀ هیئت مدیره اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه باید انجام گردد.

ابوترابی افزود: همچنین در مواردی که هیئت مدیره درنظر دارد نسبت به انجام افزایش سرمایه تفویض شده براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده اقدام نماید می بایست تصمیم هیئت مدیره مبنی بر انجام افزایش سرمایه یاد شده می بایست از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی گردد.

به گفته وی، در مورد بند (الف) فوق الذکر باید اشاره کرد زمانی که گزارش توجیهی توسط خود شرکت یا مشاور عرضه تهیه می شود بایستی به تایید هیئت مدیره شرکت متقاضی افزایش سرمایه رسیده و پس از تایید در سامانه کدال بارگذاری شود. گزارش تایید شده توسط هیئت مدیره می بایست توسط بازرس قانونی نیز بررسی شده و پس از اخذ نظر بازرس قانونی در سامانه کدال بارگذاری شود.

وی افزود: مفاد بند (ب) نیز در مورد شرکت هایی مصداق پیدا می کند که هیئت مدیره آن ها قصد دارند از اختیار تفویض شده توسط مجمع عمومی فوق العاده جهت عملی نمودن مرحله دوم یا سوم افزایش سرمایه اقدام نمایند. در این گونه موارد تصمیم هیئت مدیره مبنی برای انجام افزایش سرمایه می بایست از طریق سامانۀ کدال اطلاع رسانی گردد.

 

ابوترابی درخصوص رویه صدور مجوز افزایش سرمایه شرکتهای ثبت شده نزد سازمان گفت: بررسی پروندۀ افزایش سرمایۀ ناشران اوراق بهادار با ارسال مدارک و مستندات مربوط به افزایش سرمایه از طریق سامانۀ کدال به این سازمان آغاز می شود که از اهم این مدارک و مستندات می توان به گزارش توجیهی هیئت مدیره مبنی بر لزوم انجام افزایش سرمایه به همراه اظهارنظر بازرس قانونی، بیانیه ثبت افزایش سرمایه، فیش واریز کارمزد رسیدگی به درخواست افزایش سرمایه و فرم تقاضای ثبت اشاره نمود. در صورتی که افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی باشد نامه قبولی سمت متعهد پذیره نویسی هم بایستی علاوه بر مدارک فوق ارسال شود. این سازمان نیز پس از بررسی مدارک و مستندات یاد شده و رفع تمامی نواقص موجود و ابهامات، نسبت به درخواست افزایش سرمایه شرکت ها اظهارنظر می نماید.

 

شپنا

پالایش نفت اصفهان بر خلاف تعهد خود نتوانست در ابتدای شهریور ماه سود تقسیمی در مجمع را به سهامداران بپردازد.

 

پترول

عرضه بلوک ۶٫۷درصدی پترول به قیمت ۱۴۳۰ریال در تاریخ ۱۰شهریور ماه

 

دماوند

شایعات از احتمال تعدیل مثبت این شرکت و افزایش سرمایه مرحله دوم این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

کیمیا

شایعات از تعدیل مثبت این شرکت درآینده نزدیک حکایت دارد

 

وبشهر

شنیده ها از عرضه یکی از زیر مجموعه های این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

خگستر

شایعات از افزایش سرمایه این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

وساپا

شایعات از تعدیل مثبت سنگین این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد و صحبت هایی مبنی بر سود ۴۰۰ریالی می شود

 

خاور

شایعات از یک قرارداد جدید از سوی وزارت کشور و شهرداری به این شرکت ارائه شده است حکایت دارد

 

لابسا

شایعات از فروش برخی زمین های این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

کماسه

خبرها ازفروش بلوک ۴۳درصدی این شرکت در قیمت ۲۲۰۰ریال توسط بانک اقتصاد نوین در تاریخ ۲۱شهریورحکایت دارد

 

خاور

شنیده شده یک قرارداد جدید ازسوی وزارت کشور وشهرداری به این شرکت ارائه شده است .

 

حخزر

شایعات ازقرارداد این شرکت با کشور قزاقستان حکایت دارد

 

غشهداب

شنیده شده، طرح پذیرش شرکت شهداب ناب خراسان به بازار اول فرابورس پذیرفته شده و همین مساله نیز می تواند تاثیر زیادی در حمایت حقیقی ها و حقوقی ها برای رشد دوباره سهم بگذارد.

 

مارون

شنیده ها حاکی است پروژه متانول سازی شرکت در بوشهر آماده بهره برداری شده است.

 

وایران

شنیده میشود با همکارى ایران خودرو و بانک تجارت بودجه این شرکت ۴برابر شده و هیچ توقفى براى فروش اقساطى خودرو صادر نخواهد شد.

 

سفارس

شنیده شده تفاهم نامه همکارى سیمان فارس و خوزستان با شرکت لافارژ فرانسه که بزرگترین تولید کننده و تامین کننده بتن و سیمان در جهان است دوباره از سر گرفته شد .( این تفاهم نامه چند سال قبل منعقد شده بود که به علت تحریم به حالت مسکوت مانده بود ) .

 

شکر

آغاز خرید تضمینی چغندر قند/ شکر ارزان شد

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی از آغاز خرید تضمینی چغندر قند در کشور خبر داد و گفت: قیمت شکر در بازار رو به کاهش است و تا پایان هفته شاهد افت بیشتر نرخ این محصول خواهیم بود. حسن عباسی معروفان در گفتگو با مهر قیمت شکر در مراکز عمده فروشی درحال نزدیک شدن به نرخ‌های مصوب دولت است، اظهارداشت: قیمت مصوب دولت برای شکر در مراکز عمده فروشی ۲۵۲۰تومان در هر کیلو است ضمن اینکه روز گذشته نرخ این کالا در عمده فروشی‌ها به ۲۷۹۰تا ۲۸۰۰تومان رسیده بود.

 

غمینو

امور مالی “غمینو” عنوان کرد: بطور کلی وضعیت شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سال جاری چنانچه قیمت مواد اولیه ثابت بماند و با فرض ثابت ماندن شرایط پیشرو، با توجه با پیش بینی بودجه دلار ۲۷۰۰تومانی مینو شرق شرکت با سود اوری مناسبی همراه خواهد بود که در گزارش شش ماهه خود نمایان خواهد شد

 

شپاس

مخزن روغن نفت پاسارگاد تهران به دلیل نشتی دچار حریق شد که با اقدام به موقع واحد اچ اس یی این شرکت آتش به سرعت مهار شد. نفت پاسارگاد، بزرگترین تولید کننده و صادرکننده قیر در ایران و خاورمیانه است که با ظرفیت تولید ٣,۵میلیون تن در سال، بیش از ۵٠ درصد از تولید قیر کشور را در اختیار دارد.

 

شبندر

 

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس گفت: طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس ٢٠ شهریورماه پیش راه‌اندازی و تا پایان آبانماه به مرحله راه‌اندازی می‌رسد. وی با اشاره به طرح افزایش میزان تولید بنزین در پالایشگاه بندرعباس افزود: با اجرای این طرح، در نیمه دوم امسال با افزایش ظرفیت سه میلیون لیتر بنزین استاندارد در این پالایشگاه ظرفیت موجود به ١٢ میلیون لیتر خواهد رسید. وی با بیان این‌که تبدیل مازوت به بنزین جزو اولویتهای پالایشی وزارت نفت تعریف شده است، اظهار کرد: اکنون سرمایه‌گذاران خارجی حاضر به سرمایه‌گذاری البته با تضمین دولت هستند که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی این طرح به مرحله اجرا برسد. طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢۵هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢۵هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت‌گاز با ظرفیت ۵٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحدهای مهم این طرح است. تکمیل و راه‌اندازی نهایی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه بندرعباس به ٢٠٠ میلیارد تومان منابع ریالی و ٣٠ میلیون یورو منابع ارزی نیاز دارد.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2949
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 6,083
  • بارديد ديروز : 7,870
  • بازديد کلي : 15,438,129