close
متخصص ارتودنسی
بورس تهران TSETMC نبض بازار معرفی سهام برتر
loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 169 یکشنبه 07 شهريور 1395

اخبار کوتاه بازار سرمایه یکشنبه مورخ 7 شهریور ماه 1395 در ادامه مطلب...

ایران از کشف ویروس های غیرفعال در چند مرکز پتروشیمی خبر داد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: "برخی محصولات صنعتی خریداری شده خارجی حتی زمان نصب هم آلوده بودند و آلودگی صنعتی به صورت نهادینه شده در زیرساخت آن وجود داشته است".

همچنین مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از چند حمله سایبری به مراکز پتروشیمی ایران خبر داده و گفته این حملات "برای مجتمع های پتروشیمی تهدید به شمار می‌آید."

 

خگستر

شنیده ها حاکی از تصویب افزایش سرمایه از محل سود انباشه و آورده را دارد.

 

لابسا

شایعات پیرامون شرکت ابسال خبر از فروش زمین های شهرک صنعتی کاوه دارد.

 

روی

شنیده ها خبر از توقف شرکتهای روییِ زیر مجموعه توسعه معادن روی ایران جهت تعدیل مثبت مجدد بصورت جمعی دارد؛ همچنین میزان فروش و پوشش بودجه شرکت کالسمین و کیمیا در وضعیت بسیار مطلوبی نسبت به سایرین قراردارند, قیمت روی در بودجه قبلی تا ۱۸۰۰دیده شده و قیمت باکس بالای ۲۲۰۰تثبیت شده است .

 

غمینو

انتقال این شرکت از فرابورس به بورس در آینده نزدیک شایعه شده است.

 

شتوکا

شایعات از ورود یک سهامدار جدید به این شرکت حکایت دارد

 

گروه فولاد

معاون اول رئیس جمهور از دستور کار بودن توسعه صنعت فولاد توسط دولت عنوان کرد

 

رکیش

شایعات از تعدیل مثبت این شرکت در آینده نزدیک جکایت دارد

 

حتاید و وکوثر

شایعات از واگذاری بلوک حتاید توسط وکوثر با توجه به مصوبه بانک مرکزی در مورد وثیقه های تملیکی در آینده نزدیک حکایت دارد

 

شاوان

شایعات از افزایش سرمایه ۳۰۰درصدی این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد

 

همراه

شایعات ازاحتمال افزایش سرمایه این شرکت حکایت دارد

 

گروه سنگ آهن

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران در مورد کاهش صادرات سنگ آهن ایران گفت: افت قیمت‌های جهانی باعث کاهش صادرات سنگ آهن کشور شده است و ربطی به مسائل داخلی ندارد.

 

خزامیا

شنید ها حاکی از تعدیل مثبت عالی این سهم در گزارش های آتی میباشد-شایعات مبنای معاملات نمیباشد

 

سفارس

مرتضی لطفی ، مدیرعامل سفارس با تاییداخبار غیر رسمی منتشر شده  مبنی بر آغاز همکاری میان سیمان فارس و خوزستان با شرکت لافارژ فرانسه که بزرگترین تولید کننده و توزیع کننده بتن و سیمان در جهان است، تاکید کرد: این تفاهم چندسال پیش امضا شده بود اما به دلیل تحریم ها مسکوت ماند.

به گفته او ، حالا با حذف تحریم ها و پس از برجام ، سفارس قصد دارد نسبت به جریان دوباره این تفاهم نامه با لافارژ کوشش کند.

لافارژ فرانسه بزرگترین تولید کننده و تامین کننده سیمان درجهان است و هم اکنون در بسیاری ازکشورهای دنیا سهمی عمده از بازار را در اختیار دارد.

برهمین اساس لطفی ، مدیرعامل سیمان فارس و خوزستان معتقد است با شروع همکاری ، می توان از سهم این شرکت در اختصاص به سیمان ایرانی استفاده کرد.

براساس این تفاهم مقرر شده شرکتی با سرمایه معلوم ثبت شده  و صادرات سیمان مهمترین محور مذاکره و گفتگو میان دوشرکت مشترک باشد.مدیرعامل سفارس ، تاکید کرد: سوآپ سیمان از مهمترین اهداف ما در این همکاری مشترک محسوب می شود.

 

شاوان

خبر ها حاکی از تدارک شرکت جهت افزایش سرمایه ٣٠٠ درصدى است که بزودى شفاف سازى میشود .

 

شپلى

عضو کمسیون اقتصادى مجلس با اظهار نظر درباره وضعیت کنونى شرکت و حل مشکلات پلى اکریل ، ضمن مواضع وزیر صنعت ، نعمت زاده را به بازدید از کارخانه دعوت کرد .

 

سیمان

زنگ خطر تعطیلی کارخانه‌های سیمان به صدا درآمد/ دبیر انجمن سیمان گفت: با ادامه روند کاهش تولید سیمان احتمال تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران بیشتر شده است

 

فولاد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به مناسبت راه‌اندازی اولیه پنجمین ماشین ریخته‌گری از افزایش ظرفیت تولید فولاد در مجتمع فولاد مبارکه به ۷٫۲میلیون تن خبرداد

 

قاسم

شرکت صنعتی مینو که سهامدار ۹۰درصدی قاسم ایران است آماده انتقال از فرابورس به بورس شد.

 

 عرضه اولیه

معاون ناشران و اعضای بورس بورس تهران از عرضه اولیه ۱۰درصد سهام “آپ” در نیمه شهریور خبر داد. وی در مورد شرکت ۷۵میلیارد تومانی آسان پرداخت توضیح داد: ۴۰درصد سهام شرکت آسان پرداخت در اختیار زیرمجموعه های بانک کشاورزی قرار دارد و دو فرد حقیقی کارآفرین نیز هر کدام مالک ۳۰درصد این شرکت هستند. همچنین شرکت ۱۰۰میلیارد تومانی ایرانیان اطلس اواخر شهریور یا اوایل مهر عرضه اولیه خواهد شد.

 

پتروشیمی مارون ۲۵میلیون صف خرید.شایعاتی درباره راه اندازی طرح توسعه از شرکت شنیده می شود

 

سازمان بورس پنجمین مجوز مجوز افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی در سال جاری را با ۱۱۰۰درصد برای قند تربت جام صادر کرد.”قجام” که در بازار پایه فرابورس حضور دارد، ۲۴اسفند سال گذشته از پیشنهاد جدید هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه سنگین و قابل توجه ۱۱۰۰درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داده بود.

 

وایران

شنیده میشود با همکارى ایران خودرو و بانک تجارت بودجه این شرکت ۴برابر شده و هیچ توقفى براى فروش اقساطى خودرو صادر نخواهد شد.

 

سفارس

شنیده شده تفاهم نامه همکارى سیمان فارس و خوزستان با شرکت لافارژ فرانسه که بزرگترین تولید کننده و تامین کننده بتن و سیمان در جهان است دوباره از سر گرفته شد .( این تفاهم نامه چند سال قبل منعقد شده بود که به علت تحریم به حالت مسکوت مانده بود ) .

 

شکر

آغاز خرید تضمینی چغندر قند/ شکر ارزان شد

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی از آغاز خرید تضمینی چغندر قند در کشور خبر داد و گفت: قیمت شکر در بازار رو به کاهش است و تا پایان هفته شاهد افت بیشتر نرخ این محصول خواهیم بود. حسن عباسی معروفان در گفتگو با مهر قیمت شکر در مراکز عمده فروشی درحال نزدیک شدن به نرخ‌های مصوب دولت است، اظهارداشت: قیمت مصوب دولت برای شکر در مراکز عمده فروشی ۲۵۲۰تومان در هر کیلو است ضمن اینکه روز گذشته نرخ این کالا در عمده فروشی‌ها به ۲۷۹۰تا ۲۸۰۰تومان رسیده بود.

 

آکنتور

شنیده شده آکنتور در جهت پروژه کنتورهای هوشمند، مذاکراتی با طرف کره ای انجام داده و گفته میشود طرف کره ای برای عقد قرارداد به زودی به ایران خواهد آمد.

 

غمینو

امور مالی “غمینو” عنوان کرد: بطور کلی وضعیت شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سال جاری چنانچه قیمت مواد اولیه ثابت بماند و با فرض ثابت ماندن شرایط پیشرو، با توجه با پیش بینی بودجه دلار ۲۷۰۰تومانی مینو شرق شرکت با سود اوری مناسبی همراه خواهد بود که در گزارش شش ماهه خود نمایان خواهد شد

 

ذوب

قائم‌مقام وزیر بازرگانی عراق همراه با عدنان الشریفی رئیس شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی این کشور و هیأت همراه متشکل از مدیران و نمایندگان شهرهای مختلف این شرکت عراقی روز سه‌شنبه از ذوب‌آهن اصفهان بازدید کردند. شرکتی دولتی به نام شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی عراق زیر نظر این وزارتخانه با ۳هزار کارمند و دفتر نمایندگی در تمام شهرهای عراق عهده‌دار خرید و تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز کشور عراق است که مدیران آن‌ها در این بازدید حضور دارند. این هیأت برای تهیه مقاطع ساختمانی به ذوب‌آهن اصفهان مراجعه کرده است و امیدوار است کارهای مقدماتی و انعقاد قراردادهای لازم در این زمینه با سرعت صورت گیرد.

 

فولاد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر از راه‌اندازی اولیه پنجمین ماشین ریخته‌گری و افزایش ظرفیت تولید فولاد در مجتمع فولاد مبارکه به ۷٫۲میلیون تن داده است.

همچنین مهدی کرباسیان گفت: طی ۴ماهه نخست امسال، میزان صادرات فولاد کشور ۷۷درصد افزایش یافت. وی اظهار داشت در حوزه فولاد صادرات از ۱٫۲میلیون تن به ۲میلیون تن افزایش یافت.

 

شپاس

مخزن روغن نفت پاسارگاد تهران به دلیل نشتی دچار حریق شد که با اقدام به موقع واحد اچ اس یی این شرکت آتش به سرعت مهار شد. نفت پاسارگاد، بزرگترین تولید کننده و صادرکننده قیر در ایران و خاورمیانه است که با ظرفیت تولید ٣,۵میلیون تن در سال، بیش از ۵٠ درصد از تولید قیر کشور را در اختیار دارد.

 

شبندر

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس گفت: طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس ٢٠ شهریورماه پیش راه‌اندازی و تا پایان آبانماه به مرحله راه‌اندازی می‌رسد. وی با اشاره به طرح افزایش میزان تولید بنزین در پالایشگاه بندرعباس افزود: با اجرای این طرح، در نیمه دوم امسال با افزایش ظرفیت سه میلیون لیتر بنزین استاندارد در این پالایشگاه ظرفیت موجود به ١٢ میلیون لیتر خواهد رسید. وی با بیان این‌که تبدیل مازوت به بنزین جزو اولویتهای پالایشی وزارت نفت تعریف شده است، اظهار کرد: اکنون سرمایه‌گذاران خارجی حاضر به سرمایه‌گذاری البته با تضمین دولت هستند که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی این طرح به مرحله اجرا برسد. طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢۵هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢۵هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت‌گاز با ظرفیت ۵٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحدهای مهم این طرح است. تکمیل و راه‌اندازی نهایی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه بندرعباس به ٢٠٠ میلیارد تومان منابع ریالی و ٣٠ میلیون یورو منابع ارزی نیاز دارد.

 

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی ایران با مهار موفقیت آمیز انتظارات تورمی توانست فرایند کاهش ملایم تورم به سمت نرخ تک رقمی را پیش ببرد و همزمان رشد اقتصادی را مثبت کند. انتظار داریم در سال جاری نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به ۵درصد برسد.

 

لبنی

روزانه هزارتن شیر خام با میانگین قیمت هر کیلو هزار و ۱۶۰تومان از دامداران خریداری می شود و این درحالیست که قبل از اجرای این طرح نرخ شیر خام در برخی استان ها به کمتر از هزار تومان رسیده بود. (نرخ خرید شیرخام توسط شرکت های لبنی)

 

خودرو باز هم گران شد/تفاوت قیمت۳میلیون تومانی برخی خودروها/ طرح‌های ویژه فروش برای برخی مدل‌ها در حالی آغاز شده که خودروهای پرتقاضا و دارای حاشیه بازار در این طرح‌ها جایی ندارند؛ گویا خودروسازان سود خود را از حاشیه بازار می‌برند.

 

معاون سازمان بنادر و دریانوردی در مورد انتظار چند ساله برای انتخاب اپراتور بندر شهید رجایی، با بیان اینکه تا یکماه آینده این اپراتور انتخاب خواهد شد،گفت: در حال بررسی اسناد شرکت‌ها هستیم

 

دبیر کل اوپک در آستانه برگزاری نشست اعضا در الجزیره گفت: در حال حاضر فهم مشترک بین اعضای اوپک و غیر اوپک وجود دارد و قیمت نفت باید افزایش یابد

 

این روزها خرید و فروش‌ها در بازار کم‌رونق تر از گذشته شده و گرانی‌ خودرو شرایطی را فراهم کرده که به گفته نمایشگاهداران، افزایش قیمت‌ها منجر به تشدید رکود شده است. دو سالی هست که بازار خودرو رکودی عمیق و البته کم‌سابقه را تجربه می‌کند و بازار طعم گرانی‌ها را بدون اینکه رغبتی برای خرید داشته باشد، به ذائقه مصرف‌کنندگان می‌خوراند. در حالیکه هیچ زمانی سابقه استقرار چنین رکودی در بازار به چشم نمی‌خورده است.

 

بلوک ۴۳درصدی تامین ماسه ریخته گری توسط بانک اقتصاد نوین و به وکالت از یک سهامدار حقیقی برای سومین بار عرضه می شود.

 

بررسی آمار عملکرد صنعت بیمه کشور در چهار ماه نخست امسال نشان می دهد سهم بیمه زندگی به ۱۳٫۸درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسیده که حاکی از افزایش سهم آن است. همچنین حجم حق بیمه های تولیدی بازار بیمه با ۲۰٫۶درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود۷۶٫۱هزار میلیارد ریال رسیده است.

 

شرکت صنایع غذایی مینو شرق براساس گزارش شفاف سازی اطلاعات در خصوص تغییرات قیمتی سهام شرکت در روز های اخیر اعلام نموده که هیچ گونه رویداد قابل ذکر و با اهمیت در شرکت اتفاق نیفتاده و روند عملیاتی شرکت به صورت طبیعی در جریان است که به تبع آن هیچ گونه تغییری در افزایش سود خالص برای سال مالی ۹۵در نظر نمی باشد و برنامه تولید و فروش شرکت همان برنامه اعلامی قبلی می باشد . بدیهی است هر گونه تصمیمی که اطلاعات ارسالی به سازمان بورس و اوراق بهادار را متاثر نماید به نحو مفتضی و به موقع جهت انعکاس به بازار سرمایه اعلام خواهد شد.

 

جریمه سنگین در انتظار بانک‌های خاطی

بر اساس پیشنهاد برخی مسئولان اقتصادی دولت که مورد موافقت مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری قرار گرفته و به‌زودی به صورت رسمی ابلاغ می‌شود، مقرر شده در صورتی که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در مهلت تعیین شده برای اعمال این دستورات جدید دولت اقدام نکنند، بانک مرکزی موظف است مجازات‌هایی چون جریمه نقدی، ممنوعیت پرداخت سود به سهامداران، ممنوعیت دریافت انواع سپرده جدید، ممنوعیت اعطای انواع تسهیلات جدید، ادغام با سایر بانک‌ها و لغو اجازه‌نامه تأسیس و فعالیت را درباره آن‌ها اعمال کند.

 

 

هنوز یک هفته از حضور وزیر نفت در جلسه غیرعلنی با نمایندگان مجلس و ارائه توضیحات او در رابطه با قراردادهای جدید نفتی نمی‌گذرد که حالا مخالفان تلاش دارند پای شورای نگهبان را نیز به پرونده قراردادهای جدید نفتی باز کنند. این ماجرا از آنجا عجیب به نظر می‌رسد که پس از ارائه توضیحات بیژن زنگنه در رابطه با قراردادهای نفتی، تا چند روزی اظهارنظرها در رابطه با این قراردادها با چرخشی مثبت همراه شد و به نظر می‌رسید نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر قانع شده‌اند. با این حال روز گذشته خبری مبنی بر درخواست جمعی از نمایندگان برای ورود به پرونده «مدل جدید قراردادهای نفتی» و ارائه تفسیر جدید از اصول ۷۷و ۱۲۵قانون اساسی منتشر شد

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2949
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 6,139
  • بارديد ديروز : 7,870
  • بازديد کلي : 15,438,185