loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 295 سه شنبه 02 شهريور 1395

 شاخص کل بازار بورس تهران امروز در ادامه رکود خود امروز با کاهش 122.1 واحدی به کار خود پایان داد و رقم نماگر شاخص بر روی عدد 77964 واحد متوقف شد.ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت، معادل 103 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز با اندکی کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، معادل 323 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای فملی با 21.7 واحد کاهش، شبندر با 18.3 واحد کاهش و وغدیر  با 17.7 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی اخابر و همراه هر کدام با  با 37.6واحد افزایش، آکنتور با 6.2 واحد افزایش و وپخش با 5.9 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای خساپا با 10.7 میلیارد تومان، خساپا با فاذر با 6.5 میلیارد تومان، و خاور با 6.3 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای خساپا با 90 میلیون، خاور با 49 میلیون  و ورناح با 48 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: دفرا (5+)، شپترو (4.96+)

·          بیشترین کاهش قیمت: خعتبار (4.73-)، خاهن(4.72-)

·         خودرو،سرمایه گذاری‌ها و محصولات فلزی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد: تکنو، ثنوسا، سشرق، سكرد، سپاها، سپاهاح، وانصارح،  آ س پ، آرمان، اعتلاح، و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي وتوس، وآذر، ثشاهد، سدور، وصنا

·         توقف نماد: وپست، تمحركه، وسكاب، فخاسح، سدشتح، فاراك، پارسان، سفارود

·         عدم تاييد معاملات در نمادهاي معاملاتي:  آگاس1، اتکاي1

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،  * مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مورد خودروهایی که به صورت مشترک با سیتروئن تولید می شود گفت: در همکاری با سیتروئن، محصولات جدید رونمایی می شود؛ نخستین محصول ما مدلی است که هم اکنون در اروپا وجود دارد و محصولات بعدی ما همزمان با اروپا به بازار عرضه می شود.وی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: خودرو212 امسال در گروه قیمتی کمتر از 300 میلیون ریال (30 میلیون تومان) به بازار عرضه می شود.

·         در گروه لیزینگ، * ولغدر در اصلاحیه ای اعلام کرد برای سال مالی منتهی به آذر 95، 69 ریال سود پیش بینی کرد که نسبت به گزارش قبلی تعدیل منفی 71 درصدی را نشان می دهد. شرکت در شش ماهه 32 ریال (معادل 46%) سود محقق کرده است.

·         در گروه بانکی، * وکوثر به ازای هر سهم 40 ریال سود نقدی تقسیم کرد. همچنین خبرهایی از فروش بلوك حتايد در مهرماه و افزايش سرمايه ١٠٠ درصدى از تجديد ارزيابى در صورت بخشودگى مالياتى  به گوش می رسد.  . ** شورای پول و اعتبار امروز با چند دستور کار از جمله بررسی نرخ سود بانکی تشکیل جلسه می‌دهد. آخرین نشست شورای پول و اعتبار دو هفته پیش برگزار شد اما موضوع نرخ سود بانکی در آن مطرح نبود. بر اساس تازه‌ترین آمارهای رسمی هم اکنون فاصله نرخ تورم و سود سپرده‌های بانکی بیش از ۶ درصد است.

·         در گروه سرمایه گذاری و هلدینگ، * وتوصا روز گذشته سهام خود در شلیا را واگذار کرد و 13ريال ازین محل سود برای هر سهم شناسایی نمود. گفته می شود سرمایه گذاری توسعه سبز گلستان این بلوک را خریده است.

·         در گروه فلزات اساسی، *فسرب پیش بینی کرده است که برای سال مالی 95، به ازای هر سهم 63 ریال سود خواهد ساخت که نسبت به گزارش قبلی تعدیل مثبت 24 درصدی را نشان می دهد. همچنین شرکت در سه ماهه، 73 ریال زیان ساخته است.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * حکشتی در دوره ۱۲ ماهه منتهی به خرداد 95 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۶۵ ریال سود محقق کرده است نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴% رشد داشته است. ** مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فضای مثبت سیاسی و اقتصادی پیش آمده در پسابرجام فرصتی برای رشد و توسعه ناوگان دریایی کشور فراهم کرد که ورود کشتی های ایرانی به سایر بنادر جهان، پوشش بیمه ای کشتی ها، افزایش سرمایه گذاری خارجی و کاهش هزینه های حمل و نقل از آن جمله است.

·         در گروه فرآورده نفتی، * ونفت: شایعات از تعدیل مثبت این شرکت در آینده نزدیک حکایت دارد . ** با بهره‌برداری از سه طرح جدید پالایشگاهی در پاییز سالجاری و فاز یک ستاره خلیج فارس در آینده نزدیک با افزایش ظرفیت تولید بنزین یورو۴ ایران به حدود ۵۰ میلیون لیتر، امکان عرضه آن علاوه بر کلانشهرها در بیش از ۶۵ درصد شهرهای کشور فراهم خواهد شد.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* پارسان برای سال مالی منتهی به شهرویر 96، به ازای هر سهم  302 ریال  سود پیش بینی کرد که نسبت به سود سال جاری 14 درصد کاهش دارد. ** تاپیکو: عرضه اولیه اوراق سلف استاندارد موازی بنزین اکتان ۹۰ پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس سه شنبه در بورس انرژی انجام شود. در همین حال نرخ باز خرید این اوراق سالیانه ۲۰ درصد ، نرخ اختیار فروش ۲۱ درصد و نرخ اختیار خرید موسوم به Call Option در زمان سررسید یکساله رقمی نزدیک به ۲۱٫۵ درصد خواهد بود. به عبارت ساده تر سودآوری این اوراق برای بازه زمانی یکساله و با اختیار فروش زودتر از سررسید رقمی بین ۲۰ تا ۲۱٫۵ درصد خواهد بود که در مقایسه با سیستم بانکی از جذابیت بسیار بالای آن حکایت می کند.  این اوراق امروز در کسری از ثانیه به فروش رسید.* مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان گفت: این شرکت پتروشیمی پس از 9 سال، موفق شد با رفع موانع و مشکلات موجود، خود را آماده سرمایه گذاری و راه اندازی مجدد نماید. مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 2 سهام­دار حقوقی متولی در این در راستای پیشرفت و حل مسائل شرکت فعالیت می­ کنند، اظهار کرد: این شرکت توانسته است که سازمان بورس را متقاعد کند که با افزایش سرمایه 530 درصدی در دو مرحله موافقت کند و در حال حاضر 200 درصد از افزایش سرمایه در مرحله نخست از محل آورده­ نقدی سهامداران محقق و تمامی بدهی­ ها به بانک­ ها، سازمان امور مالیاتی و تأمین اجتماعی پرداخت شده است. مدیری افزود: در انتهای سال 94 مجدداً توسط بانک ملی به صندوق توسعه­ ملی معرفی شده­ ایم تا با عاملیت آن بانک، مصوبه­ تأمین مالی حدود 300 میلیون یورویی برای خرید تجهیزات خارجی را دریافت کنیم و در حال حاضر در مسیر طی کردن مراحل اداری آن هستیم.

·         در گروه قندو شکر، * دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر می‌گوید طی هفته‌ گذشته قیمت شکر از کیلویی بیش از ۳۵۰۰ تومان به حدود ۲۸۰۰ تومان کاهش یافته و در ادامه با توجه به ورود شکر تولیدی حاصل از واردات و آغاز تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنی شکر داخلی قیمت این محصول به قیمت منطقی نزدیک‌تر می‌شود.

·         در گروه تجهیزات و پیمانکاری، * شنیده هایی از قراردادهاى ipc در زمينه توسعه ميادين عمليات اكتشافى ، مطالعاتى ، حفارى ، تجهيزات و پيمانكارى ميباشد كه ميتواند مستقيما بر نمادهاى مپنا ، خصدرا ، فاذر ، فاراك ، حفارى تاثير جدى داشته باشد** زارعی مدیر مالی شرکت کمباین سازی ایران  (تکمبا) بیان کرد: شرکت پیگیر مسائل جاری و راه های گسترش فعالیت می‌باشد؛ اما تا این لحظه هیچ مذاکره جدی جهت انعقاد قرارداد جدید صورت نگرفته است. کلیه موارد مطرح شده پیرامون قراردادهای جدید تکمبا و تعدیل مثبت با اهمیت سود پیش بینی شده شایعه می‌باشد و فعلا تغییر با اهمیتی در بودجه تکمبا اعمال نخواهد شد. 

·         در گروه ساختمانی، * ثامان برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 201 ریال سود پیش بینی کرده است که نسبت به پیش بینی سال جاری، کاهش 16 درصدی را نشان می دهد. ** آ.اس.پ: شنيده ميشود كه ٩٠ درصد پروژه برج هاى مرواريد تا پايان سال مالى ٩٦ و ٢٧ درصد از پروژه برج هاى رشديه تبريز در سال مالى ٩٥ و ٥٦ درصد آن تا پايان سال مالى ٩٦ بفروش خواهد رفت . 

·         در گروه دارویی، * شرکت داروپخش مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی از محل سود انباشته را از سازمان بورس دریافت کرد. موضوع این افزایش سرمایه جبران مخارج بابت سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت داروسازی اکسیر است. 

·         در گروه کاغذ سازی، *شایعات از افزایش سرمایه چکاوه در آینده نزدیک حکایت دارد. ** از گروه کاغذ شنیده شده است،قیمت کاغذ در بازار با افزایش مواجه شده که میتواند بر روی سود این شرکت ها تاثیر بگذارد.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·                       نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 162رای موافق به کلیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 کل کشور رای مثبت دادند.. سخنگوی دولت اصلاحیه بودجه 95 را باعث افزایش رشد اقتصادی و اشتغال دانست و خطاب به نمایندگان مجلس گفت: تصمیم امروز شما در تصویب این لایحه باعث افزایش رشد اقتصادی و اشتغال می شود.

·                      وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به طور میانگین تورم تولیدکنندگان امسال در کشور 3.5 درصد است و برای سال جاری رشد اقتصادی پنج درصدی هدفگذاری شده است.

·                      معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت یازدهم پرداخت تسهیلات به هفت هزار و 500 واحد صنعتی راکد را در برنامه کاری خود دارد تا چرخه تولید و صنعت را به وضعیت عادی برساند.

·                      سازمان‌هایی مثل صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی پیش‌بینی خود را برای رشد اقتصادی اکثر کشورها در سال 2016 و سال‌های آتی، کاهش داده اند. کارشناسان اقتصادی رویدادهای مختلف همچون برگزیت، بروز ناامنی و حوادث تروریستی در اروپا، کودتا در ترکیه و شاید از همه مهم‌تر «دونالد ترامپ» را به‌عنوان نگرانی‌های بزرگ آینده اقتصاد جهان قلمداد کرده‌اند.

·                      به نقل از رویترز، آمارهای رسمی نشان می دهد که صادرات آلمان به ایران، عمدتا شامل ماشین آلات و تجهیزات در شش ماهه نخست بعد از لغو تحریم های غرب، رشد قابل توجهی داشته است. اداره فدرال آمار آلمان روز دوشنبه اعلام کرد، صادرات این کشور به ایران در ۶ماهه نخست سال ۲۰۱۶، ۱۵درصد افزایش یافته و به ۱٫۱۳میلیارد یورو (۱٫۳میلیارد دلار) رسیده است.

·                      بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد، توافق تولید کنندگان بر سر فریز نفتی ممکن است موجب افزایش عرضه سایر تولید کنندگان شود و به ضرر خود توافق کنندگان تبدیل شود.

·                     نتایج یک گزارش دولتی اسکاتلند نشان می‌دهد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، اسکاتلند را متحمل هزینه سنگین 11.2 میلیارد پوند در سال می‌کند.

·                     پایگاه خبری آمریکایی نوشت: به تازگی در خاورمیانه یک محور استراتژیک جدید بین ایران، روسیه و ترکیه در حال شکل‌گیری است که این مسئله می‌تواند شرایط بازار انرژی در منطقه و جهان را بهبود بخشد.

·                     صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (سه شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با 54 ریال افزایش قیمت نسبت به دیروز 35 هزار و 457 ریال و هر قطعه سکه طلا طرح جدید را با رشد 30 هزار ریالی به قیمت 11 میلیون و 152 هزار ریال داد و ستد کردند.  

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2933
  • افراد آنلاين : 5
  • بازديد امروز : 6,023
  • بارديد ديروز : 6,526
  • بازديد کلي : 15,282,075