close
متخصص ارتودنسی
گزارش بازار بورس تهران دوشنبه مورخ 1 شهریورماه 1395
loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 379 دوشنبه 01 شهريور 1395

گزارش بازار بورس تهران دوشنبه مورخ 1 شهریورماه 1395

شاخص کل بازار بورس تهران امروز با یک حرکت رفت و برگشتی به نقطه ابتدایی خود بازگشت و بر روی رقم  78086 واحد بسته شد .ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت، معادل 190.6 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، معادل 323.4 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای معاملاتی وغدیر با 64.5 واحد افزایش، خودرو با 41.3 واحد افزایش و بترانس با 19.7 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای شبندر با 55.3 واحد کاهش، فولاد با 30.7 واحد کاهش و شپنا  با 28 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای بترانس با 21.3 میلیارد تومان، خساپا با 16 میلیارد تومان، و خودرو با 12.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای خساپا با 133 میلیون، ورناح با 59 میلیون  و خزامیا با 57 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: خرینگ (4.99+)، شپترو (4.97+)

·          بیشترین کاهش قیمت: کماسه (4.71-)، فرآور (4.31-)

·         خودرو، برق و سرمایه گذاری‌ها برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد: وتوس، وآذر، ثشاهد، مرقام ، سدور، وصنا، ورناح، آرمان

·         توقف نماد: شپديس، سشرق، سپاها، سپاهاح

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،  افزایش تقاضا امروز در نمادهای مهم گروه خودرویی مشهود بود. انتظار داریم این گروه به کمک معامله بلوکی خکاوه که قرار است خساپا آن را در 14 سهریورماه به روی میز فروش بگذارد، به مدار صعودی بازگردد.  * ورنا برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 300 ریال سود پیش بینی کرد که نسبت به سال مالی مشابه قبلی کاهش 6 درصدی دارد. ** شنیده ها از خاهن حکایت از قرارداد تولید ١٠٠ هزار میل لنگ با زیرمجموعه ایرانخودرو دارد. * خساپا: پس از۵سال ایویکوایتالیا به زامیاد برگشت وقطعات CKDرسید،معاونت زامیادافزودبا ورود این قطعات محصولات بروز اروپایی تولیدمیشود و رونق گذشته به زامیادبرمیگردد.

·         در گروه لیزینگ، * با تصویب مجمع فوق العاده سهامداران ولغدر غدیر علاوه بر موافقت با افزایش سرمایه ۷۷ درصدی این شرکت، خرید و فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک مسکن و محل کار از موضوع فعالیت این شرکت حذف شد.

·         در گروه بانکی، امروز نیز نمادهای بزرگ گروه بانکی همچنان ممنوع متوقف بودند اما اکقر نمادهای قابل معامله در این گروه در محدوده مثبت معامله شدند. * وزیر صنعت گفت: زمان لازم است تا روابط در حوزه بانکی برقرار شود. بانک ها  بايد یک به یک با بانک های خارجی تفاهم كرده و مشكلات را حل كنند.بانک های ما ادعا می كنند كه پول در بانک های خارجي رسوب شده در مقابل  بانك هاي خارجي می گويند كه نگهداری اين پول برايشان هزينه دارد بنابراين برطرف شدن اين مسائل به مذاكره و زمان نياز دارد.برخی انتقاد می كنند كه  اتفاقی نيفتاده و اين توافق تاثيری نداشته اما چنين نيست بايد توجه كنيم كه ١٠ سال قطع رابطه داشتيم و زمان لازم است تا روابط در حوزه بانکی برقرار شود.

·         در گروه سرمایه گذاری و هلدینگ، * وصندوق برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 302 ریال سود خالص پیش بینی نموده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تعدیل منفی 6 ردصدی به همراه دارد. **  با تائید سازمان بورس، وپخش از محل سود انباشته 33 درصد افزایش سرمایه می دهد.

·         در گروه مخابرات و انفورماتیک، *مرقام برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 281 ریال سود خالص پیش بینی نموده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8 درصدی دارد.

·         در گروه برق، * بکاب برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 262 ریال سود پیش بینی نموده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8 درصدی نشان می دهد. ** شنیده ها حاکى از آخرین محموله کابل هاى صادراتى قراردادهاى سوریه با احتساب ٢۵درصد افزایش با ١٣ دستگاه کانتینر در تاریخ ٢۶مرداد به این کشور ارسال گردید .

·         در گروه فلزات اساسی، *  شنیده ها از تعدیل مثبت بالای ۱۰۰ در صدی ذوب حکایت دارد.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * ایران و قزاقستان قرارداد کشتیرانی بازرگانی در دریای خزر امضاء می‌کنند و این رویداد می تواند در آینده شرکت کشتیرانی حاضر در بورس و برخی زیرمجموعه های آن موثر باشد. حجم مبادلات تجاری میان ایران و قزاقستان از طریق مسیرهای دریایی حدود 2 میلیون تن است. ** شنیده شده معامله بلوکی «حپارسا» قطعی شد.

·         در گروه فرآورده نفتی، * شنیده هاحاکیست،که هفته آینده گزارش سه ماهه پالایشیها می آید. **  معاون شرکت ملی نفت از ادامه همکاری با شرکت های سی ان پی سی و سینوپک چین به ترتیب در فاز دوم توسعه میدان آزادگان شمالی و فاز دوم توسعه میدان یادآوران خبر داد. طرح توسعه این میدان در دو فاز هریک با ظرفیت تولید 75 هزار بشکه نفت در روز پیش بینی شده است که با بهره برداری هر دو فاز آزادگان شمالی، تولید از این میدان در مجموع 150 هزار بشکه نفت خواهد بود. * فهرست خریداران نفت ایران که در دوران تحریم به پنج کشور محدود شده بود با اجرای برجام طولانی تر شده و ماه گذشته میلادی با افزوده شدن برخی کشورهای اروپایی، به 10 کشور افزایش یافته است.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،*وپترو به ازای هر سهم 70 ریال سود نقدی در مجمع تقسیم کرد. ** شکلر برای سال مالی منتهی به شهریور 96، با کاهش 8 درصدی نسبت به سال قبل، 220 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرد. * امروز بلوک 20 درصدی شلیا به قیمت 3000 ریال به ازای هر سهم به فروش رفت.

·         در گروه قندو شکر، * نایب رئیس انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر با بیان اینکه متأسفانه خرده فروشی ها با احتکار شکر آنها را با قیمت بالا بفروش می‌رسانند، گفت: ۵ کارخانه قند و شکر از اول تا ۱۵ شهریورماه امسال به بهره برداری خواهند رسید.

·         در گروه سیمان، * سیلام در عملکرد شش ماهه به ازای هر سهم 235 ریال زیان ساخته است. شرکت برای سال مالی 95 پیش بینی 370 ریال سود داشته است. **سشرق برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 126 ریال زیان پیش بینی کرده است. * سپاها با تعدیل منفی 81 درصدی پیش بینی کرده برای سال مالی منتهی به شهریور 95، به ازای هر سهم 3 ریال زیان محقق خواهد کرد. همچنین شرکت در اولین پیش بینی خود برای سال مالی منتهی به  96/06/31 مبلغ 53 ریال سود به ازای هر سهم برآورد کرده است. ** مرتضی لطفی نایب رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان و مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس خوزستان ( بزرگ ترین شرکت تولیدکننده سیمان در کشور) از احتمال تاسیس شرکت مشترک بازرگانی بین هلدینگ سیمان فارس خوزستان و لافارژ خبر داد و گفت تشکیل این شرکت می تواند در افزایش صادرات سیمان واحدهای داخلی نقش موثری داشته باشد. او با اشاره به این که نماینده این شرکت به ایران آمده است، گفت:« نماینده شرکت لافارژ فرانسه برای مذاکرات در حوزه تجارت ، مالکیت و سرمایه گذاری به ایران آمده است و آن ها علاقه بسیار زیادی به گسترش و توسعه کار در ایران دارند.» لافارژ بزرگ ترین تولید کننده، توزیع کننده بتن و سیمان در جهان است.

·         در گروه ساختمانی، * ثرود برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 153 ریال سود پیش بینی کرد که نسبت به سال مالی قبل 15 درصد رشد دارد. ** ثغرب برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 115 ریال سود خالص پیش بینی کرد که در مقایسه با سال مالی گذشته 14 درصد کاهش نشان می دهد. * ثفارس برای سال مالی منتهی به شهریور 96، به ازای هر سهم 300 ریال سود پیش بینی کرده است. ** در حالی که از کاهش نرخ سود تسهیلات ۸۰ میلیونی مسکن به ۱۱ درصد کمتر از ۲ ماه می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از این است که آخوندی وزیر راه و شهرسازی و بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن برای کاهش ۲ درصد دیگر این تسهیلات در جلسه‌ای با جهانگیری اعلام ‌آمادگی کرده‌اند.

·         در گروه کاغذ سازی، * چافست در اولین بودجه خود برای سال مالی 96 مبلغ 949 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده است. همچنین شرکت پیش بینی سود سال مالی 95 را با 11 درصد تعدیل مثبت، 857 ریال اعلام نموده است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آمار ایران خبرداد:  نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد 1.4 درصد و نرخ تورم سالانه در مرداد با سه دهم درصد کاهش به ٨٠٧ درصد رسید. خط مشی‌ها و سیاست‌های بخشنامه بودجه سال ٩٦ امروز در شورای اقتصاد به تصویب می‌رسد.

وزیر صنعت از تصویب ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی توسط شورای عالی سرمایه گذاری طی۶ ماه اخیر خبر داد.

دور جدید مذاکرات ایران و زیمنس آلمان به منظور مشارکت و همکاری در صنایع پتروشیمی در دوران پسابرجام به میزبانی تهران برگزار شد.  مهمترین محور دور جدید گفتگوهای زیمنس و مدیران ایرانی، توسعه سطح همکاری‌های دو جانبه و فعال شدن بیشتر این شرکت آلمانی در صنایع پتروشیمی ایران بوده ضمن آنکه تجهیز، تامین قطعات، سیستم‌های فنی و مدیریتی صنعت پتروشیمی از دیگر محورهای مذاکرات تهران به شمار می‌رود.

یک خط اعتباری به میزان یک‌میلیارد‌‌ یورو به منظور تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای، زیرساختی و اولویت‌د‌‌ار کشورمان بین ایران و نروژ گشایش یافت.

بانک جهانی در پیش بینی نیمه دوم 2016 خود میانگین قیمت نفت خام برنت را بشکه ای ۴۳ دلار اعلام کرده است.

بلومبرگ اعلام کرد: عراق با بهره‌برداری از سه میدان نفتی صادرات نفت را طی چند روز آینده 4 درصد و حدود 150 هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد، بنابراین اجرای طرح فریز نفتی که به کاهش تولید کشورها تاکید دارد بیشتر در ابهام فرو رفت.

موسسه اعتبارسنجی فیچ اعلام کرد به دلیل اینکه کودتای نافرجام ماه گذشته در ترکیه ریسک‌های سیاسی را در این کشور افزایش داده است، چشم‌انداز اعتباری ترکیه را از باثبات به منفی کاهش می‌دهد. موسسه اعتبارسنجی استاندارد اند پورز هم رتبه اعتباری این کشور را یک رتبه کاهش داد. مودیز هم اعلام کرده احتمالا رتبه اعتباری ترکیه را کاهش می‌دهد. براساس قوانین بسیاری از شرکت‌های بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، این شرکت‌ها نمی‌توانند در کشورهایی که از سه موسسه اعتبارسنجی دو رتبه کمتر از سطح سرمایه‌گذاری دریافت کرده‌اند، سرمایه‌گذاری کنند.

بنا بر اعلام بانک مرکزی  (نرخ رسمی ارزها) هر دلار آمریکا با 31 ریال افزایش 31 هزار و 100 ریال، هر پوند انگلیس با 87 ریال کاهش 40 هزار و 575 ریال و هر یورو با 100 ریال کاهش 35 هزار و 87 ریال ارزشگذاری شدند.

 

 تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2949
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 6,077
  • بارديد ديروز : 7,870
  • بازديد کلي : 15,438,123