loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 295 دوشنبه 01 شهريور 1395

اخبار کوتاه وشایعات بازار سرمایه مورخ 1 شهریور ماه 1395

هرمز

​مدیر برنامه ریزی و کنترل تولید و حمل فولادهرمزگان گفت: با توجه به سیاستهای و برنامه های شرکت مبنی بر تولید اقتصادی و ارائه محصول با حداقل بهای تولیدی به منظور افزایش توان رقابت پذیری شرکت، بخصوص در شرایط حاکم بر بازار جهانی و داخلی صنعت فولاد، استراتژی پروژه های بهبود(TQ) در شرکت تعریف شد که با موفقیت در حال اجرا می باشد

 

قندوشکر

نایب رئیس انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ضمن بیان اینکه متأسفانه خرده فروشی ها با احتکار شکر آنها را با قیمت بالا بفروش می‌رسانند، گفت: ۵کارخانه قند و شکر از اول تا ۱۵شهریورماه امسال به بهره برداری خواهند رسید

 

خاهن

شایعات حاکی از قرارداد تولید ١٠٠ هزار میل لنگ با زیرمجموعه ایرانخودرو دارد.

 

بانک

با توجه به گزارش معاونت بررسی‌های اتاق تهران در اردیبهشت ماه سال ۹۵بدهی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به بانک مرکزی با ۶٫۶درصد رشد نسبت به اردیبهشت 1394 ، معادل ۸۹٫۳هزار میلیارد تومان برآورد شده است. در این میان سهم ۶۳٫۵درصدی بانک‌های تخصصی از این بدهی قابل توجه است؛ بر اساس این گزارش بدهی بخش دولتی به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در اردیبهشت ۹۴معادل ۱۰۵هزار میلیارد تومان بود اکنون با ۲۲٫۵درصد افزایش به ۱۲۸هزار میلیارد تومان رسیده است. بیشترین بدهی بخش دولتی به بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیردولتی است که معادل ۵۲هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

 

سیمان

مرتضی لطفی نایب رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان و مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس خوزستان ( بزرگ ترین شرکت تولیدکننده سیمان در کشور) از احتمال تاسیس شرکت مشترک بازرگانی بین هلدینگ سیمان فارس خوزستان و لافارژ خبر داد و گفت: تشکیل این شرکت می تواند در افزایش صادرات سیمان واحدهای داخلی نقش موثری داشته باشد.

 او با بیان این که نماینده این شرکت به ایران آمده است، گفت:« نماینده شرکت لافارژ فرانسه برای مذاکرات در حوزه تجارت ، مالکیت و سرمایه گذاری به ایران آمده است و آن ها علاقه بسیار زیادی به گسترش و توسعه کار در ایران دارند.» لافارژ بزرگ ترین تولید کننده، توزیع کننده بتن و سیمان در جهان است

 

میدکو

علی اصغر پورمند مدیر عامل میدکو گفت: در حال حاضر میدکو ۲۳پروژه معدن و صنایع معدنی در کشور اجرا می کند که این تعداد در سال ۹۷به ۳۵طرح می رسد.همچنین حجم سرمایه گذاری میدکو هم اکنون ۱۵هزار میلیارد تومان است که با باز پرداخت ها به ۲۰هزار میلیارد تومان می ر سد. وی گفت استراتژی میدکو ایجاد ارزش افزوده است بطوریکه کنسانتره مس۳۸درصد را به ۹۹٫۹درصد می رسانیم و در اینده نزدیک کارخانه مس کاتد میدکو با اخرین تکنولوژی روز دنیا را ه اندازی می شود و با بهره برداری از ان علاوه بر تولید طلا،سرب،روی و نیکل در این مجتمع ایران سرمدار جدیترین تکنولوژی تولید مس در دنیا می شود ودر کنار آن با تبدیل کاتد به لوله های مسی ارزش افزوده ایجاد می کنیم. پورمند افزود قیمت فلزات از سال ۲۰۱۷افزایشی می شود.نیاز به فلزات و مواد معدنی تا سال ۲۰۵۰معادل ۴تا ۱۰برابر خواهد شد.

 

بکام

شایعات حاکی از ارسال آخرین محموله کابل هاى صادراتى قراردادهاى سوریه در تاریخ ٢۶مرداد به این کشور و با احتساب ٢۵درصد افزایش با ١٣ دستگاه کانتینر دارد.

 

کچاد

شنیده میشود که تولید کنسانتره صنعتى و معدنى چادرملو در ۴ماهه ابتدایى سال جاری نسبت به برنامه پیش بینى شده ١٢ درصد افزایش یافته است.

 

گروه ذغال سنگ

خبرها حاکى از افزایش نرخ ٩ درصدى ، پس از رشد قیمت هاى جهانى ذغال سنگ در آینده نزدیک میباشد .

 

تکمبا

شنیده ها حاکی از امضای قرارداد جدید شرکت است.

 

ذوب

شنیده ها از تعدیل مثبت بالای ۱۰۰در صدی ذوب حکایت دارد.

 

حخزر

ایران و قزاقستان قرارداد کشتیرانی بازرگانی در دریای خزر امضاء می‌کنند، این قرارداد میتواند در آینده شرکت کشتیرانی تاثیر به سزایی داشته باشد.

 

خساپا

پس از۵سال ایویکوایتالیا به زامیاد برگشت وقطعات CKDرسید،معاونت زامیادافزود:با ورود این قطعات محصولات بروز اروپایی تولیدمیشود و رونق گذشته بهزامیاد برمیگردد.

 

فولاد

مدیران پنجمین فولادساز بزرگ دنیا با بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، در تدارک همکاری با بزرگترین شرکت بورس ایران برآمدند.

 

پالایشیها

شنیده ها از انتشار گزارش سه ماهه پالایشیها در هفته آینده خبر می دهند که پوشش های بین ۲۰تا ۴۰درصدی خواهند داشت.

 

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد، با توافق حاصله بین دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان عراق درباره ازسرگیری انتقال نفت از سه میدان نفتی کرکوک، صادرات نفت خام این کشور در چند روز آینده حدود پنج درصد افزایش خواهد یافت.

 

اجرای چهار هزار و ۲۳۱پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۴هزار و ۲۶۰میلیارد ریال در بخش های مختلف آب و فاضلاب، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، آموزش و بهداشت و درمان ؛ مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید طی سه سال فعالیت در استان تهران است.

 

از ساعاتی پیش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ساز و کار سوخت‌رسانی به ایرلاینها را تغییر داد. بر این اساس شرکتهای هواپیمایی به ازای سوخت دریافتی باید هزینه آنرا از طریق کارتهای بانکی به صورت نقد پرداخت کنند.

 

علیرغم رشد روزهای گذشته قیمت نفت و رسیدن به سطح ۵۰دلار همچنان تردید‌هایی نسبت به آینده این بازار وجود دارد. نفتی که در روزهای اخیر تحت‌تاثیر اظهارات وزرای نفت عربستان و روسیه (دو کشور بزرگ تولیدکننده و صادرکننده نفت) مبنی بر احتمال حصول یک توافق در حاشیه نشست آتی اوپک به منظور فریز سطح تولیدات روند صعودی در پیش گرفته است. این در حالی است که کارشناسان حوزه نفت و انرژی بر این باورند که حتی اگر در مقطع کنونی توافق بر سر فریز تولید نفت حاصل شود ، با توجه به میزان تولید نفت در برهه کنونی ، دردی را در کوتاه مدت دوا نمی کند و برای بازار نفت صرفا بار روانی دارد.

 

معامله بلوکی «حپارسا» قطعی شد/معامله سهام شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان قطعی شد.

دور جدید مذاکرات ایران و زیمنس آلمان به منظور مشارکت و همکاری در صنایع پتروشیمی در دوران پسابرجام به میزبانی تهران برگزار شد/ مهمترین محور دور جدید گفتگوهای زیمنس و مدیران ایرانی، توسعه سطح همکاری‌های دو جانبه و فعال شدن بیشتر این شرکت آلمانی در صنایع پتروشیمی ایران بوده ضمن آنکه تجهیز، تامین قطعات، سیستم‌های فنی و مدیریتی صنعت پتروشیمی از دیگر محورهای مذاکرات تهران به شمار می‌رود

 

هرچند رشد قیمت های سنگ آهن در بازار چین التهابی را پدید آورده که از احتمال ادامه رشد قیمت ها در کوتاه مدت حکایت دارد ولی ادامه صعود بهای این کالابا اما و اگرهای بسیاری رو به رو است که ممکن است چهره این بازار را تغییر دهد. آمارها از افزایش قیمت سنگ آهن در بازار نقدی و آتی چین حکایت دارد تا جایی که بازار نقدی برای عیار ۶۲درصد در سطوحی بالاتر از ۶۰دلار قرار گرفته ولی همین نرخ در بازار آتی در نزدیکی ۶۸دلار در هر تن نوسان می کند

 

وزیر نیرو با بیان اینکه قیمت آب و برق در سه سال گذشته طبق نرخ تورم افزایش داشته است و فعلاً هم پیشنهادی در مورد افزایش قیمت به دولت ارائه نشده است، گفت: امتیاز بالاتری به شرکت یونیت ترکیه نسبت به شرکت‌های داخلی برای احداث نیروگاه داده نشده است

 

با تصویب مجمع فوق العاده سهامداران لیزینگ خودرو غدیر علاوه بر موافقت با افزایش سرمایه ۷۷درصدی این شرکت، خرید و فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک مسکن و محل کار از موضوع فعالیت این شرکت حذف شد

 

معاون شرکت ملی نفت از ادامه همکاری با شرکت های سی ان پی سی و سینوپک چین به ترتیب در فاز دوم توسعه میدان آزادگان شمالی و فاز دوم توسعه میدان یادآوران خبر داد

 

مرقام در یک شفاف سازی اعلام کرد در مورد صندوقهای فروشگاهی، این شرکت فعالیتی جدا از آنچه در پیش بینی‌های قبلی منتشر شده انجام نداده و برنامه‌ای برای فعالیت جدید در این زمینه نیز ندارد. شرکت درآمد محدودی از فروش تجهیزات جان مرتبط با این صندوق‌ها در برنامه سال جاری و سال بعد خواهد داشت. همچنین شرکت به عنوان نماینده شرکت آمریکایی NCR پس از برقراری تحریم‌ها عملا قراردادی با این شرکت نداشته و افقی روشن و قابل پیش بینی نیز برای انعقاد قرارداد جدید با NCR ندارد. در زمینه نرم افزارهای سوئیچ نیز فعالیت شرکت محدود به نرم افزار تولیدی این شرکت با نام تجاری سبا است و این درآمد مبلغی بسیار محدود است و در برنامه سال آینده شرکت نیز افزایشی برای آن در نظر گرفته نشده است. فعالیت شرکت در زمینه درتگاه‌های نسب جدید شعبه مجازی نیز به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت‌ها درآمدی برای شرکت نداشته است. همچنین به دلیل وجود رقابت شدید در بازار دستگاه‌های خودپرداز شرکت موفق به تحقق بودجه پیش بینی در این زمینه نشده و از ۱۰۷۵دستگاه مورد نظر صرفا ۶۷۸دستگاه به فروش رسیده است. در حوزه دستگاه‌های CRS شرکت به همه اهداف پیش بینی خود دست نیافته و حدود ۶۴درصد از اهداف درآمدی آن تحقق یافته است.

 

افزایش نرخ دلار و کاهش قیمت یورو و پوند بانکی

هر دلار آمریکا با ۳۱ریال افزایش ۳۱هزار و ۱۰۰ریال، هر پوند انگلیس با ۸۷ریال کاهش ۴۰هزار و ۵۷۵ریال و هر یورو با ۱۰۰ریال کاهش ۳۵هزار و ۸۷ریال ارزشگذاری شدند.

همچنین قیمت درهم امارات متحده عربی ۸,۴۶۷ریال، یکصد ین ژاپن ۳۰,۸۶۱ریال، دلار هنگ کنگ ۴,۰۱۱ریال، دلار کانادا ۲۴,۰۷۷ریال، لیر ترکیه را ۱۰,۵۸۰ریال، روبل روسیه ۴۵۸ریال، یکصد دینار عراق ۲,۶۶۱ریال، لیر سوریه ۱۴۵ریال، دلار استرالیا ۲۳,۶۱۱ریال، ریال سعودی ۸,۲۸۸ریال و یوان چین ۴,۶۶۲ریال اعلام شد.

 

عرضه اوراق خرید محصول پر فروش سایپا در بورس کالا منتفی شد/ اعلام دلایل

بورس پرس-مدیرعامل بورس کالا از منتفی شدن عرضه اوراق خرید محصول پر فروش سایپا یعنی پراید در بورس کالا خبر داد و دلایل این رویداد را اعلام کرد. وی اظهار داشت: قیمت گذاری خودرو موضوع مهمی بود که موانع حقوقی برای عرضه اوراق سلف موازی خودرو در بورس ایجاد کرد.

 

14شهریورماه؛

بلوک ۸۰درصدی پتروشیمی دماوند روی میز مزایده فرابورس می‌رود

براساس تصمیم سازمان خصوصی‌سازی، ۸۰درصد سهام پتروشیمی دماوند در بازار فرابورس به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

 

واکنش سرد بورس به تولید محصولات جدید در «جم»

بازار سهام به اعلام رونمایی از ٨ گرید جدید پتروشیمی جم و در حضور وزیر کار، واکنشی سرد نشان داد و سهام این شرکت ۹۶۰میلیارد تومانی همچنان در سیر منفی حرکت کرد.

به گزارش بورس پرس، پتروشیمی جم در حالی از تابستان سال گذشته از فرابورس به بورس منتقل شده که طی سال جاری با بازدهی منفی ۱۲٫۵درصدی سهام (از ۹۳۲تومان اول سال به ۸۱۶تومان دیروز) مواجه شده است.

 

چندی پیش مدیرعامل بورس کالا خبر از مذاکراتی با خودروسازها داد و گفت اگر در آن مذاکرات به نتیجه برسند، خودروهایی همچون پراید می‌توانند از طریق اوراق سلف موازی، تامین مالی شده و در بورس کالا عرضه شوند، اما به گفته او، اکنون این تامین مالی به علت موضوعات قیمتی، منتفی شده است.

 

عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد بنزین شرکت ستاره نفت خلیج فارس

در معاملات آخرین روز کاری بورس انرژی ایران در مرداد، برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در کلیه نمادهای فعال، ۱۰,۲۱۷قرارداد با ارزش بیش از ۱۰۰میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

سهم «وهور» از صنعت برق به ۳درصد می‌رسد

 

همزمان با اعلام سود پیش‌بینی شده برای هر سهم، برنامه‌های آتی شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور نیز اعلام شد.

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 518
  • بارديد ديروز : 1,563
  • بازديد کلي : 15,296,334