loading...
تبلیغات
livebours بازديد : 83 دوشنبه 28 تير 1395

اجرای وعده‌های سفرهای استانی تا پایان عمر دولت

گفتمان همه نهادها رونق اقتصادی باشد

همه استان‌ها منطقه آزاد می‌خواهند

رقابت سالم، ضامن شفافیت اقتصاد

هیچ مشکلی در دنیا بدون راه حل نیست

ساماندهی نظارت بر نهادهای عمومی غیردولتی 

راندن افراد به بهانه های مختلف ضربه به نظام است

متن کامل سخنان روحانی در ادامه مطلب...

به گزارش "لایو بورس" به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی یکشنبه شب و در پایان سفر دولت به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: گردشگری یکی از راه‌های سریع ایجاد اشتغال در کشور است که با فراهم شدن تسهیلات لازم از سوی بانک‌ها، سرمایه‌گذاری کارآفرینان و توسعه راه‌ها و فرودگاه‌ها توسط دولت، به رشد این صنعت در استان کمک خواهد شد.

روحانی رونق اقتصادی و اشتغال را از اولویت‌های کنونی و مهم دولت دانست که با کمک مردم به نتیجه خواهد رسید.

رئیس‌جمهور ادامه داد: با وجود امنیت بالا، وحدت بین اقوام و مذاهب و همچنین هماهنگی بین مسئولین اجرایی در این استان، شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در کرمانشاه خواهیم بود.

اجرای وعده‌های سفرهای استانی تا پایان عمر دولت
روحانی یکشنبه شب در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه نیز با تأکید بر ضرورت وحدت، همدلی و یکپارچگی در راستای توسعه کشور در راستای حفظ منافع و اهداف ملی، گفت: امروز باید با استفاده از منابع داخلی و بهره‌گیری از اتحاد و انسجام، امنیت، تفاهم میان قوای سه‌گانه و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب، روند توسعه روزافزون کشور را به پیش ببریم.


روحانی خاطر نشان کرد: وعده‌هایی که دولت در سفرهای استانی به مردم می‌دهد، به گونه‌ای است که تا پایان دولت باید اجرایی و نهایی شوند.

رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات موجود در کشور به واسطه کاهش میزان فروش و قیمت نفت، گفت: سال گذشته در شرایطی که برخی از کشورهای صادرکننده نفت، با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده و دچار تورم سه رقمی شدند، ما به رغم همه دشواری ها موفق شدیم تورم را به سمت تک رقمی مدیریت کنیم.

گفتمان همه نهادها رونق اقتصادی باشد
رئیس‌جمهور با بیان اینکه گفتمان و عمل همه قوا و نهادها باید رونق اقتصادی باشد، گفت: دولت طی سه سال گذشته با همه توان، علاوه بر تلاش برای حل و فصل مسأله هسته‌ای به دنبال حل مشکلات اقتصادی کشور بوده است و این تلاش‌ها را با هدف‌گذاری دستیابی به رشد 5 درصدی در سال جاری ادامه خواهد داد.


روحانی تأکید کرد: هر چه وحدت، همدلی و یکپارچگی افزایش یافته و به دنبال حاشیه‌ها و مسایل و موضوعات حزبی نباشیم و منافع، اهداف و امنیت ملی برایمان اصل باشد، موفق‌تر خواهیم بود.

همه استان‌ها منطقه آزاد می‌خواهند
روحانی همچنین در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه «شرایط مهیاست؛ بخش خصوصی فعال شود»، اظهارداشت: مناطق آزاد باید سکویی برای صادرات و نه واردات کالاهای بی کیفیت باشد.


روحانی در ادامه به اقدامات دولت در زمینه رفع مشکلات موجود در حوزه آب اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم از ابتدای آغاز فعالیت خود ، تلاش بسیار زیادی برای حل و فصل مشکل آب داشته است و معتقدیم که می‌توان این مشکل را حل و فصل کرد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بخش زیادی از مصرف آب در حوزه کشاورزی است که اگر بتوان در بخش کشاورزی از آبیاری مدرن استفاده کرد، می‌توان با صرفه‌جویی 10 الی 20 درصدی از مشکل آب عبور کرد و این شدنی است.

روحانی خاطر نشان کرد: از سال 93 تا اوایل 97، برنامه‌ریزی شده تا مجموعاً بیش از 7 هزار میلیارد تومان اعتبار در زمینه آب استان کرمانشاه، اختصاص یابد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: دولت با برنامه‌ریزی‌های لازم در صدد رفع کامل مشکلات مردم است، البته نه اینکه نقص و اشکالی در اقدامات دولت وجود نداشته باشد. دولت خود را نیازمند انتقاد می‌داند و نقد دلسوزانه را یک نعمت الهی محسوب می‌کند. باید منتقدان و کارآفرینان برای دولت همچون آینه باشند تا در آن نقاط قوت و ضعف آن را دیده و در صدد رفع ضعف آن برآییم.

روحانی با بیان اینکه توسعه و کارآفرینی نیازمند سه اصل سرمایه، فناوری و بازار است، گفت: سرمایه عمدتاً باید در داخل تهیه و جذب شود و باید بتوانیم از سرمایه ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه‌های خارجی، استفاده نماییم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مردم هر استان درخواست‌هایی در خصوص ایجاد منطقه آزاد دارند، گفت: مناطق آزاد، می‌توانند هم خوب و هم بد باشند. این مناطق باید سکویی برای صادرات باشند نه واردات کالاهای بی کیفیت.

روحانی تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که باید اصلاح شود و چند بار در این زمینه به مسئولین مناطق آزاد تأکید کرده‌ام، ایجاد تحول در مناطق آزاد است.

رقابت سالم، ضامن شفافیت اقتصاد
رئیس‌جمهور در ادامه وجود بازار برای ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید بخشی از تولیدات داخل به صادرات اختصاص یابد و در چنین صورتی است که وارد رقابت، کیفیت و اصلاح قیمت خواهیم شد.


روحانی تصریح کرد: رقابت سالم، ضامن شفافیت اقتصاد و کیفیت کالا است. اگر رقابت وجود نداشته باشد، رشد و توسعه نیز حاصل نخواهد شد.

رئیس‌جمهور وجود ثبات را یک اصل اساسی در صادرات کالا عنوان کرد و گفت: امروز نیازمند بازارهای ثابت برای صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی هستیم و چنین بازاری را باید حفظ کنیم و این می‌تواند یکی از مؤلفه‌های ایجاد اشتغال در کشور باشد.

روحانی فناوری را یکی دیگر از مؤلفه‌های لازم برای ایجاد اشتغال دانست و گفت: اگر در حوزه فناوری رشد نکنیم، نه تنها نمی‌توانیم کالاهای خود را با کیفیت مناسب تولید و صادر کنیم بلکه در داخل کشور نیز در این زمینه موفق نخواهیم بود.

هیچ مشکلی در دنیا بدون راه حل نیست
رئیس‌جمهور در ادامه به تلاش دولت برای رفع تحریم‌ها، به منظور ایجاد شرایط لازم برای فعالیت اقتصادی در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: همه تحریم‌ها باید برداشته شود و برداشته شدن آنها راه‌حل دارد. بی‌تردید ایستادن و تماشا کردن در این زمینه به نفع کشور نیست.


رئیس‌جمهور با بیان اینکه تحریم‌های سازمان ملل و تحریم های هسته ای لغو شده و مشکلات مسیر اجرایی باید حل شود، خاطر نشان کرد: اگر چه تحریم‌ها برداشته شده اما بدون شک باز شدن همه گره‌ها، چه بسا، یک روزه امکان‌پذیر نباشد البته نه اینکه طرف مقابل تأثیر و مشکلی در این زمینه نداشته باشد، اما مهم این است که از مشکلات نترسیم و برای حل و فصل آن گام برداریم.

روحانی اضافه کرد: برخی بخاطر ترس‌های نابجا می‌خواهند، از موضوع اصلی دور شوند، لذا اگر برفرض کشوری و یا فردی با ما مشکل داشت، باید بنشینیم و برای رفع مشکل راه‌حل مناسب بیابیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: هیچ مشکلی در دنیا وجود ندارد که برای آن راه‌حلی وجود نداشته باشد.

روحانی در ادامه با تأکید بر اینکه باید فضای کشور را از فساد پاک کنیم، گفت: مبارزه با فساد و رانت ضرورت شکوفایی اقتصاد است.

رئیس‌جمهور به موضوع فیش‌های حقوقی اشاره کرد و گفت: اگر چه این موضوع بزرگتر از آنچه بود، تبلیغ گردید، اما به هر حال مشکلی بوده که باید حل و فصل شود، ضمن اینکه فقط به قوه مجریه اختصاص نداشته و سایر قوا و دستگاه‌ها را نیز شامل می‌شود و ان‌شاء الله گام به گام این مشکل را حل و فصل خواهیم کرد.

روحانی اضافه کرد: در بررسی موضوع فیش‌های حقوقی مشخص شده که قوانینی وضع گردیده که در آن استثناهایی وجود دارد و بدون تردید برای اصلاح این مشکل نباید هیچگونه استثنایی وجود داشته باشد.

رئیس‌جمهور گفت: دولت با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب، تصمیمات عامی را در خصوص مشکل فیش‌های حقوقی برای هر سه قوه و نهادها اتخاذ کرده است و امروز شرایطی فراهم آمده که می‌توانیم گام‌های خوبی را برای اصلاح این مشکل برداریم؛ البته مردم هم باید آن را از ما مطالبه کنند تا این مسأله به سرانجام نهایی برسد.

روحانی خاطر نشان کرد: بدون تردید برای دستگاه‌های دولتی، نهادهای مختلف نظارتی وجود دارند، اما برای بخش‌های خصوصی شرایط متفاوت است و در این زمینه چنانچه شرایط جامعه سالم و رقابتی باشد، این رقابت می‌تواند بهترین کنترل‌کننده و ناظر باشد.

ساماندهی نظارت بر نهادهای عمومی غیردولتی
رئیس‌جمهور با بیان اینکه نظارت بر نهادهای عمومی غیردولتی باید ساماندهی شود، خاطر نشان کرد: در قانون اساسی سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی ذکر شده است، اما امروز با نوع چهارمی به نام نهادهای عمومی غیردولتی، مواجه هستیم و چگونه می‌توان بر این موجود عجیب و عظیم‌الجثه نظارت کرد؟ لذا برخی از معضلات از چنین مسایلی نشأت می‌گیرد.


روحانی رفع شرایط فسادزا را مورد تأکید قرار داد و گفت: در حوزه فراورده های نفتی، بخش بزرگی قاچاق می‌شد و کنترل آن نیز موضوع دشواری بود، اما این دولت از مسیر درستی وارد مقابله با این موضوع شد و تصمیم گرفت همه آنهایی که حمل و نقل را در اختیار دارند، ‌تحت شرایط خاصی قرار بگیرند و بنا بر این با دو گام درستی که دولت در این زمینه برداشت، شاهد کاهش بیش از 9 درصدی مصرف گازوئیل بودیم.

رئیس‌جمهور همچنین با تأکید بر لزوم تجهیز گمرکات کشور به فناوری‌های جدید، گفت: قاچاق فساد اقتصادی است و باید جلوی آن گرفته شود. اگر گمرکات کشور را مجهز کنیم، می‌توان از بخش بزرگی از قاچاق‌ جلوگیری کرد.

روحانی اظهار امیدواری کرد، دولت در مسیری که پیش رو دارد، همچنان برای کمک به بخش خصوصی گام بردارد و بخش خصوصی نیز در فضای مناسبی که ایجاد شده هر چه فعال‌تر وارد عمل شود.

رئیس‌جمهور گفت: امروز شرایط مناسبی وجود دارد و کشورمان از ثبات و امنیت برخوردار است و به فضل الهی با تلاش و کوشش همه جانبه شاهد رونق اقتصادی، محیط مناسب کسب و کار و رفع مشکل بیکاری خواهیم بود.

راندن افراد به بهانه های مختلف ضربه به نظام است
روحانی در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کرمانشاه نیز، اصلی ترین سرمایه دولت را امید و اعتماد مردم دانست و تاکید کرد: نا امید کردن مردم و اختلاف افکنی، گناه و ظلمی بزرگ به ملت است.


وی با تاکید بر ضرورت افزایش جاذبه و دوری از دافعه و طرد افراد حتی آنانی که میانه ای با نظام ندارند، اظهار داشت: راندن افراد به بهانه های مختلف؛ ضربه به نظام، انقلاب و کشور است.

روحانی با بیان اینکه امروز ایران در شرایط پر آشوب منطقه در آرامش و امنیت کامل به سر می برد، گفت: وجود اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه ها در کشور هیچ اشکالی ندارد اما در عین حال همه باید با حفظ انسجام برای رسیدن به اهداف تلاش کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه برجام فضا و شرایط را برای حرکت در مسیر پیشرفت باز کرد و امیدواریم به واسطه آن شاهد تحولات بزرگی در کشور باشیم اظهار داشت: اگر دست بدست هم دهیم، مشکلات اقتصادی و اجتماعی قابل حل است و باید همه در کنار هم در صحنه تحولات اقتصادی حضور یابیم. 

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 5
  • بازديد امروز : 477
  • بارديد ديروز : 1,563
  • بازديد کلي : 15,296,293