loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 365 دوشنبه 07 دي 1394

بازار بورس تهران امروز نیز با رشد ملایم نماگر روبرو شد در حالیکه بعضی تک سهم ها با اقبال خریداران مواجه بودند. و شاخص کل با 14 واحد رشد به رقم 61469.3 واحد رسید.ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 82 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، همانند روز معاملاتی قبل معادل 265.7 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای معاملاتی وانصار با 14 واحد افزایش، وپاسار با 12.8 واحد افزایش و جم با 7.9 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای وغدیر با 9.5 واحد کاهش، پارسان با 9.3 واحد کاهش و فولاد با 8.6 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای فاذر با 13.3 میلیارد تومان، وبملت با 10.5 میلیارد تومان، و همراه با 3.6 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای فولادح با 96 میلیون، وبملت با 54 میلیون  و فاذر با 39 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: ثفارس (12.28+)، ثشرق (9.2+)

·         بیشترین کاهش قیمت: بالبر(13.77-)، کماسه(4.03-)

·         بانک، محصولات فلزی و قندو شکر برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هگمتان، فراوری مواد معدنی ایران، فرآورده‌های نسوز پارس، سیمان شرق، کابل البرز، عمران و توسعه فارس، افست، سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌شرق، قند قزوین، حفاری شمال، پتروشیمی جم، سرمایه‌گذاری بوعلی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی سیمان کردستان، حق تقدم خرید سهام فولاد مبارکه و سیمان فارس نو متوقف شدند.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، *در لایحه بودجه سال 95 آمده است عوارض واردات خودروهای سواری به میزان پنج درصد قیمت تحویل روی کشتی در مبدا افزایش می‌یابد. درآمد حاصله پس از واریز به خزانه‌داری کشور تا سقف هزار و 500 میلیارد ریال به منظور تامین آمبولانس مورد نیاز در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می‌گیرد. ** امروز شایعاتی مبنی بر قرارداد ایران خودرو با شرکت پژو مبنی بر لزوم صادرات 30 درصدی محصولات تولیدی این شرکت فرانسوی از ایران و مونتاژ 40 درصدی محصولات در داخل کشور منتشر شد.

·         در گروه بانکی، * در گروه بانک‌ها نیز امروز خبرهایی مبنی بر افزایش مطالبات معوق بانک‌ها به حدود یکصد هزار میلیارد تومانی منتشر شد. این در حالی است که مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از کاهش نرخ سود بازار بین بانکی به 22 درصد خبر داده است.

·         در گروه فلزات اساسی، *  نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به مشکلات بازنشستگان صندوق فولاد گفت: متأسفانه تا به امروز ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات صندوق فولاد از دولت است ولی ۳۰۰ میلیارد تومان منابع برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: خط کشتیرانی قشم به بندر خصب عمان به منظور افزایش مراودات تجاری و گردشگری میان دو کشور تا پایان دی ماه به بهره برداری می رسد.

·         در گروه فرآورده نفتی، * قائم مقام وزیر صنعت گفت: طبق پیش بینی ها حداکثر ۱۴میلیارد دلار حتی با وجود رفع تحریم های بین المللی می توانیم درآمد نفتی داشته باشیم. **رییس کارگروه انرژی هیات اقتصادی ایران اعزامی به هند با بیان اینکه دهلی برای افزایش سریع واردات نفت از ایران همزمان با لغو تحریم ها اعلام آمادگی کرده است افزود: هند آماده است میزان واردات نفت از ایران را به میزان قبل از تحریم ها برساند.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* جدیدترین گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا با اشاره به عدم تغییر تولید سوخت مایع ایران در اکتبر و نوامبر ۲۰۱۵ نسبت به ۳ ماه پیش از آن اعلام کرد، ایران در ماه‌های دهم و یازدهم سال جاری میلادی ۳.۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در روز تولید کرده است. ** امروز همچنین پذیره‌نویسی بیش از 256 میلیون برگه حق تقدم استفاده نشده شرکت‌ صنایع پتروشیمی تخت جمشید در بازار پایه توافقی آغاز شد.

·         در گروه قندو شکر، * معاون هماهنگی، امور مجامع و مالکیت بنیاد مستضعفان شایعه فروش بلوک حدود ۷۴ درصدی قند اصفهان و ارزش گذاری حدود دو هزار تومانی هر سهم آن را تکذیب کرد و گفت: فعلا" برنامه ایی برای واگذاری هیچ یک از دارایی های بنیاد نداریم.

·         در گروه سیمان، * دبیر انجمن کارفرمایان سیمان با تأکید براینکه نگران از دست دادن بازار صادراتی سیمان عراق نیستم، گفت: اگر عراق با ۹۰ درصد ظرفیت هم فعالیت کند باز هم نیازمند واردات است.

·         در گروه معادن، * به موجب لایحه بودجه سال 95 کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده سنگ آهن که پروانه بهره‌بردای آنان به نام ایمیدرو است باید 25 درصد مبلغ فروش خود را به حساب درآمد عمومی و نزد خزانه‌داری کل واریز کنند. همچنین فروش محصول به صورت سنگ آهن خام و دانه‌بندی شده معادل 25 درصد مبلغ فروش را باید به خزانه‌داری بدهند. فروش محصول به صورت افشرده(کنسانتره) شامل افشرده‌های تحویلی برای گندله‌سازی‌های دورن شرکت و افشرده‌فروشی به خارج از شرکت معادل 21.5 درصد مبلغ فروش است. فروش محصول به صورت گندله معادل 18 درصد مبلغ فروش افشرده است. فروش محصولات آهن اسفنجی معادل 15 درصد مبلغ فروش افشرده است.

·         در گروه داروسازی ، * صورت های مالی 6 ماهه دکیمی برای دوره منتهی به 1394/06/31 در سایت کدال قرار گرفت. بر این اساس، فروش، بهای تمام شده، سود ناخالص و سود عملیاتی شرکت همگی نسبت به دوره 6 ماهه سال گذشته کاهش یافته اند. هزینه های مالی شرکت با افزایش 31 درصدی روبرو بوده و سود خالص 51% کاهش داشته است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، افق همکاری میان ایران و الجزایر را امیدوار کننده دانست و خواستار گسترش همکاری های اقتصادی و توریستی میان دو کشور شد.

·         کاردار سفارت بریتانیا در ایران با دیدار از بورس تهران از راه اندازی صندوق حمایتی برای فعالیتهای تجاری در ایران خبر داد و اعلام کرد برای نحوه از سرگیری همکاری بازارهای مالی دو کشور گزارشی تهیه خواهد شد.

·         گزارش نماگرهای اقتصادی بهار ۹۴ که بانک مرکزی منتشر کرد، نشان می دهد، عملکرد عمرانی دولت روحانی در سه ماهه اول سال جاری تنها ۳۹ میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که بودجه عمرانی مصوب امسال ۴۷ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان است.

·          براساس نماگرهای بانک مرکزی از وضعیت اقتصاد در ۳ ماهه سال جاری، نرخ رشد اقتصاد بدون نفت در سال گذشته ۲.۸ درصد و با نفت ۳ درصد و رشد نقدینگی در سال جاری ۴.۴ درصد بوده است.

·         مشاور وزیر نفت از آماده شدن لایحه بودجه سال ۹۵ در هفته آینده برای ارائه به مجلس خبر داد و گفت : قیمت نفت در بودجه ۳۵ دلار است.

·         وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با اشاره به ظرفیت های همکاری ایران و هند اظهارکرد:حجم مبادلات اقتصادی وتجاری دو کشور دست کم تا ۲ برابر میزان فعلی قابل افزایش است.

·         معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت:مهلت تسلیم اظهارنامه دوره پاییز امسال و رد امانت دولت (مالیات و عوارض دریافتی از مشتریان) حداکثر تا سه شنبه پانزدهم دیماه امسال خواهد بود.

·         رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به اینکه برجام تنها تحریم‌های ثانویه ایران را لغو می‌کند و تحریم‌های اولیه پا برجاست، گفت: تحریم جدید آمریکا که تردد و سفر به ایران را محدود می‌کند همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را کمرنگ خواهد کرد.

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا با یک ریال افت ۳۰,۱۱۸ ریال، پوند انگلیس با ۲۴۹ ریال رشد ۴۴,۹۳۸ ریال و یورو با یک ریال افزایش ۳۳,۰۵۹ ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید و قدیم ۹۳۵ هزارتومان، نیم سکه ۴۷۹ هزار تومان، ربع سکه ۲۶۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۰ هزار تومان اعلام شد. نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۵ هزار و ۴۱۰ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۷۲ دلار است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۶۶۳ تومان، هر یورو را ۴۰۱۵ تومان، هر پوند را ۵۴۸۵ تومان، لیر ترکیه ۱۲۷۵ تومان و درهم امارات را ۱۰۰۴ تومان اعلام کردند.

·         نایب رییس کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی گفت: وضعیت بازار نفت، اجازه کاهش قیمت ارز را نخواهد داد و قیمت دلار بعد از رفع تحریم‌ها به کمتر از 3600 تومان نخواهد رسید.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2931
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 233
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,269,759