loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 170 چهارشنبه 25 آذر 1394

بازار بورس تهران امروز و در اولین روزکاری پس از بسته شدن پرونده پی ام دی، مجددا به مدار نزولی بازگشت و شاخص کل با 86 واحد کاهش، به رقم 62147.3 واحد رسید. ارزش بازار امروز، با اندکی کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 268.7 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز در نماد معاملاتی بیمه آرمان تعداد 10 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده در دامنه نوسان منفی قیمت‌ها کد به کد شد. همچنین امروز در بازار خرده‌فروشی سهام بورس تهران معاملات بلوکی سهام در نماد معاملات کالسیمین با جابه‌جایی بیش از 35 میلیون سهم به کد شخص حقیقی دنبال شد. در نماد معاملاتی پست بانک ایران نیز امروز باوجود فشار عرضه سهام از سوی اغلب سهامداران حقیقی اما تکاپوی خریداران برای جمع‌آوری این سهم در بازار منجر به شکل‌گیری صف خرید 8 میلیون سهمی در پایان معاملات امروز بازار با وجود دست به دست شدن بیش از 35 میلیون سهم با ارزش 4 میلیارد تومانی در این نماد معاملاتی بود. در نماد معاملاتی بانک ملت نیز بازارگردانی سهام به جابه‌جایی بیش از 26 میلیون سهم از کد سهامدار حقوقی شرکت به کدهای درون گروهی منتهی شد. در نماد بانک صادرات اما بازارگردان این سهم در حالی فرایند تهاتر سهام از کدهای تابعه شرکت را دنبال کرد که امروز بیش از 20 میلیون سهم در این نماد معاملاتی در محدوده صفر تابلو دست به دست شد. در نماد معاملاتی گسترش نفت و گاز پارسیان نیز تهاتر سهام از کدهای سهامداران حقوقی به جابه‌جایی بیش از 8 میلیون سهم در این نماد معاملاتی به ارزش بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون تومان منتهی شد. همچنین نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس نیز امروز همسو با برخی دو طرفه‌ها از سوی سهامداران حقیقی شاهد جابه‌جایی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و 192 میلیون تومان بود. در نماد تاپیکو نیز تهاتر سهام از سوی سهامدار عمده در محدوده کمتر از 3 میلیون سهمی در حالی ادامه پیدا کرد که ارزش معاملات امروز این سهم را به بیش از 843 میلیون تومان رساند.

نمادهای تاپیکو با 38.1 واحد کاهش، شبندر با 26.7 واحد کاهش و رمپنا با 14.5 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی پارسان با 22.4 واحد افزایش، وبصادر با 6.6 واحد افزایش و شپنا با 5.5 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبملت با 6.7 میلیارد تومان، فاسمین با 6.1میلیارد تومان، و ثاژن با 4 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای فاسمین با 36 میلیون، وپست با 35 میلیون  و وبملت با 34 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: غگرجی (+4.9%)، وپست (+4.77 %)

·         بیشترین کاهش قیمت: کنور (-4.92 %)، خمحور (-4.04%)

·         بانک ها، شیمیایی، فلزات اساسی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ایران مرینوس، حق تقدم خرید سهام تراکتورسازی ایران، بهمن لیزینگ، اوراق مرابحه شرکت واسط مالی خرداد یکم، اوراق اجاره شرکت واسط مالی دی، حق تقدم خرید سهام بیمه سامان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیرو، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان متوقف شدند.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، *ایران خودرو 30هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده را تحویل داد.

·         در گروه لیزینگ، * افزایش  سرمایه ولبهمن از مبلغ 400 میلیارد ریال به مبلغ 1000 میلیارد ریال (معادل 67 درصد ) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران  در سامانه کدال منتشر شد. هدف از انجام افزایش سرمایه مزبور ، افزایش راندمان و سود آوری است.  چرا که در حال حاضر منابع مالی شرکت از طریق دریافت تسهیلات و خریدهای اعتباری از شرکت های گروه بهمن تامین می شود. از طرفی با توجه به وضعیت  ساختار مالی، تسویه مطالبات سهامداران در حال حاضر ،صرفا  از محل سرمایه در گردش یا استقراض از بانکها  امکان پذیر است که این امر هم منجر به کاهش عملیات لیزینگ و یا افزایش هزینه مالی خواهد شد. لذا افزایش سرمایه مزیور بهترین گزینه خواهد بود.

·         در گروه بیمه، *  مدیرعامل شرکت بیمه ما اعلام کرد که افزایش سرمایه این شرکت به ٤٠٠ میلیارد تومان در حال انجام است. وی درباره افزایش سرمایه بیمه ما گفت: هم اکنون سرمایه شرکت ١٠٠ میلیارد تومان است که تا پایان سال آینده به ٤٠٠ میلیارد تومان خواهد رسید. وی تاکید کرد: افزایش سرمایه مراحل کاری زیادی دارد که حدود هشت ماه طول می کشد که بیمه ما یک سوم این راه را طی کرده است.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* مدیرعامل سابق ایران LNG گفت: شل و توتال برای اجرای پروژه‌های پرشین LNG و پارس LNG به قدری هزینه اجرای پروژه را بالا اعلام کرده بودند که برای اقتصادی شدن پروژه‌ها گاز ایران باید زیر ۸ سنت در هر مترمکعب به آنها تحویل می‌شد. ** براساس شنیده‌ها، «شاراک» طی گزارشی تعدیل مثبت خود را به سازمان بورس اطلاع داده است. پتروشیمی شازند به زودی قصد دارد سود سهام خود را در حدود 20درصد افزایش دهد. لازم به ذکر است این شرکت به‌زودی سرمایه خود را معادل 75درصد نیز افزایش می‌دهد. * شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت ژاپنی ماروبنی اعلام کرده: فناوری تولید متانول در ایران را نوسازی می‌کند.

·         در گروه کاشی و سرامیک، * گزارش افزایش سرمایه کسعدی در سامانه کدال منتشر شد. افزایش سرمایه مزبور از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و به میزان 66/66 درصد خواهد بود . لذا با انجام آن ، سرمایه شرکت 250 میلیون ریال خواهد شد. هدف از انجام افزایش سرمایه ذکر شده ، اجرای طرح بهسازی ماشین آالات به منظور تولید محصولات با کیفیت تر است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت: گسترش همکاری های تهران مسکو در عرصه های سیاسی و اقتصادی، اهمیت راهبردی بسیار زیادی برای تامین ثبات و توسعه پایدار مناطق خاورمیانه، قفقاز، دریای خزر و آسیای مرکزی دارد.

·         ایران و اسپانیا در حاشیه اجلاس سازمان تجارت جهانی در کنیا ، زمینه های توسعه همکاریهای دو جانبه و آخرین وضعیت روابط تجاری تهران - مادرید را مورد بررسی قرار دادند.

·         وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی حسین قضاوی را به سمت معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد منصوب کرد.

·         وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید آمادگی دارد به سازمان تجارت جهانی بپیوندد.

·         معاون وزیر امور اقتصادی و دارائی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده است.

·         نایب رئیس اتاق ایران معتقد است، متراکم کردن بیش از حد تورم با ابزار رکود منجر به گرانی و تورم های آتی خواهد شد و با تعمیق رکود سمت عرضه در اقتصاد در حال نابود شدن است اگر این اتفاق رخ دهد دیگر در آینده ابزاری برای کنترل تورم هم وجود نخواهد داشت.

·         معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام سیاست‌های جدید بازار ارز، گفت: در حال تهیه برنامه یکسان سازی نرخ ارز هستیم، ضمن اینکه با راه اندازی بازار محصول‌های مشتقات ارزی موافقت کردیم نه بورس ارز.

·         رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه امروز نظام مالیاتی در یک دوره تحول و پوست‌اندازی است، گفت: در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با تکیه بر نظام نامه پژوهشی بازنگری به دنبال ایجاد یکپارچگی و انسجام در فرایندهاست.

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی امروز دلار  با 5 ریال افزایش 3011.2 تومان، پوند با 344 ریال کاهش 4531.8 تومان و یورو با 243 ریال افت 3292.7 تومان قیمت‌گذاری شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید ۹۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، طرح جدید ۹۱۲ هزارتومان، نیم سکه ۴۶۴ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۸ هزار تومان اعلام شد. همچنین نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۳ هزار و ۲۰۰ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۶۵ دلار است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۶۴۳ تومان، هر یورو را ۳۹۹۲ تومان، هر پوند را ۵۴۶۵ تومان، لیر ترکیه ۱۲۶۰ تومان و درهم امارات را ۹۹۷ تومان اعلام کردند.

·         رئیس سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک و وزیر انرژی نیجریه گفت: انتظار می‌رود که در فوریه سال آینده شاهد روند افزایشی قیمت نفت باشیم. اگر این اتفاق نیفتد، واضح است که اوپک به برگزاری نشست بسیار اضطراری نیاز خواهد داشت.

·         موسسه رتبه‌بندی مودیز، پیش‌بینی قیمت نفت در سال آینده را نسبت به پیش‌بینی قبلی ۱۰ دلار دیگر کاهش داد و ۴۳ دلار اعلام کرد.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2919
  • افراد آنلاين : 1
  • بازديد امروز : 104
  • بارديد ديروز : 1,060
  • بازديد کلي : 15,123,112