loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 201 دوشنبه 23 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران امروز تحت تاثیر نمادهای پالایشگاهی و پتروشیمی با 94.4 واحد کاهش، به رقم 62216.3 واحد رسید. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 55 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 269 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای شبندر با 44 واحد کاهش، وغدیر با 10.6 واحد کاهش و شپنا با 12.1 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وتجارت با 12.6 واحد افزایش، وسینا با 7.4 واحد افزایش و وپاسار با 5.8 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند.

بازار سهام امروز در نماد معاملاتی بانک پاسارگاد امروز بیش از 16 میلیون سهم از سوی سهامدار حقوقی با معامله بلوکی از سوی سهامداران درون‌ گروهی روبرو بود. در نماد تاپیکو نیز امروز بازارگردانی سهام به جابه‌جایی بیش از 8 میلیون سهم از کدهای حقوقی سهامداران عمده همراه شد. در نماد بانک ملت نیز امروز با وجود تلاش برای شکستن خط حمایتی این سهم اما بازارگردانی سهام از سوی سهامدار عمده مانع از ریزش قیمت‌ها بر روی تابلو شد.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبملت با 7.2 میلیارد تومان، شپدیسح با 5.4 میلیارد تومان، و ثاژن با 5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبملت با 37 میلیون، فولادح با 33 میلیون  و وبصادر با 22 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: سپاها (+5.31%)، آکنتور (+4.99 %)

·         بیشترین کاهش قیمت:ولغدر (-7.96 %)، کماسه (-6.17%)

·         بانک، انبوه سازی و شیمیایی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: سدشت، سشرق، خوساز، پاسا، بساما و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي كماسه، ولغدر، كنيلو، ركيش، سپاها، ملتح

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، امروز گروه خودرویی‌ها پس از پایان اصلاح تکنیکالی و از سویی انتشار خبرهای مثبت از بابت انعقاد برخی قراردادها با طرف‌های خارجی دوباره روی نوسان مثبت قرار گرفت. با این تفاوت که حجم و ارزش معاملات این گروه همچنان در ارقام ناچیزی قرار دارد.* دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: ایران در همکاری با خودروسازان خارجی که ساخت داخل را در اولویت قرار داده‌اند محدودیتی ندارد/شرط همکاری ایران با خودروسازان خارجی تحقق ساخت داخل است.

·         در گروه بانکی،*   وزمین طی یک شفاف سازی اعلام کرد انتقال تعهدات بخش بدهی ها بلادرنگ صورت پذیرفته‌است.انتقال مالکیت دارایی‌ها نیازمند تکمیل فرایند شناسایی، احراز مالکیت، استعلام بدهی‌ها و تعهدات به سایر اشخاص و تأیید کمیته حسابرسی و حسابرس مستقل است. ** پست بانک ایران به عنوان بانک عامل یک طرح مهم فناوری اطلاعات انتخاب شد.وزارت ارتباطات در سایت رسمی خود از آغاز فراخوان اعطاى تسهیلات به طرح هاى فن آورانه تا سقف ٣٠ میلیارد ریال به شرکت ها و طرح ها از محل وجوه اداره شده نزد پست بانک با کارمزد ١٠ درصد خبر داده است.این طرح علاوه بر درآمدزایى براى پست بانک، شرایط خوبى را هم جهت افزایش سرمایه خوب از محل این وجوه اداره شده برای این بانک بورسی فراهم آورده است. * بانک‌ پاسارگاد طبق ارزیابی موسسه بین‌‌المللی بنکر، به عنوان بانک سال جمهوری‌ اسلامی ایران در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد. ** موسسه اعتباری عسکریه که از ۲۶ آبان ۹۲ با نماد "وعسکر" در بازار پایه فرابورس حضور دارد، قادر به جلب موافقت بانک مرکزی درباره افزایش سرمایه ۱۲۰ درصدی شده از دو محل جذاب سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومانی کنونی را به ۶۶۰ میلیارد تومان برساند تا ضمن اصلاح ساختار مالی ، زمینه تبدیل شدن به بانک را فراهم آورد. * مدیرعامل بانک پارسیان اجرای سیاست‌های اعتباری خرید کالا، کاهش نرخ سپرده قانونی برخی بانک‌ها، ورود بانک مرکزی به بازار بین بانکی و تغییر در مصارف و منابع بانک‌ها را ۴ عامل کاهش نرخ سود بازار بین بانکی به ۲۱.۵ درصد عنوان کرد.

·         در گروه فلزات اساسی، *  معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان با اشاره به اینکه صادرات هشت ماهه این شرکت بیشتر از کل صادرات سال قبل فولاد خوزستان بوده است، گفت: پس از سال‌ها وقفه، امسال توانستیم مجددا به بازار ترکیه صادرات داشته باشیم.

·         در گروه معادن، * معاون امور صنایع و معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت:ممنوعیت و بلوکه بودن یکهزار و ۲۰۰ محدوده معدنی این استان رفع و برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آزاد شد.

·         در گروه فرآورده نفتی، * موسسه تحقیقاتی «گلمن ساچ» پیش بینی کرد که با تصمیم اخیر اوپک، قیمت نفت می‌تواند به ۲۰ دلار در هر بشکه کاهش یابد.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با دفاع از مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به صورت ۱۳ سنت منهای تخفیفات گفت: اگر کسی در پتروشیمی سرمایه‌گذاری کند، گاز را به قیمت ۶ سنت می‌خرد و این برای سرمایه‌گذاران بسیار دلچسب است.

·         در گروه سیمانی، * صنعت سیمان در شرایط فعلی با رکود و عدم تعادل میان عرضه و تقاضا مواجه شده، بدین معنا که درآمدهای مجموعه های سیمانی حدود ۲۰ درصد کاهش یافته که این امر متأثر از افزایش هزینه تولید اتفاق افتاده است.

·         در گروه ساختمانی، *  مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس گفت: طولانی شدن زمان ساخت مسکن مهر به نفع‌ سازنده‌هاست.متاسفانه هزینه این تاخیر نهایتا به مردم تحمیل می‌شود و به خاطر همین سازنده‌ها خیلی دنبال این نیستند که واحدها تکمیل شوند. ** مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه برای استارت و شروع فروش قسطی مسکن دیروز نامه‌ای به سیف برای تعیین هر چه زودتر نرخ کارمزد این طرح ارسال شد، گفت: برای دور دوم فروش قسطی مسکن منتظر بازخورد این طرح می‌مانیم.

·         در گروه دارویی، * تیپیکو" در ۶ ماهه منتهی به ۹۴/۸/۳۰ به ازای هر سهم ۷ ریال زیان شناسایی کرده است. که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش دارد.

·         در گروه تجهیزات و پیمانکاری، * در نماد معاملاتی آذرآب نیز خبرهایی مبنی بر قطعی شدن افزایش سرمایه 200 درصدی این شرکت در آینده‌ای نزدیک به گوش می‌رسد این موضوع باعث تکاپوی خریداران حقیقی و حقوقی در این سهم شده است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         سخنگوی دولت و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: سیاست دولت برای نرخ ارز، سیاست مدیریت شناوری است ضمن آنکه آنچه رسانه ها درباره ممنوعیت استخدام در دولت منتشر کردند خبری ناقص و غیرقطعی است که باعث تشویش اذهان عمومی می شود.

·         مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با رد اتهام دستکاری نرخ ارز برای جبران کسری بودجه دولت، تاکید کرد که تغییرات نرخ ارز در بازار آزاد اثری بر بودجه کشور ندارد.

·         وزیر اقتصاد با اعلام اینکه کاهش قیمت نفت رشد اقتصادی را با تهدید جدی مواجه کرد، گفت: موفق شدیم روند صعودی نرخ تورم را به یک روند نزولی تبدیل کنیم و در ماه آینده نرخ تورم نقطه به نقطه تک‌رقمی خواهد شد.

·         معاون وزیر نفت با اشاره به نزدیک شدن به زمان اجرای برجام گفت: سه‌شنبه این هفته ۲۴ آذر برای ایران روز کلیدی خواهد بود چرا که گزارش آژانس قرائت خواهد شد.

·         سازمان توسعه تجارت ایران با صدور بخشنامه ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها فهرست ۲۲۷ کالا ممنوعه وارداتی از آمریکا را اعلام کرد.

·         رئیس کل گمرک با تاکید بر اقدامات انجام شده در گمرک برای تسهیل تجارت خارجی گفت: اطلاع رسانی در زمینه تجارت خارجی از ماه آینده به صورت برخط (آنلاین) خواهد شد.

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی امروز دلار ۳۰۱۰، یورو ۳۲۹۹ و پوند ۴۵۷۲ تومان است

·         امروز در بازار طلا و ارز، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید ۹۱۸ هزارتومان، طرح جدید ۹۱۷ هزارتومان، نیم سکه ۴۶۷ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۹ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۸ هزار تومان اعلام شد. همچنین نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۳ هزار و ۴۲۰ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۶۸ دلار است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۶۴۰ تومان، هر یورو را ۴۰۰۰ تومان، هر پوند را ۵۵۲۵ تومان، لیر ترکیه ۱۲۵۸ تومان و درهم امارات را ۹۹۸ تومان اعلام کردند.

·         شاخص های بورس کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پس از کاهش قیمت نفت خام به پایین ترین سطح خود در ۱۱ ساله گذشته و اقدام سرمایه گذاران مبنی بر خروج سرمایه هایشان از بازارهای متکی به نفت، فرو ریخت.

 

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 98
  • بازديد امروز : 3,930
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,273,456