loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 192 سه شنبه 17 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران امروز با 17.5 واحد افزایش و البته به لطف معاملات عمده و بلوکی، به رقم 62392.4 واحد رسید. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 48 میلیارد تومان بود! ارزش بازار امروز، با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 269.8 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای معاملاتی وامید با 22.8 واحد افزایش، جم با 19.5 واحد افزایش و کچاد با 17.4 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای وبملت با 37.9 واحد کاهش، فملی با 19 واحد کاهش و اخابر با 6.3 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند..

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبصادر با 4.1 میلیارد تومان، شپنا با 3.1 میلیارد تومان، و شفارس با 2.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبصادر با 48 میلیون، فولادح با 26 میلیون  و فولاد با 18 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: شفارس (+4.77 %)، قصفها (+3.72%)

·         بیشترین کاهش قیمت:پتایر (-4.64 %)، خکار (-4.5%)

·         شیمیایی، بانک و فرآورده نفتی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد معاملاتی: قشهد و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي وسكابح، كطبسح، شپديسح

·         توقف نمادهای معاملاتی: وتوصا، پخش، پلوله

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، * خودروسازان از طرح اوراق گواهی مشارکت خودرو در بورس کالا استقبال کرده اند و در صورت تایید کمیته فقهی، مذاکرات جدی تر و ورود به فاز عملیاتی معاملات گواهی مشارکت خودرو آغاز می شود. ** پوری‌حسینی از آگهی نوبت دوم واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز در هفتم دی ۹۴ خبر داد و گفت: با وجود درخواست وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر مهلت ۵ ساله برای واگذاری سهام شرکت ماشین‌سازی تبریز، این درخواست مطابق با سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی نیست. * عضو انجمن قطعه‌سازان و سازندگان خودرو معتقد است: صنعت قطعه‌سازی نسبت به ماه‌های گذشته اندکی بهبود یافته است، از طرفی دیگر ملاقات‌های ایران و کشورهای اروپایی می‌تواند پیش‌درآمد قراردادهای مفیدی در آینده باشد.  ** مدیرعامل بانک توسعه صادرات ضمن اعلام آمادگی این بانک برای تامین مالی مشترک پروژه‌ها با این اگزیم بانک‌ها گفت: صدور ضمانت‌نامه‌های متقابل و تامین مالی تجاری از زمینه‌های همکاری مشترک است. * وزیر صنعت گفت: با اجرای برجام ۳ خودروسازی از سوئد، آلمان و فرانسه براساس توافق صورت گرفته در ایران حضور می‌یابند و با خودروسازان ایتالیا و ژاپن نیز در حال تفاهم در مراحل اولیه هستیم.

·         در گروه لیزینگ، * شرکت 30 میلیارد تومانی لیزینگ خودرو غدیر سود هر سهم سال مالی 30 آذر را 521 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد 10 ماهه منتهی به 30 مهر مشخص شد 64 درصد معال 334 ریال پوشش داده شده است.

·         در گروه بانکی،*   صورت های مالی 6 ماهه وقوام در سایت کدال قرار گرفت. بررسی این صورت ها بیانگر افزایش 39 درصدی مجموع درآمدهای مشاع، افزایش 49 درصدی سهم سود سپرده گذاران، کاهش 3 درصدی مجموع درآمدها، کاهش 89 درصدی هزینه های مالی، افزایش 10 درصدی مجموع هزینه ها و کاهش 49 درصدی سود خالص شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل است. ** وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نخستین گام در توسعه روابط تجاری، ایجاد مناسبات بانکی است و بدون آن توسعه تجارت محقق نخواهد شد.

·         در گروه فلزات اساسی، * یک عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه امروز بالای ۹۰ درصد کارخانجات فولادی تعطیل، نیمه تعطیل و با دپوی محصولات مواجهند، گفت: براساس آمار بالای سه میلیون تن محصولات فولادی در کارخانجات دپو شده که این یک فاجعه است.

·         در گروه فرآورده نفتی، * اندونزی همزمان با ورود این کشور به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از تلاش برای افزایش همکاری با اعضای این سازمان و واردات نفت و گاز از ایران خبر داد. ** نشریه اقتصاد مید در یادداشتی عدم انتشار جزئیات قراردادهای جدید نفتی ایران را به سرمایه‌گذاری در ایران گره زد و نوشت: سرمایه‌گذاران خارجی باید خود را برای خستگی که از عدم دریافت جزئیات قراردادهای جدید نفتی ایران تجربه کردند، آماده کنند.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* شاراک طي 6 ماه مبلغ 546 ريال سود براي هر سهم شناسايي کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد رشد داشته است. ** مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از مذاکرات تهران و دهلی‌نو برای احداث خط لوله 4.5 میلیارد دلاری زیر آب دریا از سواحل ایران به ایالت گجرات هند خبر داد. * صنایع شیمیایی ایران روز ۲۸ آذرماه با تشکیل مجمع فوق‌العاده در مورد انجام افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی تصمیم خواهد گرفت. افزایش سرمایه «شیران» از محل سود انباشته خواهد بود و درصورت تصویب سرمایه اسمی این شرکت از بیش از ۴/ ۲۳۱ میلیارد تومان به ۴۶۳ میلیارد تومان خواهد رسید.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * شرکت کشتیرانی جنوب - خط ایران که بعد از درج نماد در اوایل فروردین سال جاری ، آماده عرضه اولیه 10 درصد سهام شده و حتی اخیرا" با شایعاتی در مورد عملی شدن عرضه سهام همراه بود، نیمه اول سال را با عملکرد ضعیفی سپری کرداین شرکت 160 میلیارد تومانی برای سال مالی منتهی به اسفند جاری 134 ریال سود پیش بینی کرده اما در 6 ماه اول سال تنها 21 درصد از این سود یعنی 16 ریال را پوشش داده است.

·         در گروه سیمانی، * نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان سیمان خوزستان گفت: صادرات سیمان از خوزستان به کشور عراق از هفته آینده از سر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه زائران حسینی هنوز به طور کامل از عراق برنگشته‌اند، مرز برای صادرات سیمان بسته است. **دبیر انجمن سیمان از قطع گاز برخی کارخانه‌های سیمانی در کشور خبر داد و گفت: در شرایطی که کارخانه‌ها با مشکل تأمین گاز روبه‌رو هستند، مصوبه دولت در مورد نرخ مازوت مصرفی کارخانه‌های سیمانی اجرا نمی‌شود.

·         در گروه قندی، * رئيس اتحاديه خواربار فروشان از کاهش سه تا پنج درصدي قيمت شکر از هفته گذشته خبر داد. صفر فرهمند جم با اشاره به کاهش ۳ تا ۵ درصدي نرخ شکر گفت: اين کاهش قيمت به خاطر تمام شدن ايام محرم بوده و بيشترين ميزان مصرف شکر براي نزورات مردم مصرف مي‌شود.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         وزیر انرژی آمریکا می‌ گوید که نسبت به اجرای برجام خوشبین است و بنا بر این است که تحریم‌ های ایران ژانویه سال آتی برداشته شوند.

·         آسوشیتدپرس اعلام کرد اعضای گروه ۱+۵ درپیش‌نویس قطعنامه‌ای که قراراست به شورای حکام آژانس ارائه شود خواستار بسته شدن پرونده ایران در«ابعاد نظامی احتمالی» برنامه هسته‌ای ایران یا PMD شده‌اند.

·         المانیتور طی گزارشی نوشت: بسیاری از اهداف اقتصادی ای که توسط نهادهای اقتصادی ایران مشخص شده، منسجم نیستند و اقتصاد ایران به یک مرکز فرماندهی نیاز دارد که امور را نظم و انتظام بخشد.

·         وزیر اقتصاد و امور مالی لبنان گفت: تحریم های اعمال شده علیه ایران طی سال های اخیر و اجرایی نشدن توافق های قبلی امضا شده، منجر به کاهش سطح روابط بین دو کشور شده است و باید با پیگیری دولت ها این موضوع سریعتر شکل عملیاتی به خود گیرد.

·         مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۵.۵۹۷ میلیارد یورو رسید.

·         سخنگوی دولت گفت: ظرف چند هفته آینده هر دو لایحه بودجه 95 و برنامه ششم را به نمایندگان تقدیم می‌کنیم.

·         وزیر صنعت گفت: ما آماده پذیرش سرمایه‌گذاری‌های مشترکی هستیم که منجر به تولید محصولات رقابت‌پذیر شود به طوری که در بخش خودرو نیز در حال توافق برای تولید و صادرات حداقل ۳۰ درصد محصولات تولید شده در ایران به خارج از کشور هستیم.

·         رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر"فراهم آمدن موقعیت مناسب برای صادرات به روسیه با کنار رفتن ترکیه از این بازار" گفت: روسیه بازار ۱۵۰ میلیون نفری دارد که ایران می تواند جایگزین کالاهای ترکیه در روسیه شود.

·         رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات ارتباط بانکی ایران و فنلاند در سالهای تحریم گفت: این امر باعث شد که تجارت دو کشور از ۲۰۰ میلیون دلار به ۲۳ میلیون دلار کاهش یابد.

·         مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی ضمن تشریح چگونگی افزایش سطح پوشش آماری بانک مرکزی، گفت: حجم نقدینگی با 366 هزار میلیارد تومان رشد از 506 هزار میلیارد تومان در شهریور سال 92 به 873 هزار میلیارد تومان در شهریور 94 رسید که دلیل افزایش 96 هزار میلیارد تومان آن افزایش سطح پوشش آماری بوده است.

·         بانک مرکزی در قالب طرح تسهیلات خرید خودرو و کارت اعتباری، ۶۷۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد، پول پرقدرت تزریق می‌کند که با توجه به ضریب فزاینده ۶.۳۴، بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان به نقدینگی اضافه خواهد شد؛ حال، اعتبار وعده داده‌شده برای اوراق ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن بماند.

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی امروز دلار با  یک ریال رشد ۳۰,۱۰۶ ریال، پوند انگلیس با ۱۶۱ ریال کاهش ۴۵,۳۰۲ ریال و یورو با ۳۸ ریال افت ۳۲,۶۶۶ ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز،  نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز سه‌شنبه در بازار ۹۱۹ هزارتومان، طرح قدیم ۹۱۸ هزار تومان، نیم سکه ۴۶۴ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۸ هزار تومان اعلام شد. نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۳ هزار و ۸۵۰ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۷۴ دلار است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۶۴۰ تومان، هر یورو را ۳۹۵۰ تومان، هر پوند را ۵۴۷۰ تومان، لیر ترکیه ۱۲۸۵ تومان و درهم امارات را ۹۹۸ تومان اعلام کردند.

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2930
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 492
  • بارديد ديروز : 8,376
  • بازديد کلي : 15,263,189