loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 173 دوشنبه 16 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران امروز با 45.38 واحد کاهش به رقم 62374.8 واحد رسید. امروز حتی معاملات عمده و بلوکی هم نتوانست شاخص را به محدوه سبز وارد کند! ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 68 میلیارد تومان بود! ارزش بازار امروز، با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 269.7 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز معاملات کد به کد در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین با جابه‌جایی 20 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد و 800 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده دنبال شد. همچنین در نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران تعداد 10 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و 199 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده به کد شرکت‌های درون گروهی کد به کد شد. در نماد معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، اما بیش از 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد. در بانک صادرات ایران نیز بازارگردان امروز بیش از 19 میلیون سهم را میان کد حقیقی و حقوقی جابجا کرد. همچنین در نماد معاملاتی گسترش نفت وگاز پارسیان نیز بیش از 12 میلیون سهم میان سهامداران عمده روی قیمت صفر تابلو جابجا شد.

نمادهای حکشتی با 15.9 واحد کاهش، فولاد با 12.1 واحد کاهش و وامید با 10.4 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی رمپنا با 22.6 واحد افزایش، فارس با 17.3 واحد افزایش و اخابر با 11.6 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبملت با 7.5 میلیارد تومان، وتوس با 6.7 میلیارد تومان، و مبین با 5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای فولادح با 53 میلیون، وبملت با 39 میلیون  و وتوس با 30 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: خچرخش (+4.53 %)، غشصفا (+4.39%)

·         بیشترین کاهش قیمت:شپارس (-4.99 %)، کهرام (-4.86%)

·         شیمیایی، بانک و انبوه سازی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: شپدیسح، کطبسح، وسکابح، پکویر، پکویرح و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي ختور، غچين، چفيبرح

·         توقف نمادهای معاملاتی: سپاها،

·         بنابر اعلام مدیریت بازار فرابورس ایران، معاملات امروز در نماد سنوین مورد تائید قرار نگرفت.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، *  اطلاعات و صورتهای مالی حسابرسی 6 ماهه منتهی به شهریور 94 خکار منتشر گردید. بر این اساس، تمامی عوامل مهم صورت سود و زیان شرکت نسبت به دوره 6 ماهه مشابه سال گذشته با کاهش چشمگیری مواجه بوده و سود خالص 77% کاهش داشته است. این صورت ها بیانگر پوشش 13 درصدی سود خالص بودجه 6 ماهه شرکت در نیم نخست سال هستند. ** معاون امور صنایعوزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش دو برابری صادرات خودرو در هشت ماه امسال خبر داد و گفت: دلیل کاهش خرید خودرو در مدت یادشده، پایین آمدن توان خرید مردم است. * معاون فروش سایپا با اینکه موج انصرافی های محصولات این شرکت صحت ندارد، گفت: این شرکت در بخشنامه جدید خود به نمایندگی‌ها حق انصرف را به صورت موردی برای مشتریان لحاظ کرده است. ** براساس شایعات، شنیده شده در سفر رئیس جمهور به پاریس، تیم ایران خودرو نیز با وی همراهی خواهند کرد تا قرار داد جدید را با پژو به امضا رسانند.

·         در گروه بانکی،*   عضو حقیقی هیات مدیره بانک خاورمیانه با برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده برای دو سال تعیین شدند. با این رویداد نماد معاملاتی "وخاور" طی روزهای آینده بازگشایی خواهد شد.

·         در گروه سرمایه گذاری و هلدینگ، * صورت های مالی حسابرسی شده 6 ماهه منتهی به شهریور94 وملی منتشر گردید. این صورت های نسبت به نسخه حسابرسی نشده آن تغییری نداشته است. وملی در دوره 6 ماهه سال جاری خود 75.5% کاهش سود خالص داشته است.

·         در گروه فرآورده نفتی، * رسانه رسمی کره جنوبی روز دوشنبه از تمایل کشورهای آسیایی برای تقویت مناسبات اقتصادی با تهران خبر داد و نوشت: تقویت مناسبات نفتی ایران با کره شمالی در دوران پس از لغو تحریم ها افزایش خواهد یافت. ** مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت ایران از مذاکره با سیرالئون به منظور احداث انبار ذخیره‌سازی نفت در این کشور خبر داد.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* رییس ایستگاه اندازه گیری صادرات گاز در مرز بازرگان گفت : ایران حدود ۳۰ درصد گاز مورد نیاز ترکیه را تامین می کند و ادعای افزایش صادرات گاز به ترکیه در روزهای اخیر واقعیت ندارد. ** زمان افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی "شیران" از سود انباشته، ۱۴ روز شنبه ۲۸ آذر د دفتر مرکزی شرکت برگزار خواهد شد.  * یک موسسه تحقیقاتی اعلام کرد ایران قادر است پس از برداشتن تحریم ها ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در پروژه های پتروشیمی خود جذب کند.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * صورتهای مالی 6 ماهه حسابرسی شده حپترو در سایت کدال قرار گرفت. بر این اساس، صورت های حسابرسی شده با صورت های حسابرسی نشده در تطابق کامل بودند. سود خالص شرکت در دوره 6 ماهه نخست سال جاری 76% رشد نموده است. 28% سود بودجه 6 ماهه نیز در طول 6 ماهه نخست پوشش داده شده است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·          وزیر بازرگانی روسیه اعلام کرد این کشور تمایل دارد تا روابط تجاری و صنعتی خود را با ایران و امارات گسترش دهد.

·         هیات دولت چند ماده واحده و بند برای بودجه ۹۵ ازجمله معافیت سهم شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از تقسیم سود سهام، انتشار ۱۰ هزارمیلیاردتومان اوراق مشارکت و معافیت مالیاتی حقوق ۱.۳ میلیون تومانی را تصویب کرد.

·         رییس کل بانک مرکزی رشد اقتصادی سال آینده را بیش از ۵ درصد و تورم را تک رقمی پیش بینی کرد و پیشنهاد بازگشت رتبه اعتباری بانک های ایرانی به رتبه پیش از تحریم ها در سوئد تاکید کرد.

·         ظاهرا حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی سرانجام موفق شده است جایگزینی برای خود پیدا کند که مورد قبول رئیس کل بانک مرکزی نیز باشد. به این ترتیب پیش بینی می شود فرشاد حیدری مدیرعامل سابق بانک ملی و رئیس فعلی کانون بازنشستگان بانک ها بزودی جایگزین حمیدتهرانفر در سمت معاونت نظارت بانک مرکزی شود.

·         عضو شورای پول و اعتبار با تشریح جزئیات دستورکار جلسه فردای شورای پول و اعتبار گفت: بانک مرکزی با کاهش نرخ سود مخالف بوده و استدلال می‌کند که با نرخ ۲۰ درصدی هم، صف برای دریافت وام وجود دارد.

·         مدیر عامل بورس انرژی گفت: شرکت ملی پخش با استفاده از ساز وکار بورس انرژی ، بخشی از حجم گاز مایع خود را در این بازار عرضه می کند و در نظر دارد تا با استفاده از انواع قراردادهای قابل معامله، حجم معاملات خود را افزایش دهد.

·         مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گفت: اگر امیدی به افزایش سرمایه‌گذاری و حل مساله نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و عوارض مالکانه برای معادن باشد، بازار سرمایه روند رو به رشدی را در پیش خواهد گرفت.

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی امروز دلار با 12 ریال افزایش 3010.5 تومان، پوند با 9 ریال کاهش 4546.3 تومان و یورو با 28 ریال افت 3270.4 تومان قیمت‌‌گذاری شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز،  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار هزار تومان افزایش یافت. بر این اساس، در حال حاضر هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 922 هزار تومان، نیم‌سکه 466 هزار تومان، ربع سکه 257 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 168 هزار تومان قیمت دارد. هر گرم طلای 18عیار نیز امروز در بازار با رشد اندک قیمت‌ها مواجه شد؛ به طوری که هم‌اکنون 94 هزار تومان قیمت دارد. هر مثقال طلا هم با قیمت 407 هزار و 900 تومان به فروش می‌رود. در بازار ارز قیمت دلار در صرافی‌ها 7 تومان افزایش یافت. در حال حاضر هر دلار آمریکا 3648 تومان، یورو 3950 تومان، پوند 5495 تومان، درهم امارات 997 تومان، لیر ترکیه 1295 تومان و یوان چین 580 تومان است.

·         در هفته منتهی به 27 نوامبر سال 2015 هر بشکه نفت خام سنگین ایران 36 دلار و 40 سنت و هر بشکه نفت خام سبک 39 دلار و 19 سنت معامله شد. بر این اساس هر بشکه نفت خام سبک 66 سنت افزایش و هر بشکه نفت خام سنگین 57 سنت افزایش قیمت داشته است. در این بازه زمانی نفت اوپک 39 دلار و 30 سنت بود و همچنین نفت WTI حدود 40 دلار، نفت برنت 44 دلار، نفت دوبی 39 دلار و عمان 40 دلار معامله می‌شد.

·         بلومبرگ اعلام کرد: با افزایش تنش‌های منطقه‌ و نگرانی‌ سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به اوضاع اقتصادی ترکیه، روند خروج سرمایه‌های خارجی از این کشور و همچنین کاهش ارزش سهام و لیر ترکیه تشدید شده است.

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2933
  • افراد آنلاين : 5
  • بازديد امروز : 6,237
  • بارديد ديروز : 6,526
  • بازديد کلي : 15,282,289