loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 169 شنبه 14 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران در لحظات پایانی با تاثیر تاپیکو و وغدیر به بازه مثبت صعود کردو با 27.08 واحد افزایش به رقم 62577 واحد رسید. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 37 میلیارد تومان بود! ارزش بازار امروز، با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 270.5 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

نمادهای معاملاتی تاپیکو با 44.2 واحد افزایش، وغدیر با 24.5 واحد افزایش و رمپنا با 17.8 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای خودرو با 22.2 واحد کاهش، شبندر با 17.2 واحد کاهش و وبملت با 13.8 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای خودرو با 3.1 میلیارد تومان، وبیمه با 2.8 میلیارد تومان، و مبین با 1.4 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای فولادح با 43 میلیون، خودرو با 19 میلیون  و وبیمه با 16 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: غشصفا (+4.93 %)، شمواد (+4.81%)

·         بیشترین کاهش قیمت:کرازی (-4.94 %)، خفنر (-4.91%)

·         خودرو، بانک و شیمیایی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: پارسانح، ختوقاح، خگستر، شپترو، خودرو و حراج مجدد نماد معاملاتي لپارس

·         توقف نمادهای معاملاتی: خوساز، کشرق

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، * خگستر در گزارش اصلاحی پیش بینی سود هر سهم سال 94 بر اساس عملکرد دوره 6 ماهه سود خود را از 168 ریال به 232 ریال معادل 38 درصد افزایش داد که دلیل آن افزایش سود حاصل از سرمایه گذاری است. شرکت در پیش بینی قبلی درآمدی از محل سود شرکت سرمایه گذاری سمند لحاظ نکرده بود، این در حالیست که در گزارش جدید مبلغ 96 میلیارد ریال درآمد از محل سود سهام شرکت سمند پیش بینی کرده است.  ** خفناور بعد از اعمال افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی در مهرماه ، برای دومین بار در دو ماه اخیر برنامه افزایش سرمایه در پیش گرفته است. این افزایش سرمایه در صورت طی مراحل قانونی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد شد. * بخشنامه جدید سایپا برای دریافت چک ضمانت معادل ۱۲۰ درصد تسهیلات پرداختی در فروش اقساطی خودرو، نارضایتی مشتریان را به همراه داشت و در پی این مسئله، جلسه‌ای بین نمایندگان فروش سایپا و مدیران این شرکت برگزار شد اما به نتیجه نرسید.

·         در گروه بانکی،*  به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان علیرضا معرفت، مدیر بانکداری شرکتی این بانک گفت: در راستای حمایت از فعالان اقتصادی در بخش‌ تولید، بانک سامان به عاملیت از صندوق توسعه ملی، تسهیلات ارزی ارزان‌قیمت به شرکت میهن پرداخت کرد. ** «مسترکارت» به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی و کارت اعتباری در دنیا، تبلیغات خود را برای جلب مشتری از ایران آغازکرده است.

·         در گروه بیمه، * وزیر اقتصاد از حذف مالیات بر ارزش افزوده صنعت بیمه در اصلاحیه قانون خبر داد و گفت: علی رغم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی صنعت بیمه هنوز با شرایط رقابتی فاصله دارد. ** رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به نزدیک شدن به لغو تحریم‌ها از دولت خواست که از انعقاد قرارداد بیمه‌ای شرکت بزرگ ایرانی با بیمه‌های خارجی ممانعت کند.

·         در گروه سرمایه‌گذاری و هلدینگ، * وگستر در دوره یک ماهه منتهی به آبان 94، حدود 19 میلیارد ریال سهم لیزینگ ایرانیان واگذار نموده که از این بابت 4.6 میلیارد ریال زیان شناسایی کرده است. ** وصنعت اعلام کرد در نظر دارد که کل سهام متعلق به خود را در شرکت کارخانجات مخابراتی ایران به تعداد 111،868،436 سهم معادل 98/7 درصد از کل سهام آن شرکت را در بازار فرابورس در تاریخ 24 آذر 94، به قیمت پایه هر سهم 623 ریال عرضه نماید.

·         در گروه فرآورده نفتی،* یک منبع آگاه از مذاکرات جدی ایران و برخی کشورهای اروپایی به منظور ساخت پالایشگاه در این کشور ها خبر داد و گفت: در حال حاضر برخی از این مذاکرات نهایی شده است و برخی از طرف‌های اروپایی قبول کرده‌اند تا با مشارکت ایران کار ساخت این واحدهای پالایشی آغاز شود. ** هجدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی فردا (یکشنبه) 15 آذر ماه در دادگاه انقلاب برگزار می شود. * روزنامه انگلیسی زبان بیزنس استاندارد هند روز شنبه درگزارشی نوشت: واردات نفت ازایران به این کشور درماه نوامبر(آبان - آذر) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 45درصد کاهش به 138 هزار و 100 بشکه در روز رسید.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،*  معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: دوازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور نمایندگان ۲۵ کشور، هفته آینده در تهران برگزار می شود که نمایندگان یک شرکت آمریکایی نیز حضور خواهند داشت. ** مجموع تولید صنعت پتروشیمی در ٨ ماهه امسال ٣٠,٧ میلیون تن بوده است که این میزان تولید نسبت به ظرفیت اسمی ٧٤ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣ درصد افزایش داشته است. * معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه مجموع سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی قبل و بعد از انقلاب در صنعت پتروشیمی به یک میلیارد دلار نمی‌رسد، گفت: با شرکت‌های خارجی علاقمند به سرمایه‌گذاری در ایران با فرض قیمت خوراک گاز 13 سنتی مذاکره می‌کنیم.

·         در گروه ساختمانی، * عضو هیئت مدیره بانک مسکن از اخذ مجوز تضمین فروش اقساطی مسکن توسط این بانک از سوی بانک مرکزی خبر داد. ** افزایش سرمایه ثتران از 600 به 1000 میلیارد ريال در تاریخ 10 آذر ماه به ثبت رسیده بنابراین برگه های جدید سهام قابلیت انتشار دارد.

·         در گروه کاشی و سرامیک، *  شرکت کاشی و سرامیک سینا که سود هر سهم سال جاری را ۴۵ درصد کاهش داده در صدد اعمال افزایش سرمایه ۵۵.۵ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته برآمده است.

·         در گروه قندی، *  قشهد، 1650ریال سود تقسیم کرد.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         مونیز، وزیر انرژی آمریکا گفت:‌ تحریم‌های ایران در ماه ژانویه زمانی که آژانس تایید کند تهران به تعهداتش عمل کرده است، برداشته خواهد شد.

·         سرگئی ریابکوف و سایمون گس، معاونان وزرای خارجه دو کشور روسیه و انگلیس روز جمعه در تماس تلفنی بر ضرورت انتقال سریع‌تر به مرحله اجرای برجام تأکید کردند.

·         همزمانی تدوین لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ کشور موجب شده، با توجه به تاکید رئیس جمهور برای ارائه همزمان این دو لایحه، احتمالا هفته آینده به مجلس تقدیم می‌شود. گمانه زنی ها از نفت 40 تا 45 دلاری و افزایش 13درصدی حقوق کارمندان خبر میدهد.

·         دبیر مجمع تشخیص مصلحت با اینکه با طولانی‌ترین و عمیق ترین رکود مواجه ایم ،گفت: فوری ترین اقدام در خروج از این رکود رساندن نقدینگی به دست تولید کنندگان آن هم با هزینه کم است.

·         وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر لزوم تشویق سرمایه گذاری خارجی که به رشد صادرات کمک می کند، گفت: حجم صادرات کالاهای ایرانی باید ظرف 10 سال آینده سه برابر افزایش پیدا کند.

·         رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اثرات منفی بی ثباتی نرخ ارز بر اقتصاد کشور گفت: صادرکنندگان ایرانی در شرایط امروز با توجه به وضعیت و مشکلات صادراتی خود باید بتوانند نرخ ارز را پیش بینی کنند تا وضعیت سرمایه‌گذاری آنها دچار نوسان نشود.

·         رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: رتبه ایران از نظر شاخص فضای کسب و کار در دولت یازدهم، از رتبه 152 به 118 رسید و در واقع 34 رتبه بهبود یافت .

·         رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: مزایای خوبی از لحاظ قانونی برای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران درنظر گرفته شده است به ‌طوری‌که سرمایه گذاران خارجی معافیت‌های مالیاتی شش تا ۲۰ سال خواهند داشت. سرمایه‌گذاران هیچگونه پرداختی همچون عوارض نیز نخواهند داشت.

·         در حالی ۲۶ روز از آغاز طرح کارت اعتباری خرید کالا می‌گذرد که هنوز هیچ کارتی توسط سیستم بانکی صادر نشده و مردم به امید اجرایی شدن آن دست از خرید برداشته‌اند که این موضوع خود رکود بازار را تشدید کرده است.

·         بنابر اعلام بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا ۳۰ هزار و ۹۳ریال، یورو ۳۲ هزار و ۷۳۲ ریال و پوند انگلیس ۴۵ هزار و ۴۷۴ ریال قیمت خورد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز شنبه در بازار ۹۲۲ هزارتومان، طرح قدیم ۹۲۱ هزار تومان، نیم سکه ۴۶۷ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۸ هزار تومان اعلام شد.  همچنین نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۳ هزار و ۹۸۰ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۸۷ دلار است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۶۳۵ تومان، هر یورو را ۳۹۴۰ تومان، هر پوند را ۵۴۹۰ تومان، لیر ترکیه ۱۲۸۵ تومان و درهم امارات را ۹۹۵ تومان اعلام کردند.

·         بازارهای جهانی بلافاصله پس از اعلام نتیجه نشست اوپک به تصمیم این سازمان واکنش نشان دادند و قیمت نفت 1.50 دلار سقوط کرد و در پایان معاملات دیروز، نفت برنت با قیمت 43 دلار و نفت خام آمریکا با قیمت 40.14 دلار در هر بشکه فروخته شد.  اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج‌شنبه12  آذر ماه، با 57 سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن، 37.89 دلار در هر بشکه فروخته شد.

·         رئیس بخش ذخایر نفتی و معدنی ایالت نورس داکوتا گفت: تصمیم دیروز اوپک برای کاهش ندادن سهمیه اوپک باعث کاهش بیشتر تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا شده و تولید نفت شیل کاهش می‌یابد.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2919
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 1,152
  • بارديد ديروز : 646
  • بازديد کلي : 15,124,806