loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 161 سه شنبه 10 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران امروز تغییر روند داد و با 97.73 واحد کاهش به رقم 62550 واحد رسید. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 54 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 270.4 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز بازار سهام همچنان با معاملات کد به کد و بلوکی همراه بود.امروز در نماد معاملاتی بانک صادرات 50 میلیون سهم به ارزش 4 میلیارد و 495 میلیون تومان از سوی بازارگردان این سهم کد به کد شد. در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین نیز بیش از 5 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد و 346 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده به کد شرکت‌های درون گروهی انتقال یافت.

نمادهای رمپنا با 19.1 واحد کاهش، وپارس با 26.3 واحد کاهش و فولاد با 10.4 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس با 48.5 واحد افزایش، جم با 8.6 واحد افزایش و دزهراوی با 4.5 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبملت با 6.9 میلیارد تومان، وبیمه با 3.3 میلیارد تومان، و مبین با 2.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای خریختح با 78 میلیون، فولادح با 77 میلیون  و وبملت با 35 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: ختوقا (+5.02 %)، لخزر (+5%)

·         بیشترین کاهش قیمت:کرازی (-4.99 %)، خچرخش (-4.93%)

·         بانک، شیمیایی و سرمایه‌گذاریها برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: وپارس، لپارس، و حراج مجدد نماد معاملاتي ختوقا

·         توقف نمادهای معاملاتی: کنیلو، وخاور، سدشت، وبوعلی، خریختح، غذرح، ثباغ،

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،  از نکات جالب توجه بازار امروز واگذاری کامل صف خرید «خدیزل» و توقف موتور این عرضه اولیه پس از گذشت 2 روز از کشف قیمت این سهم با برجا گذاشتن بازدهی 6 درصدی است. امروز در این نماد 47 میلیون و 975 هزار سهم به ارزش بیش از 17 میلیارد و 306 میلیون تومان به قیمت پایانی 360 تومان و 7 ریال معامله شد. * سایپا در اقدامی تأمل برانگیز با ارسال بخشنامه ای به نمایندگی ها اعلام کرده چک یا سفته ای معادل ۱۲۰ درصد وام دریافتی را هم به نمایندگی ها ارائه کنند تا روال تحویل خودروها انجام شود. ** "خزامیا" در ۸ ماهه سال ۹۴ تنها توانسته ۴۴ درصد از پیش بینی مقدار فروش براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه را پوشش دهد. با توجه به این آمار احتمال عدم پوشش کامل پیش بینی براساس عملکرد ۶ ماهه نیز بالاست.

·         در گروه بانکی،* تفاهم نامه همکاری بیمه خطوط اعتباری کوتاه مدت بین شرکت بیمه ساچه ایتالیا و سه بانک ایرانی پارسیان، پاسارگاد و سامان امضاء شد. ** وزیر راه برای مدیریت دارایی های سمی ۱۰۰ هزارمیلیارد تومانی بانک ها با اشاره به پیشنهاد راه اندازی بانک تصفیه اظهار داشت: ایجاد این بانک پیشنهاد شخصی است نه مصوبه و نظر دولت. این درحالی است که تجریه تاسیس چنین بانکی در آسیای شرقی و اروپایی در بحران اقتصادی ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ وجود دارد.

·         در گروه برق، * وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه دولت برای صنعتی شدن ایران از مسیر برق می گذرد و توسعه صنعت برق شتاب می گیرد.

·         در گروه فرآورده نفتی،* رئیس بخش توسعه پروژه های نفت و گاز شرکت زیمنس آلمان گفت: ایران با دارا بودن ذخایر فراوان نفت و گاز، میدان های تقریبا دست نخورده و هزینه تولید پایین، نسبت به سایر کشورهای جهان دارای مزیت نسبی و برتری است. ** معاون وزیر نفت از حضور یک هیات ایتالیایی نفتی و گازی به ایران در پایان ماه ژانویه ٢٠١٦ خبرداد و خاطر نشان کرد: در این سفر پروژه های مورد علاقه شرکتهای ایتالیایی در زمینه نفت و گاز برای سرمایه گذاری به شرکت ملی نفت ایران اعلام خواهد شد تا هر چه سریعتر کارهای عملیاتی آن آغاز شود. * شرکت دولتی نفتی «ژوها ژنرونگ» واردکننده ۴ درصد کل نفت وارداتی چین از ایران و شعبه ماکائو گروه «نام وونگ» به منظور تقویت موضع مالی این شرکت با موافقت کابینه چین ادغام می‌شود. ** وزیر نفت با ارسال نامه ای به دبیرکل اوپک خواستار کاهش ۱.۳میلیون بشکه‌ای سقف تولید روزانه نفت اوپک شد و اعلام کرد: همزمان با لغو تحریم ایران، زمان کاهش تولید نفت برخی کشورهای عضو اوپک فرا رسیده است.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* "شپلی" که در گزارش 6 ماهه حسابرسی نشده خود، زیان خالص هر سهم را 1249 ریال اعلام کرده بود در گزارش حسابرسی شده 6 ماهه این زیان را با افزایش 13.5 درصدی به 1418 ریال زیان خالص به ازای هر سهم رساند. ** اثر معامله ۱۰۰۰ میلیارد تومانی "شبندر" بر "پارسان" رسما" اعلام شد: موجب افزایش درآمد حاصل از سمایه گذاری های این هلدینگ در بودجه سالی مالی منتهی به ۱۳۹۵/۶/۳۱ به مبلغ ۲۸۶,۸۶۶ میلیون ریال خواهد رسید. *  بدنبال برگزاری همایش رونمایی ازمدل جدید قراردادهای نفتی ایران درهفته جاری، همایش بین المللی پتروشیمی نیز باحضور 137 نماینده ازشرکت های معتبر بین المللی 22 و 23 آذرماه برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری این صنعت درتهران برگزار می شود.

·         در گروه ساختمانی، * اگرچه تصور می‌شود که بازار مسکن داخلی است و نوسانات سایر بخش‌های اقتصادی تاثیر چندانی بر آن ندارد اما اتفاقات آذر ۹۱ و افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن در شهر تهران به خوبی نشان داد که ایجاد حباب در بازار ارز و سکه و سایر عوامل اقتصادی بر بازار مسکن موثرهستند.

·         در گروه معادن، * رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: امیدواریم دولت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی منابعی بین 2 تا 3 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه بخش معدن تامین کند. ** رئیس هیات مدیره مجتمع فرآوری و پالایش مواد معدنی مکران فلز گفت: با برداشت سالانه ۳۰ میلیون تن تیتانیوم از معادن شهرستان فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال می توان به فعالیت استخراج معدن در این منطقه ادامه داد.

·         در گروه داروسازی، *  طبق اعلام سازمان، شرکت دزهراوی مجوز افزایش سرمایه به میزان 275 درصد از محل سود انباشته دارد. این افزایش سرمایه به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت صورت می گیرد. سرمایه فعلی شرکت 8 میلیارد تومان است که با این افزایش سرمایه به مبلغ 22 میلیارد تومان خواهد رسید.

·         در گروه قندی، * امروز بلوک 9.59 درصدی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال از سوی بنیاد مستضعفان به قیمت پایه هر سهم 250 تومان روی میز فروش فرابورس رفت که با ادامه رقابت تا مبلغ 263 تومان و 9 ریال به ازای هر سهم در این عرضه ادامه رقابت به جلسه معاملاتی بعد موکول شد. ** بنیاد مستضعفان در عین حال امروز بلوک 88.71 درصدی قند قزوین را به طور یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 231 تومان و 4 ریال روی میز فروش بورس گذاشته است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

·         آمریکا فرمان رفع ممنوعیت همکاری تجاری کشورها با ایران را صادر کرد. درحالیکه چندی پیش آمریکایی ها طی پیام محرمانه ای از کشورها خواسته بودند تا در رفع تحریم ها از آنها جلو نزنند، امروز (دوشنبه) معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت اعلام کرد آمریکاییان به سفارتخانه های خود گفته اند که هیچ محدودیت و مزاحمتی برای شرکتهای علاقمند به همکاری با ایران ایجاد نکنند.

·         طبق اظهار نماینده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش آژانس درباره PMD فردا منتشر می‌شود.

·         معاون وزیر کار با اعلام برنامه ریزی برای راه اندازی ۸۰ تعاونی بزرگ توسعه و عمران شهرستانی در سال جاری گفت: مذاکرات برای ورود تعاونی های اعتباری به بازار پولی کشور ادامه دارد.

·         با توجه به لزوم تقویت بازار سرمایه و حمایت از سرمایه گذاران پیشنهاد کاهش نرخ سود معاملات اعتباری کارگزاری ها به ۷ درصد در کارگروه بازار سرمایه مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه شده است.

·         نسبت P / E بازار سهام تا پایان آبان ماه امسال برابر به 5.79 مرتبه رسیده است. این یعنی انتظار برای کسب بازدهی از بازار سهام در برابر سود بانکی حتی از 20 درصد نیز کمتر است.

·         بنا بر بانک مرکزی امروز نرخ دلار آمریکا با  ۱۰ریال رشد ۳۰,۰۹۶ ریال، پوند انگلیس با ۱۸۸ ریال افزایش ۴۵,۴۰۳ ریال و یورو با ۹ ریال افت ۳۱,۸۳۳ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم به ترتیب با هفت و 6 هزار تومان افزایش قیمت، 915 هزار تومان و 913 هزار تومان تعیین قیمت شد. همچنین نرخ هر نیم سکه بهار آزادی با چهار هزار تومان رشد 462 هزار تومان و هر ربع سکه نیز با سه هزار تومان افزایش 255 هزار تومان فروخته شد هر سکه یک گرمی با یک هزار تومان افزایش، 166 هزار تومان و هر گرم طلای 18عیار نیز 93 هزار و400 تومان خرید و فروش شد نرخ هر دلار آمریکا با 11 تومان افزایش 3655 تومان، هر یورو در بازار آزاد با 10 تومان رشد، 3868 تومان و هر پوند نیز با 38 تومان افزایش 5498  تومان قیمت خورد

·         هر اونس طلا در معاملات امروز با 15 دلار افزایش نسبت به دیروز 1071 دلار قیمت گذاری شد.

·         بانک ملی تاجیکستان اعلام کرد در پی افزایش نرخ دلار در برابر «سامانی» واحد پول این کشور، تمام صرافی‌ها تعطیل خواهند شد.

·         رویترز به نقل از منابع غیررسمی اعلام کرد: تولید نفت اوپک در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر 130 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به روزانه 31.77 میلیون بشکه رسید که در آستانه نشست اوپک، نشان از ادامه سیاست تولید بالا است.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2929
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 275
  • بارديد ديروز : 3,290
  • بازديد کلي : 15,254,596