loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 141 دوشنبه 09 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران همانند روز معاملاتی قبل، به کمک معاملات عمده و بلوکی توانست اندکی مثبت شده و با افزایش 8.58 واحدی به کار امروز خود پایان دهد، اما شاخص هم وزن با کاهش 6.6 واحدی مواجه شد. شاخص کل بازار بورس تهران امروز بر روی رقم 62647.7 واحدی بسته شد. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 74 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 270.9 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

طی معاملات امروز بازار سهام معاملات کد به کد و بلوکی از سوی حقوقی‌ها در نمادهای معاملاتی بانک ملت با بیش از 237 میلیون سهم به ارزش بیش از 45 میلیارد و 900 میلیون تومان بانک خاورمیانه با 39 میلیون و 900 هزار سهم به ارزش بیش از 11 میلیارد و 686 میلیون تومان، پتروشیمی مبین با 15 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد و 408 میلیون تومان، بانک پاسارگاد با 11 میلیون سهم با ارزش بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان از سوی سهامداران حقوقی خود با معاملات کد به کد و درون‌گروهی همراه شدند.

نمادهای معاملاتی شاراک با 19.5 واحد افزایش، ونوین با 19 واحد افزایش و اخابر با 16.9 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای تاپیکو با 19.1 واحد کاهش، رمپنا با 18.4 واحد کاهش و همراه با 12.8 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای شاراک با 9 میلیارد تومان، وبملت با 7.1 میلیارد تومان، و وبیمه با 3.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبملت با 37 میلیون، فولادح با 32 میلیون  و وبیمه با 19 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: قشهد (+4.99 %)، شفارس (+4.98%)

·         بیشترین کاهش قیمت:تکنو (-8.1 %)، خچرخش (-4.93%)

·         شیمیایی، بانک و سرمایه‌گذاریها برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: ختوقا، تکنو، و حراج مجدد نماد معاملاتي شفارا

·         توقف نمادهای معاملاتی: قشهد

·         بنابر اعلام مدیریت بازار فرابورس ایران، معاملات امروز در نماد  وآفری 1 مورد تائید قرار نگرفت.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، * به گفته‌ی مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو، مقرر گردیده است پانصد میلیون یورو برای ایجاد شرکت مشترک بین ایران‌خودرو و هلدینگ پژو سیتروئن سرمایه‌گذاری شود تا در این دور از همکاری‌ها پنج خودروی پژو ۳۰۱، ۲۰۸، ۲۰۰۸، ۵۰۸ و ۵۰۰۸ در ایران به تولید برسد. ** خودرو سازان كشور درآبان ماه سال جاري 55 هزارو 493 دستگاه انواع خودرو سواري ، وانت و تجاري توليد كردندكه اين ميزان نسبت به ماه مشابه سال قبل از رشد منفي 42 درصدي برخودار بوده است . خودرو سازان كشور درآبان ماه سال گذشته 96 هزارو 223 دستگاه انواع خودرو سواري ، وانت و تجاري توليد كرده بودند .* نمایندگان میانی شرکت فیات ایتالیا در حالی امروز روانه ایران خودرو شده‌اند تا زمینه‌های همکاری با این خودروساز را مورد بررسی قرار دهند، که خبرها از انتخاب شرکت اشکودا به عنوان شریک چهارم ایران خودرو حکایت دارد. ** با اجرایی شدن یک قانون جدید، خودروسازان در صورت استفاده از قطعات بی‌کیفیت در فرایند تولید یا تعمیر محصولات خود، موظف به جبران خسارت وارده به مشتریان خواهند بود. * معاون بازاریابی و فروش داخلی گروه خودروسازی سایپا از آغاز فرایند اجرایی تحویل خودروهای مربوط به تسهیلات ۲۵میلیونی به متقاضیانی که پرونده آنها کامل و وجه توسط بانک عامل تنزیل شده است، خبر داد. ** رئیس اداره بورس ها در واکنش به این نکته که تعیین سهمیه ۱۵۰۰ سهم برای معامله گران آنلاین بهمن دیزل و فروش فرسایشی ۱۵ میلیون سهم باقی مانده گفت: تعیین سهمیه معامله گران آنلاین به عهده مسولان بورس و فرابورس است. وهمچنین قبل از عرضه و بروز رخدادی در میزان استقبال یا عدم استقبال سرمایه گذاران، هیچ چیزی مشخص نیست.

·         در گروه بانکی،* سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه ۲۸ درصدی بانک دی از محل سود انباشته را صادر کرد. به این ترتیب این بانک فرابورسی از محل سود انباشته ، 140 میلیارد تومان به سرمایه کنونی 500 میلیارد تومانی اضافه خواهد کرد . این تامین مالی صرف توسعه فعالیت های بانکی و اصلاح ساختار مالی خواهد شد. ** در صورت کاهش سپرده قانونی بانک های تجاری و غیردولتی، بسته به مقدار کاهش این نرخ، رقمی بین ۱۹ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار این بانک ها قرارمی گیرد که می تواند صرف پرداخت تسهیلات شود.

·         در گروه مخابرات و رایانه، * عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت:‌ سند چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ و برنامه ششم توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت در مرحله بررسی و نهایی شدن است.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، *   مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان گفت: میزان واردات غیرنفتی از این بندر در هشت ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد کاهش داشته است.

·         در گروه فرآورده نفتی،* طی معاملات روز جاری، ۱۷ درصد از سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از طرف شرکت ملی پالایش و پخش فرآوده های نفتی ایران به قیمت پایه هر سهم ۴۲۹ تومان عرضه شد.با پیگیری های انجام شده گفته می شود شرکت نفت و گاز پارسیان اقدام به خرید سهام این شرکت کرده است.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* شنیده شده که شاراک اقدام به فروش یکی از زیرمجموعه های خود به نام پتروشیمیران نموده است و از این محل تعدیل 70 تومانی هر سهم را داراست. ** مدیرعامل یک شرکت نروژی سطح رقابت شرکت های بین المللی برای توسعه میادین نفت و گاز ایران را بسیار سنگین توصیف کرد و گفت: ایران بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز محسوب می شود.

·         در گروه ساختمانی، * خبرها حاکی از آن است طی روزهای آینده مجتبی عاشوری عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس از این سمت کنار می‌رود. ** دبیر کانون انبوه سازان ایران گفت: در طرح جدید فروش اقساطی واحدهای مسکونی، از منابع بانکی دولتی استفاده نمی شود بلکه یک نهاد مالی بازپرداخت اقساط خریداران را تضمین می کند.

·         در گروه سیمانی، * بانک صنعت و معدن روز چهارشنبه ۲۵ آذر ماه امسال بنا دارد بلوک ۱۵.۰۶ درصدی سیمان مازندران را از طریق بازار دوم بورس به قیمت پایه ۱۷۳۰۰ ریال واگذار کند.

·         در گروه معادن، * سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: شرکت بیمه ساچه ایتالیا، آمادگی خود را برای ارائه خدمات بیمه ای تا سطح پنج میلیارد یورو برای صنایع معدنی ایران اعلام کرد. **  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ۷۰۰ میلیارد دلار ماده معدنی کشف شده در ایران در نتیجه اکتشاف تا عمق ۵۰ متری زمین گفت: ایران آینده ایرانی است که در آن بخش معدن به تدریج جایگزین بخش نفت می شود.

·         در گروه فلزات اساسی، *  امروز برخی خبرها حاکی از برنامه دولت برای افزایش تعرفه واردات فولاد حکایت داشت.

·         در گروه قندی، * فردا  دو کارخانه قند قزوین و قند چهارمحال به صورت مدیریتی روی تابلو می رود قچار تنها شرکت قندی بنیاد است که مصادره ای نیست و احداثی است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

 

·         ویکتور ریباک سفیر بلاروس درتهران، مناسبات کشورش با ایران را روبه توسعه خواند وگفت: سال گذشته حجم سرمایه گذاری دوکشور ازمیزان مبادلات تجاری دوجانبه بالاتر رفته است که نشانگر گسترش تعاملات اقتصادی میان تهران و مینسک است.

·         داو جونز طی گزارشی نوشت: به رغم اینکه تحریم های غرب در سال های اخیر بخش عمده ای از تجارت خارجی ایران را مختل کرده، اما بسیاری از شرکت های آلمانی در این سال ها به تجارت با این کشور ادامه داده اند.

·         بنا بر بانک مرکزی امروز نرخ دلار آمریکا با ۱۵ ریال رشد ۳۰,۰۸۶ریال، پوند انگلیس با ۱۲ ریال افزایش ۴۵,۲۱۵ ریال و یورو با ۱۵ ریال افت ۳۱,۸۴۲ ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم به ترتیب بدون تغییر قیمت 908 هزار تومان و 907 هزار تومان تعیین قیمت شد. همچنین نرخ هر نیم سکه بهار آزادی با یک هزار تومان افت ، 458 هزار تومان و هر ربع سکه نیز با یک هزار تومان افت 252 هزار تومان فروخته شد هر سکه یک گرمی با یک هزار تومان افت 165 هزار تومان و هر گرم طلای 18عیار نیز 92 هزار و800 تومان خرید و فروش شد هر یورو در بازار آزاد با 15 تومان افت، سه هزار و 858 تومان و هر پوند نیز با10 تومان رشد پنج هزار و 460 تومان قیمت خورد

·         هر اونس طلا در معاملات با یک دلار افت نسبت به دیروز 1056 دلار قیمت گذاری شد

·         یک کارشناس بازارهای مالی افزایش قیمت دلار را ناشی از کمبود عرضه، فشار تقاضا به دلیل سفرها و نیز تاثیرگذاری تورم روی قیمت ارز دانست و گفت: در صورت کنترل نرخ تورم و کاهش سفرها، نوسان نرخ ارز محدود خواهد شد.

 

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2917
  • افراد آنلاين : 3
  • بازديد امروز : 7,123
  • بارديد ديروز : 1,014
  • بازديد کلي : 15,101,913