loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 180 یکشنبه 08 آذر 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران در دقایق پایانی و به کمک معاملات عمده و بلوکی توانست اندکی مثبت شده و با افزایش 3.7 واحدی به کار امروز خود پایان دهد، اما جو کلی حاکم بر معاملات بورس تهران امروز منفی بود. شاخص کل بازار بورس تهران امروز بر روی رقم 62939.1 واحدی بسته شد. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 84 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، مانند روز معاملاتی قبل معادل 270.8 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز در نماد معاملاتی شرکت‌ توسعه شهری توس گستر 30 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد و 700 میلیون تومان از سوی دانایان پارس کد به کد شد. در نماد معاملاتی بانک خاورمیانه نیز 22 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد و 300 میلیون تومان و در نماد معاملاتی صنعتی مینو بیش از 13 میلیون سهم به ارزش بیش از 10 میلیارد و 103 میلیون تومان از سوی سهامدار عمده به کد شرکت‌‌های درون گروهی جابجا شد. در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین نیز هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس 12 میلیون سهم این شرکت را به ارزش بیش از 3 میلیارد و 750 میلیون تومان کد به کد کرد.

نمادهای معاملاتی جم با 41.7 واحد افزایش، فارس با 20 واحد افزایش و وامید با 18.7 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای تاپیکو با 20.1 واحد کاهش، وبصادر با 18.7 واحد کاهش و وبملت با 12.9 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وخاور با 11.7 میلیارد تومان، فاذر با 7.2 میلیارد تومان، و وبملت با 6.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای فولادح با 45 میلیون، وخاور با 40 میلیون  و وبملت با 31 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: غمارگ (+13.19 %)، قصفها (+4.84%)

·         بیشترین کاهش قیمت:دکوثر (-6.86 %)، خوساز (-4.73%)

·         بانک، شیمیایی و محصولات فلزی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: پدرخش، شفارا، غمارگ و حراج مجدد نمادهاي معاملاتي دكوثر، كدما، بنيروح

·         توقف نمادهای معاملاتی: پاسا، غچین

·         بنابر اعلام مدیریت بازار فرابورس ایران، معاملات امروز در نماد معاملاتي شركت بيمه نوين (نوين1) مورد تاييد قرار نگرفت.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی،امروز بازار سهام شاهد یک عرضه اولیه بود. در این بازار امروز یکصد میلیون سهم از کل سهام شرکت بهمن دیزل برای نخستین‌بار به قیمت 340 تومان به ازای هر سهم در بورس کشف قیمت و به این ترتیب 34 میلیارد تومان برای سهامدار عمده آن جذب نقدینگی شد. * با گذشت ۲۱ روز از ثبت نام برای فروش خودروهای داخلی با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، فرآیند مربوط به تحویل بخشی از محصولات ایران‌ خودرو از امروز آغاز شد، اما هنوز خبری از تحویل محصولات سایپا نیست. ** مدیرعامل ایران خودرو با اعلام دور جدید همکاری‌ با پژو اعلام کرد: این شرکت فرانسوی با ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری، همکاری‌ها با ایران را از سر می‌گیرد و تا ۱۸ ماه آینده ۵ محصول را به تولید خواهد رساند. * شایعاتی از "خکاوه" به گوش میرسد، که با توجه به تصمیم اتخاذ شده از سوی سایپا دیزل برای سود آورِی بیشتر و کاهش دادن زیان انباشته ساعات کاری شرکت از دو شیفت کاری به سه شیفت کاری تغییر یافته است .همچنین در قراردادی جدید با شرکت ولوو ،تولید تعداد بیشتر خودروی سنگین در سال ۹۴ برای جایگزینی ۵۰۰۰ دستگاه خودروی فرسوده سنگین صورت گرفته است .

·         در گروه بانکی،* درحالی قرار بود طرح کارت اعتباری خرید کالا از اوایل این هفته اجرایی شود که هنوز سیستم بانکی در تخصیص این کارت ها و محاسبه سود تسهیلات با ابهاماتی روبه رو بوده و به نظر می رسد تمایلی به آغاز این طرح ندارد. ** "وپارس" که بیش از ۴ ماه است که در حالت متوقف به سر می برد، با سرمایه ۲۳۰۰ میلیارد تومانی بر اساس عملکرد ۶ ماهه سود هر سهم سال مالی جاری را ۹۸ ریال اعلام کرده است که با توجه به پیش بینی قبلی تعیل شده ی ۷۳.۵ ریالی سود هر سهم ۳۳ درصد تعدیل مثبت شده است. * وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور مدیرا ن ارشد و میانی حدود 10 بانک ایتالیا همراه با شرکت بیمه ساچه نشانگر اصرار بر تداوم همکاری است و بانکهای ما هم آماده همکاری هستند چرا که بدون حضور بانک‌ها توسعه تجارت پایدار نیست.

·         در گروه بیمه، * رییس کل بیمه مرکزی گفت: با لغو تحریم ها نباید انتظار تحول شگرف در صنعت بیمه داشته باشیم چرا که بسیاری از مشکلات ما از درون صنعت است و تا زمانیکه این چالش ها بر طرف نشود حتی خارجی ها هم نمی توانند چندان اثر گذار باشند.

·         در گروه مخابرات و انفورماتیک، *  افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی رکیش با سرمایه فعلی ۶۵.۵ میلیارد تومانی از محل مطالبات حال شده و آورده سهامداران مورد تایید سازمان قرار گرفت.

·         در گروه فرآورده نفتی،* سومین غول نفتی دنیا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران به لحاظ دوام ذخایر نفت و گاز با توجه به رقم کنونی استخراج و با فرض حفظ ذخایر تا 200 سال دیگر گاز و تا 125 سال دیگر نفت دارد و از این نظر در رتبه نخست جهان قرار گرفته است. ** معاون امور بین الملل وزیر نفت گفت: پیش بینی می شود همه تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی در اواخر دسامبر یا هفته اول سال جدید میلادی لغو شود.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، در واکنش به برخی اخبار غیر رسمی درخصوص کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها  از 13 به 10 سنت گفت:  کاهش 3 سنتی نرخ خوراک هنوز به طور رسمی به ما اعلام نشده، اما برداشت ها این است که در نهایت نرخ 10 سنت تثبیت شود . احمد مهدوی ابهری گفت: ماه‌هاست قیمت نفت و انرژی در دنیا پایین آمده است اما همچنان خوراک پتروشیمی ها با همان نرخ  13 سنت سابق  عرضه می شود و این مساله، صنایع پتروشیمی را با مشکل مواجه  کرده است . **  پتروشیمی جم در پیش بینی براساس عملکرد 6ماهه، سال مالی متنهی به اسفند94، سود هر سهم خود را با افزایش 13درصدی از 152تومان به 171تومان رساند. عمده دلیل تعدیل سود، افزایش نرخ ارز و شناسایی سود از محل مطالبات ارزی بوده است. * شیران قصد دارد سرمایه خود را از 2314میلیاردریال به 4628میلیاردریال برساند. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و جهت اصلاح ساختار مالی و کاهش قیمت سهم(جهت روانسازی معاملات!) خواهد بود. ** شپترو،  در اخرین گزارش خود برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۴، ۳۳۱ ریال سود پیش بینی کرده که این مقدار نسبت به پیش بینی قبلی ۳۵ درصد کاهش داشته و در دوره ۶ ماهه ۷۵ ریال (معادل ۲۳ درصد) را پوشش داده است. این در حالی است که در دوره مشابه سال گذشته ۳۵ درصد را پوشش داده است. * شرکت انی در جدیدترین گزارش خود تولید مایعات گازی ایران در سال 2014 را روزانه 630 هزار بشکه برآورد و اعلام کرد به این ترتیب رتبه ایران از با پله صعود به ششم جهان ارتقا یافته است.

·         در گروه ساختمانی، * مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این‌که پولی برای اجرای طرح مسکن اجتماعی نداریم، گفت:‌ برای رکن اصلی این قضیه یعنی تامین مالی چه در بخش سهم دولت و چه بخشی که مربوط به تسهیلات بانکی است، اقدامی صورت نگرفته است. ** براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در آبان‌ماه امسال تعداد معاملات مسکن 6.7 درصد افزایش و متوسط قیمت خرید و فروش 2 درصد کاهش یافته است.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

 

·         اولین همایش «ایران و یونان، فرصت‌های کشف ناشده » فردا با حضور وزیر خارجه یونان در مرکز همایش‌های رایزن برگزار می‌شود.

·         معاون رئیس اتاق بازرگانی و صنعت هند-ایران با استقبال از افزایش همکاری با کشورمان در بخش صنعت نفت، گفت: ایران مکان امنی برای سرمایه گذاری خارجی است.

·         بانک مرکزی نرخ رسمی ارزها برای امروز یکشنبه را بدون تغییر نسبت به روز گذشته درج کرد. بنابر این نرخ دلار آمریکا ۳۰,۰۷۱ ریال، پوند انگلیس ۴۵,۲۰۳ ریال و یورو ۳۱,۸۵۷ ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار 910 هزار تومان، نیم‌سکه 460 هزار تومان، ربع‌سکه 255 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 167 هزار تومان است. هر گرم طلای 18عیار نیز امروز در بازار با قیمت 92 هزار و 680 تومان به فروش می‌رفت. هر مثقال طلا نیز 401 هزار و 650 تومان بود. در بازار ارز هر دلار آمریکا با قیمت 3675 تومان، یورو 3880 تومان، پوند 5510 تومان، درهم امارات 1002 تومان و لیر ترکیه 1270 تومان بود.

·         مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با اشاره به تاثیر کاهش قیمت نفت و طلا بر بازار ارز و افزایش قیمت‌ها، گفت: پیش بینی می‌کنیم این عوامل در آینده نزدیک در بازار نباشد بنابراین پیش بینی می‌کنیم نرخ ارز کاهش یابد.

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2929
  • افراد آنلاين : 3
  • بازديد امروز : 2,227
  • بارديد ديروز : 4,150
  • بازديد کلي : 15,253,258