loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 163 چهارشنبه 04 آذر 1394

بازار سهام امروز به اتکاء بازارگردان‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با سبز شدن اغلب نماگرهای منتخب خود روبرو بود، بازاری که در آن حجم و ارزش معاملات سهام به شدت با کاهش مواجه است. شاخص کل بازار بورس تهران امروز که در دقایق پایانی با رنگ قرمز خبر از برآیند منفی تالار شیشه‌ای بورس تهران می‌داد دقایقی پس از پایان تایم معاملات با افزایش 13.67 واحدی بر روی رقم 62734.6 واحد بسته شد. در حالیکه شاخص هم وزن همچنان منفی باقی ماند. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات بلوکی، معادل 83میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 271.2 هزار میلیارد تومان ثبت شد.

امروز معاملات کد به کد در نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه میهن با 39 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان، بانک ملت با 6 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان، بانک پاسارگاد با 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان، پتروشیمی مبین با 5 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان، پخش البرز با 2.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان دنبال شد.

نمادهای معاملاتی رانفور با 35.2 واحد افزایش، همراه با 18.6 واحد افزایش و شپنا با 12.4 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای وغدیر با 80.9 واحد کاهش، وپاسار با 10.4 واحد کاهش و فخوز با 9.9 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وخاور با 12.9 میلیارد تومان، فاذر با 7.2 میلیارد تومان، و وبملت با 5.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وخاور با 44 میلیون، وبملت با 5.1 میلیون  و فاذر با 23 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: کرازی و شفارس (+4.99 %)، قشرین (+4.85%)

·         بیشترین کاهش قیمت: قمرو (-4.87 %)، کهرام (-4.86%)

·         بانک، شیمیایی و محصولات فلزی برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نماد معاملاتی: هرمز و حراج مجدد نماد معاملاتی ومعادنح

·         توقف نمادهای معاملاتی: کفپارس، تکنو، کگلح، خگستر

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، * معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه در فرآیند تحویل خودروهای طرح تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی مشکلی به وجود نیامده است، تاکید کرد که خودروها طبق برنامه ریزی های اولیه طرح، در زمان اعلام شده، تحویل مشتریان می شود. ** نایب رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور با بیان اینکه قوانین و تبصره‌های مالیاتی عرصه را برای فعالیت تولیدکنندگان سخت‌کرده است، گفت: برخی از واحدهای تولیدی قطعه ساز به دلیل بدهی مالیاتی با توقیف انبارهای خود روبه رو شده‌اند. * نشست خودروسازان ایتالیایی دوشنبه آینده در ایران خودرو برگزار خواهد شد.  هزار فعال اقتصادی ایتالیا به ایران می‌آیند.

·         در گروه لیزینگ، * لیزینگ صنعت و معدن(ولصنم) درحالی بعد از اعلام آثار وام خرید خودرو با سود ۱۶ درصدی، اولین سود هر سهم سال مالی ۳۰ آذر آینده را ۲۵۲ ریال پیش بینی کرد.

·         در گروه بانکی، * در جریان برگزاری کنفرانس بررسی فرصت‌های اقتصادی و مالی در شهر فرانکفورت آلمان، قرار شد همکاری گسترده‌ای بین بانک صنعت و معدن و بانک توسعه‌ای K.F.W آلمان در ابعاد و زمینه‌های مختلف پس از برداشتن تحریم‌ها صورت پذیرد. ** مدیرعامل سابق بانک ایران زمین، عدم تناسب بین نرخ سود و هزینه تمام شده پول، واگذار بنگاه‌های بدهکاران فراری اول انقلاب و تحمیل برخی شرکت‌ها به بانک‌ها را از جمله دلایل بنگاه‌دار شدن بانک‌ها دانست. * موسسه اعتباری آرمان ایرانیان گام نهایی برای اخذ مجوز رسمی را برداشت و امروز به طور رسمی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران ثبت و تاسیس شد.

·         در گروه سرمایه‌گذاری و هلدینگ، * گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند (واتی) با انتشار اطلاعیه ای در خصوص فروش اموال شرکت های نساجی غرب، آسیا بافت بیستون (فرش غرب) و گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند اعلام کرد، پیش بینی سود حاصله از فروش اموال این سه شرکت 152.749 میلیارد ريال می باشد. ** وملی در خصوص علت افزایش قیمت سهام این شرکت  اعلام کرد که هیچ تغییری در اطلاعات پیش بینی سال مالی 94 تا کنون اتفاق نیفتاده است و در صورت تغییر اطلاعات پیش بینی سال 94 ، اطلاعات تعدیلی از طریق سامانه کدال اعلام خواهد شد.

·         در گروه مخابرات و رایانه، * رئیس سازمان ملی بهره وری گفت: بخش ارتباطات در چند سال اخیر در میان سایر بخش ها در کشور از نظر بهره وری وضعیت مناسب تری دارد و امسال نیز روند صعودی خود را ادامه داده که دلیل آن خصلت این بخش و بهره گیری از فناوری های روز است.

·         در گروه فرآورده نفتی، * مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک بعد از چند حادثه پی‌درپی در این واحد پالایشی از سمتش برکنار شد. ** شرکت ملی نفت چین با انتشار گزارشی اعلام کرد که این کشور همچنان بزرگترین واردکننده نفت از ایران است. * وزیر نفت از احتمال جذب حدود ٣٠ میلیارد دلارسرمایه گذاری در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی خبر داد و گفت: بخشی از مشکلات صنعت نفت با مدل جدید قراردادهای نفتی حل خواهد شد.** در جلسه شورای رقابت مقرر شد وزارت نفت نتیجه اقدامات اصلاحی در زمینه ارجاع کارهای پژوهشی به ۵ دانشگاه و موسسه پژوهشی وزارت نفت را به شورای رقابت اعلام کند.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* رسانه های چین اعلام کردند که حضور مقام های ارشد کشورهای بزرگ صادرکننده گاز در تهران نشان می دهد که برنامه های وسیعی برای توسعه این بخش وجود دارد و ایران با میزبانی این رویداد مهم، اکنون به کانون توجهات جهانی در حوزه انرژی تبدیل شده است.

·         در گروه سیمانی، *  دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان از افت فشار گاز کارخانه‌های سیمان در برخی استان‌های کشور خبر داد و گفت:‌ برخی شرکت‌های گاز استانی برای تأمین منابع مالی خود، گاز مصرفی کارخانه‌های سیمان را به جای یک ماه، در ۱۵ روز دریافت می‌کنند.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

 

·         رئیس دفتر رئیس جمهوری اقتصاد مقاومتی را سیاست جدی و منطقی کشور دانست و گفت: اگر در دوران پسا برجام هوشمندانه عمل کنیم، قطعا با رفع تحریم ها آن بخش هایی از اقتصاد کشور که قدرت و قابلیت رقابت بین المللی دارند، می توانند بازار گشایی کنند.

·         دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: اعضای شورای نظارت بر برجام مشخص و تاکنون نیز ۳ جلسه تشکیل شده است.

·         اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، طی روز جاری با رییس سازمان بورس دیدار و هم اندیشی کردند/ در این جلسه در راستای تعامل های دو جانبه و موضوع قوانین بازار سرمایه مباحثی مطرح شد که در مجموع نتایج مثبتی در بر داشت.

·         عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کاهش نرخ ذخیره قانونی بانکها برای تامین منابع بسته خروج از رکود بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس موجب افزایش ۲۳ درصدی حجم نقدینگی شده است.

·         مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه دولت از سال ۸۹ تاکنون ۷۵۰۰ میلیارد تومان تنخواه بابت تامین بخشی از یارانه نقدی از بانک مرکزی گرفته است، گفت: تاکنون ۱۸۰۰ میلیارد تومان از این تنخواه تسویه شده است.

·         براساس آمار گمرک ایران، در هشت ماه نخست سال جاری ۲۷ میلیارد دلار واردات به کشور انجام شده است.

·         مبادلات تجاری ایران و اروپا با وجود توافق هسته ای و رفت و آمد هیئت های متعدد تجاری از اروپا به ایران با کاهش ۱۱ درصدی طی دو ماه پس از این توافق مواجه شد.

·         یک کارشناس اقتصادی گفت: با ورود پررنگ تر ایران به بازار جهانی نفت در دوران پساتحریم و کاهش قیمت نفت، اوضاع داخلی و سیاسی عربستان با بحران های عجیبی روبرو خواهد کرد.

·         از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۳۰۱۱ میلیارد ریال سهم دولتی توسط سازمان خصوصی سازی واگذار شده است.

·         رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه متاسفانه شرکت ها در ایران به بالاترین قیمت به خریداران واگذار می شود و این روش اشتباه است، گفت: بهترین راهکار برای حل این مشکلات ارائه ارزان تر واحد های تولیدی به خریداران است. 

·         بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ بانکی دلار آمریکا با  یک ریال افت 29,977 ریال، پوند انگلیس با 105 ریال کاهش 45,269 ریال و یوروبا 88 ریال رشد 31,964 ریال تعیین شد

·         امروز در بازار طلا و ارز، سکه طرح جدید با 2500 تومان افزایش 910 هزار و 500 تومان، طرح قدیم با 2 هزار تومان افزایش 910 هزار تومان و نیم سکه با 3 هزار تومان افزایش 458 هزار تومان فروخته شد. همچنین ربع سکه 3 هزار تومان رشد کرد و به 248 هزار تومان رسید، سکه گرمی با هزار تومان افزایش 166 هزار تومان و هر گرم طلا 18 عیار با 330 تومان صعود قیمت 92 هزار و 650 تومان به فروش رسید. در بازار ارز، دلار و یورو با 13 تومان افزایش به ترتیب 3613 و 3855 تومان و درهم با 2 تومان افزایش 986 تومان داد و ستد شد.

·         قیمت طلا که انتظار می‌رفت امروز به علت تنش ناشی از سقوط جنگنده روسی توسط ترکیه بالا رود چندان از کمترین قیمت 6 سال اخیر فاصله نگرفت و در معاملات امروز قیمت طلا 2.63 دلار کاهش یافت و 1073.02 دلار در هر اونس فروخته شد. جیمز استیل تحلیلگر بانک اچ‌اس‌بی سی در این باره گفت: درحالی‌که ما فکر می‌کنیم که قیمت طلا ممکن است بالا رود اما پیش‌بینی یک افزایش قوی را نداریم و تنها انتظار افزایش‌های ملایم را داریم بطوریکه برای قیمت‌های بالا مقاومت‌های زیادی وجود دارد.

·         قیمت نفت که روز گذشته در اثر سرنگونی جنگنده روسیه توسط ترکیه تا 46 دلار نیز بالا رفت امروز با تمرکز دوباره بر فزونی عرضه در بازار  روند کاهشی به خود دید. هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 60 سنت کاهش 45.66 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 39 سنت کاهش 42.48 دلار معامله شد.

·         آمارهای موسسه امریکن پترولیوم نشان داد که ذخایر نفتی آمریکا تا هفته منتهی به 20 نوامبر به 2.6 میلیون بشکه افزایش یافته است که بیش از 2 برابر انتظار تحلیلگران است.

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2930
  • افراد آنلاين : 13
  • بازديد امروز : 575
  • بارديد ديروز : 8,376
  • بازديد کلي : 15,263,272