loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 161 شنبه 30 آبان 1394

بازار سهام امروز در ادامه نوسان‌های تکنیکی خود با تحرک معامله‌گران بازار در نمادهای معاملاتی کوچک و بازار دومی امروز روی نوسان مثبت قرار گرفت. نماگر شاخص کل بازار بورس تهران امروز به لطف معاملات بلوکی ، توانست با افزایش با 17.7واحدی بر روی رقم 62889 واحد بسته شود. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات عمده و بلوکی، معادل 72 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 271.6 هزار میلیارد تومان ثبت شد. 

 امروز در بازار سهام معاملات کد به کد در نماد معاملاتی بانک صادرات ایران با بیش از 15 میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و 385 میلیون تومان دنبال شد. در عین حال در نماد معاملاتی 10 میلیون حق تقدم شرکت پالایش نفت تبریز به ارزش یک میلیارد و 900 میلیون تومان میان کدهای درون گروهی حقوقی جابجا شد در گروه مپنا نیز بیش از 4 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد و900 میلیون تومان کد به کد شد.

نمادهای معاملاتی جم با 26.4 واحد افزایش، فولاد با 20.8 واحد افزایش و شیراز با 13.1 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای اخابر با 25.4 واحد کاهش، وپاسار با 16.3 واحد کاهش و ونیکی با 10 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبیمه با 6 میلیارد تومان، وبملت با 4.5 میلیارد تومان، و شپنا با 4.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبیمه با 38 میلیون، فولادح با 34 میلیون  و وبملت با 23 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: خفنر (+4.99 %)، کپارس (+4.98%)

·         بیشترین کاهش قیمت: سقاین (-4.96 %)، شفارس (-4.66%)

·         شیمیایی، سرمایه‌گذاری و بانک برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: خزر، شلعاب

·         توقف نمادهایی معاملاتی: کماسه، رتکوح، شپمچا، دعبید

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، * شرکت بورسی قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌ با نماد ختوقا، (با سرمایه بیش از 26.6 میلیارد تومانی) که اوایل ماه گذشته مجوز افزایش سرمایه 144 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرده ، زمان نهایی شدن این تصمیم و برگزاری جلسه هیات مدیره را شنبه 30 آبان اعلام کرده است. ** معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه سایپا از تحویل به موقع خودروهای ثبت نام شده در طرح وام 25 میلیون تومانی خبر داد و گفت: به رغم تقاضای بالا و ثبت نام حجم انبوهی از خودروهای سایپا، این گروه در موعد مقرر تعهدات خود را تحت پوشش قرار خواهد داد. * خکار درآمد هر سهم در سال مالی 94 حسابرسی نشده خود را با سرمایه 85000 میلیون ریال ، مبلغ 835 ریال پیش بینی نموده است. شرکت در عملکرد شش ماهه خود موفق به پوشش 18 درصدی سود هر سهم، 35 درصدی فروش ،101 درصدی در آمدهای عملیاتی و 32 درصدی سود عملیاتی شده است.

·         در گروه لیزینگ، * ولصنم براي سال مالي 95 مبلغ 252 ريال سود پيش بيني کرده که 5 درصد بيش از پيش بيني سال مالي جاري شرکت است.

·         در گروه بانکی، * قرارداد آغاز ارتباطات بانکی بین بانک توسعه صادرات ایران و بانک RFC در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضاء شد.

·         در گروه بیمه، * بیمه ما از محل مطالبات و آورده نقدی 300درصد افزایش سرمایه میدهد.

·         در گروه فرآورده نفتی، * وزیر نفت با بیان اینکه دو ساله در پارس جنوبی به قطر می‌رسیم، اظهار امیدواری کرد: ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار قرارداد نفتی با قیمت‌های فعلی نفت تا دو سال آینده منعقد خواهد شد. ** خبرگزاری تاس روسیه به نقل از معاون وزیر انرژی هند اعلام کرد، تدارکات سواپ نفت خام ایران به هند ممکن است از طریق بندر باکوی آذربایجان و شهر آستاراخان روسیه انجام شود. * استاد برجسته اقتصاد انرژی با بیان اینکه صنعت نفت ریسک بالایی دارد و برای مدیریت این ریسک به دانش بالایی نیاز دارد و تا این ریسک را نپذیرید، رشد نخواهید کرد، گفت: هر قراردادی را دیدید که ریسک آن به گردن شرکت خارجی افتاده، بدانید قرارداد جهان سومی است و هیچ رشدی برای کشور ایجاد نخواهد کرد. ** رئیس یک شرکت صادرات نفت روسیه با مهم خواندن برگزاری نشست سران کشورهای عضو مجمع صادرکنندگان گاز جهان در تهران، گفت: همکاری ایران و روسیه به عنوان دو کشور عمده نفتی و گازی می تواند موجب شود تا بازار جهانی انرژی با گذشتن از بهای نازل کنونی، ثبات خود را بازیابد.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی، * شفارا سود هر سهم سال مالی 94 خود براساس عملکرد سه ماهه را مبلغ 542 ریال به ازای هر سهم پیش بینی نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی ، تغییری نداشته است. گفتنی است که شرکت در عملکرد سه ماهه خود به ازای هر سهم 425 ریال زیان داشته است. ** شیران در اولین پیش بینی برای سال مالی منتهی به آذر 95،  سود خود را 1507 ریال اعلام نمود که نسبت به آخرین پیش بینی این شرکت برای سال مالی  جاری تعدیل جزئی 3 درصدی را نشان میدهد. * معاون مدیرعامل شرکت ملی صنعت پتروشیمی گفت: بخش خصوصی تحرک لازم برای آماده کردن شرایط برای خوراک را دارد به طوری که طی 5 سال آینده شرایط توسعه سنگین شروع خواهد شد. ** یک مقام عالی رتبه وزارت خارجه آمریکا گفت: با برداشته شدن تحریم‏‌های ایران، این کشور به یکی از منابع بزرگ تامین‌کننده منطقه در بازار جهانی گاز خواهد شد.

·         در گروه کانه غیرفلزی، * شرکت شيشه‌ و گاز (کگاز) پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۴ با سرمایه ۲۵ میلیارد تومان را به مبلغ ۲۳۵ ریال اعلام کرده که در عملکرد واقعی ۶ ماهه سالجاری با تحقق ۱۰۴ ریال سود خالص به ازای هر سهم، معادل ۴۴ درصد از بودجه سالیانه را پوشش داده است.

·         در گروه فلزات اساسی،در نماد ذوب آهن اصفهان همسو با شایعه‌سازی‌ها برای اعلام افزایش سرمایه این شرکت تهاتر سهام از طریق معاملات کد به کد در حالی ادامه دارد که با وجود عرضه مداوم در این سهم اما قیمت سهم در مدار صعودی قرار گرفته است. * فولاژ در پاسخ به نامهء اداره نظارت بر ناشران بورسی در خصوص آخرین صورت سود و زیان خود توضیحاتی ارائه نموده است. بر طبق این گزارش پروژه یزد 1، پیشرفت 38درصدی در ساخت و تامین داشته و در قابل 6 محموله وارد کشور میشود که تا خرداد 1395 تداوم خواهد داشت. در خصوص سودآوری و کاهش سود هر سهم اعلام شده است که کاهش مقدار محصولات آلیاژی به میزان 13% در بازار داخلی و 19% در بازار صادراتی و همچنین کاهش ريالی 19% و 9% این محصول در بازارهای عنوان شده به همراه کاهش 30درصدی نرخ محصولات ساختمانی عمده دلیل افت سود است. فولاژ کاهش سود سرمایه گذاری را ناشی از افت سودآوری غدیر ایرانیان به دلیل کاهش مقدار و نرخ فروش دانسته است.  ** 10تولید کننده بزرگ روی چین از جمله گروه ژوژو (Zhuzhu) و هولودائو زینک (Huludao Zinc) در بیانیه ای مشترک در شانگهای اعلام داشتند که در سال 2016 قصد دارند میزان تولید خود را به میزان 500 هزارتن کاهش دهند. آنها همچنین بیان داشتند کنترل دقیق و سختی را برای توسعه ظرفیت های جدید خواهند داشت. تا قبل از این خبر قیمت روی (فروش سه ماهه) در محدوده 1560 الی 1565 دلار بود که با رسیدن این خبر جهشی به سمت قیمت 1608 دلار داشت. * طی دیدار مدیران عامل بورس کالای ایران و شرکت ذوب آهن اصفهان، مهمترین طرح های بورس کالای ایران برای تامین مالی و پوشش ریسک صنعت فولاد کشور ارائه شد.

·         در گروه حمل و نقل و کشتیرانی، * مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی با اشاره به اینکه اختلاف حساب بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت سوخت در فرودگاه امام خمینی(ره) باعث توقف سوخت‌رسانی به پروازهای این فرودگاه شده است، گفت: سازمان هواپیمایی در حال رایزنی برای حل این مشکل است. ** مدیر عامل کشتیرانی ایران و هند روز شنبه از توافق دو کشور برای گسترش حمل و نقل دریایی خبر دارد و گفت: پس از لغو تحریم ها و محدودیت ها، همکاری دریایی دو کشور گسترش می یابد.

·         در گروه ساختمانی، * ثنوسا در مورد موضوع مطروحه از طرف سازمان منطقه آزاد کیش در مورد پروژه نوسا کیش و اعلام آن سازمان مبنی بر فسخ قرارداد، اعلام داشته است که طبق موازین قانونی موضوع ابلاغ فسخ باید از طرف سازمان منطقه آزاد کیش به مراجع قضایی ارجاع شود که شرکت خود را برای دفاع از حقوق سهامداران خود مکلف دانسته و اقدام خواهد نمود. ** آ.س.پ در اخرین پیش بینی مبلغ 166 ریال سود برای هر سهم اعلام کرده است و طی گزارش 12 ماهه حسابرسی نشده مبلغ 139 ریال سود شناسایی کرده است. بخشی از درامدهای شرکت محقق نشده است. * ثغرب در گزارش 12 ماهه ، مبلغ 405 ريال سود شناسايي کرد که نسبت به آخرین پیش بینی به مبلغ 403 ریال اندکی بیشتر است. اين شرکت براي سال مالي 95 مبلغ504 ريال سود براي هر سهم پيش بيني کرده است.

·         در گروه فنی‌مهندسی و پیمانکاری،  * رتکو در عملکرد شش‌ماهه به ازای هر سهم 1194 ریال سود داشته است که نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل آن  افزایش 79 درصدی داشته است.

·         در گروه سیمان، * تولیدکنندگان سیمان پاکستان با اشاره به ناتوانی سیمان تولیدی این کشور از رقابت با سیمان ارزان ایران، خواستار توقف واردات سیمان ایران به این کشور شدند. ** "سیلام" با توجه به گزارش عملکرد ۹ ماهه، با تعدیل منفی ۱۹ درصدی نسبت به پیش بینی قبلی ۴۸۱ ریال سود برای هر سهم سال مالی ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ پیش بینی کرده و ۷۶ درصد این پیش بینی را در عملکرد ۹ ماهه پوشش داده است. * دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه آقای زنگنه خودش قول داده بود بابت صرفه جویی گاز ۲۹ میلیون دلار به صنعت سیمان پرداخت کند، گفت: هنوز این مبلغ تخصیص داده نشده است.

·         در گروه برق، * مدیرعامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (صانیر) به آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری و حضور در بازار ترکمنستان اشاره کرد و گفت: ترکمنستان بازار خوبی برای اجرای پروژه های صنعت برق است. ** موافقتنامه ایران و آذربایجان به منظور ساخت و بهره برداری از سد و نیروگاههای برقآبی مارازاد و اردوبار، موضوع بررسی جلسات فردای سه کمیسیون انرژی، عمران و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم است.

·         در گروه قند و شکر، *دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: تا ۲۰ آبان ۳ میلیون تن چغندر به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری و تاکنون ۴۰ درصد پرداخت شده است.

·         در گروه غذایی، * غبهنوش از محل مطالبات و آورده نقدی 46 درصد افزایش سرمایه می‌دهد.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

 

·         مدیران و صاحبان ۱۴ شرکت اسپانیایی از روز ۲۱ تا ۲۶ نوامبر(۳۰ آبان تا ۵ آذر ) در یک سفر تجاری که از سوی اتاق بازرگانی و دولت ناحیه باسک آماده شده، به ایران سفر خواهند کرد.
روزنامه انگلیسی زبان گالف نیوز چاپ امارات نوشت :ایران پس از امضای برجام خود را برای استقبال از شرکت های جهانی آماده می کند و شرکت نفت و گاز جنرال الکتریک
(GE) نیز به فرصت های سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی می نگرد.

·         ولی الله سیف رییس بانک مرکزی ایران روز جمعه در حاشبه کنگره بانکداری اروپا گفت: آلمان و ایران قصد عادی سازی مناسبات بانکی خود را پیش از لغو قریب الوقوع تحریم ها دارند.

·         رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی خبر داد: اعتبار بانک مرکزی برای سه طرح تسهیلاتی خودرو، کالای ایرانی و تولید در مجموع ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

·         عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: طی این هفته در کارگروهی که با حضور اعضای کمیسیون‌های صنایع، اقتصادی، اصل ۴۴ و برنامه و بودجه تشکیل می‌شود، تکلیف تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت روشن می‌شود.

·         بر اساس اعلام بانکی مرکزی، نرخ دلار آمریکا با 4 ریال افزایش 2997.1 تومان، پوند با 278 ریال رشد 4552.4 تومان و یورو با 184 ریال افت قیمت 3190.8 تومان تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز شنبه در بازار ۹۰۶ هزارتومان، طرح قدیم ۹۰۵ هزار تومان، نیم سکه ۴۵۶ هزار تومان، ربع سکه ۲۴۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۵ هزار تومان اعلام شد. همچنین نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۱ هزار و ۹۳۰ تومان است. صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۵۷۵ تومان، هر یورو را ۳۸۳۵ تومان، هر پوند را ۵۴۳۰ تومان، لیر ترکیه ۱۲۷۵ تومان و درهم امارات را ۹۷۶ تومان اعلام کردند.

·         هر اونس طلا در آخرین معاملات دیروز در بازارهای جهانی 1078 دلار داد و ستد شد.

·         گزارش ها از کاهش تولید نفت اوپک در سومین ماه متوالی خبر می دهند اما بررسی ها بیانگر آن است که اعضای این سازمان همچنان بیش از یک میلیون و 600 هزار بشکه نفت مازاد در بازارهای جهانی عرضه می کنند.

·         ویلیام دودلی رییس فدرال نیویورک در سخنرانی روز جمعه خود اعلام کرد فدرال رزرو باید به زودی خود را برای افزایش نرخ بهره آماده سازد زیرا نرخ تورم دوباره به رقم مورد نظر بازگشته و آمار اشتغال نیز پایدار باقی می ماند.

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2932
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 6,150
  • بارديد ديروز : 6,829
  • بازديد کلي : 15,275,676