loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 157 دوشنبه 25 آبان 1394

نماگر شاخص کل بازار بورس تهران، با افزایش 24.9 واحدی به کار امروز خود پایان داد و بر روی رقم 63108.5 واحدی بسته شد. ارزش خالص معاملات بازار بورس تهران بدون احتساب معاملات عمده و بلوکی، معادل 73.9 میلیارد تومان بود. ارزش بازار امروز، با اندکی افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل معادل 272.5 هزار میلیارد تومان ثبت شد.


طی معاملات امروز در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بیش از 61 میلیون سهم را به ارزش 18 میلیارد و 412 میلیون تومان کد به کد کرد. امروز همچنین در نمادهای معاملاتی داروپخش 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان، بین حقوقی ها کد به کد شد.  در بازار فرا بورس در نماد معاملاتی بانک مهر اقتصاد، بیش از 233 میلیون سهم به ارزش 26 میلیارد و 748 میلیون تومان از کد سهامدار عمده با کدهای درون گروهی جابه جا شد. همچنین در نفت ایرانول به تعداد 3 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد و 600 میلیون تومان از سوی حقوقی‌های خود با کد به کد شدن سهام روبرو بودند. در نماد معاملاتی بیمه کوثر اما بیش از 11 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون تومان کد به کد شد.

نمادهای معاملاتی جم با 19.1 واحد افزایش، فولاد با 17.3 واحد افزایش و تاپیکو با 15.1 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را بر روی شاخص کل امروز بورس تهران بر جای گذاشتند. در مقابل، نمادهای وپاسار با 11.6واحد کاهش، وغدیر با 7.4 واحد کاهش و همراه با 6.9 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر افت نماگر شاخص داشتند.

در جریان معاملات روز جاری بورس تهران نمادهای وبملت با 6.9 میلیارد تومان، خودرو با 5.1 میلیارد تومان، و قلرست با 5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبملت با 35 میلیون، خودرو با 25 میلیون  و فولادح با 24 میلیون سهم بيشترين حجم معاملاتي را به خود اختصاص دادند.

·         بیشترین افزایش قیمت: شفارا (+4.99 %)، بالبر (+4.96%)

·         بیشترین کاهش قیمت: کهرام (-14.15 %)، قصفها (-4.94%)

·         قندوشکر، خودرو و بانک برترین گروههای صنعت امروز لقب گرفتند.

·         بازگشایی نمادهای معاملاتی: خریختح، سصفها، ثنوسا، وگردش و حراج مجدد نمادهای معاملاتی خرینگ، سبهان، وسکاب و نماد معاملاتي كهرام مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتي

·         توقف نمادهایی معاملاتی: کدما، ولغدر

·         طبق اعلام مدیریت بازار فرابورس ایران، معاملات امروز در نمادهای سنوین و ثرودح مورد تائید قرار نگرفت.

گزیده اخبار و تحولات صنایع بورسی:

·         در گروه خودرویی، امروز پس از انتشار گزارش افزایش سرمایه خودرو در کدال این سهم با افزایش تقاضا به‌ویژه از سوی خریداران حقیقی همراه شد و حتی برای لحظاتی صف خرید را نیز تجربه کرد. این اتفاق باعث اقبال سهامداران به گروه خودرویی شد.* ایران خودرو امروز مدارک لازم جهت افزایش سرمایه ۲۷.۵ درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات ارائه کرد. ** استاد علوم اقتصادی دانشگاه با بیان اینکه تسهیلات جدید بسته خروج از رکود فقط منجر به خالی شدن پارکینگ خودروسازان شد و رونقی در اقتصاد ایجاد نکرد، گفت: تورم‌ بالا در سال‌های گذشته، منجر به کاهش شدید قدرت خرید مردم شد. * تولید دو مینی‌بوس در شرکت‌های خودروساز داخلی با کاهش ۱۰۰ در صدی به صفر رسید. ** در جلسه امروز شورای رقابت، با رأی اعضای شورا، رضا شیوا برای بار دوم به عنوان رئیس شورای رقابت انتخاب شد. * دهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو با حضور 494 شرکت های خارجی از 20 کشور جهان که اروپایی ها حدود نیمی از آنها را تشکیل می‌دهند، امروز (دوشنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

·         در گروه بانکی،* "وگردش" ۶۰۰ میلیارد تومانی که سود هر سهم سال مالی ۳۰ آذر جاری را ۱۹۷ ریال پیش بینی کرده بود، در جدیدترین اظهار نظر این سود را با کاهش ۳۹.۷ درصدی به ۱۴۱ ریال رسانده و در این مورد به سازمان شفاف سازی کرده است. مجموع سود شناسایی شده از بابت فروش املاک شهرک غرب، سئول و جهان کودک به مبلغ ۲۸۹ر۷ میلیارد ریال (معادل ۳۵ برابر سود خالص محقق شده در عملکرد ۹ ماهه) می باشد.

·         در گروه بیمه، * بیمه ملت برای سال مالی 94 مبلغ201 ریال سود پیش بینی کرده و طی 6 ماه مبلغ 100 ریال سود شناسایی کرده و معادل 50 درصد پیش بینی را پوشش داده است.

·         در گروه مخابرات و رایانه، * رئیس دفتر فناوری‌های نوین مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه پارسال رقمی از اعتبار 90 میلیارد تومانی وزارت ارتباطات برای کمک به شرکت‌های ICT در اختیار بخش خصوصی قرار نگرفت، گفت: تاکنون نیز معادل یک دوازدهم اعتبار 120 میلیارد تومانی امسال، طرح تصویب شده است.

·         در گروه کانه غیر فلزی، * یک مسوول آگاه در شرکت پشم شیشه ایران با تکذیب افزایش سرمایه شرکت در سال 94 گفت: اعضای هیات‌مدیره «کپشیر» ‌در حال‌حاضر قصدی برای افزایش سرمایه نداشته است و آخرین افزایش سرمایه شرکت به سنوات گذشته برمی‌گردد.

·         در گروه معدن، * سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: براساس ابلاغ مصوبه هیات وزیران، سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از رقم ۶۸۰ میلیارد ریال به یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال رسید که معادل افزایش ۲۵ میلیون دلاری است.

·         در گروه فرآورده نفتی، * معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: تولید بنزین در کشور با وارد سرویس شدن طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان، تا پایان امسال چهار میلیون لیتر افزایش می یابد. ** دهلی نو از پالایشگاه های خریدار نفت خام ایران خواست برای پرداخت بدهی خود به ایران، 700 میلیون دلار در یک بانک هند سپرده گذاری کنند.

·         در گروه پتروشیمی و مواد شیمیایی،* معاون وزیر نفت در امور گاز به زیرساخت و ظرفیت های کشور در سوآپ گاز روسیه اشاره و اعلام کرد که ایران آمادگی دارد روزانه حدود 300 میلیون مترمکعب گاز را در شمال کشور از روسیه دریافت و به ازای آن در پایانه های صادراتی جنوب گاز تحویل دهد.

·         در گروه فلزات اساسی،*  دوازدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری (ایران متافو) امروز (دوشنبه) با حضور حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.

·         در گروه حمل و نقل و دریایی،* اجلاس ۵ جانبه مدیران بنادر حاشیه دریای خزر به میزبانی بندر امیرآباد امروز آغاز شد. ** روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی از تصمیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای به روز رسانی و جوان سازی ناوگان خود و ورود به بازار بین المللی حمل و نقل و در عین حال عقد قراردادهای همکاری پس از خروج از تحریم های بین المللی و لغو محدودیت کشتی های ایرانی از ورود به بنادر اروپایی و آمریکایی خبر داد.

·         در گروه ساختمانی،* "ثنوسا"سود ۳۹ ریالی هر سهم سال مالی شهریور ۹۴ را به زیان ۳۱ ریالی تبدیل کرده بود، زیان هر سهم مالی آینده را با ۱۷۷ درصد افزایش نسبت به سال مالی گذشته، ۸۶ ریال پیش‌بینی کرده است. ثنوسا پس از اعلام تعدیل منفی در بازه ۴% منفی و قیمت ۲۰۲ تومان بازگشایی شد.

·         در گروه قند و شکر،  در نماد معاملاتی قند نیشابور نیز سرمایه‌گذاری دلیران پارس همچنان عرضه کننده این سهم با هدف بهینه‌کردن پرتفوی است.* در ادامه اعلام مواضع خنثی و تکراری شرکت های قندی درباره رشد قیمت سهام ، قندچهارمحال هم علت رشد ۹۳ درصدی در سه ماه اخیر را بدون دلیل دانست درحالی فعالان منتظر خواهان برآوردهای احتمالی و تصویری از آینده هستند.

 

گزیده اخبار داخلی و خارجی:

 

·         براساس بررسی موسسه مالی بین‌المللی و انجمن بانکداری جهانی مستقر در واشنگتن(IIF)، با فروریختن تحریمها، ایران در سال 2016 در میان کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا(MENA) بیشترین رشد اقتصادی را خواهد داشت.

·         موسسه مالیه بین المللی با پیش‌بینی رشد ۶ درصدی برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۶ و رشد ۱.۴ درصدی برای امسال اعلام کرد ایران مدتی است از لغو نسبی تحریم ها پس از توافق هسته ای منتفع شده است.

·         آسوشیتدپرس طی گزارشی نوشت: در راستای کاهش وابستگی به نفت، «خاویار» این خوراک تجملاتی و گران جهان می‌تواند به اقتصاد ایران کمک کند و درآمد سالانه صادرات آن برای این کشور در سال 2018 برابر با فروش 2 روز نفت خام آن خواهد بود.

·         وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی به 750 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال نیاز داریم که بخشی از آن را باید از منابع داخلی و بخش دیگر را از سرمایه گذاری خارجی تامین کنیم.

·         وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هرچند کاهش نرخ سود به صورت جدی دنبال می شود اما ابتدا قرار است مصوبه قبلی شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود 20 درصدی که هنوز به صورت کامل محقق نشده را اجرایی کنیم.

·         وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز به منظور بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد عمرانی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در کمیسیون عمران مجلس حضور می‌یابد.

·         مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور اظهار داشت: شکاف بزرگی در اقتصاد روی داده و اگر تا سال ۹۵، ابعاد این شکاف عمیق‌تر و تحریم لغو شود با مسائل پولی هیجانی تهدیدآمیزی مواجه خواهیم بود و لازم است سیاست‌های کنترلی لحاظ شود.

·         معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه استان تهران از استان های موفق کشور در جذب سرمایه های خارجی است گفت: 107 ضمانت دولتی در طول دو سال گذشته برای سرمایه گذاری خارجی در این استان صادر شده که بیش از 50 درصد آن تحقق عینی یافته است.

·         مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی با تأکید بر اینکه تمدید تسهیلات قبلی نقدینگی جدید نیست، گفت: بانک مرکزی هیچ گاه در محاسبات خود تسهیلات تمدید شده را به عنوان نقدینگی جدید در نظر نمی‌گیرد.

·         مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: طرح اعطای تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با هدف کمک به تحریک تقاضا و خرید کالاهای تولیدی تولید کنندگان داخلی بود و این تصمیم را همان مجموعه نظام اقتصادی و پولی کشور گرفته که تورم ۴۰ درصد را به ۱۵ درصد رساند.

·         قائم مقام وزیر صنعت از ورود ۱۰ هزار و۵۰۰ قلم کد کالا به سامانه اجرای طرح فروش کالاهای با دوام ایرانی با کارت اعتباری خبر داد. قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: وظیفه وزارت صنعت در این طرح آن است که سامانه کارخانه‌ها، کالاها و شماره حساب شبای آنها را طراحی و به عنوان پشتوانه اطلاعاتی کارت به بانک مرکزی ارسال کند.

·          مدیرکل دبیرخانه شورای عالی صادرات غیر نفتی سازمان توسعه تجارت ایران، افزایش اعتماد به نفس و نشاط ملی، فرجام برجام و گرایش سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف را از عوامل رونق توسعه صادرات غیرنفتی در دولت یازدهم عنوان کرد.

·          سفیر نروژ در ایران گفت: ایران با جمعیت حدود 80 میلیونی و برخورداری از شمار زیادی افراد تحصیل کرده، بازار خوبی برای سرمایه گذاری است و با توافق هسته ای، همکاری ایران و نروژ گسترش می یابد.

·         رئیس اتاق بازرگانی پرتغال با بیان اینکه زمینه همکاری‌ اقتصادی میان ایران و کشورش فراوان است، گفت: زمانی این فرصت‌ها به همکاری تبدیل می‌شود که اتاق‌ بازرگانی دو کشور با حمایت‌ از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کنند.

·         مدیرکل دفتر امور نمایندگیهای سازمان توسعه تجارت گفت: ایران استقرار 25 رایزن بازرگانی در کشورهای مختلف را برای توسعه مناسبات تجاری و همکاری های اقتصادی پیش بینی کرده که از بین پنج نماینده در اروپا، آلمان با دو نمایندگی در الویت برنامه ریزی قرار دارد.

·         درحالی که ایران وضع هرگونه تحریم علیه ایران در آمریکا را به منزله لغو توافق هسته ای دانسته است قانونگذاران مجلس نمایندگانایالت ویسکانسین آمریکا طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن این ایالت اجازه ندارد در شرکت های همکار با ایران سرمایه گذاری کنند.

·         رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با اعلام اینکه این هفته وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اجرای بسته خروج از رکود ارائه می دهند، گفت: بانک مرکزی باید محل تأمین اعتبار طرح فروش خودرو و کالا را اعلام کند تا مبادا استقراض تکرار شود.

·         استاندار تهران با معرفی دو منطقه ویژه اقتصادی در استان تهران به سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور، گفت: اولویت ما سرمایه‌گذاری در بازسازی و نوسازی صنایع، توسعه صنایع های‌تک و سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست است. وی افزود: ما دو منطقه را برای تسهیل در سرمایه‌گذاری، یک منقطه ویژه اقتصادی در جنوب استان و در مجاورت فرودگاه امام خمینی (ره) و یک منقطه آزاد تجاری دیگر را در نظر گرفتیم.

·         نخستین همایش بین المللی معرفی فرصت های توسعه اقتصادی و جذب سرمایه تهران برای معرفی ظرفیت های استان درحوزه های اقتصادی، جذب و مشارکت سرمایه گذاران خارجی روز دوشنبه با حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی وفنی ایران، استاندار تهران در هتل المپیک آغاز به کار کرد.

·         رئیس سابق سازمان بورس با تاکید بر اینکه باید یک دوره اعتماد سازی در بازار سرمایه اتفاق بیافتد، سه پیشنهاد برای جذب منابع و برگشت اعتماد به بورس ارائه داد.و گفت:بهبود وضعیت بورس به شرایط کلان داخلی و بین المللی بستگی دارد به طوری که قیمت نفت و کالاها در این وضعیت موثر است. بنابراین نمی توان زمان دقیقی برای آغاز روند صعودی بورس ارائه داد.

·         از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۳۰۱۱ میلیارد ریال سهم دولتی توسط سازمان خصوصی سازی واگذار شده است.

·         بر اساس اعلام بانکی مرکزی، نرخ دلار آمریکا با دو ریال رشد ۲۹,۹۶۵ ریال، پوند انگلیس با ۹۸ ریال کاهش ۴۵,۵۷۹ ریال و یورو با ۱۲۵ ریال افت ۳۲,۱۳۱ ریال تعیین شد.

·         امروز در بازار طلا و ارز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم هر کدام با دو هزار تومان رشد به ترتیب 918 و 917 هزار تومان تعیین قیمت شد. هر نیم سکه بهار آزادی با یک هزار تومان کاهش 460هزار تومان و هر ربع سکه نیز همانند دیروز 248 هزار تومان فروخته شد. هر سکه یک گرمی با یک هزار تومان رشد قیمت 167 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز 93 هزار و 600 تومان خرید و فروش شد. نرخ هر دلار آمریکا امروز(دوشنبه) با 8 تومان کاهش، سه هزار و 570 تومان، هر یورو در بازار آزاد با 13 تومان کاهش نسبت به دیروز سه هزار و 852 تومان و هر پوند نیز همانند دیروز پنج هزار و 450 تومان قیمت خورد.

·         هر اونس طلا در معاملات امروز با هشت دلار رشد نسبت به دیروز 1092 دلار قیمت گذاری شد

·         رویترز اعلام کرد: قیمت نفت در بازارهای جهانی به دنبال حملات هوایی وسیع فرانسه در پاسخ به حملات تروریستی داعش در پاریس با ۳۹ سنت افزایش به ۴۴.۸۶ دلار رسید.

·         پایگاه خبری البوابه عمان اعلام کرد، رقابت میان روسیه و تولیدکنندگان اوپک برای سهم گیری از بازار اروپا به دلیل پیشی گرفتن عراق از عربستان سعودی و تصاحب عنوان دومین فروشنده بزرگ نفت در اروپا توسط این کشور و نیز قول هایی که ایران به خریداران داده، در حال تشدید است.

·         بانک مرکزی چین اعلام کرد: چین و ترکیه قرارداد 2 میلیارد دلاری مبادلات ارزی لیر-یوآن را تجدید خواهند کرد.

 

 

تهیه شده توسط تیم لایوبورس

ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2929
  • افراد آنلاين : 3
  • بازديد امروز : 2,244
  • بارديد ديروز : 4,150
  • بازديد کلي : 15,253,275