loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 3227 دوشنبه 24 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بعد از موضع گیری کشورهای اروپایی بر علیه سخنان ترامپ، بورس تهران نیز تقریبا به آرامش رسیده است و دیروز نیز شاخص کل بورس تهران رشد 131 واحدی را تجربه کرد. البته هنوز نقدینگی جدید وارد بازار نشده و به همین دلیل باید در این روزها، فقط انتظار نوسان را از بازار داشته باشیم. نوسانی که بخشی از آن به وضعیت بازارهای جهانی نیز مربوط میشود که این روزها، قیمت در بازارهای جهانی نیز به تعادل نسبی رسیده است و باید ببینیم روند قیمتی در این بازارها به کدام سمت و سو گرایش پیدا خواهد کرد. در این بین، قیمت نفت به حوالی 58 دلار رسیده که بسیاری از تحلیلگران انتظار رشد قیمت نفت و تثبیت آن را در بالای قیمت 60 دلار پیش بینی میکنند. در صورتیکه چنین اتفاقی رخ دهد، شاید محرک بعدی بازار، گروه پالایشگاهی باشد. اما در این گروه، همواره با افزایش تقاضا برای خرید، حقوقی هایی که به نقدینگی نیاز دارند، شروع به عرضه های بی امان میکنند و تمام نقدینگی وارد شده به این گروه را از بازار خارج میکنند!! البته این رفتار، در سایر نمادهای بزرگ و شاخص ساز دیگر نیز مشاهده میشود. بنابراین با این نقدینگی محدودی که در بازار باقی مانده است، فعالان بازار ترجیح میدهند که سرمایه خود را در نمادهای کوچک و فقط برای کسب نوسان سرمایه گذاری کنند. شما دوستان نیز اگر میخواهید در این بازار کم رمق همچنان باقی بمانید و فعال باشید، باید این جریان های نقدینگی را دنبال کنید تا از زیان های خود کم کنید و همچنان منتظر بمانید تا با بهبود وضعیت بنیادی شرکت ها و کاهش ریسک های سیستماتیک و غیر سیستماتیک، نقدینگی جدید به بازار وارد شود و دوباره بورس تهران رونق بگیرد! در واقع در چنین شرایطی، باید نیمی از سبد خود را به سهام آینده دار و میان مدتی و بلند مدتی اختصاص دهید و نصف دیگر آن را مطابق با جریان نقدینگی حاکم در بازار سرمایه گذاری کنید! باید برای خود استراتژی مدونی تهیه کنید و همواره مطابق با آن استراتژی رفتار کنید و از رفتارهای هیجانی پرهیز کنید.  

livebours بازديد : 21 یکشنبه 23 مهر 1396

 

یادداشت تفاهم تأمین مالی میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه (اکسیار) امضا شد.

 

برای مطالعه جزئیات خبر بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.


لایو بورس بازديد : 37 یکشنبه 23 مهر 1396

 

فولاد کاوه جنوب کیش یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در بخش فولاد به شمار میرود که عملیات احداث آن از سال 1385 در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندر عباس آغاز شده است.

برای مشاهده نکات مهم مطرح شده در جلسه معارفه، بر روی لینک زیر کلیک کنید

لایو بورس بازديد : 2489 یکشنبه 23 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

همانطور که انتظار میرفت، بعد از حمایت های کشورهای اروپایی از برجام و اعلام مخالفت جدی با اظهارات رئیس جمهور آمریکا، دیروز بورس تهران شرایط بهتری را تجربه کرد و با افزایش تقاضا (مخصوصا در گروه خودروسازی)، روبرو شد و در نهایت رشد 519 واحدی را بر روی تابلوی معاملات به ثبت رسانید. انتظار میرود بازار برای مدتی در آرامش باقی بماند و البته به دلیل اینکه هنوز نقدینگی جدیدی وارد بازار نشده، شاهد بازاری نوسانی باشیم. اینکه مسیر نوسانات به کدام طرف باشد، به گزارش های ششماهه شرکت ها بستگی دارد که این روزها در حال آماده سازی و ارسال بر روی کدال میباشد. انتظار داریم که در روزهای آینده به دلیل همین کمبود نقدینگی در بازار، شاهد افزایش تقاضا بیشتر در گروه خودروسازی و سایر شرکت های کوچک باشیم. به نظر میرسد شرکت های بزرگ و شاخص ساز برای ادامه حرکت، نیاز به محرک جدید داشته باشند و البته در کنار این محرک جدید، نیاز به ورود نقدینگی جدید در بازار است که فعلا خبری از ورود این نقدینگی در بازار نیست! در کل، همانطور که قبلا نیز بارها بیان کرده بودیم، برای کسانیکه دید میان مدت در بازار دارند، نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود. 

  

لایو بورس بازديد : 2521 شنبه 22 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بالاخره رئیس جمهور آمریکا نظر خود را در خصوص برجام اعلام کرد و در نطقی جنجالی و بدون در نظر گرفتن قوانین سازمان ملل، اعلام کرد که این توافق را قبول ندارد و در نظر دارد تا آن را اصلاح یا در صورت غیر قابل اصلاح بودن، آن را باطل کند! موضوعی که به سرعت واکنش جهانی گسترده ای پیدا کرد و در اولین اقدام، خانم موگرینی به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا، مواضع 28 کشور عضو این اتحادیه را اعلام کرد و مشخص شد که حداقل 28 کشور مهم اروپایی، ترامپ را در اراده ای که دارد همراهی نخواهند کرد. علاوه بر این، کشورهای آلمان و انگلیس و فرانسه نیز به صورت جداگانه مخالفت خود را با مواضع دولت آمریکا اعلام کردند. بنابراین، موضوع به سادگی که ترامپ فکر میکند نیست! و البته شاید به همین دلیل باشد که او نیز همه چیز را به کنگره واگذار کرد تا ببیند آیا اکثریت سیاستمداران داخلی، او را همراهی خواهند کرد یا خیر؟ پس فعلا این موضوع حداقل 2 ماه مسکوت خواهد ماند تا کنگره آمریکا نیز نظر خود را اعلام کند! بنابراین انتظار داریم که این موضوع که باعث خرابی بازار بورس تهران از ابتدای مهرماه شده بود، کم کم تاثیر خود را از دست بدهد و فعالان بازار با خیل راحت تری معاملات خود را انجام دهند! در واقع، اکنون توجه بازار بیشتر به گزارش های ششماهه خواهد بود. گزارش هایی که تا اینجای کار به نسبت سال قبل، میتوان بهبود را در آنها مشاهده نمود. در کل نگرانی در بازار دیده نمیشود و انتظار داریم که فعالان بازار بورس تهران نیز حداقل نگرانی خود را در خصوص این موضوع حداقل تا 2 ماه به قراموشی بسپارند! از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند و از این فرصت ها برای اصلاح سبد خود استفاده کنند.   

لایو بورس بازديد : 2265 چهارشنبه 19 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

همانطور که انتظار میرفت، دیروز بورس تهران متعادل شد و شاهد معاملات به نسبت مثبتی بودیم. البته هنوز حجم و ارزش معاملات اندک بود و یکی از دلایل آن، منتظر ماندن برای اعلام نظر نهایی ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام است. انتظار میرود امروز بازار با احتیاط بیشتری دنبال شود و تعداد زیادی از کسانیکه قصد خرید دارند، ممکن است امروز خریدی انجام ندهند و اجازه دهند تا تکلیف آمریکا با برجام مشخص شود. به نظر می‌رسد که برجام پس از دو سال دوباره به تعیین‌کننده‌ترین پارامتر در تصمیمات سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. ممکن است ترامپ پایبندی ایران را شخصا تایید کند. چنانچه این سناریو محقق شود، احتمالا در آینده نزدیک باید شاهد خیز بورس و واکنش فعالان بازار به محرک‌های مثبت بنیادین باشیم. دوم آنکه ممکن است ترامپ در گام اول تعهد ایران به مفاد برجام را تأیید نکند و در گام دوم، دو ماه بعد کنگره تصمیم ترامپ را برگرداند. در این صورت احتمالا بازار در کوتاه‌مدت و از هفته آینده دچار نوسانات منفی خواهد شد و بورس برای دو ماه تحت‌تاثیر تصمیم کنگره آمریکا، روندی رکودی و خسته کننده را تجربه خواهد کرد. اگرچه فعالان بازار در نظر دارند که احتمالا برجام به کلی شکست نخواهد خورد اما عمدتا خروج یکطرفه آمریکا از برجام را شروعی از یک روند مقابله جدید آمریکا در برابر ایران می‌دانند. این موضوع است که می‌تواند احتمال شکل‌گیری تحریم‌های جدید را تقویت کند. علاوه بر آن، این امکان وجود دارد که التهاب‌های سیاسی داخلی (که می‌تواند از تبعات نقض برجام از سوی آمریکا باشد) نیز بر روند سرمایه‌گذاری موثر باشد. پس ما هم منتظر میمانیم تا ببینیم در نهایت کدامیک از سناریوهای بیان شده در بالا اتفاق خواهد افتاد. البته سناریوی دیگری هم وجود دارد که شکست کامل برجام است و به دلیل اینکه احتمال وقوع آن از سوی غربی ها بسیار اندک است، از گفتن آن صرفنظر کردیم. سناریوی شکست برجام فقط توسط ایران امکان پذیر است!! و حداقل در دولت دکتر روحانی، وقوع این اتفاق، بعید به نظر میرسد!

  

لایو بورس بازديد : 2491 سه شنبه 18 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بعد از چند روز جو هیجانی منفی، دیروز در نهایت بورس تهران به آرامش نسبی رسید و تقریبا متعادل دنبال شد و در نتیجه معاملات روز گذشته، شاخص کل بورس تهران 46 واحد مثبت را برای خود ثبت کرد. وضعیت بازارهای جهانی نیز متعادل دنبال میشود و دیروز با بازگشایی بورس چین، شاهد افزایش نسبی تقاضا در بخش فلزات اساسی بودیم که با رشد اندک قیمتی در این محصولات همراه بود. موضوعی که میتواند به آرامش بیشتر در بورس تهران کمک کند. همانطور که انتظار میرفت، قیمت دلار دوباره وارد کانال 4000 تومان شد. این افزایش نرخ دلار کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی ندارد. در گذشته کفته بودیم که این افزایش قیمت تا بهمن ماه میتواند به 4500 تومان نیز برسد. اما انتظاری که از قیمت دلار برای اسفند ماه امسال انتظار داریم، چیزی حدود 4200 تا 4300 تومان است. بنابراین باید بر این اساس نمادهای بازار ر مجددا تحلیل کنیم و ببینیم که با این نرخ جدید دلار، صورت های مالی شرکت های فعال در بورس تهران چه تغییراتی میتوانند داشته باشند. در برخی گروه ها از جمله گروه فناوری اطلاعات، این تغییرات ارزی تغییری در صورت های مالی ایجاد نمیکند. اما این گروه نیز دیروز تحت تاثیر نامه جدیدی که در خصوص کاهش کارمزد شاپرک بود، روز سختی را سپری کرد. دیروز در تحلیلی که در کانال تلگرام منتشر کرده بودیم، تاثیر این بخشنامه جدید را بر روی 4 شرکت فعال در بورس بیان کرده بودیم که دوستانی که این نمادها را در سبد خود دارند یا قصد خرید دارند، میتوانند با مراجعه به آن، تا حدودی از وضعیت تاثیر این بخشنامه جدید در این شرکت ها مطلع شوند و با دید بازتری تصمیم به خرید با نگهداری یا فروش سهام خود بگیرند. در گروه فناوری اطلاعات، نماد تازه وارد "های وب" از شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری میان مدت برخوردار است. 

 

لایو بورس بازديد : 2771 دوشنبه 17 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز در ادامه جو منفی بازار، شاخص کل بورس تهران افت 504 واحدی را تجربه کرد و به وسط کانال 84000 واحدی رسید. اخبار منتشر شده در خصوص احتمال خروج آمریکا از توافق برجام، مهمترین دلیل این فشار فروش و جو منفی بود. البته دیشب اخبار جدیدی به نقل از منابع مختلف منتشر شد که در آن گمانه زنی ها بر این اصل استوار بود که ترامپ از توافق هسته ای خارج نخواهد شد و تصمیم گیری در این خصوص را به کنگره واگذار خواهد کرد. با منفی که دیروز در بازار شاهد بودیم، امروز شاهد رسیدن قیمت اکثر نمادهای مهم بازار به مناطق حمایتی هستیم که میتواند تقاضا را برای خرید بیشتر کند و باعث تعادل بازار شود. اما همچنان احتیاط در رفتار فعالان بازار مشهود خواهد بود. دلار نیز دیروز به منطقه مقاومتی 4000 تومان رسیده است و باید ببینیم که امروز در برخورد با این مقاومت چه رفتاری از خود نشان خواهد داد. از سوی دیگر، بازار همچنان در انتظار منتشر شدن گزارش های ششماهه شرکت ها است. همچنان بازار از کمبود نقدینگی رنج میبرد. ولی میتوان به جرات گفت که اگر مسئله سیاسی حادی (داخلی و خارجی) رخ ندهد، با توجه به اقدامات اصلاحی انجام شده، بازار بورس تهران در طول 3 سال آینده، میتواند بهترین بازدهی را در بین سایر بازارهای رقیب داشته باشد و با جذب نقدینگی جدید، میتواند دوباره به روزهای خوب بازگردد.

 

لایو بورس بازديد : 3131 یکشنبه 16 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

با نزدیک شدن زمان اظهار نظر ترامپ در خصوص برجام و احتمال خروج آمریکا از برجام، شاهد تشدید جو منفی در بورس تهران و همچنین افزایش قیمت دلار در بازار آزاد هستیم. دیروز در همین جو منفی، شاخص کل افت 360 واحدی را تجربه کرد و در آستانه سقوط مجدد به کانال 84000 واحدی قرار گرفت. امروز هم در ادامه همان جو منفی، انتظار میرود بازار در همان ساعت اولیه با افزایش عرضه ها روبرو باشد و احتمالاً در همان دقایق اولیه شاهد سقوط شاخص کل به کانال 84000 واحد باشیم. اما انتظار میرود در ادامه بازار، کمی از هیجان فروش کاسته شود و بازار به تعادل نسبی برسد. امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و از آن ناحیه نیز سیگنال مثبت و منفی به بازار وارد نمیشود. با نگاهی به قیمت اکثر نمادهای مهم و مخصوصا نمادهای گروه خودروسازی، متوجه میشویم که با اولین منفی، به سطوح حمایتی مهمی برخورد میکنند که انتظار میرود همین سطح حمایتی بتواند جلوی ریزش بیشتر قیمت را بگیرد. در حقیقت، جو منفی بازار این روزها ناشی از جو منفی حاکم در گروه خودروسازی باشد. مخصوصا اینکه شرکت رنو اعلام کرده در صورت تحریم و ایجاد محدودیت از سوی آمریکا بر علیه ایران، این شرکت فعالیت خود را با شرکت های ایرانی قطع خواهد کرد! همین موضوع باعث شد تا دیروز شاهد جو منفی در گروه خودروسازی باشیم و این جو منفی به کل بازار منتقل شد. به همین دلیل انتظار میرود با برخورد قیمت نمادهای گروه خودروسازی به منطقه حمایتی، شاهد بهبود شرایط نسبت به دیروز باشیم. مانند همیشه از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.  

تعداد صفحات : 286

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2856
  • افراد آنلاين : 113
  • بازديد امروز : 1,729
  • بارديد ديروز : 11,959
  • بازديد کلي : 14,578,025