loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 2050 یکشنبه 03 دي 1396

 

ساعت 8 و 30 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، شاخص کل بورس تهران دیروز با رشد 1307 واحدی، رکورد جدیدی را ثبت کرد و به عدد 96816 واحد رسید. این رشد به واسطه افزایش قیمت های جهانی در بخش نفت و فلزات اساسی و سنگ آهن شکل گرفت. به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در روز جاری، انتظار میرود بازار امروز کمی محتاط تر رفتار کند. امروز نمادهای گروه پلایشگاهی در صورتیکه وارد قیمت های مثبت شوند، با مقاومت های مهمی برخورد خواهند کرد که همین موضوع باعث افزایش عرضه ها خواهد شد. در گروه فلزات اساسی نیز وضعیتی مشابه حاکم است. بنابراین انتظار داریم که بازار امروز پر عرضه تر از دیروز باشد! در کلیت بازار، تغییر خاصی رخ نداده است. فصل ارسال گزارش های دوره ای 9 ماهه فرا رسیده و فعالان بازار توجه ویژه ای به این گزارش ها دارند. اطلاعات موجود در این گزارش ها، میتواند مسیر بازار را در ادامه مشخص کند. 

 

لایو بورس بازديد : 1713 شنبه 02 دي 1396

 

ساعت 8 و 00 دقیقه:

شاخص کل بورس تهران در اواسط کانال 95000 واحدی قرار دارد و در این محدوده در حال نوسان است. امروز این شاخص میتواند بعد از چند روز استراحت، حرکت مثبت جدیدی را آغاز کند! در آخرین تحولات اقتصادی و سیاسی، دیشب شاهد بودیم که قیمت نفت در ساعات پایانی خود را به 65 دلار رسانید تا امروز گروه پالایشگاهی روز خوبی را در بورس تهران سپری کنند. در همین راستا، دیشب همچنین شاهد افزایش قیمت جهانی در بخش فلزات اساسی و همچنین سنگ آهن بودیم. قیمت هر تن فلز مس دیشب با رشد خیلی خوب، به کانال 7100 دلار رسید و قیمت فلز روی و فولاد نیز با رشد قیمتی خوبی روبرو بودند. همین رشد قیمت های جهانی باعث خواهد شد که امروز در بورس تهران نیز شاهد جو مثبتی باشیم و شاخص کل بتواند رکورد جدیدی را ثبت کند!! در سایر بازار نیز این جو مثبت ادامه خواهد داشت و نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود. همانطور که در روزهای قبل نیز گفته بودیم، حجم و ارزش معاملات به سطح قابل قبول رسیده و این موضوع باعث خوشبینی بیشتر فعالان بازار به روند جدید صعودی بازار شده است. این بخش از ورود نقدینگی، بیشتر مربوط به فعالان حقیقی بازار است و اگرچه میزان خرید و فروش حقوقی های بازار نیز قابل قبول ارزیابی میشود، اما در روزهای گذشته، این حقیقی های بازار بودند که نقدیگی بیشتری به بورس تزریق کرده اند.

 

لایو بورس بازديد : 1768 چهارشنبه 29 آذر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، دیروز علیرغم جو مثبت و افزایش قیمت ها در اکثر نمادها، در ساعت پایانی شاهد افزایش عرضه ها بودیم. انتظار میرود بازار امروز با تعادل بیشتر کار خود را دنبال کند. دیشب شاهد افت اندک در شاخص دلار بودیم که به تبع آن، قیمت های جهانی با کمی نوسان مثبت روبرو شدند که این موضوع برای بازار ما اثر مثبت دارد. این افت اندک شاخص دلار، قیمت نفت را کمی بالا برد و به نزدیکی 64 دلار رسانید. در بخش فلزات اساسی نیز قیمت هر تن مس دوباره به کانال 6900 دلار و قیمت فلز روی به کانال 3200 دلار رسید. شاخص کل به نیمه کانال 95000 واحدی رسیده و از منطقه خطر دور است! توضیحات لازم در همین بخش و در روزهای قبل داده شده است و نیاز به توضیحات جدیدی نیست! تنها نکته مهم این است تنش های سیاسی در منطقه بین ایران و عربستان افزایش پیدا کرده و در صورتیکه این تنش ها تبدیل به موضوعی جدی شود، تاثیر خود را در بورس تهران خواهد گذاشت. 

 

لایو بورس بازديد : 1932 سه شنبه 28 آذر 1396

 

ساعت 8 و 00 دقیقه: 

با کمی افت در قیمت های جهانی در بخش فلزات اساسی، شاهد بودیم که دیروز شاخص کل نیز افت 123 واحدی را تجربه کرد. در روزهای قبل گفته بودیم که شاخص کل به صورت متوازن رشد نکرده و اگر قرار باشد رشد بازار بورس تهران ادامه دار باشد، بعد از مدتی رشد، شاخص کل باید منتظر بماند تا بعضی گروه های دیگر که پتانسیل های پنهان برای رشدهای میان مدتی دارند و از رشد اولیه بازار جا مانده اند نیز خود را به شاخص کل برسانند. در همین راستا دیدیم که دیروز نمادهای گروه خودروسازی دوباره در مرکز توجه بازار قرار گرفتند و با حجم خوب در قیمت های مثبت، تلاش کردند تا از مقاومت های پیش روی خود عبور کنند. امروز برای گروه خودروسازی روز مهمی است. لیدر این گروه که نماد #خودرو است، امروز با یکی از مقاومت های مهم خود برخورد کرده و باید ببینیم آیا میتواند این مقاومت را با حجم خوب پشت سر بگذارد یا خیر؟ در سایر بازار نیز انتظار میرود امروز گروه فلزات اساسی همچنان فاز استراحت خود را ادامه دهد و نقدینگی جدیدی تا مشخص شدن مسیر جدید قیمت های جهانی، جذب نکند و این نقدینگی در سایر گروه های بازار وارد شود. حجم و ارزش معاملات بهبود پیدا کرده است و میتوان به رشد بازار امیدوار بود. در زمان انتخابات ریاست جمهوری در همین بخش، توضیحاتی در خصوص شرایط بازار بورس در دوره های دوم ریاست جمهوری داده بودیم و به نظر میرسد در دوره فعلی نیز، تاریخ 3 دوره قبل ریاست جمهوری های گذشته مجددا تکرار شود! در صورت تکرار تاریخ، بورس تهران رشد خوبی را تجربه خواهد کرد. 

     

لایو بورس بازديد : 1735 دوشنبه 27 آذر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ادامه رکورد شکنی های شاخص کل، دیروز نیز این شاخص با رشد حدود 1000 واحدی، به بالاترین مقدار خود در طول تاریخ رسید! اکنون شاخص کل در محدوده 95600 واحد قرار دارد. رشد قیمت های جهانی در بخش فلزات اساسی، باعث شد تا دیروز نیز گروه های وابسته به این قیمتها در بورس تهران یکه تازی کنند و شاخص کل را به این محدوده برسانند. قبلا هم توضیح داده ایم که این روزها رشد شاخص کل متوازن نیست و این رشد اخیر فقط با گروه خاصی از صنایع در حال تداوم است. امروز بازارهای جهانی در آسیا بازگشایی شده است و در معاملات ابتدایی، شاهد کمی اصلاح قیمت در فلزات اساسی هستیم و باید منتظر باشیم و ببینیم که روند این قیمت ها در بورس فلزات لندن چگونه خواهد بود. اما در بازار داخلی، این روزها نماد های وب به موضوع جنجالی تبدیل شده است. در این خصوص نکته ای وجود دارد که عده ای عمدا یا سهوا آن را نادیده میگیرند! موضوع خرید شرکت پارس آنلاین توسط #های_وب را عده ای ادغام مینامند در حالیکه این یک #خرید_دارایی است و خرید دارایی با ادغام تفاوت بسیاری دارد! خرید دارایی که هم توسط کارشناسان قیمت گذاری شده و هم با محاسبه ای سرانگشتی و به دور از محاسبه دارایی های مشهود و نامشهود، حتی میتوان آن را با سود سالانه شرکت پارس آنلاین آن را محاسبه کرد! پس موضوع به این پیچیدگی که بعضی ها بیان میکنند نیست! امسال شرکت #آسیاتک نیز در بورس تهران عرضه اولیه خواهد شد و همین اهالی بازار، بدون در نظر گرفتن دارایی های مشهود و نامشهود، خواهیم دید که چگونه و فقط بر اساس قدرت سود سازی این شرکت، قیمت آن را مشخص خواهند کرد! 

  

لایو بورس بازديد : 1973 یکشنبه 26 آذر 1396

 

ساعت 8 و 20 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، به دلیل افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت های جهانی، دیروز بورس تهران روز مثبتی را سپری کرد. البته این روز مثبت که در نهایت رشد 1322 واحدی را برای شاخص کل بورس تهران رقم زد، به لطف رشد قیمتی در نمادهای گروه پتروشیمی و گروه های وابسته به فلزات اساسی از قبیل گروه مس و سرب و روی و فولاد و سنگ آهن بود. در واقع میتوان اینگونه بیان کرد که این رشد شاخص کل، متوازن نیست و بسیاری از سهام بازار، از این رشد عقب مانده اند. در چنین شرایطی، در صورتیکه وضعیت کلی بازار از نظر بنبادی در وضعیت مثبتی قرار داشته باشد و ریسک سیاسی و اقتصادی جدیدی به بازار تحمیل نشود، میتوان انتظار داشت که به زودی بقیه بازار نیز با شاخص کل همسو شوند و شاهد رشد قیمتی در اکثر نمادهای بازار بشویم. با نگاهی به حجم و ارزش معاملات در روزهای قبل، به نظر میرسد شرایط برای یک رشد پایدار میان مدت آماده باشد و در صورتیکه نمادهایی در سبد خود دارید که از نظر بنیادی در شرایط خوبی هستند ولی از رشد بازار عقب افتاده اند، میتوانید امیدوار باشید که به زودی و بعد از توقف رشد نمادهای بزرگ، نوبت به رشد سهام شما هم خواهد رسید. در دیماه، بازار به استقبال گزارش های اولین پیش بینی سود سال آتی شرکت ها میرود که تا آخر بهمن باید بر روی کدال منتشر شود. شرکت هایی که انتظار افزایش سوددهی در گزارش اولین پیش بینی سود سال 97 از آنها میرود، مورد توجه بازار قرار خواهند گرفت. 

 

لایو بورس بازديد : 1980 شنبه 25 آذر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

بورس تهران دوباره به مدار صعود بازگشته و شاخص کل از 93000 واحد نیز عبور کرده است. چند روزی است که حجم و ارزش معاملات نیز افزایش پیدا کرده نشانه خوبی است. البته این نشاط جدید در بورس تهران با بازگشایی نماد #های_وب و تقاضا در این نماد اتفاق افتاد. نمادی که با حاشیه هایی که برای آن ایجاد شد، اکنون به عنوان نماد جنجالی بورس تهران شناخته میشود. هنوز چند روز از بازگشایی این نماد نگذشته بود که ناظر بازار با ابطال معاملات روز چهارشنبه، مجددا آن را متوقف کرد. از روز عرضه اولیه این نماد، تعداد روزهای توقف نماد، بیشتر از تعداد روزهای قابل معامله بوده که این موضوع، سوالات زیادی را برای مسئولان سازمان بورس ایجاد میکند و باید به آن پاسخ دهند که چگونه است نمادی که هنوز برای مسئولان سازمان ابهام دارد، عرضه اولیه میشود؟! به اعتقاد ما، ممکن است نماد #های_وب یا نمادهایی که در این صنعت فعالیت میکنند، به خودی خود ابهامی نداشته باشند و ابهام اصلی در طرز تفکر قدیمی و سنتی باشد که تقریبا بیشتر اهالی بازار دچار آن هستند! تفکری که هنوز درک درستی از ارزش شرکت های #های_تک و توانایی این شرکت ها برای ایجاد ثروت ندارد! این موضوع تفکر سنتی، متاسفانه در اکثر بازار جاری است و عده زیادی از تحلیلگران که دنبال کنندگان زیادی نیز دارند، هنوز در تلاش هستند که دارایی های نامشهود و نرم افزاری شرکت هایی با تکنولوژی نوین را با دارایی های شرکت های سیمانی! و امثالهم مقایسه میکنند! به اعتقاد بنده، تعداد دنبال کنندگان این تحلیلگران (با این تفکر قدیمی) در فضای مجازی، عجیب تر از ارزش بالای دارایی های نامشهود شرکت های تکنولوژی نوین است! از موارد بالا که بگذریم، این روزها حال بازار خوب است و نگرانی در آن دیده نمیشود. دیشب در بازارهای جهانی نیز در ساعات پایانی، شاهد رشد نسبتا خوب قیمت فلزات اساسی بودیم و مقداری از افت روزهای قبل را جبران کرد. فلز مس به 6900 دلار رسید و قیمت فلز روی نیز دوباره به کانال 3200 دلار بازگشت که باعث ایجاد جو مثبت در نمادهای گروه های وابسته به قیمت های جهانی خواهد شد. 

 

لایو بورس بازديد : 2261 چهارشنبه 22 آذر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز شاخص کل، رشد بیش از 1000 واحدی را تجربه کرد و رکورد جدیدی را در تاریخ بورس تهران ثبت کرد! اکنون شاخص کل از نیمه کانال 92000 واحدی گذشته و همچنان روند صعودی میان مدت خود را حفظ کرده است. در بازار دیروز همانطور که انتظار میرفت و قبل از بازار نیز گفته بودیم، نماد #های_وب مورد توجه بازار قرار گرفت. آگهی فروش بلوک 17 درصدی این نماد در قیمت 1000 تومان، دلیل اصلی افزایش تقاضا در این نماد بود. قیمتی که سر و صدای زیادی در بازار ایجاد کرد و به همین دلیل دیروز مسئولان این شرکت با فراهم کردن نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان بازار، به برخی ابهامات پاسخ دادند. در سایر گروه ها، دیروز گروه خودروسازی به دلیل برخورد نماد خودرو (لیدر این گروه) به مقاومت مهم در محدوده 306 تومان، با افزایش عرضه ها روبرو شد و باید ببینیم نماد خودرو بعد از شکستن مقاومت مهم 280 تومان، با این مقاومت چه خواهد کرد. در بازارهای جهانی نیز شاهد توقف افزایش قیمت ها و نوسان قیمتی در محدوده های فعلی هستیم. پس محرکی نیز از طرف قیمت های جهانی به بورس تهران مخابره نشده است. بنابراین انتظار میرود امروز در بورس تهران نیز شاهد نوسانات قیمتی باشیم. مهمترین چیزی که این روزها باید مورد توجه قرار بگیرد، افزایش چشمگیر حجم و ارزش معاملات است. دیروز شاهد بودیم که ارزش واقعی معاملات از 200 میلیارد تومان گذشت که سیگنال خوبی برای بازار است. با تثبیت افزایش حجم و ارزش معاملات، میتوان به ادامه روند صعودی بازار امیدوار بود. امروز 22 آذرماه، روز مهمی برای لایوبورس و دوستان لایوبورس است! 

 

لایو بورس بازديد : 2623 سه شنبه 21 آذر 1396

 

ساعت 8 و 20 دقیقه: 

لایحه بودجه سال 97 به مجلس ارائه شده و برخی ابهامات از بورس تهران کم شده است! کم شدن ابهامات باعث خواهد شد تا چشم انداز واضح تری برای آینده بازار دیده شود و در صورتیکه این چشم انداز مثبت باشد، رغبت بیشتری برای ورود نقدینگی به بازار بورس تهران بوجود خواهد آمد. به همین دلیل شاهد هستیم که در هفته جاری، نقدینگی جدیدی در حال ورود به بورس تهران است. نقدینگی که با حجم های سنگین در برخی نمادهای کلیدی، ورود آن تایید شده است! همانطور که در ابتدای ماه جاری نیز گفته بودیم، گروه خودروسازی به رهبری نماد خودرو، یکی از گروه های مورد توجه نقدینگی جدید است. چراکه از رشد قبلی بازار جا مانده و از نظر تحلیل زمانی نیز، آماده برای حرکت جدید هستند. حجم معاملات دیروز در گروه خودروسازی و مخصوصا در نماد خودرو، موید مطالب بیان شده در بالا است. در سایر نمادها، نماد های وب به عنوان لیدر جدید بازار نیز بعد از چند روز تقاضای سنگین خرید، دیروز با عرضه های سنگین از سوی حقوقی ها عرضه شد و بعد از 168 میلیون حجم معاملات که همه در قیمت های مثبت انجام شد، آرام گرفت. اگرچه بسیاری از تحلیلگران و فعالان بازار، کار این نماد را تمام شده میدانند!! اما از نظر کارشناسان لایوبورس، این نماد تا پایان سال میتواند به هدف حدود 800 تومان برسد!! جو منفی شدیدی در بین تحلیلگران بازار بر علیه این نماد به راه افتاده است. چراکه این تحلیلگران از روز اول، دیگران از از ورود به این نماد نفی کرده اند و اکنون رشد این نماد، باعث آزار آنها میشود! دیروز نزدیک به نیمی از سهام شناور این نماد در بین اهالی بازار دست به دست شد و ممکن است عرضه های سنگین دیروز، سهامداران این نماد را ترسانده باشد! توصیه ما به سهامداران های وب، سهامداری تا پایان سال است و هنوز خبرهای خوب این نماد به پایان نرسیده و اگر سازمان بورس از رشد سهم عصبانی نشود و اقدامی غیر منتظره انجام ندهد، جایی برای نگرانی وجود ندارد! از مطالب بالا که بگذریم، با توجه به افزایش قیمت نفت که شب گذشته اتفاق افتاد و جو خوبی که در گروه خودروسازی وجود دارد، بازار امروز نیز میتواند متعادل رو به مثبت و پر تقاضا باشد و هیچ جایی برای نگرانی دیده نمیشود. 

 

لایو بورس بازديد : 3523 شنبه 18 آذر 1396

 

ساعت 8 و 35 دقیقه: 

در آخرین روز معاملاتی بورس تهران، شاخص کل با رشد 155 واحدی دوباره به کانال 91000 واحد برگشت. در روزهای تعطیلی گذشته، اخبار و اتفاقات مهمی در سطح دنیا منتشر شده که میتواند در همه بورس های دنیا اثر خود را بگذارد! در مهمترین این اخبار، به رسمیت شناختن شهر اورشلیم به عنوان پایتخت جدید اسرائیل از سوی آمریکا بود که شاید بتوان این موضوع را، جنجالی ترین اقدام ترامپ از زمان شروع ریاست جمهوری دانست! این موضوع میتواند تبعات کسترده اقتصادی و سیاسی در سرتاسر دنیا ایجاد کند و در روزهای گذشته، کم و بیش برخی اظهار نظرها را در این خصوص در رسانه ها دیده و شنیده ایم. در بازارهای جهانی نیز در روزهای گذشته شاهد افزایش نسبی شاخص دلار هستیم و به تبع آن، افت قیمت کامودیتی ها را شاهد هستیم. البته بعد از افت نسبتا شدید قیمت فلزات اساسی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، دیروز در ساعات پایانی معاملات در بورس آمریکا، شاهد جبران بخشی از این افت بودیم. در همین راستا قیمت هر تن مس به 6570 دلار رسید و هر تن فلز روی 3080 دلار معامله شد. اما تنش ها در خاورمیانه باعث شد قیمت نفت که در روز چهارشنبه تا 61 دلار نیز افت کرده بود، دوباره به 63 دلار برسد. در بورس تهران نیز مهمترین اتفاق، بازگشایی نماد های وب بعد حدود 40 روز بود که با استقبال بازار مواجه شد. قدرت توان جذب نقدینگی که این نماد دارد باعث شده تا بسیاری از تحلیلگران بورس تهران، این نماد را به عنوان لیدر جدید بازار بورس تهران معرفی کنند! انتظار میرود امروز نیز این نماد در صدر توجه بازار باشد. قبلا از ارزندگی این نماد سخن گفته بودیم.

   

تعداد صفحات : 290

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2903
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 701
  • بارديد ديروز : 8,238
  • بازديد کلي : 14,987,965