loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 3223 سه شنبه 17 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز شاخص کل رشد 225 واحدی را تجربه کرد و دوباره وارد کانال 98000 واحدی شد. مهمترین اتفاق امروز، شاید افزایش نسبی شاخص دلار باشد که باعث شد در بازارهای جهانی، شاهد افت نسبی قیمت ها (تقریبا در همه بخش ها!) باشیم! در همین راستا، قیمت نفت به کانال 66 دلار افت کرد و در بخش فلزات اساسی نیز شاهد افت قیمت ها هستیم. دوستانیکه سهام مرتبط با قیمت های جهانی را دارند باید توجه داشته باشند که این افزایش قیمت های جهانی، بیشتر به دلیل افت ارزش دلار بوده! به گونه ای که شاخص دلار به محدوده 3 سال قبل خود بازگشته است. در صورتیکه شاخص دلار مجددا به محدوده بالای 100 بازگردد (اکنون به محدوده 89 واحد رسیده است و برای مدتی نیز به کانال 88 سقوط کرده بود)، ممکن است دوباره افت قیمت های جهانی را شاهد باشیم! البته که در چنین شرایطی، افزایش قیمت دلار، برای یک دوره مالی میتواند سود این شرکت ها را نجات دهد! اما برای دوره های مالی بعد، قطعا دوباره با مشکل مواجه خواهند شد! اما مطلب بیان شده در بالا، فعلا جایی برای نگرانی ندارد. چراکه موضوعی استراتژیک است و در بلند مدت میتواند اثر خود را بگذارد و در کوتاه مدت و حتی میان مدت، نگرانی ایجاد نمیکند. بازار این روزها، با تمرکز بر سهام شرکت های کوچک به کار خود ادامه میدهد که در راس آن، گروه قطعه سازی خودرو قرار دارد. 

  

لایو بورس بازديد : 3321 دوشنبه 16 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 10 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت و در متن افتتاحیه روز گذشته نیز گفته بودیم، بورس تهران دیروز بعد از چند روز سقوط، بالاخره به تعادل رسید و شاخص کل نیز رشد 90 واحدی را تجربه کرد. البته این تعادل به دلیل برخورد قیمت ها به حمایت های مهم بود و باید ببینیم که در ادامه و در معاملات امروز، چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا بعد از یکروز استراحت، دوباره شاهد ادامه اصلاح خواهیم بود یا خیر؟ امروز بازارهای جهانی در آسیا نیز کار خود را ضعیف آغاز کرده و میتواند به افزایش عرضه ها در بورس تهران بیانجامد! در بازار داخلی، دیروز شوک جدیدی به قیمت ارز وارد شد و قیمت دلار به 4800 و قیمت یورو نیز به 6200 رسید! تازه این در حالی است که شاخص دلار به کمترین میزان خود در 3 سال گذشته رسیده است! در چنین شرایطی، در صورتیکه مشکل سیاسی وجود نداشته باشد، میتواند تاثیر مثبتی در برخی گروه ها از جمله گروه پتروشیمی در بورس تهران داشته باشد. با توجه به مطالب بیان شده، انتظار میرود بازار امروز با احتیاط بیشتری از سوی فعالان بازار دنبال شود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 3055 یکشنبه 15 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

در ادامه اصلاح شاخص کل، دیروز نیز بورس تهران با افت 414 واحدی روبرو شد و به کانال 97000 واحدی سقوط کرد. البته امروز با توجه به افت چند روز گذشته قیمت ها، شاهد هستیم که اکثر نمادها به نزدیکی حمایت های مهمی رسیده اند که انتظار میرود قیمت ها به این محدوده های حمایتی واکنش نشان داده و بازار به تعادل نسبی برسد! امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و بنابراین، تغییری در قیمت های جهانی صورت نمیگیرد که تاثیر مستقیم در برخی نمادهای مرتبط داشته باشد. پس با این وجود، امروز منتظر میمانیم تا ببینیم، حمایت های مهمی که بر سر راه نمادها قرار دارد، آیا میتواند بازار امروز را به تعادل برساند یا خیر؟ 

 

لایو بورس بازديد : 2715 شنبه 14 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 8 دقیقه: 

در حالیکه شاخص کل به نزدیکی 100هزار واحد رسیده بود، گفته بودیم که باید شاهد اصلاح کوتاه مدت در شاخص کل باشیم. در همین راستا با افت 424 واحدی این شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در آستانه ورود به کانال 97000 واحد قرار گرفته است. روز چهارشنبه عرضه بلوک ایرانخودرو کنسل شد و این موضوع، باعث ایجاد جو منفی در این نماد و به تبع آن، در کل گروه حتی کل بازار شد! در بازارهای جهانی نیز شاهد توقف رشد قیمت ها هستیم. قیمت نفت در همان حوالی 68 دلار جا خوش کرده و قیمت فلزات اساسی نیز در همان محدوده های قیمت قبلی خود به سر میبرند. برای بازار امروز پیش بینی میشود که ادامه جو منفی دیروز، در ساعت اولیه بازار ادامه داشته باشد. ولی در ادامه انتظار میرود که بازار به تعادل برسد. بنابراین امروز شاهد بازاری نوسانی خواهیم بود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2231 چهارشنبه 11 بهمن 1396

 

ساعت 6 و 35 دقیقه:

همانطور که دیروز هم بیان شد، شاخص کل در کوتاه مدت، مسیر اصلاح را در پیش خواهد گرفت و دیروز در اولین قدم، نزدیک به 500 واحد افت کرد و به وسط کانال 98000 واحدی رسید. اما دیروز همچنین گفته بودیم که این اصلاح، نمادهای شاخص ساز را در بر خواهد گرفت و برای نمادهای کوچکتر که از رشد اخیر شاخص کل بهره ای نبرده اند، نگرانی وجود نخواهد داشت! مخصوصا گروه خودروسازی که دیروز نیز مورد توجه بازار قرار گرفته بود. در بازارهای جهانی نیز به نظر میرسد هیجان ها فعلا فروکش کرده باشد و در همین راستا شاهد هستیم که قیمت نفت به کانال 67 دلار بازگشته است. قیمت هر اونس طلا نیز طی 2 روز گذشته حدود 20 دلار افت کرده و فلزات اساسی نیز شرایطی مشابه دارند! اما برای بازار امروز بورس تهران، همچنان انتظار داریم که فعالان بازار بیشتر بر روی گروه خودروسازی متمرکز باشند و شاهد معاملات مثبت و البته نوسانی در نمادهای این گروه باشیم. چراکه امروز بلوک ایرانخودرو نیز بر روی میز عرضه قرار خواهد گرفت که گفته میشود کنسرسیومی از قطعه سازان، قصد خرید این بلوک را دارند.  

لایو بورس بازديد : 1911 سه شنبه 10 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 00 دقیقه:

دیروز در بازارهای جهانی شاهد رشد مجدد برخی فلزات از جمله فلز روی و مس بودیم به طوری که فلز روی به کانال 3500 دلار رسید و مس نیز دوباره به بالای 7100 دلار صعود کرد. اما امروز با کمی تقویت شاخص دلار، شاهد معاملات منفی در این بخش هستیم. این افزایش ارزش دلار همچنین باعث کاهش قیمت طلا و حتی قیمت نفت شد. در بازار بورس تهران نیز دیروز شاهد افت 368 واحدی شاخص کل بودیم. در واقع شاخص کل به مقاومت روانی محدوده 100هزار واحد رسیده است دوباره فعالان بازار احتیاط را ترجیح میدهند! البته با نگاهی به نمودار شاخص کل، به غیر از مقاومت روانی در محدوده ذکر شده، برخی از اندیکاتورها نیز هشدار اصلاح کوتاه مدت را میدهند و به همین دلیل، عرضه ها در نمادهای شاخص ساز بیشتر شده است. پس با توجه به مطالب ذکر شده، انتظار میرود شاخص کل در کوتاه مدت، از نمادهای شاخص ساز کمی دوری کند و تمرکز و توجه بیشتری به نمادهای کوچکتر داشته باشد. در این بین، توجه بازار به گروه خودروسازی و مخصوصا نماد خودرو بیشتر خواهد بود و البته همانطور که در روزها و حتی ماه های قبل نیز توجه کرده اید، حرکت مثبت در گروه خودرو، باعث تحرک در اکثر نمادهای کوچک بازار خواهد شد! فردا بلوک خودرو جهت عرضه ارائه خواهد شد و انجام این معامله بلوکی میتواند محرک کوتاه مدتی برای رشد چند درصدی در این گروه باشد. بنابراین افراد ریسک پذیر میتوانند منفی های امروز در نماد خودرو را برای نوسان چند روزه زیر نظر داشته باشند و پس از بررسی و توجه به میزان ریسک پذیری خود، اقدام کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2113 یکشنبه 08 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز شاخص کل بورس تهران در حالی افت 166 واحدی را تجربه کرد که شاخص هم وزن، 24 واحد رشد کرد. این رشد شاخص هم وزن به دلیل رنج های مثبتی بود که در نمادهای گرو خودروسازی شکل گرفت و باعث شد تا نمادهای کوچک نیز همسو با این گروه حرکت کنند! امروز بازارهای جهانی تعطیل است و بنابراین نوسانات این بازارها امروز در بورس تهران تاثیری نخواهد داشت. امروز جشن 50 سالگی بورس تهران برگزار خواهد شد. در حالی #نیم_قرن فعالیت بورس را جشن میگیریم که هنوز با معیارها و استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم! در شرایط کنونی و برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی، باید از مسیر بازار سرمایه عبور کنیم. در واقع چنانچه بخواهیم اقتصادی شفاف و کارآ داشته باشیم، راهی جز توسعه بازار سرمایه نداریم. اما برای شکوفایی بازار بورس، ما نیاز به ابزارهای متنوعی داریم که جای آن بعد از 50 سال هنوز در بورس تهران خالی است! متاسفانه شیوه فعلی معاملات در بورس‌های کشور کماکان شیوه خرید سهام، نگهداری و سپس فروش آن است. این نقیصه در بورس‌های کالایی کشور نیز وجود دارد و هنوز هم در این بورس‌ها معاملات فیزیکی بیشتر از معاملات ابزارهای #مشتقه به چشم می‌خورند. به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان برای ورود یا توسعه ابزارهای نوین مالی به کشور باشد. امکان پوشش ریسک برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کارتر، نزدیک شدن به بازارهای بین‌المللی و استفاده از ویژگی #اهرم_ها از دیگر مزیت‌های ورود این ابزارها است. در این خصوص می‌توان از معاملات #آتی و #آپشن روی سهام، کالاهای مختلف، #شاخص_بورس نام برد که ورود و توسعه این ابزارها، می‌تواند برای اشخاص مختلف با اهداف سرمایه‌گذاری متفاوت، مفید باشد.  

 

لایو بورس بازديد : 2007 شنبه 07 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در آستانه 50 سالگی بورس تهران که مراسم آن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد، شاخص کل بورس تهران به کانال 100هزار واحد نزدیک شد. به نظر میرسد مسئولین سازمان بورس قصد دارند تا فردا و همزمان با بزرگداشت این مراسم، این شاخص را به کانال ذکر شده برسانند!! تا این مراسم، باشکوه تر برگزار شود!! در همین راستا روز چهارشنبه نیز بورس تهران رشد حدود 300 واحدی را تجربه کرد تا به این هدف نزدیکتر شود! با این حساب، برای بازار امروز و فردا نیز باید منتظر بازاری متعادل و رو به مثبت باشیم! در بازارهای جهانی نیز همچنان شاهد افت شاخص دلار هستیم و این موضوع باعث شد تا دوباره قیمت نفت به کانال 70 دلاری بازگردد و قیمت هر اونس طلا نیز به محدوده 1350 دلار رسیده است. قیمت فلزات اساسی نیز در همان محدوده های روزهای گذشته خود قرار گرفتند. فلز روی خود را در محدوده 3400 دلار و فلز مس در محدوده 7000 دلار قرار گرفته است. با توجه به مطالب ارائه شده در بالا، نگرانی خاصی برای بازار امروز وجود ندارد و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. امروز قرار است تجمعی اعتراضی توسط سهامداران نماد کنتورسازی در مقابل تالار حافظ برگزار شود تا اعترض خود را نسبت به قیمت بازخرید ظالمانه سهام و همچنین عدم تعهد سازمان بورس مبنی بر تضمین گرفته شده از مدیران این شرکت در خصوص جبران زیان سهامداران، اعلام کنند. 

 

 

لایو بورس بازديد : 2167 چهارشنبه 04 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، بازار از رفتارهای هیجانی تخلیه شد و به تعادل رسید و در همین راستا، دیروز با رشد حدود 600 واحدی شاخص کل، بورس تهران رکورد جدیدی را ثبت کرد و به کانال 99000 واحدی رسید. اما در بازارهای جهانی، همچنان شاهد افت شاخص دلار هستیم. این افت شاخص دلار تا به امروز کمک کرده تا شرایط کومودیتی ها رو به رشد باشد. آخرین بار در دسامبر 2014 بود که شاخص دلار چنین اعدادی را تجربه کرده بود. نکته مهم اینکه این افت شاخص دلار در حالی اتفاق افتاده که در طول یکسال گذشته، شاهد افزایش نرخ بهره در آمریکا نیز بوده ایم! اتفاقی که باید به افزایش این شاخص کمک کند. اما میبینیم که با وجود افزایش نرخ بهره، این شاخص همچنان رو به کاهش است! افت ارزش دلار در برابر 6 ارز مهم دنیا که شاخص دلار را تشکیل میدهد، باعث شده تا قیمت نفت به محدوده 70 دلار برسد و قیمت طلا نیز از 1340 دلار بالاتر برود! همین موضوع، باعث افزایش قیمت فلزات اساسی و سایر محصولات معدنی شد که تاثیر آن را در بورس تهران دیدیم. باید ببینیم که این کاهش ارزش دلار تا چه حد میتواند ادامه داشته باشد! چراکه در صورت رشد مجدد، باید شاهد کاهش قیمت هایی باشیم که در بالا نام بردیم! باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که این کاهش شاخص دلار، ممکن است بیانگر اتفاق مهمی باشد که قرار است در آینده در کشور آمریکا رخ دهد!! از موارد بالا که بگذریم، در بازار داخلی شاهد بازگشت قیمت دلار به محدوده 4500 تومان هستیم. هنوز انتظار میرود این افت قیمت تا پابان سال تا محدوده 4200 و 4300 تومان ادامه داشته باشد! در بورس تهران نیز امروز انتظار میرود شاهد افزایش عرضه ها در نماد شاخص ساز فملی باشیم. در گروه خودروسازی با توجه به معامله بلوکی 11 بهمن در نماد خودرو، انتظار میرود شاهد معاملات پر حجمی در این نماد باشیم و این معاملات پر حجم میتواند شرایط رشد این نماد را تا محدوده 340 تومان فراهم کند! 

   

لایو بورس بازديد : 2097 سه شنبه 03 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که در متن افتتاحیه روز قبل نیز گفته بودیم، دیروز جو هیجانی منفی بازار بورس تهران به پایان رسید و شاهد تعادل در بازار بودیم و در نتیجه این تعادل، شاخص کل رشد حدود 400 واحدی را تجربه کرد. امروز نیز همین تعادل در بازار حاکم خواهد بود. در بازارهای داخلی، دلار نیز بعد از رسیدن به محدوده 4700 تومان و رشد هیجانی چند روز گذشته که دلایل آن را نیز بیان کردیم، دیروز با افت حدود 100 تومانی به محدوده 4600 رسیده است و انتظار میرود امروز نیز روند اصلاحی خود را ادامه دهد. در بازارهای جهانی نیز تعادل در قیمت ها برقرار است و نوسان اندکی را شاهد هستیم. در این بین، قیمت نفت مجددا وارد کانال 69 دلاری شده است و فلزات اساسی نیز در همان محدوده های روزهای قبل در حال معامله هستند. نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. برای بازار امروز، انتظار بازاری متعادل و نوسانی را داریم که این نوسان میتواند در گروه سیمانی و ساختمانی، مشهود تر باشد!! 

 

تعداد صفحات : 293

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت