loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 13 چهارشنبه 29 شهريور 1396

 

شرکت طی اصلاحیه ای پیش بینی سال مالی منتهی به  96/12/29  را مبلغ (165) ریال زیان به ازای هرسهم اعلام نمود.

50% افزایش زیان نسبت به گزارش قبلی

لایو بورس بازديد : 88 چهارشنبه 29 شهريور 1396

 

  • توريل

 شنیده میشود شركت آسیا سیر ارس با نماد حاسا بزرگترين شركت زيرمجموعه ھلدينگ توريل طى روزھاى آينده عرضه اولیه میشود

برای دیدن ادامه شایعات بازار بر روی لینک زیر کلیک کنید👇👇

لایو بورس بازديد : 1256 چهارشنبه 29 شهريور 1396

 

ساعت 8 و 40 دقیقه:

روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد نزدیک به 1000 واحد، وارد کانال 85000 واحدی شد. چنین رشدی در 10 ماه قبل در بورس تهران سابقه نداشت و میتوان گفت که بیشترین رشد در سال جاری بوده است. دو گروه فلزی و معدنی روز گذشته بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و در مجموع 28 میلیارد تومان در این دو گروه معامله انجام شد. 20 درصد از کل ارزش معاملات روز گذشته به این دو گروه اختصاص یافت. سوالی که برای فعالان بازار سهام وجود داشت، این بود که پس از عادی شدن معاملات و رفع ریسک تسویه اعتبارات، نقدینگی موجود در بازار کدام گروه را انتخاب خواهد کرد. با توجه به نزدیک بودن فصل گزارش های ششماهه، شانس جذب نقدینگی جدید با گروه هایی خواهد بود که تعدیلات مثبت خود را به بازار ارائه دهند! چنانچه قیمت‌های جهانی در محدوده‌های فعلی باقی بماند و ریسک سیستماتیک سیاسی بورس تهران را تهدید نکند، شرط ادامه روند قیمت‌ها، ورود نقدینگی تازه‌نفس به بورس خواهد بود. به‌نظر می‌رسد با آغاز پاییز و عادی شدن روند اعتبارگیری از سوی فعالان بورس، نقدینگی کافی برای رشد شاخص تا سقف تاریخی وجود دارد. سفارش‌های سرخطی در نمادهایی که به‌تازگی به بورس عرضه شده‌اند نیز نشان می‌دهند که فعلا برای ادامه روند صعودی نه تنها سیگنال منفی وجود ندارد بلکه به‌قدر کافی نقدینگی هم در دسترس است! چنانچه بورس بخواهد به رشد خود به‌صورت پایدار ادامه دهد، نیاز به ورود نقدینگی تازه‌نفس و انتقال پول از بازار پول به بازار سهام است. چنانچه پول تازه‌ای وارد بازار نشود، احتمال این پول های وارد شده به نمادهای شاخص ساز، دوباره وارد سهام و گروه های کوچکی میشود که در این مدت، اصلاح قیمتی قابل توجهی را تجربه کرده اند. به عنوان مثال، الان که شاخص کل در حال فتح قله تاریخی خود است، بسیاری از سهام هستند که با اصلاح قیمتی، اکنون شاید نصف قیمت 3 سال قبل را دارند! بنابراین شناسایی این نمادها میتواند سود خوب و کم ریسکی را در زمانیکه نقدینگی جدید به بازاز تزریق میشود فراهم کند. چراکه انتظارات روانی بازار این است که در زمانیکه شاخص کل به قله قبلی رسید، پس بقیه نمادها نیز باید حداقل به قیمت قبلی خود بازگردند!! اگرچه این انتظار و تحلیل غلط است، اما بازار بورس تهران بارها نشان داده که بیشتر از تحلیل های علمی، این جو روانی است که بر روی فعالان بازار تاثیرگذار است!  

لایو بورس بازديد : 23 سه شنبه 28 شهريور 1396

 

ساعت 10 و 50 دقیقه: تا این ساعت از معاملات بورس تهران، شاخص کل توانسته است با کمک گروه فلزت اساسی و معدنی و پالایشگاهی، رشد 643 واحدی را برای خود ثبت کند به کانال 85000 واحدی وارد شود. 

لایو بورس بازديد : 89 سه شنبه 28 شهريور 1396
  • فولادى

مدير متال اكسپرت در كنفرانس عمان گفت : تأمین شمش فولاد در اغلب نقاط جھان در سال ٢٠١٧ نسبت به ٢٠١٦ كمتر شده و اين مھم سبب رشد بیشتر قیمت ھا در آينده خواھد شد .

 

برای دیدن ادامه شایعات بازار بر روی لینک زیر کلیک کنید

لایو بورس بازديد : 2089 سه شنبه 28 شهريور 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: با اتمام تسویه اعتبارها در شهریورماه و نزدیک شدن به ارسال گزارشات ششماهه شرکت ها و همچنین همراهی بازارهای جهانی که روز گذشته با افزایش نسبی قیمت ها روبرو شده بودند، بورس تهران نیز دیروز رشد حدود 500 واحدی را ثبت کرد و شاخص کل بورس تهران به نیمه های کانال 84000 واحدی رسید. از نکات قابل توجه معاملات روز گذشته، جنس متفاوت رشد شاخص بورس در مقایسه با رشدهای اخیر این نماگر بود. در این روز جو عمومی اکثر صنایع فعال بورسی مثبت بود. دیروز با گشایش بازارهای جهانی، قیمت بسیاری از فلزات اساسی با رشد همراه شد. این امر در شرایطی رخ داد که آمار سرمایه‌گذاری و رشد تولیدات صنعتی چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار مصرف جهان، چندان مثبت نبود. جدیدترین گزارش‌های منتشر شده از این کشور نشان می‌دهد سرعت رشد اقتصادی چین به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا در ماه اوت نیز همچون ماه جولای، عملکردی ضعیف‌تر از حد انتظار از خود نشان داده است، به‌طوری که هر سه شاخص خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاری و تولیدات صنعتی عملکردی کمتر از حد انتظار را از خود نشان دادند. این وضعیت سبب شد تا بانک مرکزی این کشور روش جدیدی را در پیش بگیرد و به تزریق نقدینگی و وام به بازارها روی آورد. با همه این اوصاف، به نظر می‌رسد در حال حاضر مهم‌ترین‌ چالش پیش‌روی بورس تهران، کمبود نقدینگی است. وضعیتی که در ارزش معاملات این روزهای بازار سهام به وضوح مشاهده می‌شود. میانگین این رقم در شهریور سال جاری به زحمت به 100 میلیارد تومان می‌رسد. باید ببینیم این کمبود نقدینگی در بازار چه زمانی خاتمه خواهد یافت و با جذابیت قیمت ها در برخی صنایع، آیا بخشی از سپرده های بانکی (آن بخش که شرکت های سرمایه گذاری در بانک ها سپرده کرده اند) دوباره به بازار سرمایه بازخواهد گشت یا خیر؟  

لایو بورس بازديد : 73 دوشنبه 27 شهريور 1396

به گزارش خبرنگار لایوبورس، در مجمع فوق العاده فاذر که امروز برای انتخاب اعضای هیئت مدیره تشکیل شده و هم اکنون نیز در جریان است، با ممانعت از ورود نمایندگان سهامدار جدید (صندوق رفاه و تامین آتیه و همچنین صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی) که جمعا صاحب حدود 30 درصد سهام شرکت آذرآب هستند، تنش در این مجمع بالا گرفته است. 

لایو بورس بازديد : 2031 دوشنبه 27 شهريور 1396

ساعت 7 و 15 دقیقه:

دیروز شاخص کل توانست با ثبت رشد 233 واحدی، خود را در یک قدمی ورود به کانال 84000 واحدی قرار دهد. روزهای پایانی تسویه اعتبارها فرا رسیده است و کم کم باید شاهد کاهش فشارهای فروش باشیم. از سوی دیگر، گزارش های ششماهه نزدیک است و فعالان بازار تلاش میکنند تا با مطالعه آمار تولید و فروش شرکت ها که به صورت ماهانه منتشر میشود، بهترین نمادهای که میتوانند گزارش های فصلی بهتری را ارائع دهند را شناسایی کنند. علیرغم انتظاری که از بازار برای اصلاح اندک داشتیم، این مهم صورت نگرفت و شاخص کل بدون توقف تا آستانه ورود به کانال 84000 واحدی پیشروی کرده است! بورس تهران در حالی معاملات تابستان را آغاز کرد که شاخص کل در کانال 78 هزار واحدی نوسان‌های اندکی را تجربه می‌ کرد. اما روند صعودی بازار از اواسط تیر ماه آغاز و شرایط مثبتی بر بازار حاکم شد. گزارش‌های مناسب از عملکرد سه ماهه شرکت‌ها و به تبع آن ظهور نشانه‌های جدی از بهبود سودآوری شرکت‌ها به ویژه در گروه فلزی و برگزاری مجامع مناسب شرکت‌های بورسی زمینه‌ساز این رشد شد. از سوی دیگر اعلام نرخ‌های جدید سال95 گروه پالایشی از سوی شرکت پالایش و پخش مزید بر علت شد و به این ترتیب، رشد بازار ادامه پیدا کرد تا اینکه داستان کاهش نرخ سود بانکی مطرح شد تا این رشد، متوقف نشود. هر چند در 10 روز اخیر به دلیل ریسک‌های اعتباری یادشده، وقفه‌ای کوتاه در روند صعودی مزبور ایجاد شد، اما به نظر می‌رسد با رفع ریسک مزبور مجددا این مسیر از سرگرفته شده است! امروز نیز بازارهای جهانی (در آسیا) کار خود را در بخش قلزات اساسی و حتی نفت، با مثبت آغاز کرده است که میتواند در ایجاد جو مثبت در بورس تهران موثر باشد. از مهمترین اتفاقات امروز، عرضه بلوک نماد خمحرکه است که توسط ورنا در قیمت پایه 4140 ریال عرضه خواهد شد. 

 

 

 

تعداد صفحات : 282

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورسموبایل یاب
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2820
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 5,771
  • بارديد ديروز : 7,148
  • بازديد کلي : 14,265,821