loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 2029 یکشنبه 06 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

با تزلزل در مسیر رشد قیمت های جهانی، بورس تهران نیز نسبت به خرید نمادهای شاخص ساز و وابسته به قیمت های جهانی احتیاط بیشتری نشان میدهد و این روزها به نمادهای کوچکتر که از رشد اخیر بازار جا مانده اند، روی آورده است! در این بین، گروه خودروسازی و قطعه سازی خودرو به عنوان نمادهای پیشرو، مورد توجه بازار قرار دارند. انتظار داریم امروز این نمادها نیز به تعادل برسند و بازار متعادل تری را شاهد باشیم. امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و نوسانات این بازارها نیز در بورس تهران اثری نخواهد داشت. این روزها، شاهد کاهش چشمگیر حجم و ارزش معاملات خرد در نمادهای فلزی و فولادی هستیم و در عوض، حجم و ارزش معاملات در نمادهای گروه وابسته به خودرو، افزایش پیدا کرده است. به نظر میرسد که نقدینگی جدیدی از سوب افراد خاصی و با دید نوسانگیری به بازار تزریق شده است. در صورتیکه این ادعا صحت داشته باشد، باید منتظر گردش این نقدینگی در گروه های مختلف صنعت باشیم! مثلا این نقدینگی مدتی در گروه خودروسازی و با شایعاتی از قبیل نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و ... نوسان خود را میگیرد و سپس با داغ کردن موضوع لیزینگ این خودروها، وارد گروه لیزینگ خواهد شد و به همین صورت، پس از گرفتن نوسان در این گروه، همین شایعات را به سایر گروه ها از قبیل ساختمانی ادامه خواهد داد! بنابراین، دوستانیکه در نوسانگیری مهارت دارند، میتوانند از این موج به راه افتاده استفاده کرده و موج سواری کنند! سایر دوستان که نمیتوانند نوسانگیری کنند، در چنین شرایطی باید نمادهایی که از لحاظ بنیادی شرایط خوبی دارند را انتخاب کرده و با دید میان مدت آنها را در سبد خود نگهداری کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 1685 شنبه 05 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

احتیاط در رفتار معامله گران بورس تهران به وضوح دیده میشود. عدم شفافیت و قطعیت در برخی از مولفه های مهم اقتصادی و حتی عدم اطمینان از آینده وضعیت سیاسی (مخصوصا در بخش بین الملل)، شرایط پیچیده ای را بوجود آورده است. این موضوع سبب کاهش حجم و ارزش معاملات خرد روزانه شده است. اما از سوی دیگر، همانطور که قبلا گفته بودیم، با ورود به اسفند ماه شاهد کاهش قیمت دلار هستیم. تردید بازار نسبت به مسیر حرکتی قیمت دلار نیز یکی دیگر از عوامل این احتیاط است. در چنین شرایط احتیاطی، بازار مجددا به نوسانگیری روی خواهد آورد و سهام شرکت های کوچک بیشتر از گذشته مورد توجه فعالان بازار قرار خواهد گرفت. در این بین، گروه خودروسازی با رهبری نماد خکاوه که این روزها یکه تاز بازار است، بیشتر از همیشه مورد توجه خواهند بود! در حقیقت، در صورتیکه صف خرید در نماد خکاوه بتواند دوام داشته باشد، سایر نمادهای بازار نیز او را با رنگ سبز همراهی خواهند کرد! اما اگر این صف خرید عرضه شود، میتوان انتظار نوسانات شدید را در سایر نمادهای کوچک بازار داشته باشیم. پس مانند همیشه از دوستان تقاضا میکنیم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

    

لایو بورس بازديد : 1204 چهارشنبه 02 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

با توجه به فضای نیمه تعطیل امروز در بورس تهران، انتظار میرود که امروز بازار بسیار سرد و کم رمقی را شاهد باشیم! بازارهای جهانی نیز این روزها به دلیل تعطیلات در چین، کم رمق دنبال میشود! داستان نرخ ارز نیز، چند روزی است که آرام گرفته و بعد از افزایش مجدد نرخ سود بانکی، قیمت دلار به یکباره به 4500 تومان رسید و انتظار میرود با عرضه دلارهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی، تا پایان اسفند به محدوده 4200 و 4300 بازگردد! در واقع، ماه اسفند را در حالی آغاز میکنیم که با نگاهی به آمار معاملات بهمن ماه، متوجه میشویم که ماه اخیر نسبت به 7 ماه گذشته، ضعیف ترین ماه بوده است. ماهی که در آن هم شاهد عقب نشینی شاخص کل بودیم و هم کاهش چشمگیر ارزش معاملات! این روزها لایحه بودجه در صحن مجلس در حال بررسی است و تصمیماتی که در این رابطه گرفته میشود، به صورت مستقیم باعث نوسانات قیمتی در بورس تهران خواهد شد. با توجه به مطالب بیان شده، برای بازار امروز، انتظار بازاری متعادل و البته کم رمق، همراه با نوسانات قیمتی در برخی گروه های کوچک را داریم و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

 

لایو بورس بازديد : 1191 دوشنبه 30 بهمن 1396

 

ساعت 7 و 50 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، دیروز بورس تهران با افزایش عرضه ها همراه بود و در نتیجه این معاملات، شاخص کل افت 128 واحدی را تجربه کرد. امروز بازارهای جهانی بازگشایی شده است و شاهد معاملات متعادلی در این بازارهای هستیم. در بازارهای داخلی شاهد افت نسبی قیمت دلار و یورو هستیم که نتیجه اقدامات جدید بانک مرکزی و افزایش مجدد نرخ سود بانکی است. قیمت نفت با کمی رشد به محدوده 65 دلار رسیده است و به صورت کلی، آرامش در بازارهای داخلی و خارجی برقرار است! برای بازار امروز بورس تهران نیز، انتظار داریم که همین شرایط تعادل برقرار باشد. البته همان نوسانات و رخوتی که روز گذشته به آن اشاره کردیم، امروز نیز در بازار برقرار است. گروه خودروسازی و سیمانی و ساختمانی، شاید بیشتر این نوسانات را تجربه کنند! از دوستان انتظار داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز و مطابق با استراتژی خود رفتار کنند. در زمانیکه بازار به نوسان گرایش پیدا میکند، طبیعی است که فعالان بازار و حتی شما دوستان که توانایی و دانش نوسانگیری را دارید، با مسیر بازار همسو شوید و بخشی از دارایی خود را به این منظور تخصیص دهید و از نوسانات این دوره از بازار استفاده کنید!

 

لایو بورس بازديد : 1274 یکشنبه 29 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز بورس تهران در حالی شرایط متعادل و رو به مثبتی داشت و در نهایت رشد حدود 80 واحدی را ثبت کرد که کاهش ارزش معاملات خرد، در آن مشهود بود! به نظر میرسد طرح های جدید بانک مرکزی در خصوص افزایش مجدد نرخ بهره، حداقل در کوتاه مدت باعث رکود مجدد بازار شود! انتظار میرود در هفته جاری، شاهد بازاری نوسانی باشیم. بازاری نوسانی با کاهش حجم معاملات خرد. این روند احتمالا تا 2 هفته ادامه خواهد داشت! دیروز خبری که در خصوص تجدید ارزیابی دارایی ها و مالیاتی مربوط به این مصوبه، باعث شد تا گروه خودروسازی که در قیمت های منفی معامله میشدند، تا سقف درصدهای مثبت نیز پیشروی کنند! موضوعی که در ادامه و با شفاف شدن موضوع، باعث افزایش مجدد عرضه ها در نمادهای گروه خودروسازی شد و این نمادها را به تعادل رساند! امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و نوسانات در این بازارها نمیتواند بورس تهران را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای بازار امروز هم انتظار بازاری نوسانی و البته با عرضه های بیشتر نسبت به دیروز داریم.

  

لایو بورس بازديد : 1577 شنبه 28 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در مهمترین خبر اقتصادی موثر در بازار بورس تهران، میتوان به افزایش نرخ سود بانکی اشاره کرد که قرار است از امروز در بانک های سراسر ایران رخ دهد! اقدامی که به نظر میرسد بانک مرکزی در جهت کنترل قیمت ارز، آن را اجرا خواهد کرد! اگرچه این سود 20 درصدی قرار است به مدت کوتاه مدا (2 هفته) اجرا شود!، اما این موضوع، انتقادات زیادی را در بر داشته است. چراکه با این اقدام، سالها تلاش همین بانک مرکزی در جهت کاهش نرخ سود بانکی، زیر سوال رفته است! باید ببینیم که استقبال از این طرح، چگونه خواهد بود. هرچند که به نظر میرسد، با استقبال خوبی روبرو شود! اما دیروز در بازارهای جهانی، شاهد افزایش قیمت کومودیتی ها و مخصوصا فلزات اساسی و رسیدن مجدد قیمت ها به سقف های گذشته بودیم. موضوعی که میتواند تاثیر مثبتی در بازار بورس تهران داشته باشد و حداقل، یک روز متعادل و رو به مثبت را نوید دهد! اگرچه در ساعات پایانی، شاهد کمی افت قیمت در بخش فلزات اساسی بودیم، ولی در نهایت آخرین قیمت های ثبت شده، در محدوده سقف های قبلی ثبت شد. 

   

لایو بورس بازديد : 1943 چهارشنبه 25 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

شاخص کل بورس تهران دیروز با رشد 178 واحدی در حالی به کار خود پایان داد که ارزش معاملات همچنان در سطح قابل قبولی نمی باشد. در بازارهای جهانی شاهد رشد قیمت فلزات اساسی، نفت و طلا بودیم  از این رو انتظار داریم نمادهای مرتبط با کومودیتی ها و پالایشگاهی ها امروز مثبت و پر تقاضا معامله شوند. البته شایعاتی مبنی بر اعلام نرخ جدید با رشد قیمتی برای شرکتهای پالایشگاهی در بازار شنیده شده و این موضوع هم میتواند در کنار افزایش قیمت نفت و دلار خبر خوبی برای نمادهای این گروه باشد. البته در مورد دلار این نکته را هم مد نظر داشته باشیم که شیب صعودی قیمت ارزها به زودی کاهش خواهد یافت و حتی انتظار داریم دلار با حدود قیمت 4200-4500 وارد سال 97 شود.


لایو بورس بازديد : 1989 سه شنبه 24 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران روزهای نوسانی خود را سپری میکند. روز گذشته شاخص کل بورس تهران رشد 142 واحدی را تجربه کرد تا مقداری از افت روزهای قبل را جبران کرده باشد. استقبال فعالان بازار از نمادهای گروه خودروسازی، دلیل اصلی جو نسبتا مثبت در روز گذشته در بورس تهران بود. در بازارهای جهانی نیز شاهد نوسانات قیمتی در بخش کومودیتی ها هستیم. قیمت نفت به کانال 62 دلار سقوط کرده و قیمت فلزات اساسی نیز از سقف های قبلی خود، کمی پایین تر ایستاده اند. امروز بازارهای آسیا، کار خود را با کمی مثبت آغاز کرده اند که میتواند تاثیر روانی مثبتی در نمادهای مرتبط با قیمت های جهانی در بورس تهران داشته باشد. نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود. امروز نیز بازاری نوسانی در انتظار فعالان بازار خواهد بود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2439 دوشنبه 23 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ادامه اصلاح بورس تهران، شاخص کل در روز شنبه، افت 516 وحدی را ثبت کرد و مجددا به کانال 97000 واحدی سقوط کرد. افزایش شاخص دلار و به تبع آن، کاهش قیمت های جهانی، دلیل اصلی این افت در بورس تهران شد. در همین راستا، قیمت نفت به کانال 63 دلاری سقوط کرد و فلزات اساسی نیز، افت های نسبتا سنگینی را تجربه کردند. امروز در بازارهای جهانی و در اولین روز معاملات، در بازارهای آسیایی شاهد شروع مثبت قیمت ها هستیم. البته با وجود رشد امروز قیمت های جهانی، هنوز فاصله نسبتا زیادی با سقف های قبلی وجود دارد. اما در بازارهای داخلی، روز شنبه نماد خودرو بازگشایی شد و باعث شد تا جان تازه ای به نمادهای این گروه وارد شود! انتظار میرود بازار امروز نیز با شروع متعدل و البته رو به مثبت در گروه خودروسازی آغاز شود. اتفاق جدیدی در بازار رخ نداده و برای امروز، انتظار بازاری نوسانی و متعادل را داریم.

  

لایو بورس بازديد : 2863 چهارشنبه 18 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 5 دقیقه:

دیروز شاخص کل بعد از فراز و نشیب فراوان، در نهایت افت 105 واحدی را تجربه کرد. بلوک هایی که در برخی نمادها از جمله نماد فولاد انجام شد، باعث شد تا افت شاخص کل بیشتر از عدد ذکر شده نشود! در بازارهای جهانی، شاهد تعادل در معاملات هستیم و نگرانی از این بابت برای معاملات امروز در بورس تهران دیده نمیشود! بنابراین انتظار میرود امروز شاهد بازاری متعادل باشیم. البته مطمئنا نوساناتی در برخی گروه ها از جمله گروه خودروسازی و مخصوصا گروه قطعه سازی خودرو بوجود خواهد آمد. قیمت یورو دیروز در بازار آزاد کاهش چشمگیری داشت و مجددا به زیر 6000 تومان رسید. از هیجان دلار نیز تا حدودی کاسته شده است و انتظار میرود کم کم با عرضه دلارهای پتروشیمی ها در بازار که از اواخر بهمن آغاز میشود، تعادل در بازار ارز نیز تثبیت شود! در کل، برای کوتاه مدت، نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و همین نوسانات تا اعلام نظر دولت آمریکا در خصوص برجام ادامه خواهد داشت و البته با نزدیک شدن به زمان موعود! قطعا احتیاط و حتی عرضه ها در بازار بیشتر خواهد شد! 

 

تعداد صفحات : 293

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 809
  • بارديد ديروز : 11,734
  • بازديد کلي : 15,295,062