loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 1410 شنبه 06 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران روزهای کم عمق خود را به صورت محتاط دنبال میکند. برای خروج از این وضعیت، نیاز به محرک های جدید اقتصادی داریم که فعلا اتفاق خاصی رخ نداده است. در مهمترین اتفاق اقتصادی، دیروز در بازارهای جهانی شاهد افزایش نسبی شاخص دلار بودیم که این موضوع باعث شد افت قیمت در فلزات اساسی شد. از سوی دیگر، همانطور که در هفته قبل نیز گفته بودیم، قیمت نفت نیز وارد کانال 60 دلاری شد تا بتواند محرکی هرچند کوچک، برای افزایش تقاضا در گروه پالایشگاهی باشد. پس امروز باید شاهد افزایش عرضه ها در نمادهای مرتبط با فلزات اساسی (مس و روی و سرب) باشیم و از سوی دیگر، شاهد افزایش تقاضا در نمادهای گروه پالایشگاهی باشیم. پس امروز عرضه زیاد در یک گروه بزرگ صنعت و در مقابل، تقاضای زیاد در گروه پالایشگاهی، باعث ایجاد تعادل نسبی در بازار خواهد شد. امروز و فردا هم که بازارهای جهانی تعطیل است و باید منتظر بمانیم که این سمت و سوی قیمت های جهانی، در روزهای آینده به کدام سو خواهد رفت.

 

لایو بورس بازديد : 2425 چهارشنبه 03 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

همانطور که انتظار میرفت، بورس تهران دوباره دوران نوسان خود را آغاز کرد تا محرک جدیدی برای حرکت بعدی خود بیاید! دیروز در حالیکه کلیت بازار وضعیتی متعادل و البته رو به منفی داشت، شاخص کل به لطف برخی نمادهای بزرگ در گروه پالایشگاهی و فلزی، رشد 182 واحدی را برای خود ثبت کرد تا افت روز قبل خود را جبران کند. در بازارهای جهانی، قیمت نفت تقریبا در کانال 58 دلار تثبیت شده است و انتظار میرود به زودی بتوانیم آن را در کانال 60 دلار ببینیم. این موضوع، امروز نیز میتواند حداقل گروه پالایشگاهی را متعادل رو به مثبت نگاه دارد. ولی این حرکت قیمت نفت به گونه ای نیست که محرک مطمئنی برای این گروه باشد و همینکه بتواند این گروه را متعادل نگاه دارد، کافی است! در فلزات اساسی نیز دیروز قیمت مس دوباره به کانال 7000 دلاری رسیده است. جاییکه بارها و بارها به آن واکنش نشان داده و احتمال میرود اینبار نیز شاهد اصلاح قیمت این فلز مهم باشیم. اما در بازار خودمان، دیروز شاهد تحرکات جدیدی در نماد تازه وارد #های_وب بودیم. یک شرکت حقوقی با خرید 70 میلیون سهم، در ردیف سهامداران عمده این شرکت قرار گرفت تا دوباره در کانون توجه بازار قرار بگیرد. انتظار میرود با نزدیک شدن به عرضه شرکت آسیاتک در بورس تهران، دوباره صنعت #آی_تی مورد توجه بازار قرار بگیرد و شاهد رشد کوتاه مدت در هر 2 نماد ذکر شده باشیم. دیروز همچنین نماد خساپا بعد از تعدیل منفی که داده بود، بازگشایی شد و از آنجاییکه در نزدیکی حمایت مهمی قرار داشت، افت زیادی را تجربه نکرد و افت کمتر از 5 درصد را تجربه کرد. امروز همه توجه بازار به این نماد خواهد بود و در صورتیکه فشار فروش در این نماد به پایان رسیده باشد و امروز متعادل و رو به مثبت حرکت کند، میتواند جو مثبت خوبی در کل بازار ایجاد کند. 

 

لایو بورس بازديد : 2935 سه شنبه 02 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

همانطور که دیروز نیز در همین بخش بیان کردیم، شاخص کل به مقاومت مهمی برخورد کرده است که انتظار میرود شاهد یک اصلاح کوچک در آن باشیم. در همین راستا در نتیجه معاملات روز گذشته، شاخص کل بورس تهران که روز پر عرضه ای را پشت سر گذاشت، در نهایت افت حدود 134 واحدی این شاخص را نیز شاهد بودیم. گزارش بد شرکت سایپا، باعث تاثیر منفی در گروه خود و در نتیجه، کل بازار شد! در حقیقت، از آنجاییکه نمادهای گروه خودروسازی در کف های سالانه خود قرار دارند، جای افت زیادی ندارند و در واقع، این گزارش های منفی را از قبل در قیمت خود لحاظ کرده اند. به همین دلیل جای نگرانی زیادی در این خصوص وجود ندارد! اما صرف اینکه یک نماد جای زیادی برای افت نداشته باشد، دلیلی بر خرید نیست. بلکه باید انگیزه ای برای رشد نیز در آن وجود داشته باشد. با این گزارش خساپا، بازار به این نتیجه میرسد که برای کوتاه مدت، خبری در سهم نیست و باید تا نزدیکی گزارش بعدی منتظر بماند! در سایر سهام بازار نیز به دلیل اینکه قیمت ها کمی رشد کرده، ریسک خرید بیشتر میشود. چراکه تکلیف روند قیمتی بازارهای جهانی نیز هنوز مشخص نیست. بنابراین در چنین مواقعی، بازار برای مدتی کوتاهی (مثلا تا نزدیک شدن به گزارش های بعدی) منتظر میماند و در این مدت، افرادی که دید کوتاه مدتی از بازار دارند، به نوسانگیری اقدام میکنند و افرادی که دید میان مدتی و بلند مدتی دارند، خریدهای خود را با آرامش بیشتری انجام میدهند! پس شما نیز به استراتژی خود نگاه کنید و در صورتیکه دید کوتاه مدت دارید، این روزها باید به نوسان ها بسنده کنید! 


livebours بازديد : 21 دوشنبه 01 آبان 1396

 

مدیر عامل تامین سرمایه امید در مراسم معارفه این سهم که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، خبر از عرضه قریب الوقوع سهم داد و گفت: احتمال تعدیل سود تامین سرمایه امید در سال مالی که قرار داریم بسیار ضعیف است.

 

 جهت مطالعه متن کامل خبر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


لایو بورس بازديد : 3119 دوشنبه 01 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

اولین ماه پاییز به پایان رسید و بورس تهران در این ماه گذشته، فراز و نشیب زیادی را به خود دید! در ابتدای مهرماه که شاخص کل بعد از رشدی سریع به کانال 86000 واحدی رسیده بود، در ادامه راه با اصلاح حدود 2000 واحدی روبرو شد و در هفته گذشته، مجددا به وسط کانال 86000 واحدی بازگشت و افت خود را جبران کرد! گزارش های ششماهه شرکت ها نیز یکی پس از دیگری منتشر میشود و موارد مثبت و منفی زیادی را میتوان در این گزارش ها مشاهده نمود. در همین راستا، دیشب گزارش خساپا منتشر شد که تا حدودی ناامید کننده بود. این گزارش در حالی منتشر شد که شخص کل بورس تهران مجددا به منطقه مقاومتی خود برخورد کرده است و برای کمی اصلاح، به بهانه نیاز داشت! و به نظر میرسد این گزارش خساپا، تاثیر منفی خود را در کلیت بازار بگذارد! چراکه نماد خساپا این روزها، به نماد تحرک بازار تبدیل شده و جو مثبت و منفی در این نماد، میتواند در جو کلی بازار اثر بگذارد. البته انتظار اصلاح زیادی از بازار نمیرود و همانطور که در تحلیل روزهای قبل نیز بیان شده بود، بورس تهران خود را برای یک خیز بلند، در میان مدت آماده میکند! از اینرو باید این روزهای کم رمق بازار را فرصتی برای کسانی بدانیم که با دید میان مدت و بلند مدت در بورس تهران سرمایه گذاری میکنند.

  

لایو بورس بازديد : 3137 یکشنبه 30 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز بورس تهران تحت تاثیر گزارش خوب فولاد مبارکه، با جو هیجانی مثبت در گروه فلزات اساسی روبرو شد و با بازگشایی نماد فولاد و تاثیر این نماد در شاخص کل، در نهایت با رشد 662 واحدی مجددا وارد کانال 86000 واحدی شد. انتظار میرود این جو هیجانی، امروز متعادل شود. البته بازارهای جهانی امروز نیز تعطیل است و فعالان بازار نمیدانند بعد از بازگشایی بازارهای جهانی، روند قیمتی فلزات اساسی به کدام سمت و سو خواهد رفت. بنابراین، طبیعی است که امروز در این گروه شاهد احتیاط بیشتر باشیم و همین احتیاط، باعث متعادل شدن قیمت در نمادهای این گروه خواهد شد! همانطور که در روزهای قبل نیز گفته بودیم، تا مدتی باید همین شرایط نوسانی را در بازار شاهد باشیم تا زمانیکه نقدینگی جدید به بازار تزریق شود. البته با توجه به بهبود وضعیت بنیادی شرکت ها و اقداماتی که برای کاهش نرخ سود بانکی انجام شده، انتظار میرود در میان مدت بخشی از این نقدینگی نیز به بورس تهران سرازیر شود. البته همه میدانیم که قرار نیست همه پول های خارج شده از بانک ها به بورس تهران سرازیر شود و فقط آن بخشی از نقدینگی که شرکت های حقوقی و برخی صندوق های فعال در بازار سرمایه در بانک ها سرمایه گذاری کرده اند، میتواند دوباره به بورس تهران باز گردد. پس با این حساب، میتوان همچنان به آینده بورس تهران امیدوار بود. 

 

لایو بورس بازديد : 2917 شنبه 29 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران اگرچه در آخرین روز معاملاتی خود رشد 108 واحدی را برای خود ثبت کرد، اما همچنان از کمبود نقدینگی رنج میبرد. بازار همچنان در انتظار گزارش های دوره ای ششماهه است تا مسیر جدید حرکت خود را مشخص کند! البته مسیر جدید به هر سمت و سویی که باشد، به دلیل این نقدینگی اندکی که در بازار وجود دارد، فقط میتوان انتظار نوسان را از بازار داشته باشیم. در حقیقت، عدم شفافیت مسائل اقتصادی و سیاسی و ابهامات زیادی که وجود دارد، اجازه نمیدهد تا فعالان بازار به سادگی بتوانند مسیر کوتاه مدت بازار را مشخص کنند و به همین دلیل در چنین شرایطی ترجیح میدهند که با اندک سرمایه خود، فعلا به نوسانگیری بپردازند تا کم کم تکلیف مسائل مبهم نیز مشخص شود. از سوی دیگر، همان اندک نقدینگی بازار نیز این روزها توسط عرضه اولیه ها بلعیده میشود. در بازارهای جهانی بعد از منتشر شدن آمارهای چین که اندکی با کاهش پیش بینی رشد همراه بود، شاهد کاهش قیمت در بخش فلزات اساسی هستیم. در همین راستا، قیمت فلز مس دوباره به زیر 7000 دلار رسید و فلز روی نیست در آخرین معاملات خود در روز جمعه، به حوالی 3100 دلار رسید. این موضوع میتواند در بورس تهران نیز اثر خود را بگذارد. اما گزارش خوب فولاد مبارکه که با تعدیل خوبی نیز همراه بود، شاید این بازی را بتواند تغییر دهد! 

 

لایو بورس بازديد : 2863 چهارشنبه 26 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

بورس تهران دیروز نیز در شاخص کل رشد حدود 70 واحدی را تجربه کرد. این در حالی است که رونق خاصی در بازار دیده نمیشود و فعالان بازار به نوسانگیری روی آورده اند! از سوی دیگر، این روزها با صفی از عرضه های اولیه روبرو هستیم که همان اندک نقدینگی بازار را نیز در خود هضم میکند! در همین راستا، امروز نیز با یک عرضه اولیه روبرو هستیم. امروز 350 میلیون سهم فولاد کاوه عرضه خواهد شد که اگر در قیمت حدود 175 تومان نیز عرضه شود، بیش از 60 میلیارد تومان از نقدینگی بازار را به خود اختصاص خواهد داد. این مقدار نقدینگی برای بازاری که ارزش روزانه معاملات خرد آن به سختی از 120 میلیارد تومان عبور میکند، قابل توجه است. این در حالی است که این دومین عرضه در هفته جاری است و در هفته های گذشته نیز به صورت متوالی شاهد چنین عرضه هایی بوده ایم. در بازارهای جهانی شاهد رشد قیمت نفت به کانال 58 دلاری هستیم. در روزهای گذشته از رشد قیمت نفت به سمت کانال 60 دلاری سخن گفته بودیم. اما در قیمت فلزات اساسی، شاهد اصلاح قیمتی هستیم که انتظار میرود این اصلاح برای روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد! از موارد مطروحه بالا که بگذریم، انتظار داریم رشد جدیدی در بازار برای کوتاه مدت آغاز شود که شاید رهبری این رشد را گروه خودروسازی و مخصوصا نماد خساپا بر عهده داشته باشد. نمادهای گروه خودروسازی در این شرایط رکودی بازار، در نقاط حمایتی خوبی قرار گرفته اند که میتوان انتظار یک نوسان را از نمادهای این گروه داشته باشیم که این موضوع میتواند باعث یک حرکت دسته جمعی در بازار شود.  


لایو بورس بازديد : 2829 سه شنبه 25 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

اگرچه این روزها حجم و ارزش معاملات بورس تهران اندک است، اما جو منفی بازار کاسته شده و بورس تهران به حالت تعادل بازگشته است! در نتیجه معاملات انجام شده در بورس تهران، دیروز شاخص کل با رشد 195 واحدی روبرو شد و دوباره و وسط کانال 85000 واحدی بازگشت. در بازارهای جهانی نیز شاهد تعادل در قیمت ها هستیم و البته قیمت فلزات اساسی و نفت، مقداری افزایش پیدا کرده است. با افزایش تنش ها در اقلیم کردستان، میتوان انتظار نوسان را در قیمت نفت داشته باشیم. اما در خصوص فلزات اساسی، با توجه به برخورد قیمت ها به مقاومت های مهم، میتوان انتظار داشت که در روزهای آینده با اصلاح قیمتی در این گروه مواجه شویم. بر همین اساس، سهامدارانی که دارای سهامی هستند که از قیمت های جهانی تاثیر مستقیم میگیرند، باید این روزها کمی احتیاط کنند و روند قیمتی فلزات اساسی را به درستی دنبال کنند. همچنین با توجه به وضعیت جدید قیمت دلار که وارد کانال 4000 تومانی شده است، نوسانات در قیمت دلار میتواند برخی معاملات را در بورس تهران برهم بزند! البته همانطور که در روزهای قبل نیز بیان شد، به دلیل کمبود نقدینگی در بازار، فعلا همه این مواردی که بیان شد، میتواند در حد ایجاد نوسان در بورس تهران موثر باشد و در شرایط کنونی،  انتظار افت و رشد چشمگیری در بازار دیده نمیشود و فعلا بورس تهران وضعیت نوسانی را دنبال خواهد کرد.

 

لایو بورس بازديد : 3228 دوشنبه 24 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بعد از موضع گیری کشورهای اروپایی بر علیه سخنان ترامپ، بورس تهران نیز تقریبا به آرامش رسیده است و دیروز نیز شاخص کل بورس تهران رشد 131 واحدی را تجربه کرد. البته هنوز نقدینگی جدید وارد بازار نشده و به همین دلیل باید در این روزها، فقط انتظار نوسان را از بازار داشته باشیم. نوسانی که بخشی از آن به وضعیت بازارهای جهانی نیز مربوط میشود که این روزها، قیمت در بازارهای جهانی نیز به تعادل نسبی رسیده است و باید ببینیم روند قیمتی در این بازارها به کدام سمت و سو گرایش پیدا خواهد کرد. در این بین، قیمت نفت به حوالی 58 دلار رسیده که بسیاری از تحلیلگران انتظار رشد قیمت نفت و تثبیت آن را در بالای قیمت 60 دلار پیش بینی میکنند. در صورتیکه چنین اتفاقی رخ دهد، شاید محرک بعدی بازار، گروه پالایشگاهی باشد. اما در این گروه، همواره با افزایش تقاضا برای خرید، حقوقی هایی که به نقدینگی نیاز دارند، شروع به عرضه های بی امان میکنند و تمام نقدینگی وارد شده به این گروه را از بازار خارج میکنند!! البته این رفتار، در سایر نمادهای بزرگ و شاخص ساز دیگر نیز مشاهده میشود. بنابراین با این نقدینگی محدودی که در بازار باقی مانده است، فعالان بازار ترجیح میدهند که سرمایه خود را در نمادهای کوچک و فقط برای کسب نوسان سرمایه گذاری کنند. شما دوستان نیز اگر میخواهید در این بازار کم رمق همچنان باقی بمانید و فعال باشید، باید این جریان های نقدینگی را دنبال کنید تا از زیان های خود کم کنید و همچنان منتظر بمانید تا با بهبود وضعیت بنیادی شرکت ها و کاهش ریسک های سیستماتیک و غیر سیستماتیک، نقدینگی جدید به بازار وارد شود و دوباره بورس تهران رونق بگیرد! در واقع در چنین شرایطی، باید نیمی از سبد خود را به سهام آینده دار و میان مدتی و بلند مدتی اختصاص دهید و نصف دیگر آن را مطابق با جریان نقدینگی حاکم در بازار سرمایه گذاری کنید! باید برای خود استراتژی مدونی تهیه کنید و همواره مطابق با آن استراتژی رفتار کنید و از رفتارهای هیجانی پرهیز کنید.  

تعداد صفحات : 286

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2855
  • افراد آنلاين : 3
  • بازديد امروز : 9,265
  • بارديد ديروز : 6,163
  • بازديد کلي : 14,564,108