close
متخصص ارتودنسی
بورس تهران - لایو بورس - TSETMC - 3
loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 1936 شنبه 01 ارديبهشت 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز در بازارهای جهانی شاهد تحرکات مثبتی بودیم که ممکن است بتواند تاثیر مثبتی در بورس تهران نیز بگذارد! بیشترین و شاید مهمترین تاثیر، در قیمت نفت بود. قیمت نفت دیروز برای ساعاتی بالای 74 دلار نیز قرار گرفت. اما با اعلام نارضایتی ترامپ از قیمت نفت، شاهد افت 1 دلاری قیمت نفت بودیم. در بخش فلزات اساسی نیز، تحرکات نسبتا مثبتی در قیمت ها صورت گرفت و اگرچه این تحرکات قیمتی بسیار اندک بودند، اما انتظار میرود در کنار تقویت قیمت نفت، امروز بورس تهران شرایط نسبتا متعادلی را تجربه کند. اما در بازارهای داخلی، همچنان تب هیجان دلار و سکه در جامعه ادامه دارد و اگرچه دولت در طرحی انتحاری!! قیمت دلار را 4200 تومان و به صورت تک نرخی اعلام کرد، اما همچنان نرخ دیگری در قیمت های بالای 5000 تومان برای دلار در بازار آزاد وجود دارد و دوباره آش همان آش و کاسه همان کاسه! از سوی دیگر، تهدید خروج آمریکا از برجام همچنان ادامه دارد و رایزنی های کشورهای اروپایی برای عدم خروج آمریکا از این پیمان بین المللی ادامه دارد. در همین راستا، در ماه فروردین شاهد خروج حدود 200 میلیارد تومان نقدینگی از بازار بودیم! همین خروج نقدینگی، باعث رخوت و رکود در معاملات فروردین شد و شاخص کل نیز نزدیک به 1 درصد در این ماه کاهش پیدا کرده است. 

 

لایو بورس بازديد : 2154 چهارشنبه 29 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز بورس تهران روز متعادلی را سپری کرد و شاخص کل بعد از کمی فراز و نشیب، به جایگاه آغازین خود بازگشت. حجم و ارزش معاملات به شدت کم است و تردید و احتیاط در رفتار فعالان بازار به وضوح دیده میشود! مطالب مهم در روزهای قبل گفته شده است و دوستانیکه میخواهند بدانند در یکماه آینده بورس تهران به چه صورت رفتار خواهد کرد، توصیه میکنیم که مطالب روزهای گذشته و مخصوصا دیروز را در همین بخش مطالعه کنند. سیاست ارزی جدید اثرهای متفاوتی بر صنایع مختلف خواهد داشت. طبیعتا صنایعی که پیش از این ارز مبادله‌ای نقش اساسی در هزینه‌های شرکت داشته است با یکسان‌سازی نرخ ارز با معضل افزایش هزینه‌ها روبه‌رو می‌شوند. در نقطه مقابل اگر شرکتی وجود داشته باشد که پیش از این ارز مبادله‌ای در بخش فروش محصولات موثر بوده باشد، یکسان‌سازی نرخ اثر مثبت بر صورت‌های مالی این شرکت‌ها دارد. برای مثال برای تمامی پتروشیمی‌ها نرخ ارز مبادله‌ای مبنای نرخ‌گذاری خوراک است. بر این اساس قیمت گاز طبیعی، اتان، نفتا و همچنین خوراک‌های بین‌ مجتمعی با افزایش نرخ ارز رشد خواهند کرد. در نتیجه رشد نرخ خوراک باید در انتظار افزایش فشار بر شرکت‌ها بود. علاوه بر پتروشیمی‌ها سایر صنایع نیز از افزایش نرخ ارز مبادله‌ای اثر می‌پذیرند. در این دسته، صنایع تامین‌کننده نیازهای اساسی جامعه به‌صورت قابل توجهی از این بخش متضرر می‌شوند. برای مثال شرکت‌های روغنی بخش قابل توجهی از روغن خام خود را از بازار وارداتی تامین می‌کنند. در کنار سیاست جدید ارزی موضوع برجام نقش مهمی در تصمیم‌گیری معامله‌گران بورسی دارد. در شرایط کنونی بازار سهام بار دیگر با احتمال بازگشت ریسک سیستماتیک مواجه است. اینکه در واقعیت چه اتفاقی در اقتصاد کشور در نبود برجام رخ می‌دهد، مساله بسیار پیچیده‌ای است. اما باید گفت بورس در شرایط کنونی به شدت به اخبار مثبت و منفی واکنش می‌دهد.

   

لایو بورس بازديد : 2053 سه شنبه 28 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران روز گذشته نیز با افت 481 واحدی در شاخص کل روبرو شد و به وسط کانال 95000 واحدی رسید. ترس از برهم خوردن توافق بین المللی برجام، روند ورود نقدینگی به بازار را بسیار کم کرده و از سوی دیگر، تحرک در بازارهای موازی (ارز و مسکن)، باعث شده تا مقصد پول های جدید و نقدینگی های سرگردان، راهی به بورس تهران پیدا نکنند! در چنین شرایطی، فعالان بورس تهران مجددا به سوی نوسانگیری گرایش پیدا خواهند کرد. پس با این حساب، انتظار میرود که این روزها (تا زمان اعلام مواضع آمریکا در خصوص برجام)، شرکت های کوچک و مبهم! در بورس تهران با تحرکات مثبت تری روبرو شوند و قیمت سهام شرکت های بزرگتر، با رکود مواجه شوند. این روزها در بازارهای جهانی نیز خبر خاصی نیست! و بعد از چند روز جنجال سیاسی در خصوص موضوع سوریه و نوسانات شدید در این بازارها، این بازارها نیز اکنون به آرامش رسیده اند و به صورت متعادل معامله میشوند. با توجه به موارد مطرح شده در بالا، آن عده از دوستانی که به اصول نوسانگیری اشراف دارند، میتوانند در این روزها، از مهارت خود در این زمینه استفاده کنند. لازم به ذکر است، در صورتیکه خدشه ای به توافق برجام وارد شود، انتظار میرود که رکود دیگری گریبان بورس تهران را بگیرد! لذا این موضوع را نیز باید در تحلیل های خود لحاظ کنید. 

 

لایو بورس بازديد : 2058 دوشنبه 27 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ادامه اصلاح شاخص کل، دیروز شاهد افت 300 واحدی این شاخص بودیم و با این حساب، شاخص کل به کانال 95000 واحدی سقوط کرد. در ماه های گذشته، این کانال همیشه به عنوان یک حمایت عمل کرده و بارها شاهد بازگشت شاخص کل از این کانال بوده ایم. البته کلیت بازار در روز گذشته متعادل بود. اما تغییرات اساسی در سیستم ارزی کشور و تک نرخی شدن آن، باعث شد تا شرکت هایی که از چند نرخی بودن نرخ ارز منفعت میبردند، متضرر شوند! به همین دلیل اقبال بازار نیز به این شرکت ها که عمدتا بر روی شاخص کل تاثیر زیادی دارند، کم شود و به همین دلیل شاخص کل نیز در حال اصلاح است. امروز مراسم افتتاح یازدهمین دوره نمایشگاه بورس و بیمه در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار خواهد شد. دیروز در خصوص تجمع سهامداران #آکنتور به دلیل ظلم آشکاری که به آنها شده، سخن گفتیم. اما به نظر میرسد که امروز در کنار سهامداران #آکنتور، عده ای از سهامداران نماد #های_وب نیز حضور خواهند داشت تا اعتراض خود را در خصوص توقف طولانی مدت نماد معاملاتی این شرکت تازه وارد (که این موضوع نیز اشتباه فاحش سازمان بورس است) به گوش رئیس سازمان بورس و دیگر مسئولان برسانند. امیدواریم این اعتراضات، آغازی برای اصلاح مدیران ناکارامد در بورس تهران باشد.  

 

لایو بورس بازديد : 2199 یکشنبه 26 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در آخرین روز معاملات هفته گذشته، بازار را در حالی به پایان رساندیم که شاخص کل بورس تهران، افت 461 واحدی را ثبت کرد و به نزدیکی کف کانال 96000 واحد سقوط کرد. آشفتگی بازار ارز و همچنین احتمال حمله نظامی آمریکا و متحدانش به سوریه و تهدیداتی که در این خصوص ایران را تهدید میکرد، عمده ترین دلیل منفی های بازار در هفته گذشته بود. سرانجام آمریکا و متحدانش در صبح روز جمعه با حمله ای محدود در سوریه، کار را به پایان رساندند! از آنجاییکه تهدیدات در قبل از این حمله، بسیار گسترده و نتیجه ای که حاصل شد، بسیار کمتر از سطح توقع افکار عمومی در سراسر جهان بود، انتظار میرود امروز از شدت منفی های بازار کاسته شود و در صورتیکه اتفاق جدید دیگری رخ ندهد، بازار به سمت تعادل حرکت کند. از موارد بالا که بگذریم، در داخل ایران، یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از فردا (27 فروردین) آغاز خواهد شد. با توجه به عدم رضایت فعالان بازار از رفتارهای سلیقه ای مدیران سازمان بورس که در ماه های اخیر شدت بیشتری به خود گرفته، انتظار میرود نمایشگاه پیش رو، با چالش های فراوانی روبرو باشد! توقف طولانی برخی نمادها از گذشته و عدم عزم جدی سازمان برای رفع مشکلات به منظور بازگشایی این نمادها، عمده ترین دلیل این عدم رضایت است! این موضوع زمانی غیر قابل پذیرش میشود که در برخی از موارد از جمله در خصوص نماد آکنتور، اگرچه تبانی بزرگی در سطح وسیعی از ارگان های دولتی و غیر دولتی (و حتی خود سازمان بورس!) صورت گرفته بود، اما کوتاهی و قصور مدیران وقت سازمان بورس که از جمله وظایف تعریف شده برای این سازمان، حفاظت از سرمایه های سهامداران خرد است، باعث شد تا مقدار زیادی از سرمایه سهامداران مظلوم، به جیب عده ای خاص برود و بزرگترین رسوایی بورس تهران رقم بخورد! در همین راستا و پس از حل نشدن مشکل بوجود آمده بعد از گذشت حدود 2 سال از وقوع آن، سهامداران مظلوم شرکت کنتورسازی که راه دیگری برای بازگشت سرمایه های خود نمی بینند، در یازدهمین دوره برگزاری نمایشگاه بورس، تجمعی اعتراضی برپا خواهند نمود تا اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند. امیدواریم که اینبار صدای این سهامداران مظلوم شنیده شود و مسئولین امر (بخصوص وزیر محترم اقتصاد و رئیس سازمان بورس) با عزمی جدی تر به موضوع رسیدگی کنند و این موضوع را بدانند که کاسه صبر سهامداران، لبریز شده است! همچنین از قاضی و بازپرس محترم این پرونده نیز تقاضا داریم که با سرعت و دقت بیشتری این موضوع را به سرانجام برسانند و ضمن اخد تضمینات کافی، کسانیکه در این تبانی شریک بوده اند و برای منفعت خود، با زندگی بسیاری از سهامداران بازی کرده اند را به سزای اعمالشان برسانند. 

 

لایو بورس بازديد : 1990 چهارشنبه 22 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

تصمیم یکباره دولت در خصوص توزیع دلارهای 4200 تومانی، باعث شد تا دیروز در بورس تهران شاهد رفتارهای هیجانی شویم و نمادهایی که 2 روز قبل صف خرید بودند، دیروز را با منفی کامل و صف فروش به پایان رساندند و نمادهایی که صف فروش بودند، روز گذشته کار خود را با صف خرید به پایان رساندند. در نتیجه این رفتار هیجانی، دیروز شاخص کل افت 372 واحدی را تجربه کرد و مجددا به کانال 96000 واحدی سقوط کرد. انتظار میرود امروز بازار از هیجان تخلیه شود و به سمت تعادل پیش برود. در حقیقت، دلار 4200 تومانی هنوز برای بسیاری از شرکت ها میتواند با افزایش سودآوری همراه باشد. نمادهای گروه پالایشگاهی، از جمله نمادهایی هستند که با این نرخ دلار، میتوانند با افزایش سودآوری روبرو شوند. در این گروه، با توجه به قیمت های روی تابلو معاملات، نماد شپنا میتواند در میان مدت کم ریسک و با سود معقول مورد توجه بازار قرار بگیرد. با این خبر کاهش نرخ دلار به 4200 تومان، مدتی طول خواهد کشید تا بازار این نرخ را باور کند و در تحلیل های خود از این نرخ استفاده کند! بنابراین انتظار میرود در این چندروز، شاهد نوساناتی در بازار باشیم. در این بین، دولت باید با عملی کردن وعده دلار 4200 تومانی، باعث تعادل بازار شود و البته فقط بحث دلار نیست! چراکه سایر ارزها نیز به تناسب دلار رشد کرده اند و اکنون با کاهش نرخ دلار، باید ببینیم که آیا سایر ارزها نیز قیمت خود را اصلاح میکنند یا خیر؟ با نگاهی به تابلوی قیمت های ارز در صرافی ها، شاهد تناقض فاحشی در نرخ برابری سایر ارزها نسبت به دلار هستیم که این پارادوکس، باعث شده تا کسی این قیمت 4200 تومان را باور نکند! باید ببینیم در روزهای بعد چه اتفاقی رخ خواهد داد. 

 

لایو بورس بازديد : 2295 سه شنبه 21 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 15 دقیقه:

دیروز در حالیکه کلیت بازار منفی بود، شاخص کل به لطف رشد سهام شرکت هایی که نرخ ارز بر روی آنها تاثیر مستقیم دارد، رشد 779 واحدی را تجربه کرد و مجددا وارد کانال 97000 واحدی شد. دیروز در هیئت دولت تدابیری در خصوص متعادل سازی نرخ ارز صورت گرفت که انتظار میرود امروز مقدار زیادی از هیجان بازار ارز را کاهش دهد! قیمت دلار در روز گذشته قیمت 6000 تومان را نیز دید. ولی انتظار میرود از امروز شاهد کاهش قیمت در بازار آزاد باشیم و منتظر باشیم و ببینیم که در اردیبهشت ماه و همزمان با خروج احتمالی آمریکا از برجام، چه اتفاقی در خصوص بازار ارز در ایران خواهد افتاد! اما در بازار بورس تهران، با منفی هایی که روز گذشته در قیمت اکثر نمادهای بازار ثبت شد، امروز تعداد زیادی از نمادهای مهم بازار با حمایت های مهمی برخورد خواهند کرد که میتواند جلوی ریزش بیشتر را بگیرد و شرایط بازار امروز را متعادل تر از روز گذشته کند! البته منظور از متعادل، تعادل در شاخص کل نیست! بلکه از کلیت بازار صحبت میکنیم. با این حساب، در صورتیکه تب هیجان دلار بخوابد که انتظار میرود امروز اثرات آن مشاهده شود، میتوان انتظار داشت که شاهد بازاری باشیم که کار خود را با کمی منفی آغاز کند و در ادامه با برخورد قیمت ها به حمایت (در نمادهای مهم)، حتی شاهد رنگ سبز در کلیت بازار بشویم! به صورت کلی، در صورتیکه سناریوی مطرح شده در بالا محقق شود، شرایط نوسانگیری کوتاه مدت در بازار فراهم میشود و منفی های ابتدایی بازار را میتوان فرصتی برای نوسانگیری تلقی کرد که میتواند نقدینگی اندکی را به بازار تزریق کند. 

 

لایو بورس بازديد : 2308 دوشنبه 20 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 15 دقیقه:

دیروز بورس تهران روز سختی را سپری کرد و در نتیجه معاملات روز گذشته، شاخص کل نیز افت 438 واحدی را تجربه کرد. مهمترین اتفاق دیروز، نوسان شدید قیمت ارز و هیجان برای خرید دلار بود که این هیجان قیمت دلار را تا حدود 5700 تومان نیز بالا برد! اگرچه در قبل از سال گفته بودیم که قیمت دلار در اردیبهشت ماه تا حوالی 6000 تومان نیز بالا میرود! اما چیزی که دیروز در بازار ارز دیده شد، چیزی جز هیجان نبود! از نظر نموداری نیز قیمت دلار در محدوده 5700 تومان به سقف کانال خود برخورد میکند و برای کوتاه مدت میتواند مدتی افت کند! بنابراین انتظار میرود با تدابیری که امروز در بازار ارز حاکم شود، مقدمه اصلاح کوتاه مدت قیمت دلار فراهم شود. هیجانی که دیروز در بازار ارز حاکم شد، باعث حس عدم امنیت در فعالان بازار بورس شد و همین موضوع باعث شد تا هیجانی منفی را نیز در بورس تهران شاهد باشیم. از موارد مطرح شده که بگذریم، اگر بخواهیم با نمودارها صحبت کنیم، باید بگوییم که از لحاظ نموداری، اکثر قیمت ها در منفی اول بازار امروز، با حمایت های مهمی برخورد خواهند کرد که انتظار میرود با برخورد قیمت ها به این حمایت ها، با افزایش تقاضا یا کاهش عرضه روبرو شویم. بنابراین برای بازار امروز انتظار داریم که ادامه جو منفی دیروز در ساعت اولیه بازار امروز نیز ادامه داشته باشد و در ادامه با برخورد قیمت ها به حمایت های ذکر شده، امیدواریم شاهد تعادل نسبی در بازار باشیم. از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2437 شنبه 18 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ایام نوروز، در حالیکه شاهد حجم اندک معاملات بودیم، اما با این حال شاخص کل بورس تهران با اندکی رشد، خود را به کانال 97000 واحد رسانید. از امروز انتظار میرود که حجم معاملات به دوران قبل از تعطیلات بازگردد. هرچند که حجم و ارزش معاملات قبل از تعطیلات نوروز نیز، ایده آل نیست. فعالان بورس تهران، این بازار را با احتیاط دنبال میکنند. احتمال خروج آمریکا از برجام، ابهامات زیادی را در بازار ایجاد کرده و به همین دلیل، نقدینگی زیادی از بورس تهران خارج شده و به سمت بازارهای ارز و طلا روانه شده است! که باعث ایجاد رکود مجدد در بورس تهران (به دلیل خروج نقدینگی و کاهش معاملات) و همچنین باعث افزایش قیمت سکه و ارز در کشور شده که این موضوع نیز بر ابهامات بازار افزوده است. وضعیت کلی این روزهای بازار، به اینگونه است که همین مقدار اندک نقدینگی، به سمت سهام کوچک و به قصد نوسانگیری حرکت کند و در نقطه مقابل، حقوقی های بازار که نقدینگی بیشتری دارند، نقدینگی خود را به سمت شرکت های بزرگ و صادرات محور که افزایش قیمت دلار بر روی آنها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، هدایت خواهند کرد. شما نیز بر اساس میزان نقدینگی و روحیه ای که دارید و بر اساس مطالبی که بیان شد، یک استراتژی بری خود تعریف کرده و مطابق آن رفتار کنید. 

 

لایو بورس بازديد : 2435 چهارشنبه 15 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز شاخص کل بورس تهران با رشد 147 واحدی روبرو شد و باعث شد این شاخص وارد کانال 97000 واحدی شود. بازار این روزها کم حجم و متعادل دنبال میشود. انتظار داریم بازار امروز نیز با شرایطی شبیه به روز گذشته دنبال شود. فقط با این تفاوت که کمی عرضه ها در گروه خودروسازی بیشتر شود. در واقع، انتظار میرود امروز در این گروه، شاهد حجم های معاملاتی بیشتری نسبت به روز گذشته باشیم و در صورتیکه تقاضای کافی برای خرید این عرضه ها وجود داشته باشد، میتوان به تعادل در بازار امروز امیدوار بود. در حقیقت این روزها بازار در سردرگمی شدیدی به سر میبرد! از یکسو، ماجراجویی های ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) را داریم و از سوی دیگر، بازار ارز شکننده داخلی! قیمت دلار این روزها به شدت حساس شده و انتظار میرود در صورتیکه آمریکا از برجام خارج شود، قیمت دلار به سرعت خود را بالای 5500 تومان تثبیت کند! در چنین شرایطی باید دید سرمایه گذاری را به سمت سهام شرکت های صادرات محور سوق دهیم. این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم که اگر قیمت ارز رشد قابل توجهی داشته باشد، باعث افزایش تورم خواهد شد و به دلیل کاهش ارزش ریال، تاثیر خود را در بلند مدت در قیمت سهام خواهد گذاشت! اما این رشد قیمت سهام که ریشه تورمی دارد، در حقیقت فایده ای ندارد! در این خصوص، در آینده بیشتر سخن خواهیم گفت. 

 

تعداد صفحات : 295

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2949
  • افراد آنلاين : 2
  • بازديد امروز : 6,093
  • بارديد ديروز : 7,870
  • بازديد کلي : 15,438,139