loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 1553 شنبه 28 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در مهمترین خبر اقتصادی موثر در بازار بورس تهران، میتوان به افزایش نرخ سود بانکی اشاره کرد که قرار است از امروز در بانک های سراسر ایران رخ دهد! اقدامی که به نظر میرسد بانک مرکزی در جهت کنترل قیمت ارز، آن را اجرا خواهد کرد! اگرچه این سود 20 درصدی قرار است به مدت کوتاه مدا (2 هفته) اجرا شود!، اما این موضوع، انتقادات زیادی را در بر داشته است. چراکه با این اقدام، سالها تلاش همین بانک مرکزی در جهت کاهش نرخ سود بانکی، زیر سوال رفته است! باید ببینیم که استقبال از این طرح، چگونه خواهد بود. هرچند که به نظر میرسد، با استقبال خوبی روبرو شود! اما دیروز در بازارهای جهانی، شاهد افزایش قیمت کومودیتی ها و مخصوصا فلزات اساسی و رسیدن مجدد قیمت ها به سقف های گذشته بودیم. موضوعی که میتواند تاثیر مثبتی در بازار بورس تهران داشته باشد و حداقل، یک روز متعادل و رو به مثبت را نوید دهد! اگرچه در ساعات پایانی، شاهد کمی افت قیمت در بخش فلزات اساسی بودیم، ولی در نهایت آخرین قیمت های ثبت شده، در محدوده سقف های قبلی ثبت شد. 

   

لایو بورس بازديد : 1920 چهارشنبه 25 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

شاخص کل بورس تهران دیروز با رشد 178 واحدی در حالی به کار خود پایان داد که ارزش معاملات همچنان در سطح قابل قبولی نمی باشد. در بازارهای جهانی شاهد رشد قیمت فلزات اساسی، نفت و طلا بودیم  از این رو انتظار داریم نمادهای مرتبط با کومودیتی ها و پالایشگاهی ها امروز مثبت و پر تقاضا معامله شوند. البته شایعاتی مبنی بر اعلام نرخ جدید با رشد قیمتی برای شرکتهای پالایشگاهی در بازار شنیده شده و این موضوع هم میتواند در کنار افزایش قیمت نفت و دلار خبر خوبی برای نمادهای این گروه باشد. البته در مورد دلار این نکته را هم مد نظر داشته باشیم که شیب صعودی قیمت ارزها به زودی کاهش خواهد یافت و حتی انتظار داریم دلار با حدود قیمت 4200-4500 وارد سال 97 شود.


لایو بورس بازديد : 1969 سه شنبه 24 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران روزهای نوسانی خود را سپری میکند. روز گذشته شاخص کل بورس تهران رشد 142 واحدی را تجربه کرد تا مقداری از افت روزهای قبل را جبران کرده باشد. استقبال فعالان بازار از نمادهای گروه خودروسازی، دلیل اصلی جو نسبتا مثبت در روز گذشته در بورس تهران بود. در بازارهای جهانی نیز شاهد نوسانات قیمتی در بخش کومودیتی ها هستیم. قیمت نفت به کانال 62 دلار سقوط کرده و قیمت فلزات اساسی نیز از سقف های قبلی خود، کمی پایین تر ایستاده اند. امروز بازارهای آسیا، کار خود را با کمی مثبت آغاز کرده اند که میتواند تاثیر روانی مثبتی در نمادهای مرتبط با قیمت های جهانی در بورس تهران داشته باشد. نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود. امروز نیز بازاری نوسانی در انتظار فعالان بازار خواهد بود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2403 دوشنبه 23 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ادامه اصلاح بورس تهران، شاخص کل در روز شنبه، افت 516 وحدی را ثبت کرد و مجددا به کانال 97000 واحدی سقوط کرد. افزایش شاخص دلار و به تبع آن، کاهش قیمت های جهانی، دلیل اصلی این افت در بورس تهران شد. در همین راستا، قیمت نفت به کانال 63 دلاری سقوط کرد و فلزات اساسی نیز، افت های نسبتا سنگینی را تجربه کردند. امروز در بازارهای جهانی و در اولین روز معاملات، در بازارهای آسیایی شاهد شروع مثبت قیمت ها هستیم. البته با وجود رشد امروز قیمت های جهانی، هنوز فاصله نسبتا زیادی با سقف های قبلی وجود دارد. اما در بازارهای داخلی، روز شنبه نماد خودرو بازگشایی شد و باعث شد تا جان تازه ای به نمادهای این گروه وارد شود! انتظار میرود بازار امروز نیز با شروع متعدل و البته رو به مثبت در گروه خودروسازی آغاز شود. اتفاق جدیدی در بازار رخ نداده و برای امروز، انتظار بازاری نوسانی و متعادل را داریم.

  

لایو بورس بازديد : 2842 چهارشنبه 18 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 5 دقیقه:

دیروز شاخص کل بعد از فراز و نشیب فراوان، در نهایت افت 105 واحدی را تجربه کرد. بلوک هایی که در برخی نمادها از جمله نماد فولاد انجام شد، باعث شد تا افت شاخص کل بیشتر از عدد ذکر شده نشود! در بازارهای جهانی، شاهد تعادل در معاملات هستیم و نگرانی از این بابت برای معاملات امروز در بورس تهران دیده نمیشود! بنابراین انتظار میرود امروز شاهد بازاری متعادل باشیم. البته مطمئنا نوساناتی در برخی گروه ها از جمله گروه خودروسازی و مخصوصا گروه قطعه سازی خودرو بوجود خواهد آمد. قیمت یورو دیروز در بازار آزاد کاهش چشمگیری داشت و مجددا به زیر 6000 تومان رسید. از هیجان دلار نیز تا حدودی کاسته شده است و انتظار میرود کم کم با عرضه دلارهای پتروشیمی ها در بازار که از اواخر بهمن آغاز میشود، تعادل در بازار ارز نیز تثبیت شود! در کل، برای کوتاه مدت، نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و همین نوسانات تا اعلام نظر دولت آمریکا در خصوص برجام ادامه خواهد داشت و البته با نزدیک شدن به زمان موعود! قطعا احتیاط و حتی عرضه ها در بازار بیشتر خواهد شد! 

 

لایو بورس بازديد : 3203 سه شنبه 17 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز شاخص کل رشد 225 واحدی را تجربه کرد و دوباره وارد کانال 98000 واحدی شد. مهمترین اتفاق امروز، شاید افزایش نسبی شاخص دلار باشد که باعث شد در بازارهای جهانی، شاهد افت نسبی قیمت ها (تقریبا در همه بخش ها!) باشیم! در همین راستا، قیمت نفت به کانال 66 دلار افت کرد و در بخش فلزات اساسی نیز شاهد افت قیمت ها هستیم. دوستانیکه سهام مرتبط با قیمت های جهانی را دارند باید توجه داشته باشند که این افزایش قیمت های جهانی، بیشتر به دلیل افت ارزش دلار بوده! به گونه ای که شاخص دلار به محدوده 3 سال قبل خود بازگشته است. در صورتیکه شاخص دلار مجددا به محدوده بالای 100 بازگردد (اکنون به محدوده 89 واحد رسیده است و برای مدتی نیز به کانال 88 سقوط کرده بود)، ممکن است دوباره افت قیمت های جهانی را شاهد باشیم! البته که در چنین شرایطی، افزایش قیمت دلار، برای یک دوره مالی میتواند سود این شرکت ها را نجات دهد! اما برای دوره های مالی بعد، قطعا دوباره با مشکل مواجه خواهند شد! اما مطلب بیان شده در بالا، فعلا جایی برای نگرانی ندارد. چراکه موضوعی استراتژیک است و در بلند مدت میتواند اثر خود را بگذارد و در کوتاه مدت و حتی میان مدت، نگرانی ایجاد نمیکند. بازار این روزها، با تمرکز بر سهام شرکت های کوچک به کار خود ادامه میدهد که در راس آن، گروه قطعه سازی خودرو قرار دارد. 

  

لایو بورس بازديد : 3301 دوشنبه 16 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 10 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت و در متن افتتاحیه روز گذشته نیز گفته بودیم، بورس تهران دیروز بعد از چند روز سقوط، بالاخره به تعادل رسید و شاخص کل نیز رشد 90 واحدی را تجربه کرد. البته این تعادل به دلیل برخورد قیمت ها به حمایت های مهم بود و باید ببینیم که در ادامه و در معاملات امروز، چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا بعد از یکروز استراحت، دوباره شاهد ادامه اصلاح خواهیم بود یا خیر؟ امروز بازارهای جهانی در آسیا نیز کار خود را ضعیف آغاز کرده و میتواند به افزایش عرضه ها در بورس تهران بیانجامد! در بازار داخلی، دیروز شوک جدیدی به قیمت ارز وارد شد و قیمت دلار به 4800 و قیمت یورو نیز به 6200 رسید! تازه این در حالی است که شاخص دلار به کمترین میزان خود در 3 سال گذشته رسیده است! در چنین شرایطی، در صورتیکه مشکل سیاسی وجود نداشته باشد، میتواند تاثیر مثبتی در برخی گروه ها از جمله گروه پتروشیمی در بورس تهران داشته باشد. با توجه به مطالب بیان شده، انتظار میرود بازار امروز با احتیاط بیشتری از سوی فعالان بازار دنبال شود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 3038 یکشنبه 15 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

در ادامه اصلاح شاخص کل، دیروز نیز بورس تهران با افت 414 واحدی روبرو شد و به کانال 97000 واحدی سقوط کرد. البته امروز با توجه به افت چند روز گذشته قیمت ها، شاهد هستیم که اکثر نمادها به نزدیکی حمایت های مهمی رسیده اند که انتظار میرود قیمت ها به این محدوده های حمایتی واکنش نشان داده و بازار به تعادل نسبی برسد! امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و بنابراین، تغییری در قیمت های جهانی صورت نمیگیرد که تاثیر مستقیم در برخی نمادهای مرتبط داشته باشد. پس با این وجود، امروز منتظر میمانیم تا ببینیم، حمایت های مهمی که بر سر راه نمادها قرار دارد، آیا میتواند بازار امروز را به تعادل برساند یا خیر؟ 

 

لایو بورس بازديد : 2692 شنبه 14 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 8 دقیقه: 

در حالیکه شاخص کل به نزدیکی 100هزار واحد رسیده بود، گفته بودیم که باید شاهد اصلاح کوتاه مدت در شاخص کل باشیم. در همین راستا با افت 424 واحدی این شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در آستانه ورود به کانال 97000 واحد قرار گرفته است. روز چهارشنبه عرضه بلوک ایرانخودرو کنسل شد و این موضوع، باعث ایجاد جو منفی در این نماد و به تبع آن، در کل گروه حتی کل بازار شد! در بازارهای جهانی نیز شاهد توقف رشد قیمت ها هستیم. قیمت نفت در همان حوالی 68 دلار جا خوش کرده و قیمت فلزات اساسی نیز در همان محدوده های قیمت قبلی خود به سر میبرند. برای بازار امروز پیش بینی میشود که ادامه جو منفی دیروز، در ساعت اولیه بازار ادامه داشته باشد. ولی در ادامه انتظار میرود که بازار به تعادل برسد. بنابراین امروز شاهد بازاری نوسانی خواهیم بود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2208 چهارشنبه 11 بهمن 1396

 

ساعت 6 و 35 دقیقه:

همانطور که دیروز هم بیان شد، شاخص کل در کوتاه مدت، مسیر اصلاح را در پیش خواهد گرفت و دیروز در اولین قدم، نزدیک به 500 واحد افت کرد و به وسط کانال 98000 واحدی رسید. اما دیروز همچنین گفته بودیم که این اصلاح، نمادهای شاخص ساز را در بر خواهد گرفت و برای نمادهای کوچکتر که از رشد اخیر شاخص کل بهره ای نبرده اند، نگرانی وجود نخواهد داشت! مخصوصا گروه خودروسازی که دیروز نیز مورد توجه بازار قرار گرفته بود. در بازارهای جهانی نیز به نظر میرسد هیجان ها فعلا فروکش کرده باشد و در همین راستا شاهد هستیم که قیمت نفت به کانال 67 دلار بازگشته است. قیمت هر اونس طلا نیز طی 2 روز گذشته حدود 20 دلار افت کرده و فلزات اساسی نیز شرایطی مشابه دارند! اما برای بازار امروز بورس تهران، همچنان انتظار داریم که فعالان بازار بیشتر بر روی گروه خودروسازی متمرکز باشند و شاهد معاملات مثبت و البته نوسانی در نمادهای این گروه باشیم. چراکه امروز بلوک ایرانخودرو نیز بر روی میز عرضه قرار خواهد گرفت که گفته میشود کنسرسیومی از قطعه سازان، قصد خرید این بلوک را دارند.  

تعداد صفحات : 292

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2919
  • افراد آنلاين : 4
  • بازديد امروز : 349
  • بارديد ديروز : 4,111
  • بازديد کلي : 15,122,297