loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 2747 دوشنبه 17 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز در ادامه جو منفی بازار، شاخص کل بورس تهران افت 504 واحدی را تجربه کرد و به وسط کانال 84000 واحدی رسید. اخبار منتشر شده در خصوص احتمال خروج آمریکا از توافق برجام، مهمترین دلیل این فشار فروش و جو منفی بود. البته دیشب اخبار جدیدی به نقل از منابع مختلف منتشر شد که در آن گمانه زنی ها بر این اصل استوار بود که ترامپ از توافق هسته ای خارج نخواهد شد و تصمیم گیری در این خصوص را به کنگره واگذار خواهد کرد. با منفی که دیروز در بازار شاهد بودیم، امروز شاهد رسیدن قیمت اکثر نمادهای مهم بازار به مناطق حمایتی هستیم که میتواند تقاضا را برای خرید بیشتر کند و باعث تعادل بازار شود. اما همچنان احتیاط در رفتار فعالان بازار مشهود خواهد بود. دلار نیز دیروز به منطقه مقاومتی 4000 تومان رسیده است و باید ببینیم که امروز در برخورد با این مقاومت چه رفتاری از خود نشان خواهد داد. از سوی دیگر، بازار همچنان در انتظار منتشر شدن گزارش های ششماهه شرکت ها است. همچنان بازار از کمبود نقدینگی رنج میبرد. ولی میتوان به جرات گفت که اگر مسئله سیاسی حادی (داخلی و خارجی) رخ ندهد، با توجه به اقدامات اصلاحی انجام شده، بازار بورس تهران در طول 3 سال آینده، میتواند بهترین بازدهی را در بین سایر بازارهای رقیب داشته باشد و با جذب نقدینگی جدید، میتواند دوباره به روزهای خوب بازگردد.

 

لایو بورس بازديد : 3111 یکشنبه 16 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

با نزدیک شدن زمان اظهار نظر ترامپ در خصوص برجام و احتمال خروج آمریکا از برجام، شاهد تشدید جو منفی در بورس تهران و همچنین افزایش قیمت دلار در بازار آزاد هستیم. دیروز در همین جو منفی، شاخص کل افت 360 واحدی را تجربه کرد و در آستانه سقوط مجدد به کانال 84000 واحدی قرار گرفت. امروز هم در ادامه همان جو منفی، انتظار میرود بازار در همان ساعت اولیه با افزایش عرضه ها روبرو باشد و احتمالاً در همان دقایق اولیه شاهد سقوط شاخص کل به کانال 84000 واحد باشیم. اما انتظار میرود در ادامه بازار، کمی از هیجان فروش کاسته شود و بازار به تعادل نسبی برسد. امروز بازارهای جهانی نیز تعطیل است و از آن ناحیه نیز سیگنال مثبت و منفی به بازار وارد نمیشود. با نگاهی به قیمت اکثر نمادهای مهم و مخصوصا نمادهای گروه خودروسازی، متوجه میشویم که با اولین منفی، به سطوح حمایتی مهمی برخورد میکنند که انتظار میرود همین سطح حمایتی بتواند جلوی ریزش بیشتر قیمت را بگیرد. در حقیقت، جو منفی بازار این روزها ناشی از جو منفی حاکم در گروه خودروسازی باشد. مخصوصا اینکه شرکت رنو اعلام کرده در صورت تحریم و ایجاد محدودیت از سوی آمریکا بر علیه ایران، این شرکت فعالیت خود را با شرکت های ایرانی قطع خواهد کرد! همین موضوع باعث شد تا دیروز شاهد جو منفی در گروه خودروسازی باشیم و این جو منفی به کل بازار منتقل شد. به همین دلیل انتظار میرود با برخورد قیمت نمادهای گروه خودروسازی به منطقه حمایتی، شاهد بهبود شرایط نسبت به دیروز باشیم. مانند همیشه از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.  

لایو بورس بازديد : 3184 شنبه 15 مهر 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران وضعیت متعادل و رفتار احتیاطی خود را ادامه میدهد تا تکلیف صورت های مالی ششماهه و همچنین تعیین موضع جدید آمریکا در قبل برجام مشخص شود! قرار است رئیس جمهور آمریکا تا پایان همین هفته (15 اکتبر)، موضع خود را در قبال پایبندی ایران به برجام اعلام کند! با نزدیک شدن به به موعد، شاهد افزایش نسبی قیمت دلار هستیم تا جاییکه انتظار میرود در همین هفته قیمت دلار دوباره بتواند به منطقه روانی 4000 تومان وارد شود! البته انتظار میرود ادعاهای جدید ترامپ، واکنش های متفاوتی را در سطح دولت های جهان به همراه داشته باشد. مخصوصا اتحادیه اروپا که از هم اکنون، در خصوص لزوم پایبندی همه طرف ها به برجام هشدار داده است. قیمت های جهانی نیز بعد از رشد در ماه گذشته، حدود یکماه است که به آرامش و تعادل رسیده است و در این بین گاهی به دلیل برخی اتفاقات خاص، شاهد نوسان قیمتی در برخی اقلام هستیم. مثلا زلزله 2 روز گذشته شیلی، باعث یک نوسان شدید در قیمت جهانی مس شد که در نهایت تا آخرین ساعت معاملات روز جمعه، دیگر خبری از این شوک قیمتی  نبود و قیمت جهانی مس به تعادل رسید. در خصوص بازار امروز، انتظار میرود همان جو احتیاطی با حجم اندک معاملات در بازار بورس تهران حاکم باشد و در این جو محتاط و کم عمق، شاهد بازاری متعادل و حتی رو به مثبت باشیم. از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند و از این روزهای کم فروغ بورس تهران برای اصلاح سبد خود استفاده کنند.      

livebours بازديد : 216 چهارشنبه 12 مهر 1396

 

برای دیدن اخبار و شایعات و شنیده های بازار، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

livebours بازديد : 52 چهارشنبه 12 مهر 1396

 

ابلاغیه مهم سازمان بورس در جهت همکاری با بانک مرکزی برای کاهش سودصندوق های با درآمد ثابت از تضمین سود و صندوق های سرمایه گذاری از تضمین و حتی پیش بینی سود منع شدند.

برای مشاهده جزئیات خبر، بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

لایو بورس بازديد : 3636 چهارشنبه 12 مهر 1396

 

ساعت 7 و 54 دقیقه: 

با شروع پاییز، بورس تهران کمی گارد احتیاطی به خود گرفته و همانطور که در روزهای قبل نیز بیان شد، فعالان بازار در انتظار گزارش های ششماهه هستند. دیروز نیز شاخص کل بورس تهران افت حدود 160 واحدی را تجربه کرد.  از سوی دیگر، نماد تازه وارد های وب که کمی توازن عرضه و تقاضا را در بازار برهم زده بود، در 2 روز گذشته متعادل شد و انتظار میرود بازار بورس تهران امروز به تعادل برسد! در 2 روز گذشته، بسیاری از فعالان بازار که متقاضی خرید نماد تازه وارد ذکر شده بودند، با فروش سایر سهام خود (به صورت هیجانی!) اقدام به خرید نماد های وب کردند و با توجه به حجم معامله شده در این نماد، انتظار میرود از امروز شاهد بازگشت تعادل به این نماد در تابلوی بورس تهران باشیم! بازگشت تعادل به این نماد، کمک خواهد کرد تا کلیت بازار نیز به تعادل برسد و از آن هیجانی که در بالا ذکر شد، کاسته شود! نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و همانطور که در روزهای گذشته نیز بیان شد، این روزها شاید فرصتی مناسب برای اصلاح سبد و سرمایه گذاری های میان مدت باشد.  

لایو بورس بازديد : 3479 سه شنبه 11 مهر 1396

 

ساعت 8 و 24 دقیقه:

دیروز شاخص کل بورس تهران 304 واحد سقوط کرد و مجددا به وسط کانال 85000 واحدی رسید. دلیل اصلی فشار فروش در روز گذشته، عرضه های سنگین در نماد "های وب" بود. در واقع، به دلیل کمبود نقدینگی در بازار و عطش برای خرید نماد ذکر شده، فعالان بازار بورس با فروش سایر سهام خود، اقدام به خرید نماد های وب کردند و به این ترتیب، تقریبا همه بازار رنگ قرمز به خود گرفت و اگر مانند همیشه با بلوک های حمایتی از شاخص کل حمایت نمیشد، شاخص کل افت بیشتری را تجربه میکرد. ارزش معاملات دیروز در بورس تهران (با کسر معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) حدود 203 میلیارد تومان بود که از این مقدار، حدود 53 درصد مربوط به نماد های وب و حدود 10 درصد مربوط به نماد تازه وارد چدن بود. بر همین اساس با حذف معاملات این دو نماد ارزش معاملات روز دوشنبه، میبینیم که فقط حدود 37 درصد از مبلغ معاملات به سایر نمادهای بازار اختصاص داشته است. با افتی که دیروز در بازار شاهد بودیم، دوباره نمادهای گروه خودروسازی به محدوده های حمایتی خود رسیدند و دوباره برای خرید جذاب شده اند! به نظر میرسد که بازار برای ادامه رشد، نیاز به محرک جدید دارد و انتظار میرود این محرک اینبار با رهبری گروه خودروسازی و مخصوصا نماد خساپا محقق شود! با بررسی نمودار خساپا، به نظر میرسد که این نماد توانایی یک رشد کوتاه مدت تا محدوده قیمت 145 الی 150 تومان را دارا میباشد! بنابراین به دوستان توصیه میکنیم از این فرصت های بوجود آمده، برای اصلاح سبد خود به منظور کسب بهترین بازدهی استفاده کنند!   

livebours بازديد : 171 دوشنبه 10 مهر 1396

 

برای دیدن اخبار و شایعات و شنیده های بازار، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات : 282

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورسموبایل یاب
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2818
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 544
  • بارديد ديروز : 10,106
  • بازديد کلي : 14,250,114