loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 1979 چهارشنبه 22 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

تصمیم یکباره دولت در خصوص توزیع دلارهای 4200 تومانی، باعث شد تا دیروز در بورس تهران شاهد رفتارهای هیجانی شویم و نمادهایی که 2 روز قبل صف خرید بودند، دیروز را با منفی کامل و صف فروش به پایان رساندند و نمادهایی که صف فروش بودند، روز گذشته کار خود را با صف خرید به پایان رساندند. در نتیجه این رفتار هیجانی، دیروز شاخص کل افت 372 واحدی را تجربه کرد و مجددا به کانال 96000 واحدی سقوط کرد. انتظار میرود امروز بازار از هیجان تخلیه شود و به سمت تعادل پیش برود. در حقیقت، دلار 4200 تومانی هنوز برای بسیاری از شرکت ها میتواند با افزایش سودآوری همراه باشد. نمادهای گروه پالایشگاهی، از جمله نمادهایی هستند که با این نرخ دلار، میتوانند با افزایش سودآوری روبرو شوند. در این گروه، با توجه به قیمت های روی تابلو معاملات، نماد شپنا میتواند در میان مدت کم ریسک و با سود معقول مورد توجه بازار قرار بگیرد. با این خبر کاهش نرخ دلار به 4200 تومان، مدتی طول خواهد کشید تا بازار این نرخ را باور کند و در تحلیل های خود از این نرخ استفاده کند! بنابراین انتظار میرود در این چندروز، شاهد نوساناتی در بازار باشیم. در این بین، دولت باید با عملی کردن وعده دلار 4200 تومانی، باعث تعادل بازار شود و البته فقط بحث دلار نیست! چراکه سایر ارزها نیز به تناسب دلار رشد کرده اند و اکنون با کاهش نرخ دلار، باید ببینیم که آیا سایر ارزها نیز قیمت خود را اصلاح میکنند یا خیر؟ با نگاهی به تابلوی قیمت های ارز در صرافی ها، شاهد تناقض فاحشی در نرخ برابری سایر ارزها نسبت به دلار هستیم که این پارادوکس، باعث شده تا کسی این قیمت 4200 تومان را باور نکند! باید ببینیم در روزهای بعد چه اتفاقی رخ خواهد داد. 

 

لایو بورس بازديد : 2285 سه شنبه 21 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 15 دقیقه:

دیروز در حالیکه کلیت بازار منفی بود، شاخص کل به لطف رشد سهام شرکت هایی که نرخ ارز بر روی آنها تاثیر مستقیم دارد، رشد 779 واحدی را تجربه کرد و مجددا وارد کانال 97000 واحدی شد. دیروز در هیئت دولت تدابیری در خصوص متعادل سازی نرخ ارز صورت گرفت که انتظار میرود امروز مقدار زیادی از هیجان بازار ارز را کاهش دهد! قیمت دلار در روز گذشته قیمت 6000 تومان را نیز دید. ولی انتظار میرود از امروز شاهد کاهش قیمت در بازار آزاد باشیم و منتظر باشیم و ببینیم که در اردیبهشت ماه و همزمان با خروج احتمالی آمریکا از برجام، چه اتفاقی در خصوص بازار ارز در ایران خواهد افتاد! اما در بازار بورس تهران، با منفی هایی که روز گذشته در قیمت اکثر نمادهای بازار ثبت شد، امروز تعداد زیادی از نمادهای مهم بازار با حمایت های مهمی برخورد خواهند کرد که میتواند جلوی ریزش بیشتر را بگیرد و شرایط بازار امروز را متعادل تر از روز گذشته کند! البته منظور از متعادل، تعادل در شاخص کل نیست! بلکه از کلیت بازار صحبت میکنیم. با این حساب، در صورتیکه تب هیجان دلار بخوابد که انتظار میرود امروز اثرات آن مشاهده شود، میتوان انتظار داشت که شاهد بازاری باشیم که کار خود را با کمی منفی آغاز کند و در ادامه با برخورد قیمت ها به حمایت (در نمادهای مهم)، حتی شاهد رنگ سبز در کلیت بازار بشویم! به صورت کلی، در صورتیکه سناریوی مطرح شده در بالا محقق شود، شرایط نوسانگیری کوتاه مدت در بازار فراهم میشود و منفی های ابتدایی بازار را میتوان فرصتی برای نوسانگیری تلقی کرد که میتواند نقدینگی اندکی را به بازار تزریق کند. 

 

لایو بورس بازديد : 2297 دوشنبه 20 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 15 دقیقه:

دیروز بورس تهران روز سختی را سپری کرد و در نتیجه معاملات روز گذشته، شاخص کل نیز افت 438 واحدی را تجربه کرد. مهمترین اتفاق دیروز، نوسان شدید قیمت ارز و هیجان برای خرید دلار بود که این هیجان قیمت دلار را تا حدود 5700 تومان نیز بالا برد! اگرچه در قبل از سال گفته بودیم که قیمت دلار در اردیبهشت ماه تا حوالی 6000 تومان نیز بالا میرود! اما چیزی که دیروز در بازار ارز دیده شد، چیزی جز هیجان نبود! از نظر نموداری نیز قیمت دلار در محدوده 5700 تومان به سقف کانال خود برخورد میکند و برای کوتاه مدت میتواند مدتی افت کند! بنابراین انتظار میرود با تدابیری که امروز در بازار ارز حاکم شود، مقدمه اصلاح کوتاه مدت قیمت دلار فراهم شود. هیجانی که دیروز در بازار ارز حاکم شد، باعث حس عدم امنیت در فعالان بازار بورس شد و همین موضوع باعث شد تا هیجانی منفی را نیز در بورس تهران شاهد باشیم. از موارد مطرح شده که بگذریم، اگر بخواهیم با نمودارها صحبت کنیم، باید بگوییم که از لحاظ نموداری، اکثر قیمت ها در منفی اول بازار امروز، با حمایت های مهمی برخورد خواهند کرد که انتظار میرود با برخورد قیمت ها به این حمایت ها، با افزایش تقاضا یا کاهش عرضه روبرو شویم. بنابراین برای بازار امروز انتظار داریم که ادامه جو منفی دیروز در ساعت اولیه بازار امروز نیز ادامه داشته باشد و در ادامه با برخورد قیمت ها به حمایت های ذکر شده، امیدواریم شاهد تعادل نسبی در بازار باشیم. از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2430 شنبه 18 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در ایام نوروز، در حالیکه شاهد حجم اندک معاملات بودیم، اما با این حال شاخص کل بورس تهران با اندکی رشد، خود را به کانال 97000 واحد رسانید. از امروز انتظار میرود که حجم معاملات به دوران قبل از تعطیلات بازگردد. هرچند که حجم و ارزش معاملات قبل از تعطیلات نوروز نیز، ایده آل نیست. فعالان بورس تهران، این بازار را با احتیاط دنبال میکنند. احتمال خروج آمریکا از برجام، ابهامات زیادی را در بازار ایجاد کرده و به همین دلیل، نقدینگی زیادی از بورس تهران خارج شده و به سمت بازارهای ارز و طلا روانه شده است! که باعث ایجاد رکود مجدد در بورس تهران (به دلیل خروج نقدینگی و کاهش معاملات) و همچنین باعث افزایش قیمت سکه و ارز در کشور شده که این موضوع نیز بر ابهامات بازار افزوده است. وضعیت کلی این روزهای بازار، به اینگونه است که همین مقدار اندک نقدینگی، به سمت سهام کوچک و به قصد نوسانگیری حرکت کند و در نقطه مقابل، حقوقی های بازار که نقدینگی بیشتری دارند، نقدینگی خود را به سمت شرکت های بزرگ و صادرات محور که افزایش قیمت دلار بر روی آنها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، هدایت خواهند کرد. شما نیز بر اساس میزان نقدینگی و روحیه ای که دارید و بر اساس مطالبی که بیان شد، یک استراتژی بری خود تعریف کرده و مطابق آن رفتار کنید. 

 

لایو بورس بازديد : 2423 چهارشنبه 15 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز شاخص کل بورس تهران با رشد 147 واحدی روبرو شد و باعث شد این شاخص وارد کانال 97000 واحدی شود. بازار این روزها کم حجم و متعادل دنبال میشود. انتظار داریم بازار امروز نیز با شرایطی شبیه به روز گذشته دنبال شود. فقط با این تفاوت که کمی عرضه ها در گروه خودروسازی بیشتر شود. در واقع، انتظار میرود امروز در این گروه، شاهد حجم های معاملاتی بیشتری نسبت به روز گذشته باشیم و در صورتیکه تقاضای کافی برای خرید این عرضه ها وجود داشته باشد، میتوان به تعادل در بازار امروز امیدوار بود. در حقیقت این روزها بازار در سردرگمی شدیدی به سر میبرد! از یکسو، ماجراجویی های ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) را داریم و از سوی دیگر، بازار ارز شکننده داخلی! قیمت دلار این روزها به شدت حساس شده و انتظار میرود در صورتیکه آمریکا از برجام خارج شود، قیمت دلار به سرعت خود را بالای 5500 تومان تثبیت کند! در چنین شرایطی باید دید سرمایه گذاری را به سمت سهام شرکت های صادرات محور سوق دهیم. این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم که اگر قیمت ارز رشد قابل توجهی داشته باشد، باعث افزایش تورم خواهد شد و به دلیل کاهش ارزش ریال، تاثیر خود را در بلند مدت در قیمت سهام خواهد گذاشت! اما این رشد قیمت سهام که ریشه تورمی دارد، در حقیقت فایده ای ندارد! در این خصوص، در آینده بیشتر سخن خواهیم گفت. 

 

لایو بورس بازديد : 2410 سه شنبه 14 فروردين 1397

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در آخرین روز کاری هفته گذشته، بورس تهران توانست رشد 342 واحدی را تجربه کند و خود را به آستانه ورود به کانال 97000 واحدی رسانید. البته حجم و ارزش معاملات تعریفی نداشت! امروز نیز انتظار میرود بازار شروع مثبتی را در اکثر نمادها (مخصوصا نمادهای کوچک) تجربه کند. همچنین امروز انتظار میرود گروه خودروسازی، نوسان بیشتری را نسبت به سایر گروه ها تجربه کند. در بازارهای جهانی نیز به دلیل تعطیلی به مناسبت عید پاک، خبر خاصی نبود و امروز با بازگشایی بازارهای اروپا، باید ببینیم که سمت و سوی قیمت ها مخصوصا در بخش فلزات به کدام سمت خواهد رفت. فعلا که بازارهای آسیا کار خود را در بخش فلزات اساسی با مثبت آغاز کرده اند. در داخل کشور نیز در این روزها، شاهد افزایش نسبی قیمت دلار بودیم. افزایش سفرهای خارجی و همچنین نگرانی از خروج آمریکا از برجام، عمده ترین دلیل این افزایش قیمت است. بورس تهران نیز تا اوایل اردیبهشت، همین شرایط کم حجم و نوسانی خود را دنبال خواهد کرد!

 

لایو بورس بازديد : 2709 دوشنبه 28 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

آخرین روز سال است. سالی پر فراز و نشیب که اگرچه شاخص کل توانست رکود 4 ساله خود را پشت سر بگذارد، اما هنوز اکثر فعالان بازار، در زیان هستند! روز گذشته همانطور که انتظار میرفت، با کاهش فشار فروش، شاهد رنگ سبز در اکثر نمادهای بازار بودیم و در نتیجه، شاخص کل نیز توانست رشد 242 واحدی را تجربه کند. انتظار میرود امروز نیز شاهد بازاری مثبت باشیم و انتظار داریم که امروز شاخص کل بتواند مجددا کانال 96000 واحدی خود را پس بگیرد! امروز قرار است جامعه حسابداران، پاسخ سازمان بورس در خصوص بررسی صورت های مالی شرکت های وب را ارسال کند. پس سهامداران این نماد همچنان باید منتظر بمانند و بازگشایی این نماد جنجالی به سال بعد موکول خواهد شد. نکته جدیدی برای ارائه نیست و مطالب مهم در روزهای گذشته بیان شده است. برای همه عزیزان، سالی خوب و پرسود و برای بورس تهران، مدیریتی خوب آرزو میکنیم! امیدواریم در سال جدید، مشکل نمادهای متوقف نیز حل شود و از همه مهمتر، مشکل سهامداران شرکت کنتورسازی (آکنتور) که با سهل انگاری مدیران وقت سازمان بورس و بی کفایتی عمدی یا سهوی! آنها بوجود آمد، در سال جدید مرتفع شود و قوه قضائیه محترم نیز با سرعت بیشتری به رسیدگی این پرونده فساد بزرگ رسیدگی کند و همه عوامل دخیل در این فساد، پس از رد مال، به مجازات اعمال خود برسند. آمین!   

 

لایو بورس بازديد : 2590 یکشنبه 27 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز افرادی که قصد نقد کردن بخشی از دارایی خود را قبل از سال داشتند، اقدام به فروش سهام کردند. از امروز، مبالغ حاصل از فروش سهام، به سال بعد موکول خواهد شد. از اینرو انتظار میرود فشار فروش از امروز به شدت کاسته شود! از نظر سیاست داخلی، خبرها کمی تند و تیز شده و خبر دستگیری 2 نفر از افراد نزدیک به رئیس جمهور قبلی، سر تیتر اخبار دیشب شد. اگرچه این موضوع هیچگونه بار اقتصادی ندارد! اما برخی فعالان بازار اعتقاد دارند که این اقدام، شرایط سیاسی کشور را کمی پیچیده خواهد کرد! نقدینگی در بازار اندک است و همین نقدینگی اندک، به نوسانگیری با دید کوتاه مدت در بازار مشغول است و به نظر میرسد تا تعیین تکلیف برجام توسط دولت آمریکا، وضعیت بازار به همین منوال سپری شود! یعنی حداقل تا اردیبهشت وضعیت بازار به همین صورت خواهد بود و با نزدیک شدن به روز موعود، تازه بر فشار فروش ها افزوده خواهد شد! اما برای بازار امروز، انتظار بازاری بهتر از روز قبل را داریم و انتظار میرود، علیرغم حجم اندک معاملات، شاهد بازاری عمدتا سبز در نمادهای کوچک باشیم. امروز گروه خودروسازی، پر نوسان تر خواهد بود.  

 

لایو بورس بازديد : 2546 شنبه 26 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 15 دقیقه:

بازگشایی نماد وبصادر با افت 50 درصدی در روز چهارشنبه، باعث سقوط 788 واحدی شاخص بورس تهران شد و این شاخص مجددا به وسط کانال 95000 واحدی رسید. حرف و حدیث های زیادی در خصوص توقف طولانی نمادهای بانکی وجود دارد که همه ما آنها را شنیده ایم. در این خصوص در آینده بیشتر سخن خواهیم گفت. در بازارهای جهانی، دیروز انتشار آمار شاخص اشتغال در آمریکا که نشان دهنده نیاز کارفرمایان به استخدام در 30 روز آینده است، به 6.3 میلیون نفر رسیده که عامل رشد دستمزد و تورم است و میتواند امیدها به رشد نرخ بهره توسط فدرال رزرو را بیشتر کرد و یاعث افزایش شاخص دلار شد. در همین راستا شاهد بودیم که قیمت فلزات اساسی و سایر کالاهایی که با دلار سنجیده میشوند، با افت نسبی قیمت روبرو شدند. در بازار داخل، امروز تسویه اعتبار کارگزاری ها با پایان خواهد رسید و از فشار فروش کاسته خواهد شد. بسیاری از فعالان بازار با دید کوتاه مدت، از امروز در بازار با دید فروردین ماه خرید میکنند و باید ببینیم که با این نقدینگی اندکی که در بازار وجود دارد، چقدر میتوانند موفق باشند. 

 

لایو بورس بازديد : 2831 چهارشنبه 23 اسفند 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

برکناری وزیر امور خارجه آمریکا که دیروز به یکباره اتفاق افتاد، شوک خبری بود که باعث افت شدید ارزش دلار در بازارهای جهانی شد و شاخص دلار به شدت سقوط کرد. بر همین اساس، شاهد تغییرات مثبت اندکی در بخش کومودیتی ها هستیم. البته انتظار میرود در صورتیکه رئیس جمهور آمریکا، حرکت غافلگیر کننده دیگری انجام ندهد! این جو روانی خیلی زود فروکش خواهد کرد و خیلی زود شاخص دلار دوباره به محدوده 90 واحد باز خواهد گشت. دیروز در بورس تهران در اواخر بازار، شاهد ایجاد تقاضا در نماد خودرو بودیم که با رنج های مثبت، در نهایت صف خرید ضعیفی را تشکیل داد. اگرچه این رنج های مثبت به صورت حمایتی در این نماد صورت گرفت، اما میتواند از جو منفی ایجاد شده در این گروه و مخصوصا در 2 نماد خزامیا و خکاوه جلوگیری کند که از ابتدای هفته، با قیمت های درصد منفی معامله میشوند و این چند روز را با صف فروش سپری کرده اند! انتظار میرود امروز این 2 نماد به تعادل نسبی برسند. امروز آخرین روز تسویه اعتبارها محسوب میشود و کارگزاری ها در تلاش هستند تا اعتبارات مشتریان خود را نهایتا تا پایان امروز تسویه کنند. از سوی دیگر، بسیاری از فعالان بازار با علم به اینکه امروز فشار فروش در بازار بیشتر است، خریدهای خود را برای امروز نگهداشته بودند! در حقیقت، از یکسو افزایش عرضه را شاهد خواهیم بود و از سوی دیگر، افزایش تقاضا! باید ببینیم در نبرد عرضه و تقاضای امروز، کفه کدام سمت سنگین تر خواهد شد. 

 

تعداد صفحات : 293

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2934
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 11,386
  • بارديد ديروز : 6,467
  • بازديد کلي : 15,293,905