loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 2103 چهارشنبه 01 آذر 1396

 

ساعت 8 و 20 دقیقه:

دیروز شاخص کل بورس تهران در حالی رشد 513 واحدی را تجربه کرد که تقریبا کلیت بازار شرایطی متعادل و رو به منفی داشت! با این رشد، شاخص کل کمتر از 1000 واحد تا سقف تاریخی خود که در دیماه 1392 ثبت شد، فاصله دارد. این در حالی است که قیمت اکثر سهام بازار از قیمت خود در دیماه 1392 فاصله معنی داری دارند! با این حساب میتوان اینگونه نتیجه گرفت که با وجود رسیدن شاخص کل به بالاترین سطح خود، هنوز اکثریت فعالان بازار در زیان هستند! رشد دیروز شخص کل در گرو رشد گروه پالایشگاهی بود که در اخبار غیر رسمی خبر اعلام نرخ جدید و تعدیل مثبت نمادهای این گروه منتشر شد. دیشب در بازارهای جهانی نیز شاهد تحرکات مثبتی در قیمت نفت و فلزات اساسی بودیم. فیمت نفت در آستانه نشست کشورهای تولید کننده نفت، به مرز 63 دلار رسیده و در صورتیکه تصمیم به کاهش تولید نفت گرفته شود، قیمت نفت میتواند برای مدتی خود را در حوالی 65 دلار تثبیت کند. فلز روی نیز دیشب دوباره به بالای 3200 دلار رسید و مس نیز خود را به مرز 7000 دلار رسانید تا گروه فلزات اساسی، امروز امیدوارانه تر کار خود را دنبال کند. البته هنوز ارزش معاملات در بورس تهران بسیار اندک و ناامید کننده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده نزدیک که بخش بزرگی از نقدینگی قفل شده در نمادهای بانکی آزاد شود، این نقدینگی جدید به کدام سمت هدایت خواهد شد. 

 

لایو بورس بازديد : 2165 سه شنبه 30 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

ارزش معاملات بورس تهران به شدت کم شده است و البته یکی از دلایل آن، تعطیلات پشت سر هم این روزهاست! البته این تعطیلات همچنان ادامه دارد! فعلا اتفاق جدیدی در بازار رخ نداده و شرایط به همان صورت گذشته دنبال میشود. نقدینگی بسیاری بیش از یکسال در نمادهای گروه بانکی و تعداد دیگری نماد بلوکه شده که این مورد هم یکی از دلایل کم عمقی این روزهای بازار بورس تهران است! طبق وعده مدیران سازمان بورس، قرار است این نمادهای متوقف شده در آذرماه تعیین تکلیف و بازگشایی شوند. شاخص کل وارد کانال 88000 واحدی شده و فاصله چندانی با سقف تاریخی خود ندارد. انتظار میرود با بازگشایی نمادهای گروه بانکی، شاهد اصلاح شاخص کل نیز باشیم. متاسفانه اعداد و ارقامی که در شاخص کل بر روی تابلو ثبت میشود، هرگز با کلیت بازار همخوانی ندارد. بنابراین بهتر است فعالان بازار برای تحلیل وضعیت کلی بازار، فقط وابسته به ارقام و نمودارهای ثبت شده در شاخص کل نباشند و حداقل شاخص های دیگر از جمله شاخص هم وزن را نیز در نظر بگیرند. بازارهای جهانی نیز بعد از مقداری اصلاح در قیمت نفت و قیمت فلزات اساسی، فعلا در همان محدوده در حال نوسان هستند. بنابراین برای بازار امروز نیز انتظاری بیشتر از بازار کم رمق و پرنوسان در نمادهای کوچک، نمیتوان انتظار بیشتری داشت! 

 

لایو بورس بازديد : 1981 شنبه 27 آبان 1396

 

ساعت 8 و 00 دقیقه:

بورس تهران همچنان کم رمق و کم حجم پیگیری میشود. شاخص کل بورس تهران وارد کانال 88000 واحدی شده است و فقط 1500 واحد تا سقف تاریخی خود فاصله دارد. یعنی در نزدیکی مهمترین مقاومت قرار دارد و بعید به نظر میرسد که بدون تحولی بنیادی در وضعیت بازار بتواند از این مقاومت عبور کند. البته اگرچه شاخص کل تقریبا افت 4 ساله خود را جبران کرده، ولی اکثر سهام بازار، هنوز در قیمت های بسیار پایین تری از 4 سال قبل قرار دارند و طبیعی است که با این وجود، هنوز اکثریت فعالان بازار در زیان باشند! متاسفانه دستکاری شاخص کل که گویی به یکی از وظایف و ارکان سازمان بورس تبدیل شده و بخشی ویژه در سازمان برای آن ایجاد و تدارک شده است، باعث شده تا علیرغم رشد شاخص کل، هنوز زیان ها جبران نشود. در بازارهای جهانی، دیشب در ساعات پایانی با افزایش نسبی تقاضا روبرو بودیم که به تبع آن، کمی قیمت ها افزاش پیدا کرد. قیمت نفت دوباره به 62 دلار رسید و قیمت فلز مس و سرب و روی نیز رشد حدود 40 تا 50 دلار را تجربه کردند که البته با توجه به افت قیمت در روزهای قبل، هنوز با سقف های خود فاصله دارند. بورس تهران امروز نیز به دلیل قرار گرفتن در بین چند روز تعطیلی، وضعیت کسل کننده و کم حجمی را امروز تجربه خواهد کرد. 

 

لایو بورس بازديد : 2005 چهارشنبه 24 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، با کاهش تنش های منطقه ای، بورس تهران نیز از جو هیجانی منفی شدید خارج شد و روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد 117 واحدی، در آستانه ورود به کانال 88000 واحدی قرار گرفت. در همین راستا، قیمت جهانی نفت نیز دیشب با افت قیمتی روبرو شد و دوباره به کانال 61 دلار رسید. همچنین در پی انتشار آمار اقتصادی چین، شاهد افت قیمت ها در بخش فلزات اساسی نیز هستیم. قیمت هر تن مس به حدود 6700 دلار رسیده و قیمت فلز روی نیز که مدت های در محدوده 2200 دلار تثبیت شده بود، دیشب به زیر 3150 دلار در هر تن رسید. در بازارهای داخلی نیز قیمت دلار آزاد تقریبا بالای 4100 تومان تثبیت شده و به سمت هدف 4500 دلار (تا اواسط بهمن ماه) در حرکت است و بعد از آن، قیمت دلار نیز به تعادل خواهد رسید و انتظار میرود در محدوده 4200 تا 4300 آرام بگیرد. اگرچه دیروز ارزش معاملات کمی بهتر از وایل هفته بود، اما همچنان بورس تهران از کمبود نقدینگی رنج میبرد. توضیح جدیدی برای ارائه وجود ندارد و موارد مهم در همین بخش و در روزهای قبل بیان شده است که دوستان میتوانند در صورت لزوم، مجددا آنها را مرور کنند. برای بازار امروز نیز انتظار بازاری متعادل داریم. اما به دلیل افت قیمت ها در بازارهای جهانی، نمادهای وابسته به این قیمت ها در گروه پالایشگاهی و فلزات اساسی، روز پر عرضه ای را نسبت به روز گذشته تجربه خواهند کرد و شاخص کل نیز در صورتیکه با بلوک های معروف!! دستکاری نشود، یکروز منفی را برای بورس تهران ثبت خواهد کرد! 

 

لایو بورس بازديد : 1999 سه شنبه 23 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، بورس تهران دیروز به تعادل رسید و اگرچه هنوز حجم معاملات بسیار اندک است، اما خبری از عرضه های سنگین و هیجانی در بازار نبود. در نتیجه معاملات دیروز، شاخص کل بورس تهران نیز رشد 87 واحدی را ثبت کرد و شاخص هم وزن نیز همسو با شاخص کل بود که نشانه تعادل در کلیت بازار بود. در بازارهای جهانی، قیمت نفت کمی کاهش پیدا کرده که میتواند نشانه ای از کاهش خطر جنگ جدید در خاورمیانه باشد! قیمت جهانی نفت به کانال 62 دلاری رسیده است. هفته قبل قیمت نفت به 65 دلار نیز رسیده بود و این افت بیش از 2 دلاری برای نفت، حداقل میتواند بیانگر آرامش نسبی در منطقه باشد! اما در عوض قیمت دلار در ایران طی 2 روز گذشته در حال افزایش است. البته علت این افزایش و میزان این افزایش را در روزهای قبل بیان کرده بودیم. پس حداقل این موضوع، برای دوستان لایوبورسی نباید شوکه کننده باشد و همه میدانیم که این افزایش قیمت دلار، آهسته و پیوسته تا اواسط بهمن ماه ادامه پیدا خواهد کرد و بعد از آن شاهد افتی نسبی در قیمت دلار خواهیم بود. ابهامات زیادی در بازار برای فعالان بازار وجود دارد و البته تعداد زیادی از نمادها هنوز متوقف هستند و نقدینگی زیادی هنوز بلوکه شده که همه و همه باعث ادامه این رخوت و رکود در بازار بورس تهران شده است. شاید برخی از ابهامات با لایحه بودجه ای که اواسط آذرماه توسط دولت به مجلس ارائه خواهد شد، مرتفع شود! شاید نمادهای متوقف شده تا یکماه آینده بازگشایی شوند! شاید قانون جدید توقف و بازگشایی نمادها تا یکماه آینده، اجرایی شود! با عملی شدن این شایدها، بورس تهران شاید! بتواند دوباره رنگ رونق را به خود ببیند! البته که اینها همه علت های رکود 4 ساله بورس تهران نیست. اما برای حرکتی جدید تا پایان سال، اجرایی شدن همین موارد نیز کفایت میکند!

 

لایو بورس بازديد : 2281 دوشنبه 22 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

در ادامه جو منفی حاکم بر بازار در اثر اتفاقات سیاسی منطقه ای، دیروز نیز شاخص کل بورس تهران افت 50 واحدی را تجربه کرد. در صورتیکه تنش ها در همین حد باقی بماند، انتظار میرود فعالان بازار بورس تهران، کم کم از امروز راه منطقی را پیش بگیرند و شاهد تعادل نسبی در بازار باشیم. بازارهای جهانی نیز بازگشایی شده و تعادل نسبی در این بازارها برقرار است. شرایط کلی با روزهای قبل تفاوتی نکرده و فقط انتظار میرود کمی منطق به بازار اضافه شود و بازار از امروز به تعادل نسبی برسد. قیمت جهانی نفت نیز در محدوده 63 دلار است که نشان از آرامش نسبی سیاسی در منطقه دارد! از مهمترین اخبار این روزهای بازار سرمایه، انتظار برای اجرای قانون جدید بازگشایی نمادهای متوقف در بورس تهران است که گفته میشود تا یکماه آینده توسط سازمان بورس اجرایی خواهد شد. قانونی که با اجرای آن، کمک زیادی به نقد شوندگی بازار میکند. اگرچه این قانون عطف به ما سبق نمیشود، اما طبق گفته مدیران سازمان، قرار است تا زمان اجرایی شدن این قانون، وضعیت نمادهای متوقف بازار نیز مشخص شود!

 

لایو بورس بازديد : 2789 یکشنبه 21 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در پی افزایش تنش های سیاسی در خاورمیانه و مخصوصا تحولات لبنان، فعالان بازار بورس تهران احتیاط بیشتری را در دستور کار خود قرار داده اند به گونه ای که در معاملات روز گذشته، ارزش معاملات خرد، حتی به 90 میلیارد تومان هم نرسید! این میزان کاهش ارزش معاملات، بسیار معنی دار است! در همین راستا شاخص کل بورس تهران نیز دیروز افت 102 واحدی را ثبت کرد. امروز نیز انتظار میرود همان روند کسل کننده و منفی دیروز ادمه داشته باشد. بازارهای جهانی نیز امروز تعطیل است و همین موضوع، باعث انفعال بیشتر فعالان بازار امروز خواهد بود. افراد ریسک پذیر، میتوانند کم کم خریدهای خود را با دید میان مدت در سهامی که ریسک سیاسی کمتری دارند، تکمیل کنند. اما افرادی که ریسک پذیر کمتری دارند، همچنان میتوانند تا مشخص شدن جریان های سیاسی، صبر کنند. بورس تهران حداقل تا یک یا 2 ماه آینده، همین شرایط کم رمق و البته نوسانی را دنبال خواهد کرد. پس در این مدت، بیشتر افراد نوسانگیر در بازار فعال خواهند بود!

 

لایو بورس بازديد : 2695 شنبه 20 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

با افزایش تنش های سیاسی در منطقه خاورمیانه، چند روزی است که شاهد افت ارزش معاملات روزانه در بازار بورس تهران هستیم. شاخص کل بورس تهران نیز در این چند روزه، اگرچه رنگ سبز خود را حفظ کرده، اما در حقیقت، حرکت رو به جلویی هم نداشته و روز چهارشنبه نیز فقط 14 واحد مثبت را برای خود ثبت کرد که بسیار ناچیز است. در بازارهای جهانی نیز همزمان با تنش ها در خاور میانه، شاهد نوسانات قیمتی شدید در برخی کالاها مخصوصا قیمت نفت هستیم. قیمت جهانی نفت در حالیکه خود را به 65 دلار رسانده بود، در نهایت شب گذشته کار خود را با 63 دلار به پایان رسانید تا بگوید اتفاقات منطقه ای، شاید زیاد هم جدی نباشد!! همچنین در بخش فلزات اساسی، در طول 2 روز گشته شاهد افت قیمت مس بودیم به طوری که قیمت این فلز مهم، به زیر 6800 دلار در هر تن رسید. البته قیمت فلز روی در این مدت، افت قیمت را تجربه نکرد و همچنان در همان سطح مقاومتی 3200 دلار قرار دارد. در بازارهای داخلی نیز دلار همچنان خود را در زیر 4100 تومان حفظ کرده است. موج بعدی افزایش قیمت دلار شاید از ماه آینده و با نزدیک شدن به سال جدید میلادی آغاز شود که میتواند قیمت دلار را تا بالای 4200 تومان نیز افزایش دهد! اما در بورس تهران، فعالان بازار دوباره گارد احتیاطی به خود گرفته اند. رهبری این روزهای بازار را گروه خودروسازی بر عهده دارد. در این بین، نماد خودرو به دلیل احتمال مجوز جدید معافیت مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، چند روزی است که مورد توجه بازار قرار گرفته است و رهبری گروه خود را بر عهده دارد. حدود یکماه دیگر، بودجه سال 97 از سوی دولت به مجلس ارائه خواهد شد که روند بعدی بازار را در محتوی این لایحه باید جستجو کرد. تعیین قیمت ارز در بودجه و میزان تخصیصی بودجه عمرانی، مهمترین مواردی هستند که میتواند مسیر بعدی بورس تهران را مشخص کند!

 

لایو بورس بازديد : 2717 چهارشنبه 17 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

دیروز دوباره در بورس تهران شاهد حرکت معکوس شاخص کل و شاخص هم وزن بودیم. اصلاح و پولبک نمادهای خودرویی و مخصوصا نماد خودرو به عنوان لیدر جدید گروه، باعث شد تا بقیه بازار نیز پیروی کند و فشار فروش بیشتری را تجربه کند. از سوی دیگر به دلیل رشد قیمت نفت، نمادهای پالایشگاهی و برخی پتروشیمی ها از قبیل نماد پارسان، با تاثیر زیادی که در شاخص کل دارند، رنگ این شاخص را همچنان سبز نگاه داشتند. همانطور که سطور بالا نیز بیان شد، گروه خودروسازی در حقیقت بعد از رشد چند روز گذشته، نیاز به اصلاح داشت و منفی دیروز، نگرانی خاصی را نباید برای فعالان بازار بوجود بیاورد. البته امروز آخرین روز هفته است و مطابق معمول، روز پر هیجانی را شاهد نخواهیم بود! مخصوصا اینکه در بازارهای جهانی دیشب با فشار عرضه ها و قیمت های منفی روبرو بودیم که این موضوع میتواند در نمادهای وابسته به این قیمت ها، اثر خود را بگذارد! در حقیقت، همانطور که در روزهای قبل نیز گفته بودیم، کمبود نقدینگی در بازار، اجازه حرکت خاصی را جز نوسان را به بازار نمیدهد! اما با همه این وجود، در صورتیکه سایه ریسک های سیاسی بر بازار سنگینی نکند، نگرانی خاصی در بازار برای میان مدت و حتی کوتاه مدت، دیده نمیشود!

 

لایو بورس بازديد : 2384 سه شنبه 16 آبان 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بعد از چندین روز رشد، دیروز شاخص کل بورس تهران افت 61 واحدی را تجربه کرد که به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، این افت کوچک در حقیقت پولبک به مقاومت های شکسته شده بود! مخصوصا در گروه خودروسازی که اینبار با رهبری نماد خودرو خود را برای صعودی جدید آماده میکند. قوت گرفتن تمدید معافیت مالیاتی شرکت ها در زمان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، عمده ترین دلیل توجه به نماد خودرو است که با دارایی های زیادی که دارد، میتواند افزایش سرمایه خوبی از این محل داشته باشد. از سوی دیگر، در پی افزایش اختلافات در بین خاندان آل سعود، شاهد افزایش قیمت جهانی نفت هستیم به طوری که دیشب قیمت نفت به 64 دلار رسید و تا این لحظه توانسته خود را در قیمت بالای 64 دلار حفظ کند. این موضوع میتواند امروز به کمک بورس تهران بیاید و همانطور که چند روز قبل در خصوص تاثیر قیمت نفت و همگرایی آن با روند کلی بورس تهران سخن گفتیم، شرایط صعود بورس تهران را در آینده بسیار سهل و آسان کند!! (دوستانی که توضیحات در این رابطه را در روزهای قبل مطالعه نکرده اند، میتوانند با مراجعه به متن افتتاحیه روز 13 آبان، آن را مطالعه کنند). در کل، نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و به نظر میرسد بازار از جذابیت کافی برای فعالان بازار برخوردار است و فقط باید منتظر بمانیم تا این جذابیت به قدری افزایش پیدا کند تا شاهد ورود نقدینگی جدید به این بازار باشیم. در غیر اینصورت، این نقدینگی موجود مانند ماه های قبل، از یک گروه به گروه دیگر حرکت میکند و نمیتواند تاثیری در کل بازار داشته باشد! با توجه به مطالب گفته شده، برای بازار امروز انتظار بازاری متعادل و رو به مثبت داریم.  

 

تعداد صفحات : 286

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2856
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 430
  • بارديد ديروز : 11,959
  • بازديد کلي : 14,576,726