loading...
تبلیغات
لایو بورس بازديد : 2659 شنبه 14 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 8 دقیقه: 

در حالیکه شاخص کل به نزدیکی 100هزار واحد رسیده بود، گفته بودیم که باید شاهد اصلاح کوتاه مدت در شاخص کل باشیم. در همین راستا با افت 424 واحدی این شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در آستانه ورود به کانال 97000 واحد قرار گرفته است. روز چهارشنبه عرضه بلوک ایرانخودرو کنسل شد و این موضوع، باعث ایجاد جو منفی در این نماد و به تبع آن، در کل گروه حتی کل بازار شد! در بازارهای جهانی نیز شاهد توقف رشد قیمت ها هستیم. قیمت نفت در همان حوالی 68 دلار جا خوش کرده و قیمت فلزات اساسی نیز در همان محدوده های قیمت قبلی خود به سر میبرند. برای بازار امروز پیش بینی میشود که ادامه جو منفی دیروز، در ساعت اولیه بازار ادامه داشته باشد. ولی در ادامه انتظار میرود که بازار به تعادل برسد. بنابراین امروز شاهد بازاری نوسانی خواهیم بود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2176 چهارشنبه 11 بهمن 1396

 

ساعت 6 و 35 دقیقه:

همانطور که دیروز هم بیان شد، شاخص کل در کوتاه مدت، مسیر اصلاح را در پیش خواهد گرفت و دیروز در اولین قدم، نزدیک به 500 واحد افت کرد و به وسط کانال 98000 واحدی رسید. اما دیروز همچنین گفته بودیم که این اصلاح، نمادهای شاخص ساز را در بر خواهد گرفت و برای نمادهای کوچکتر که از رشد اخیر شاخص کل بهره ای نبرده اند، نگرانی وجود نخواهد داشت! مخصوصا گروه خودروسازی که دیروز نیز مورد توجه بازار قرار گرفته بود. در بازارهای جهانی نیز به نظر میرسد هیجان ها فعلا فروکش کرده باشد و در همین راستا شاهد هستیم که قیمت نفت به کانال 67 دلار بازگشته است. قیمت هر اونس طلا نیز طی 2 روز گذشته حدود 20 دلار افت کرده و فلزات اساسی نیز شرایطی مشابه دارند! اما برای بازار امروز بورس تهران، همچنان انتظار داریم که فعالان بازار بیشتر بر روی گروه خودروسازی متمرکز باشند و شاهد معاملات مثبت و البته نوسانی در نمادهای این گروه باشیم. چراکه امروز بلوک ایرانخودرو نیز بر روی میز عرضه قرار خواهد گرفت که گفته میشود کنسرسیومی از قطعه سازان، قصد خرید این بلوک را دارند.  

لایو بورس بازديد : 1861 سه شنبه 10 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 00 دقیقه:

دیروز در بازارهای جهانی شاهد رشد مجدد برخی فلزات از جمله فلز روی و مس بودیم به طوری که فلز روی به کانال 3500 دلار رسید و مس نیز دوباره به بالای 7100 دلار صعود کرد. اما امروز با کمی تقویت شاخص دلار، شاهد معاملات منفی در این بخش هستیم. این افزایش ارزش دلار همچنین باعث کاهش قیمت طلا و حتی قیمت نفت شد. در بازار بورس تهران نیز دیروز شاهد افت 368 واحدی شاخص کل بودیم. در واقع شاخص کل به مقاومت روانی محدوده 100هزار واحد رسیده است دوباره فعالان بازار احتیاط را ترجیح میدهند! البته با نگاهی به نمودار شاخص کل، به غیر از مقاومت روانی در محدوده ذکر شده، برخی از اندیکاتورها نیز هشدار اصلاح کوتاه مدت را میدهند و به همین دلیل، عرضه ها در نمادهای شاخص ساز بیشتر شده است. پس با توجه به مطالب ذکر شده، انتظار میرود شاخص کل در کوتاه مدت، از نمادهای شاخص ساز کمی دوری کند و تمرکز و توجه بیشتری به نمادهای کوچکتر داشته باشد. در این بین، توجه بازار به گروه خودروسازی و مخصوصا نماد خودرو بیشتر خواهد بود و البته همانطور که در روزها و حتی ماه های قبل نیز توجه کرده اید، حرکت مثبت در گروه خودرو، باعث تحرک در اکثر نمادهای کوچک بازار خواهد شد! فردا بلوک خودرو جهت عرضه ارائه خواهد شد و انجام این معامله بلوکی میتواند محرک کوتاه مدتی برای رشد چند درصدی در این گروه باشد. بنابراین افراد ریسک پذیر میتوانند منفی های امروز در نماد خودرو را برای نوسان چند روزه زیر نظر داشته باشند و پس از بررسی و توجه به میزان ریسک پذیری خود، اقدام کنند. 

 

لایو بورس بازديد : 2060 یکشنبه 08 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز شاخص کل بورس تهران در حالی افت 166 واحدی را تجربه کرد که شاخص هم وزن، 24 واحد رشد کرد. این رشد شاخص هم وزن به دلیل رنج های مثبتی بود که در نمادهای گرو خودروسازی شکل گرفت و باعث شد تا نمادهای کوچک نیز همسو با این گروه حرکت کنند! امروز بازارهای جهانی تعطیل است و بنابراین نوسانات این بازارها امروز در بورس تهران تاثیری نخواهد داشت. امروز جشن 50 سالگی بورس تهران برگزار خواهد شد. در حالی #نیم_قرن فعالیت بورس را جشن میگیریم که هنوز با معیارها و استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم! در شرایط کنونی و برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی، باید از مسیر بازار سرمایه عبور کنیم. در واقع چنانچه بخواهیم اقتصادی شفاف و کارآ داشته باشیم، راهی جز توسعه بازار سرمایه نداریم. اما برای شکوفایی بازار بورس، ما نیاز به ابزارهای متنوعی داریم که جای آن بعد از 50 سال هنوز در بورس تهران خالی است! متاسفانه شیوه فعلی معاملات در بورس‌های کشور کماکان شیوه خرید سهام، نگهداری و سپس فروش آن است. این نقیصه در بورس‌های کالایی کشور نیز وجود دارد و هنوز هم در این بورس‌ها معاملات فیزیکی بیشتر از معاملات ابزارهای #مشتقه به چشم می‌خورند. به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان برای ورود یا توسعه ابزارهای نوین مالی به کشور باشد. امکان پوشش ریسک برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کارتر، نزدیک شدن به بازارهای بین‌المللی و استفاده از ویژگی #اهرم_ها از دیگر مزیت‌های ورود این ابزارها است. در این خصوص می‌توان از معاملات #آتی و #آپشن روی سهام، کالاهای مختلف، #شاخص_بورس نام برد که ورود و توسعه این ابزارها، می‌تواند برای اشخاص مختلف با اهداف سرمایه‌گذاری متفاوت، مفید باشد.  

 

لایو بورس بازديد : 1962 شنبه 07 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

در آستانه 50 سالگی بورس تهران که مراسم آن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد، شاخص کل بورس تهران به کانال 100هزار واحد نزدیک شد. به نظر میرسد مسئولین سازمان بورس قصد دارند تا فردا و همزمان با بزرگداشت این مراسم، این شاخص را به کانال ذکر شده برسانند!! تا این مراسم، باشکوه تر برگزار شود!! در همین راستا روز چهارشنبه نیز بورس تهران رشد حدود 300 واحدی را تجربه کرد تا به این هدف نزدیکتر شود! با این حساب، برای بازار امروز و فردا نیز باید منتظر بازاری متعادل و رو به مثبت باشیم! در بازارهای جهانی نیز همچنان شاهد افت شاخص دلار هستیم و این موضوع باعث شد تا دوباره قیمت نفت به کانال 70 دلاری بازگردد و قیمت هر اونس طلا نیز به محدوده 1350 دلار رسیده است. قیمت فلزات اساسی نیز در همان محدوده های روزهای گذشته خود قرار گرفتند. فلز روی خود را در محدوده 3400 دلار و فلز مس در محدوده 7000 دلار قرار گرفته است. با توجه به مطالب ارائه شده در بالا، نگرانی خاصی برای بازار امروز وجود ندارد و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. امروز قرار است تجمعی اعتراضی توسط سهامداران نماد کنتورسازی در مقابل تالار حافظ برگزار شود تا اعترض خود را نسبت به قیمت بازخرید ظالمانه سهام و همچنین عدم تعهد سازمان بورس مبنی بر تضمین گرفته شده از مدیران این شرکت در خصوص جبران زیان سهامداران، اعلام کنند. 

 

 

لایو بورس بازديد : 2120 چهارشنبه 04 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که انتظار میرفت، بازار از رفتارهای هیجانی تخلیه شد و به تعادل رسید و در همین راستا، دیروز با رشد حدود 600 واحدی شاخص کل، بورس تهران رکورد جدیدی را ثبت کرد و به کانال 99000 واحدی رسید. اما در بازارهای جهانی، همچنان شاهد افت شاخص دلار هستیم. این افت شاخص دلار تا به امروز کمک کرده تا شرایط کومودیتی ها رو به رشد باشد. آخرین بار در دسامبر 2014 بود که شاخص دلار چنین اعدادی را تجربه کرده بود. نکته مهم اینکه این افت شاخص دلار در حالی اتفاق افتاده که در طول یکسال گذشته، شاهد افزایش نرخ بهره در آمریکا نیز بوده ایم! اتفاقی که باید به افزایش این شاخص کمک کند. اما میبینیم که با وجود افزایش نرخ بهره، این شاخص همچنان رو به کاهش است! افت ارزش دلار در برابر 6 ارز مهم دنیا که شاخص دلار را تشکیل میدهد، باعث شده تا قیمت نفت به محدوده 70 دلار برسد و قیمت طلا نیز از 1340 دلار بالاتر برود! همین موضوع، باعث افزایش قیمت فلزات اساسی و سایر محصولات معدنی شد که تاثیر آن را در بورس تهران دیدیم. باید ببینیم که این کاهش ارزش دلار تا چه حد میتواند ادامه داشته باشد! چراکه در صورت رشد مجدد، باید شاهد کاهش قیمت هایی باشیم که در بالا نام بردیم! باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که این کاهش شاخص دلار، ممکن است بیانگر اتفاق مهمی باشد که قرار است در آینده در کشور آمریکا رخ دهد!! از موارد بالا که بگذریم، در بازار داخلی شاهد بازگشت قیمت دلار به محدوده 4500 تومان هستیم. هنوز انتظار میرود این افت قیمت تا پابان سال تا محدوده 4200 و 4300 تومان ادامه داشته باشد! در بورس تهران نیز امروز انتظار میرود شاهد افزایش عرضه ها در نماد شاخص ساز فملی باشیم. در گروه خودروسازی با توجه به معامله بلوکی 11 بهمن در نماد خودرو، انتظار میرود شاهد معاملات پر حجمی در این نماد باشیم و این معاملات پر حجم میتواند شرایط رشد این نماد را تا محدوده 340 تومان فراهم کند! 

   

لایو بورس بازديد : 2055 سه شنبه 03 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

همانطور که در متن افتتاحیه روز قبل نیز گفته بودیم، دیروز جو هیجانی منفی بازار بورس تهران به پایان رسید و شاهد تعادل در بازار بودیم و در نتیجه این تعادل، شاخص کل رشد حدود 400 واحدی را تجربه کرد. امروز نیز همین تعادل در بازار حاکم خواهد بود. در بازارهای داخلی، دلار نیز بعد از رسیدن به محدوده 4700 تومان و رشد هیجانی چند روز گذشته که دلایل آن را نیز بیان کردیم، دیروز با افت حدود 100 تومانی به محدوده 4600 رسیده است و انتظار میرود امروز نیز روند اصلاحی خود را ادامه دهد. در بازارهای جهانی نیز تعادل در قیمت ها برقرار است و نوسان اندکی را شاهد هستیم. در این بین، قیمت نفت مجددا وارد کانال 69 دلاری شده است و فلزات اساسی نیز در همان محدوده های روزهای قبل در حال معامله هستند. نگرانی خاصی در بازار دیده نمیشود و از دوستان تقاضا داریم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. برای بازار امروز، انتظار بازاری متعادل و نوسانی را داریم که این نوسان میتواند در گروه سیمانی و ساختمانی، مشهود تر باشد!! 

 

لایو بورس بازديد : 2009 دوشنبه 02 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه:

دیروز اخباری در بازار منتشر شد که برداشت و تحلیل اشتباه از برخی اخبار، باعث جو منفی شدیدی در بازار شد و در نهایت شاخص کل حدود 600 واحد سقوط کرد. صحبت های غیر دیپلماتیک!! آقای تخت روانچی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای که منجر به افزایش قیمت شدید دلار و یورو شد در کنار گزارش بد گروه خودروسازی (مخصوصا نماد خساپا)، باعث ایجاد جو منفی شدیدی در بازار شد. در کنار این اخبار، اطلاعیه سازمان بورس در خصوص ثبت سفارش با توجه به موجودی نقدی مشتریان و برداشت اشتباه کارگزاران و ارسال پیامک به مشتریان مبنی بر پایان سیستم خرید اعتباری! مزید بر علت شد و این جو منفی تا پایان روز ادامه داشت. البته این سوء تفاهم توسط دبیر کل کانون کارگزاران بورس مرتفع شد! در خصوص قیمت دلار داخلی باید بگوییم که به پایان رشد قیمت دلار برای امسال رسیده ایم و هرگونه افزایش قیمت از این محدوده ها، فقط جو هیجانی است!! و انتظار میرود با فروکش کردن این جو هیجانی، کم کم شاهد افت قیمت و رسیدن به تعادل قیمتی در محدوده های پایین تر باشیم. انتظار داریم امروز بازار بورس تهران با تخلیه هیجان، دوباره به تعادل برسد!

 

لایو بورس بازديد : 2021 یکشنبه 01 بهمن 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

بورس تهران دیروز تقریبا متعادل سپری شد. هرچند که در نهایت شاخص کل افت حدود 100 واحدی را تجربه کرد، اما شاخص کل هم وزن نشان میدهد که کلیت بازار دیروز، متعادل بود. از آنجاییکه رشد اخیر بورس در ماه اخیر، عمدتا مربوط به رشد قیمت های جهانی بوده، تعطیلی این بازار میتواند بورس تهران را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، امروز نیز که بازارهای جهانی تعطیل است، همان شرایط روز گذشته در بازار حاکم خواهد بود! مطلب جدیدی برای ارائه نیست و توضیحات کلی و مفصلی در روزهای گذشته در همین بخش داده شده و هنوز شرایط کلی تغییری نکرده است. اما این روزها گزارش های 9 ماهه در حال انتشار هستند. گزارش هایی که مطابق انتظار، در بخش فلزی و فولادی و سنگ آهن، نسبت به سال گذشته بهبود جشمگیری از خود نشان میدهد. در سایر نمادهای بازار نیز گزارش اکثر شرکت ها قابل قبول است و نگرانی برای آینده بازار از نظر اقتصادی دیده نمیشود. باید ببینیم که آیا مسائل سیاسی اجازه بهبود روند اقتصادی را در آینده خواهد داد یا خیر؟ 

 

لایو بورس بازديد : 1917 شنبه 30 دي 1396

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: 

شاخص کل بورس تهران در آستانه ورود به کانال 99000 واحدی قرار گرفته است و در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، رشد 326 واحدی را تجربه کرد. در بازارهای جهانی قیمت نفت کمی افت کرده و به کانال 68 دلاری رسیده است. در بخش فلزات اساسی، شب گذشته شاهد افت نسبی قیمت فلز مس بودیم. اما فلز روی توانست همان محدوده قیمتی خود را در حوالی 3400 دلار حفظ کند. در بازارهای داخلی نیز، همانطور که در ماه های گذشته نیز گفته بودیم، قیمت دلار تا آخر دیماه به حوالی 4500 تومان رسید و انتظار داریم قیمت دلار از نیمه دوم بهمن ماه تا پایان اسفند ماه، با حدود 200 یا حتی 300 تومان افت، سال خود را در قیمت حوالی 4200 یا 4300 به پایان برساند. بنابراین باید این نرخ های دلار را در تحلیل های گذشته لحاظ کنیم. برخی نمادهای گروه پتروشیمی، برخی نمادهای گروه پالایشگاهی و برخی نمادهای گروه سنگ آهن، همچنان برای سرمایه گذاری های میان مدت جذابیت دارند. در روزهای آتی تلاش خواهیم کرد تا با قیمت های فعلی (قیمت جهانی و قیمت دلار داخلی)، نمادهای مهم بازار را تحلیل کنیم و نتیجه تحلیل را در کانال لایوبورس به اطلاع دوستان عزیز خواهیم رساند تا دوستان بتوانند به کمک تحلیل های انجام شده، سهام مورد نظر خود را راحت تر انتخاب کنند. 

 

تعداد صفحات : 290

تبليغات
کانال تلگرام لایوبورس
دانلودهامحکمحل تبليغ شما
سلب مسئوليت
این سایت محلی برای ثبت نظرات و اخبار بازار سرمایه است که اخبار آن توسط کاربران ارسال و ثبت می شود و این سایت هیچ مسئولیتی در خصوص صحت و درستی اخبار و یا ذکر و عدم ذکر منابع ارسال خبر را بر عهده نمی گیرد. موضوعات مطروحه در این سایت فقط دیدگاه نویسندگان و بازدید کنندگان آن است و به هیچ وجه به منزله ارائه مشاوره جهت سرمایه گذاری تلقی نخواهد شد و بازدید کنندگان مسئولیت خرید و فروش های خود را به عهده خواهند گرفت. بدیهی است این سایت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا زیان بازدید کنندگان را نیز بر عهده نخواهد گرفت. این سایت با هدف آشنایی عموم مردم با بازار سرمایه راه اندازی شده است. شما میتوانید پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید: livebourse.com@gmail.com
اطلاعات کاربري
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشي رمز عبور؟
  • آمار سايت
  • کل مطالب : 2901
  • افراد آنلاين : 6
  • بازديد امروز : 6,367
  • بارديد ديروز : 7,219
  • بازديد کلي : 14,969,750